МОН: шкіл, які досягли необхідного рівня вакцинації – одиниці

В Україні дуже мала кількість шкіл, колективи яких досягли необхідного рівня вакцинації

МОН: шкіл, які досягли необхідного рівня вакцинації – одиниці

В Україні поки дуже мала кількість закладів освіти, колективи яких досягли необхідного рівня вакцинації.

Про це у коментарі Суспільному сказав начальник головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко.

За його словами, станом на 10 вересня лише 35% працівників закладів загальної середньої освіти повністю вакциновані.

Водночас чиновник зазначив, що Міністерство освіти враховує лише вчителів, які пройшли вакцинацію.

«Ми не рахуємо вакциновані школи, ми рахуємо кількість працівників закладів освіти, які вакциновані. Так от повністю двома дозами або однією дозою, якщо ця вакцина передбачає вакцинування лише однією дозою, вакциновано 35% працівників закладів загальної середньої освіти», – розповів він.

Він відзначив, що найкраща ситуація із вакцинацією вчителів у Київській області, в який два щеплення зробили 56% освітян. Найгірші показники у Волинській та Запорізькій областях – там препарат отримали близько 20% вчителів. 

«Якщо і є школи де 80% вакциновано, то їх буквально одиниці. Поки що ми намагаємось пропагувати активно, пояснювати що це надзвичайно важливо, що вчителі перебувають в групі ризику і треба вакцинуватися. Але, мабуть, ще дуже мало закладів досягли ось цієї позначки 80%», – відзначив Кононенко.

