Мінцифри виявило корупцію при закупівлі ноутбуків для вчителів

Усі тендери із закупівлі ноутбуків для вчителів направлені на повторну експертизу

Мінцифри виявило корупцію при закупівлі ноутбуків для вчителів

Усі тендери із закупівлі ноутбуків для вчителів, які будуть придбані в рамках програми цифровізації освіти, направлені на повторну експертизу через підозри у корупційній змові.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За його словами, йдеться про корупцію з подальшим отриманням «відкатів» на мільйони гривень.

«Ноутбук кожному вчителю, справедливі умови та жодної корупції під час держзакупівель. Разом з СБУ та МОН ми запідозрили корупційну змову з ноутбуками для вчителів на мільйони гривень», – повідомив міністр.

Наразі всі тендери активні і зараз направлені на повторну експертизу для перевірки документів, яка триватиме впродовж 7 днів.

«Чому ми передали усі тендери на повторну експертизу? Ми дізнались, що шахраї, називаючись представниками членів Уряду, почали домовлятися про розподіл по областях переможців закупівель з подальшим отриманням «відкатів», – наголосив Федоров.

Він також підкреслив, що в Україні роками наживалися на подібних «схемах» з тендерними закупівлями, але так, як раніше, уже не буде.

«Цифровізація допомагає побудувати максимально прозорі процеси та справедливі умови», – зазначив  міністр цифрової трансформації.

Як відомо, Міністерство освіти і науки очікують, що цього року буде закуплено 57 тисяч комп'ютерів. Ноутбуки закріплюватимуться за шкільними навчальними кабінетами та використовуватимуться для організації освітнього процесу.

Освіта.ua
12.09.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віталій
Вся країна знає, що на "відкатах" від тендерів сидять чиновники, а Мінцифри це тільки "виявило"!?! Це чергова спроба зробити видимість роботи. Щось я не замітив судових справ, вироків чи принаймі службових перевірок з цифрами, прізвищами, відстороненням від роботи... З утворенням громад і децентралізацією ситуація лише погіршилась - паливо, продукти харчування, будівництво - необмежений простір для закупівель, що повністю кришуються місцевою владою. Тут навіть докази довго шукати не потрібно (ну це якщо є бажання і знаєш, що шукати... ) Школи і вчителі стали для влади об’єктом заробітку і показового "биття". А якщо щось не так, то "притиснути, щоб не був такий розумний". Шаленими кроками повертаємось до авторитарної держави. Прикро!
ТТ
Це і не дивно! Корупція є нормою!.
мкмц
зарплату подымите, вполне терпимый БУшный стационарный комп вполне можно и за тысячу грн купить, и он получше будет ваших доисторических ноутбуков
Володимир
От падлюки! Не поділилися з цифровиками.
Віталій
Для Володимир: Ви в це вірите? Бо як на мене, то поділились, просто потрібно в кожній установі звітувати про проведену роботу і написати якийсь звіт для керівництва та "виборця". А так появилась +1 в рядку перевірок. Потім буде анульований якийсь тендер, потім новий оголошений і т.д. В результаті: є робота, всі цілі та задоволені... Є також другий варіант: хтось в МОН подумав, що на освітніх субвенціях краще заробляти міністерству і т.д. Без реального контролю над закупівлями і повної "примусової" фінансової автономії шкіл, ми і далі будемо годувати великий штат чиновників. А головним джерелом корупції в школах вважатимуть директорів... Якось так виходить!
Коментувати
Буковина, Дністровський р.
Децентралізація освіту знищить повністю. Буде бачити знищить. А потому це саме чекає державу. Варвари не вміють господарювати. Це аксіома. Варварам головне вкрасти, обдурити, відмити гроші. Багато у ваших громадах є так звані ЦПР? А якщо є то хто там працює? Подекуди особи навіть без вищої освіти. А семінари вам по предметах ЦПР хоч один на рік запланували? З вами хоч серпневі засідання провели? Працюємо як уміємо. Таке саме з ноутбуками. Гроші вкрадуть. Далі скажуть що нічого не надходило і держава нічого не дає.
Иван
Да если проверить ОТГ- там двойные бухгалтерии!!! Вся громада об этом знает. И о фантастичнских тендерах,и об оборутках с землёй. Но сделать ничего не может. У главы ОТГ очень хорошая " крыша".
мда
МОН треба створити агентство по закупівлі. І напряму оголошувати тендери та адресно закуповувати обладнання для шкіл. Наприклад Закарпаття, школи номер такий. Це важко, але дієво. Громади гроші розкрадуть, а потім заставляють учителів купувати за свої гроші.
Інна
Чому чітко не вказати, хто ці шахраї? Бо це кожне міське, районне управління освіти, кожне обласне управління освіти, всі вони працюють на відкатах. Ви що думаєте, що для НУШ все було куплено по-чесному? Ви або ідіоти, або, як кажуть, в долі. І не робіть вигляд, що не знаєте про це, бо про це знають усі.
небайдужий
Для Інна: Перший корупціонер це МОН, починаючи з підручників. Потім придумали ЦЕГЛИНКИ (НУШ). А тепер НОУТИ!!! А що далі?
Коментувати
Труд
Целое дело)). Во многих учреждениях работники пользуются своими ноутбуками. А тут создали хаос.
399
Для Труд: Во многих учреждениях работники пользуются своими ноутбуками и носят на работу токарные станки, сварочные аппараты, доменные печи. ДЕБИЛ.
Коментувати
Ірина
Працюю в міській школі. Повідомили, що школа отримає один ноут, і то якщо повезе))))
Anna
І не тільки ноутбуки,а все-починаючи з глобусів, закінчуючи меблями,ціни космічні,коли прайси переглядаєш-волосся дибки стає від того,якими масштабами відмиваються гроші! Харківська область.
вчитель намбе ван
Вам скинуть міста, райони де ноут ціною в 10000 грн закуповують за 15-17 000грн? Записуйте: Україна, будья яке місто, будь-яке районо!