МОН розпочало конкурс підручників для 9 класу

Визначений перелік підручників для 9-го класу, які плануються до видання у 2022 році

МОН розпочало конкурс підручників для 9 класу

Міністерство освіти розпочало конкурсний відбір проєктів підручників для учнів 9-х класів.

Відповідний лист підписаний заступницею міністра освіти Любомирою Мандзій.

Документом визначено переліки назв підручників для 9 класу закладів загальної середньої освіти, які плануються до видання у 2021/22 навчальному році за державний кошт.

У Міносвіти звертають увагу потенційних авторів підручників, що конкурсні відбори підручників для 9 класу здійснюватимуться за новим Порядком конкурсного відбору підручників, який найближчим часом буде надіслано на державну реєстрацію.

Згідно з Порядком участь у конкурсному відборі можуть брати тільки ті учасники, підручникам яких за результатами розгляду відповідними предметними (галузевими) експертними комісіями до початку проведення конкурсного відбору буде надано гриф.

Тому підручники, що плануються видати за кошти державного бюджету у 2022 році, необхідно подати до ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» відповідно до Порядку надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам, до 10 жовтня 2021 року.

Подання комплектів конкурсних матеріалів для участі у конкурсних відборах триватиме до 1 грудня 2021 року.

Також у Міністерстві освіти зазначили, що для підручників для 9 класу під час їх експертної оцінки щодо надання грифа буде проведено антидискримінаційну експертизу.

Задля оптимізації роботи членів експертних комісії та експертних груп під час подання документів для надання грифів підручникам необхідно надавати не тільки паперові примірники, а й електронні варіанти.

Освіта.ua
24.09.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Антоніна Гаврилюк
Новий конкурс оголосили, експерти оцінять, автори отримають винагороду за підручник. І ніхто не згадає, що вчителі-експерти ще за минулорічними договорами не отримали кошти. Науково-методичні експертизи проведені у січні-лютому, опубліковані ще весною (свою бачила на сайті ІМЗО). Я з колегою двічі телефонували до ІМЗО ( у квітні і в червні перед відпусткою), нас "щиро" запевняли, що обов’язково розрахуються за надані послуги, але обіцянки-цяцянки... Сподіваюся, що хоча б хтось із міністерства або ІМЗО відреагує на мій коментар!
Критичне мислення
Для Антоніна Гаврилюк: Антоніно! Не витрачайте свої нерви в очікуванні коштів за експертизу. Я здійснювала експертизу в 2018 році. Тиждень добросовісно сиділа, вичитувала підручник, знаходила плюси і мінуси, описувала... Отримала аж 299 гривень! Не варто брати участь у цих іграх.
Коментувати