У МОН сподіваються, що ДПА в 2022 році відбудеться

У відомстві сподіваються, що атестація учнів цього року відбудеться у звичайному режимі

У МОН сподіваються, що ДПА в 2022 році відбудеться

У Міністерстві освіти і науки сподіваються, що попри коронакризу державна підсумкова атестація школярів цього навчального року відбудеться.

Про це в коментарі телеканалу «Київ» сказав начальник головного управління середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко.

Водночас він зазначив, що наразі складно прогнозувати, якою буде ситуація з поширенням коронавірусної хвороби на початку 2022 року.

«Ми сподіваємося, що в 2022 році не прийдеться скасовувати державну підсумкову атестацію, яка в 11-х класах проходить у формі зовнішнього незалежного оцінювання, але на жаль все може бути», – зазначив Кононенко.

Як відомо, учні 4-х та 9-х класів цього навчального року складатимуть шкільні іспити письмово у своїх закладах освіти.

Учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, проходитимуть ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Для випускників початкової школи обов'язковими є іспити з української мови і математики.

Учні 9-х класів проходитимуть ДПА з української мови, математики та одного предмета на вибір школи.

Випускники шкіл мають пройти ДПА у формі ЗНО з чотирьох предметів: української мови, математики, історії України або іноземної мови (за вибором), одного навчального предмета за вибором випускника.

Освіта.ua
11.11.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виктория
Как можно писать ,если мы пол года на дистанционном обучение ,отменить его !!!!
Михайлишин Ковальчук
Ми не хочемо писати ДПА, так як більше сиділи на карантині, а це значить що ми НІЧО НЕ ЗНАЄМО!
К.І.В.
Якщо дитина вчиться у коледжі, а потім йде працювати, то навіщо їй здавать ДПА у формі ЗНО? А виходить, якщо хоч один предмет не здасть, то й атестат не отримає, і з коледжу випихнуть?
Галина
Для К.І.В.: Не перевирайте. Навіть якщо ДПА здасте на 1 бал, все одно атестат отримаєте. ДПА здають саме для підтвердження рівня знань шкільної програми.
Коментувати
М.І.
Сподіваються знову заробити грошенят на друку зошитів для ДПА... Торік надрукували і викинули. Але ж це розумні вчаться на торішніх помилках... А кому потрібне ДПА? Учням? Батькам? Учителям? От ЗНО потрібне тим, хто вступатиме до вишів.
Учитель
ДПА, яка в 11-х класах проходить у формі ЗНО потрібно скасувати взагалі, назавжи, в принципі. Нехай ЗНО здають випускники, яким потрібно вступати. Інші все одно її здають аби збутися.
Так и надо
Для Учитель: ДПА надо чтоб понимать, что научили пИдагоги. Я б им еще и зарплату платил по результатам ДПА. А то как-то не правильно, что надавачi освiтнiх послуг сами оценивают результаты своей работы - для того ДПА и существует чтоб оценка была третьей стороной. Ну и нет никакого принуждения на ДПА - если аттестат не нужен то и не сдавай ДПА, дело хозяйское.
Якось так
Для Так и надо: а за результатами ЗНО для вступу не можна отримати необхідні для Вас знання про якість освіти? Я Вам більше скажу, що результати ЗНО/ДПА в дуже багатьох випадках непоказові для тих речей, що Ви написали, оскільки досить часто до ЗНО/ДПА готують зовнішні репетитори та курси, а не школа.
...
Для Так и надо: а что ти поняла о том , "что научили пИдагоги" в тех годах, когда было ДПА? И как ти это поняла? Где и какие брала результаты ДПА в конкретном классе конкретной школы? Ну, что б и мы могли понять...
Коментувати
Марина
Минулого року ВИКИНУЛИ кошти на друк завдань, а ДПА скасували. Треба й цього року надрукувати макулатури державним коштом... Але грошей на якісну перевірку ЗНО, щоб кожну роботу 2 екзаменатори переглянули, ні в якому разі не виділяти! Правильно!
Дмитро
Для Марина: Так а зачем? Наоборот же хорошо детям. Проверяющий менее внимательный уже после надцати работ и не видит части ошибок. Не понимаю, что вам не так...
Коментувати
Вчителька
Тільки розумово відстадсталі чиновники можуть запровадити ДПА у 11 класі. Дайте дітям спокій. Другий рік ненормальне навчання. Яке ДПА? У 2019 році два місяці сиділи на дистанційній формі і відмінили ДПА, а тут два роки толку нема і діти мають здавати.
Ольга
В цьому році потрібно відмінити ДПА.!!! Зараз онлайн уроки, нічого дітям путнього не дають. До цього 2 роки відміняли, то чому в цьому році не відмінити?? ці діти також потерпали і ще й до цих пір потерпають від цих карантинних норм!
Рукописи не горять ;)
До уваги Андрія Ночкіна та його колег по цеху з УЦОЯО. Щоб потім знову не волали про "несподіване" звільнення випускників від ДПА. Як було тут: https://osvita.ua/blogs/82226/ Єдине, що депутатському корпусу варто називати речі своїми іменами і не писати, що звільнення відбувається лише з метою убезпечення від зараження короновірусом. Потрібно визнати, що через запровадженні МОНом додаткові канікули в одних регіонах, перехід шкіл на багато де так і не налогоджене дистанційне навчання в інших регіонах, відсторонення вчителів предметників, яких заміняють вчителі з інших предметів чи бібліотекарі на практиці знижується якість навчання. І це не мій висновок, а омбудсмена https://www.facebook.com/100044138451142/posts/427556318725646/?d=n І ці та інші чинники навряд чи зникнуть до кінця весни. Тому держава, яка (як з об’єктивних, так і з суб’єктивних причин) не забезпечує якість навчання не має, насамперед морального, права вимагати високих знань у випускників шкіл і наполягати на ДПА.
Правда
Зачем? Его нужно вообще отменить. В 4 и 9 классе ДПА в таком виде, не в формате ЗНО - это фикция. Всё исправляется и подгоняется под годовые самими же учителям. А в 11 оно не нужно т.к. достаточно и ЗНО. Но хорошие денежки зарабатываются на сборниках, поэтому кто его отменит.?
LARISSA
Для Правда: Согласна в 9 классе в форме ЗНО. И недобора в училищах не будет, даже появится конкурс. А вот половина институтов придется закрыть ...
Марія
Для чого дпа чи зно в коледжах третій місяць карантин після нового року практика у лікарні то яке дпа уже йдуть предмети по спеціальності. Ви говорите що 9 клас йде в коледж щоб заховатись від зно брехня, в нас в селі дев’ятирічна школа куди дітися цій дитині дайте відповідь ,
Анна
Чому учні 9 та 11 класів мають здавати ДПА у форматі ЗНО, якщо 7,8,9,10 класи сиділи на дистанційному навчанні і рівень навчання із-за цього зовсім інший! Особливо 11 клас, пропустивши 2 найголовніші роки! Будь ласка дослуховуйтеся до учнів та батьків, вчителів та інших людей! Якби вони навчалися постійно, а не вдома тожі б не було взагалі питань. Хоча всі ми знаємо, що відчувають учні коли пишуть ЗНО, можуть сильно перенервувати і скласти іспит не дуже гарно
Коментувати