Освіта.ua
10.09.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
мкмц
Никто нигде маски не носит! вы помните чего обещали в прошлом году? Вы помните обещания Зеленского? Чего вам еще наобещают на этот день учителя? А помните как зарплату в прошлом году в реальности понизили? Какая вакцинация? что там за "вакцина" вы в своем уме? Надоело слушать в новостях это лицимерие про что вакцина даст возможность путешествовать, посещать кафе и рестораны. Вот министр за нас путешествует и зарплаты получает вот пусть за всех и колется.
Андрій
Працівників закладів освіти мають забезпечувати засобами індивідуального захисту на час роботи. Ні в ЗВО, ні в ЗЗСО де працюю не отримав жодної маски за час карантину. Про яку вакцинацію вони блеють. Забезпечте елементарними речами, примусьте через батьків учнів перебувати у масках!!!
1917-2017
Держава теж ніби ПОВИННА захищати та забезпечувати своїх громадян усім необхідним і дбати про їх майно, благополуччя, здоров’я і права. Однак із 1991 року це далеко і зовсім не так, навіть навпаки.
Коментувати
Вчитель
Почала за здравіє, кінчики за упокій! Відступили від теми вакцинацї. Хочу ще раз наголосити, якби держава забезпечувала освітянам гідне існування - питання їх вакцинацї наразі навіть не стояло!!! І навіть, якби деякі і проміняли б насиджене місце на страх вакцинації, то на їх вакансії черга б стояла!!! А так - і вперед не йдуть, і випрягти - ніким поганяти!!!
добродії
Ми теж проживаємо на території Мамаївської громади. Більше того межуємо з селом про яке нижче коментатори згадували. Наше дуже одне із тих сіл, котрі мають велику культурну спадщину та традиції молдован, румунів, росіян, українців, угорців. Ці всі традиції дуже тісно переплелися та поєдналися у побуті наших односельчан. І ми не цигани! Як дуже часто люблять нам колоти в очі. Особливо учням котрі йдуть до 10 класу Драчинської школи. А люди як усі. Це у Глиницькій школі підведено два швидкісних інтернети до школи. І це у Глиницькій школі найвищий рівень вакцинації по громаді. Колись у до них до школи йшло вчитися по 10 учнів. А тепер іде той хто нікуди не може поступити. Хіба це від хорошого відношення та людяності?
Анастасія
Для добродії: У вашому закладі корисно проводити обласні та всеукраїнські семінари з історії, музики, мистецтва. Мамаївці дякуючи Д. Гнатюку мають свою спадщину. А ви свою. Я сама Чернівчанка. Але мені дуже знайомі ваші населені пункти у першому чергу через культурну спадщину та традиції. Одне село прославив Д. Гнатюк, а інше І. Миколайчук, музики, та інші історичні особи часів Австро-Угорської імперії та Румунії. Вам є чим гордитися. І треба тримати планку. Я не суддя щоб судити тих або інших людей, зокрема учителів. Тільки нижче людям дам пораду. Якщо вже намірилися йти до 80%, то треба це робити дружно.
Драчинці
Для Анастасія: У той час коли Глиницькій історичні постаті вигравали на скрипках Австрійським і Румунським панам, у Драчинцях робили Січ і боролися за Україну. Крапка. А за циган вибачте. Це пішло ще від старої директорки.
Коментувати
Емілія
20 чи 30 хв. Це час який відведений для синхронної роботи учителя та учнів. Решта учні повинні працювати самостійно і виконувати завдання, які були отримані від педагогічних працівників. Не знаю чи це тільки у нашій громаді з онлайн навчання зробили культурне видовище, чи це по цілій країні так. Але хочемо щоб МОНУ зрозуміло позицію батьків по цьому питанню. Вакцинація вчителів не примусова. Ви дали їм шанс - змогу працювати дистанційно. Наприклад наша громада для цього має усі можливості, від швидкісного інтернету, який надають декілька операторів до гаджетів. То які можуть бути 30-ти хвилинки? Допускаємо іноді завдання для самоопрацювання на останніх уроках. Це можна, а решта все як повинно бути. 45 хв. урок, перерви, великі перерви. Лінійки, заходи... Далі хочу сказати напутні слова дирекціям та учителям. Провалите довіру батьків, гріше наробите тільки собі.
Емілія
