Школи не мають закриватись через карантин, – омбудсмен

Школи потрібно виключити з переліку установ, які підлягають закриттю при запровадженні карантину

Школи не мають закриватись через карантин, – омбудсмен

Школи потрібно виключити з переліку установ, які підлягають закриттю при запровадженні рівнів протиепідемічних заходів.

Про це Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова написала на своїй сторінці Facebook.

За її словами, переведення закладів освіти на дистанційну форму роботи як обмеження повинні застосовуватись при недотриманні рівня вакцинації вчителів та зростанні рівня захворюваності учнів.

«Вакцинація освітян в Україні відбувається доволі швидкими темпами (якщо в серпні не було щеплено й третину вчителів, то станом на 8 листопада, майже 93% працівників отримали одну дозу вакцинації, а 76,2 % - дві дози). Рівень захворюваності дітей, за даними Міністерства охорони здоров’я України, не перевищує 8% із загальної кількості осіб, які інфікувалися COVID -19», – зазначила Людмила Денісова.

Також вона зауважила, що перехід на дистанційне навчання на місцях відбувається, незважаючи на дотримання усіх регламентованих обмежень.

«Здійснений мною моніторинг засвідчує, що незважаючи на дотримання усіх регламентованих обмежень і протиепідемічних заходів у закладах освіти, у тому числі й відсоткового показника вакцинації, органи місцевої влади та органи місцевого самоврядування, а також безпосередньо заклади освіти самостійно ухвалюють рішення щодо додаткових канікул чи дистанційного навчання», – підкреслила Людмила Денісова.

Тому для забезпечення права дітей на здобуття якісної освіти Уповноважений Верховної Ради з прав людини направила до міністра охорони здоров’я та міністра освіти звернення щодо перегляду позиції стосовно переведення закладів освіти на дистанційну форму, зокрема, виключення їх із переліку установ, які підлягають закриттю, при запровадженні рівнів протиепідемічних заходів.

Освіта.ua
11.11.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Галина
Спасибі велике за розумну і логічну думку.Уже давно зрозуміло,що ковід нікуди не дінеться.Закриття шкіл нічого не дало по статистиці.Проходимо пік по повній.Вакцинація-єдиний метод зменшити кількість госпіталізації.Я, як мати,а також вчителі у школі подбали про те,щоб наші діти могли навчатися(я про щеплення).А якщо хтось думає,що зможе уникнути захворювання,то він або наївний,або зовсім дурний.Вакцинуйтеся і надійтеся на те,що перенесете його відносно легко.А дітей лишіть у спокої,дайте їм нормально вчитися.Третій рік навчання нормального нема.
Валентина
Для Галина: А якщо не легко??? Яка Ви наївна. "Дітей в спокої", яка Ви мама?, що відправляєте своїх дітей в пік епідемії в густонаселений клас. А що, вакцинований вчитель чи невакцинований, невже є різниця для Вашої дитини, тут взагалі то темрява. Просвітю: і той і другий може заразити Вашу дитину ОДНАКОВО. Головою думайте, а не задницею, захистіть те маленьке чудо, що Вам безмозглим довіряє.
Галина
Ви що не розумієте???Не буде на планеті Земля людини,яка ніколи не стикнеться з коронавірусом!!!Усі,абсолютно усі будуть хворіти.І це не залежить від того,закриті школи чи відкриті.Закриття шкіл шкодить моїй дитині і її майбутньому.Ми це вже третій рік проходимо.І знову на ті самі граблі наступаємо..Сподіваюся,здоровий глузд переможе ,і наша місцева влада не буде більше приймати таких безглуздих рішень.
Петро
Для Галина: Темрява зашкалює. Слів нема. Жаль Вашу дитину.
Коментувати
Руслан
Ту денисову тре в ковідий відділ завести ...жінка вчителька захворіла після першої вакцини в школі ,мама померла її...яхворів і дитина ...все через те що такі захисники як денисова вчасно не закрили школу на карантин... Моя зустріла недавно маму з її класу теж хворіла ...і та сказала що на момент інфікування багато дітей були хворі...але ніхто нікого не тестуваві всі ходили і розносили заразу....зараз навіть хворіють ті вчителі що літом робили дві вакцини симптоми легкі, але заразила дома і маму івагітну дочку.,...толку з тих вакцин як люди хворіють і розносять не підозрюючи бо в них ЗЕЛЕНИЙ СЕРТИФІКАТ!!!! Відкриєте школи будемо на першому місці!!! По ковіду!!!
Петро
Для Руслан: Молодець, треба розповідати правду цим тупим горе-мамам, що зміусили вчителів вакцинуватися, або відсторонили їх від роботи теж завдяки цим же горе-мамам, що б їм дитина не мішала вдома.
Коментувати
Ольга
Нарешті, якась раціональна думка! І не тільки школи, але і університети повинні працювати для забезпечення права учнів та студентів на здобуття якісної освіти !
Я Вас прошу
Для Ольга: молодых преподавателей отстранили . Молодые преподаватели больше даже думать не хотят работать в высшей школе. О чём Вы мелете. Они дистанционно работали. Но людей отстранили, потому что для другого решения мозги нужны. Реальные, а не виртуальные.
Коментувати
Ирина
Правильно - ура! Школы, д.сады, университеты должны работать при любом расскладе. Местные власти полностью убивают образование, под прикрытием карантина. Зачем дали им столько полномочий? Они убивают будущее страны своей экономией. Обратите внимание на город Измаил - 3-й год подряд даже 1-4 кл по 5-6 мес дома находились. Дошкольное и внешкольное вообще молчим, даже кружки на свежем воздухе запрещены, т.к зарплату не платят, работники в простое месяцами.
вчитель намбе ван
Омбусдмен - а ты в курсе зачем дистанционка?! поясняю для непонятливых: ЭКОНОМИКА - должна быть ЭКОНОМНОЙ, представили себе какая экономия на отоплении, на питании, воде, электрике, на ВЫНУЖДЕННОМ простое! в который кинули работяг: очень много людей под это попали, и вот районо_гороно сидят такие - ой как плохо, ковид, все болеют... а то что в школах из 50 человек педагогов - привитых 47, так все пофиг - срочно на каранти_дистанционку! Так что парни_и_девченки - им насрать на вас
Sofiya
Для вчитель намбе ван: а яка економія для країни від відсторонених від роботи вчителів! Сплять і бачать, що всі невакциновані і відсторонені завтра напишуть заяви прона звільнення, а це ж так нагадує 2008-2009 рік, коли людей звільняли за згодою сторін, а люди не могли отримати й страховку по безробіттю, на яку всі роки відраховували із зарплатні відсотки... Дуже схоже все діється зараз, як і тоді...
Коментувати