Рівень цифрової грамотності вчителів є високим, – Держслужба

У Держслужбі якості освіти повідомили про високий рівень цифрової грамотності педагогів

Рівень цифрової грамотності вчителів є високим, – Держслужба

У всіх областях України спостерігається високий рівень цифрової грамотності педагогів.

Про це заявили в Державній службі якості освіти, посилаючись на результати власного дослідження.

У Службі зазначають, що під час проведення дослідження, навчання за дистанційною формою було організовано в 1284 школах здебільшого з причин низького відсотка вакцинованих педагогічних працівників.

Окрім того, школи переходили на дистанційне навчання і з інших причин, зокрема у зв’язку з високим рівнем захворюваності серед учасників освітнього процесу та невідповідного температурного режиму.

У ході дослідження було встановлено, що 44% шкіл, які працювали дистанційно, розміщували на власних сайтах всю необхідну інформацію про організацію освітнього процесу під час дистанційної форми навчання.

«Майже в усіх закладах освіти дистанційне навчання організовано з поєднанням синхронного та асинхронного режимів. Асинхронний режим навчання використовують лише 7% закладів освіти, найбільше таких у Тернопільській та Волинській областях (93% та 37% відповідно)», – зазначають у Державній службі якості освіти.

У ході проведення дослідження працівниками територіальних органів Держслужби було відвідано понад тисячу онлайн-уроків.

У Держслужбі повідомили, що під час дистанційного навчання у всіх областях переважна більшість закладів освіти використовують інформаційно-комунікаційні системи.

«Також під час проведення онлайн-уроків більшість вчителів застосовують інструменти підвищення пізнавальної активності учнів: презентації, інтерактивні вправи, демонстрації, зокрема відео та анімаційні. В усіх областях відзначається високий рівень цифрової грамотності та використання педагогічними працівниками технологій дистанційного навчання», – підкреслили у Державній службі якості освіти.

Освіта.ua
26.10.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Василь Шминдрук
На публіку говорять тільки добре. Щось на кшталт анекдоту. -Мамо! Нас хвалять! -Хто, доню? -Ви мене, а я вас!
Василь Шминдрук
А рівень технічного забезпечення педагогів на робочому місці, відповідає епосі палеоліту. Навесні в кабінеті під стелею встановлена мультимедійна система, нова, з упаковки, на дошці є великий білий екран в тубусі. Але не підключена, бо системний блок часів «підкорення Очакова» і в ньому відсутній роз’єм для штекера мультимедійки. Можливо адміністрація надіється, що я куплю сучасний системний блок за кошти своєї зарплати.
Директор
2 сантиметри від плінтуса це високий рівень всі генії. А як насправді то розривають вчителів інформатики або тих хто міють. Брехня суцільна у освіті, 2 роки провалили, державі це вигідно.
Ірина
Для Директор: в такому разі ганьба вам і вашому колективу. У мене діточки ходять до школи і я бачу, що педагоги яким до 45, викладають дистанційно дуже добре. Крім того у повному обсязі, навіть більше. Ніхто не відволікає нікого своєю поведінкою. Якщо дитині і батькам треба щоб діти вчились, то вони будуть вчитись. А застосовують наші педагоги всю свою техніку і не чекають поки їм щось виділить школа.
Андрій
Для Ірина: Вибачте, але що це у вас: "А застосовують наші педагоги всю СВОЮ техніку і не чекають поки їм щось виділить школа." Ви рахуєте це вірно, це принижує вчителя і поважаючий себе вчитель цього не повинен робити. Уявіть касира, що приходить на роботу з усією технікою, або будь яку іншу професію. Ви привикли, що вчитель зі своєю мізерною зарплатою повинен половину назад віддати. ПОЗОР ТАКІЙ КРАЇНІ І ТАКИМ ПРИНИЖЕНИМ ВЧИТЕЛЯМ. Повинна бути якась ГІДНІСТЬ в людини.
Коментувати
Этьен
Ну так и написали бы, кому за это обязаны на местах и какие офигенные премии за это были выплачены. Исполнителям, а не тупым бабам из управления. Молчите? Правильно, зато быстренько сельские школы посчитали где тетрадочки на вахту дети носят.