Проживаю на території Мамаївської громади - Буковина. Дуже вболіваю за свою громаду, саме тому хочу від себе написати відгук про скандал навколо вакцинації у закладі освіти села Драчинці. Сподіваюся поліція спільно з СБУ перевірить усі чутки на рахунок купівлі сертифікатів вчителями даної школи, а винні особи понесуть своє покарання. Але поки це станеться хочу звернутися до сімейний лікарів ТОВ "МАК-МЕД", а також до мобільних бригад, котрі вірогідно заносили людей у базу по вакцинації. Вже такі чутки - це привід для заяви за власним бажання. Ви своїми діями плюндруйте не тільки свій авторитет, але і державу, яка намагається проводити компанію по вакцинації. Після вас буде статистика. 24 вакцинованих учителі захворіли на COVID-19. Ви уявляйте що ви робите? Це не прийнятно. Вас можна вважати такими, що не виконують сумлінно свої обов’язки. Хочу звернутися до МОН. Тривалість уроку 45 хв. Не знаю де громади беруть норми про 25 чи 30 хв. Далі буде продовження.
Володимир
Для Емілія Слухайте, коли Ви перестанете дрочитись з вашими Дрочинцями??? Ну і вгризлась ...
учителька, Сокиряни
Для Володимир: Повністю підтримую цю жіночку. Одні учителі під примусом вакцинувалися і терплять усі побічки, а решта купили сертифікати і посміхаються. Хіба треба мовчати? Ніхто добродію мовчати не буде і не затикайте людям роти. Яка різниця у якій школі. Головне те, що мовчати не треба. Або чесно народ вакцинується, абр чесно усі йдемо на дистанційку.
Маргарита
Для Емілія: Не знаєте, де громади беруть норму про 20-25 хвилин онлайн-уроку? Та вже ж не самі придумали, бо є санітарний регламент роботи закладів загальної середньої освіти, в якому прописані ці норми. Регламент прийнятий на початку цього року, так що до чого тут МОН? Звертайтеся до МОЗ і головного санітарного лікаря, це їхній документ і їхня відповідальність. А школи мають виконувати цей регламент. І досить уже теліпати язиком про довіру батьків. Ваші тупі "напутствія" вчителям так же треба, як рибам парасольки. Своїм дітям давайте напутні слова.
Коментувати
Ноунейм
Справа не в антивакцинаторних настроях, а в тому що людей хочуть тримати за бидло.
1st
Для Ноунейм: Яким чином людей хочуть тримають за бидло? Що треба зробити щоб вакцинувати українців (щоб вони не відчували, що їх тримають за бидло)? Чому існує різниця між рівнем вакцинації в західних країнах і Україні при дуже схожому плані вакцинації (пріоритетні групи населення перші, менш пріоритетні другі і т.д.)?
Коментувати
Чернівчани
Народ вакцинуватися боїться! І якщо влада хоче зберегти дружні стосунки з суспільством, тоді не треба стільки на людей тиснути. Ми виправдовуємо кожну людину, яка різними не правдами зуміла дістати сертифікат. У них дійсно виходу не було. Ви прочитайте протипоказання до вакцинації. А там їх не має. Це означає що вакцина підходить усім. Але чому тоді є побічні ефекти? А ще люди помирають. Значить не така вакцина безпечна. Україна цю вакцину не виробляла, до держави питань не має. Але уряд бачить ситуацію такою, яка вона є! Для чого було ставити планку 80%? Ці всі норми можна було урегулювати значно легко. "Зелена", "Жовта" очне навчання. "Помаранчева" і "Червона" дистанційне. За умови вакцинації учителів початкових класів. Навчання у початкових класах здійснюється очно у всіх зонах. Інакше дистанційно. Що дало 80%? І що воно дасть. Якщо влада не буде заганяти людей у глухий кут. Купівлі сертифікатів точно не буде. А чим більше тиснути, тим більше подібних явищ буде.
Вчитель, який переймається життям
Для Чернівчани: А ви працюєте вірусологом чи епідеміологом і маєте можливість аналізувати дію вакцин? В Зах Європі вакциновано 70-75 % населення! Вакциновані вагітні!!!НАВІТЬ ВАГІТНІ! Тепер переходять до вакцинації дітей. І замість того, щоб писати всіляку херню, підніміть дупу і вакцинуйтеся. А якщо ваш стан здоровя не дозволяє- йдіть працювати сторожем на склад-там дітей не заразите! Вакцинуватися повинні не 80%, а всі 100! І працівники харчоблоків, і прибиральниці, і няні в садках, не якісь ілюзорні 80%. Зрозуміло, що МОН вакцинацію провалив. В нас що не мон, то все гірше й гірше
Ім’я
Торговці багато нарозказують тупеньким, що вакцина буцімто єдине спасіння, але це брехня, бо все почалося із брехні і рахуть брехуни для кволих на голову. В якій саме країні, чим і скіотки вакциновано? А на яких умовах? Не гоніть біса, у нас скаженні скоморохи в Раді.
1st
"не треба стільки на людей тиснути" - якщо на людей не "тиснути" в питаннях вакцинації, то ці люди, які повністю некомпетентні в питаннях медицини не приймуть жодного правильного рішення! Ці самі люди не здатні вакцинувати свої виводки давно перевіреними вакцинами які є обов"язковими і саме через них ми все ще маємо поліомієліт (західний світ про нього забув десятки років тому) і спалахи кору (навіть за кордоном спалахи кору в основному через невакцинованих українських заробітчан). Ви хочете дати волю приймати рішення некомпетентним простакам стосовно не лише свого здоров"я, а й всіх навколо. "Але чому тоді є побічні ефекти? А ще люди помирають." - які (давайте чисті факти). А ще побічні ефекти і довготермінові негативні наслідки для систем організму має ковід, а ще від нього помирають. ЧАСТО.
Коментувати
Вчитель
Питания вакцинації вчителів укотре пролило світло на стан справ в освіті, а саме на стан «надавачів освітніх послуг». По - перше: не тримаються за робочі місці, тому що мала зарплата; по-друге: низький інтелуктально-соціальний рівень- нікому не вірять, не читають, несуть ересь, тому що ВИЖИВАЮТЬ! По трете: підтверджують старе українське прислів’я- чому дурний- бо бідний, чому бідний, бо дурний! Роби висновки ВЛАДО! Освіта переходить межу, і справа тут не в учнях!
Вчитель, який переймається життям
Для Вчитель: Правильно написано!.
1st
Щира правда. Мене вводило в шок коли ще на старті вакцинації (лікарі/мед персонал) я чула від людей з медичною освітою просто неймовірні "пояснення" чому вакцина це зло і вони нізащо її не робитимуть. На кшталт релігійних переконань (МЕДИКИ! які в медичних питаннях проти медицини в угоду релігії!), чіпування, зміни ДНК, "там хтось вмер, чи захворів, чи шо, то я не хочу" (а хто де вмер ніхто так і не сказав). Жаль, що така велика частина людей, які працюють в надзвичайно важливих сферах просто ідіоти, які не можуть ні в логіку, ні в аналіз, ні в елементарний здоровий глузд...
Коментувати
Ім’я
Якщо люди не хочуть, значить погано пояснюють, є протиріччя, або просто не вірять чи не хочуть. Це причина суто у нікчемній владі, що не може пояснити чому погодились на експериментальні препарати БЕЗ фахової підготовки, надійної підтримки та належної медичної допомоги СВОЇМ людям. Чи своїм вони все роблять як треба і бояться Хмельницького?
1st
Для Ім’я: Для Ім’я: Люди вірять в страшилки і фейки, бо тупі і не розуміють і половину інформації про вакцинацію і ковід, а ще то ж треба трохи напрягтись щоб щось зрозуміти, прочитати більше інформації з різних джерел, порівняти, проаналізувати, розібратись, сформувати власну думку. А від цього голова бо-бо. Простіше взяти вже готову чужу думку, бажано просту і зрозумілу, зверху трохи додумати брехні і видавати за чисту монету. Як, наприклад, про високу смертність після вакцинації, страшні побічні реакції, 5g, зміну ДНК, чіпування, тотальний контроль і геноцид. Чим тоді поясните такий низький рівень вакцинації від кору? Там же перевірена вакцина, чи теж влада щось не розжувала? "Це причина суто у нікчемній владі..." - ну да, влада - головне зло, а найбільші проблеми українців - вічне ниття, критика влади з любого приводу, повне небажання вирішувати проблеми і брати на себе відповідальність і неприйняття чужої думки. Простіше ж перекласти відповідальність?
Коментувати
Маргарита
Чому так вчепилися в учителів? Бо вони в групі ризику? Тоді в групі ризику і учні. Чому ж тоді примусово не щеплюють дітей від 12 років? Щеплюйте або забороняйте їм ходити до школи, нехай вчаться дистанційно, допоки не щепляться. У групах ризику і батьки, бо діти їх можуть заразити. Щеплюйте примусово і їх. У групі ризику продавці магазинів, водії громадського транспорту, банківські працівники, лікарі й медсестри... Але чомусь учепилися тільки у вчителів. У 90-х роках, коли була загроза дифтерії, нікого ні про що не запитували: всім робили додаткові щеплення або ти не міг працювати, бо медогляд не міг пройти без щеплення, а без медогляду не допускали до роботи. Робіть так само зараз: або щеплюються примусово всі, або добровільно хто хоче, але тоді залиште в спокої вчителів. І нехай тоді батьки не дзявкають, а то самі робити щеплення не хочуть, а до вчителів діло мають.
1st
Для Маргарита: "Тоді в групі ризику і учні. Чому ж тоді примусово не щеплюють дітей від 12 років?" - вакцини нема на всіх дорослих, а на дітей тим більше. Вакцина не запобігає розповсюдженню хвороби, а дає імунітет - відповідно щеплені діти/вчителі/батьки все ще переносять вірус. "У групі ризику продавці магазинів, водії громадського транспорту, банківські працівники, лікарі й медсестри... Але чомусь учепилися тільки у вчителів." - так в тому то і суть! В ідеальному сценарії вакцинацію мають пройти всі - спочатку дорослі, а потім і діти. При чому спочатку ті дорослі, хто в групі ризику (лікарі, люди старшого віку, ті, хто працює в безпосередньому контакті з людьми, в т.ч. вчителі). Всі країни це роблять. Наприклад, в Канаді вакциновано повністю 67.8% населення, серед них і діти 12-17 років (69.24%) і ніхто не блеє, що їх геноцидять, мають за стадо і т.д. За лікарів і мед персонал у нас вже брались, зараз взялись за вчителів, потім маршруточників будуть заставляти and so on...
Коментувати
Ліда
Влада загралася тримаючи людей за дурнів і тим самим провалила вакцинацію... У всьому цьому немає ні логіки, ані здорового глузду, лише наглість, тиск, упередженість... Бо люди не дурні, не бидло, не стадо... Треба їм грамотно пояснити -для чого примусово вакцинуватися тим, хто вже перехворів і має високий рівень антитіл, коли в багатьох країнах світу визнають, що після хвороби вакцинація не потрібна." Бо так..." - це відповідь яка задовольняє суспільство. Якщо у школі вже перехворіло 80% вчителів, для чого їх вакцинувати*-поясніть грамотно і внятно. Чому в школу до вакцинованих вчителів, мають приходити діти з невакцинованих сімей? Знову"Бо так..." - не влаштовує Чому щеплення проводяться без попереднього медичного огляду, як худобі. Чому стільки побічних ефектів і про них влада і лікарі мовчать. Звідки така шалена турбота про вчителя, якого десятиліттями влада принижувала і "опускала"?
1st
Для Ліда: "Якщо у школі вже перехворіло 80% вчителів, для чого їх вакцинувати*-поясніть грамотно і внятно." - звідки статистика? У них є результати тестів на руках? Який рівень антитіл на даний момент? Кількість антитіл з часом падає до такого, який не є релевантним для імунної реакції (аналогічно для набутого імунітету і після вакцинації). Якщо є документи про наявність імунітету - чи писали групове звернення до відповідних органів? "Чому в школу до вакцинованих вчителів, мають приходити діти з невакцинованих сімей?" - тому що вакцинація вчителів покликана захистити ВЧИТЕЛІВ від важкого перебігу хвороби. Такою ж була аргументація під час вакцинації лікарів. Чи може до вакцинованих лікарів теж не пускати невакцинованих пацієнтів? "Чому стільки побічних ефектів і про них влада і лікарі мовчать." - які? (дайте посилання).
Коментувати
Кельменці-Чернівці
Дуже багато людей боїться вакцинуватись. Особливо працівники котрі мають хронічні захворювання. Спочатку усім казали, що вакцина безпечна усе буде гаразд. Але практика показує зовсім друге. Здорові люди перекосять вакцину легко, а хворим вона допомагає, але у протилежному розумінні. Загострює або ускладнює хвороби. Чи у деяких випадках викликає смерть. Якщо протипоказань не має, то чому люди помирають? Чому стільки побічних ефектів? Саме гірше те, що жоден лікар на всі ці "чому" не може відповісти. Усі говорять одне і те саме. Протипоказань не має. Педагогам не подобається коли їх дурять. І не подобається коли їх хочуть заспокоювати тоді, коли треба хвилюватися. Випадків смерті у порівнянні з тисячами вакцинованих не багато. Але вони є. І ніхто не може знати що його чекає. На Буковині тепер зарясніли мобільні бригади, як гриби після дощу. Але як можна вакцинувати людей навіть не знаючи нічого про їх здоров’я, причому у пік росту ГРВІ?
1st
Для Кельменці-Чернівці: А хворіти ковідом маючи хронічні захворювання краще? Дайте посилання на джерела з яких ви взяли інформацію про те, що вакцинація загострює або ускладнює хвороби, викликає смерть (підтверджені випадки) і про "стільки побічних ефектів" (які саме). "Випадків смерті у порівнянні з тисячами вакцинованих не багато. Але вони є." - ви хоч намагались порівняти статистику смертності від ковіду і вакцинації, чи математика занадто складна? "Педагогам не подобається коли їх дурять." - в чтому то обман? Мені не подобається коли некомпетентні дурні з усіх щілин лізуть зі своєю експертною думкою навіть не намагаючись в чомусь розібратись - досить поширювати фейки і наганяти істерику. Цей "аргумент" про "я не буду вакцинуватись, бо чув, що десь хтось помер" звучить ще з моменту старту вакцинації, але чомусь жодного підтвердження нема - лише теорія змови.
Коментувати