Омбудсмен: дані про щеплення освітян мають бути деперсоніфіковані

Заклади освіти мають отримувати деперсоніфіковану інформацію про вакцинованих працівників

Омбудсмен: дані про щеплення освітян мають бути деперсоніфіковані

Заклади освіти мають отримувати деперсоніфіковану інформацію від закладів охорони здоров'я про кількість вакцинованих працівників свого колективу.

Про це в інтерв'ю Цензор.нет сказав освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

За його словами, отримання персональних даних про стан вакцинації в колективах від закладів охорони здоров'я може стати приводом для тиску і змушення до вакцинації.

«Це, скоріше, питання не до окремого міністерства, а до взаємодії Міністерства охорони здоров’я і Міністерства освіти. І це дуже непогано вирішується на місцевому рівні. Я знаю приклад Одеси, де департамент освіти і департамент охорони здоров’я постійно обмінюються інформацією, деперсоніфікованою, що надзвичайно важливо», – зазначає омбудсмен.

Він наголосив, що за реалізації цією схеми заклад освіти не отримує від медиків прізвищ вакцинованих освітян.

 «Вважаю, ідеальною була б така схема: департамент охорони здоров’я раз на тиждень подає до кожної школи інформацію: мовляв, у вас вакциновано стільки-то працівників. При цьому медицина бачить прізвища, а освіта – ні. І не має бачити, бо це буде приводом до тиску і змушення до вакцинації, яка наразі у нас є добровільною. І хоча я не вважаю, що це цілком відповідає інтересам громадського здоров’я – але так воно є. І ми маємо дотримуватися вимог чинної нормативної бази…», – підкреслив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Освіта.ua
08.09.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Яремко Оксана Миколаївна
Зараз у навчальних закладах не тиск, а психологічне насилля !!! Що пане обудсмене ви почали писати дурниці?!!!ніби розумні ж були чи і вам мільйони пообіцяли?!!ви також стали на позицію масового знищення людей?!!! Про яке громадянське здоров’я ви говорите?!! Медогляд проходять за власні кошти , а потрібні обстеження -не робимо собі, а знаєте чому ?!!- одне обстеження більше коштує ніж місячна зарплата!!!
и на десертик
Люди, читающие право. Что молчите. постанова- подзаконный акт, который имеет рекомендательный характер. Постановы кабинета министров "замечательно" нарушают Конституцию и Законы Украины. Закон обратной силы не имеет. почитайте Закон про захист населення вид инфекцийных хвороб. Там четко написано, что укол от короны не обязателен.
Галина
Для и на десертик: Ви при своєму розумі? Поствнови відносяться до чинної нормативно-правоої бази, яка визначає порядок виконання законів!
Хаус
В уа вся Конституция типа глупая шутка нарко-комика с переможными подсосами и применима только к нищему хохлосу, а корупционерам, заднеприводным, психбольным и просто контуженым побоку. Так что там со слугой чужого нарота Трухиным в ДТП, снова негласный подзаконный акт отмазать молочного? Всё идёт по плану - в .
Коментувати
и на десерт
НОРМИ ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА Право на приватність і конфіденційність а) Європейська хартія прав пацієнтів Стаття 6. Право на приватність і конфіденційність «Кожен має право на конфіденційність особистої інформації, включаючи інформацію про свій стан здоров’я і можливі діагностичні чи терапевтичні процедури, а також на захист своєї приватності під час проведення діагностичних оглядів». б) Конституція і закони України Конституція України від 28.06.1996 р. [статті 32 (ч. 1, 2), 34]. «Ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя. Не допускається збирання, зберігання, використання і поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини» (ст. 32). Цивільний кодекс України від 16.01.2003 р. [статті 285 (ч. 4), 286]. «Право на таємницю про стан здоров’я: Фізична особа має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про ві...
Нате ще
Основи законодавства України про охорону здоров’я: Закон України від 19.11.1992 р. [статті 39-1, 40, 78 («г»)]. «Пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Забороняється вимагати та подавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта» (ст. 39-1). «Медичні працівники та інші особи, яким у зв’язку з виконанням професійних або службових обов’язків стало відомо про хворобу, медичне обстеження, огляд та їх результати, інтимну і сімейну сторони життя громадянина, не мають права розголошувати ці відомості, крім передбачених законодавчими актами випадків. При використанні інформації, що становить лікарську таємницю, в навчальному процесі, науково-дослідній роботі, в тому числі у випадках її публікації у спеціальній літературі, повинна бути забезпечена анонімність пацієнта» (ст. 40).
А ще чого?
Про захист персональних даних: Закон України від 01.06.2010 р. [стаття 7]. «Забороняється обробка персональних даних… що стосуються здоров’я чи статевого життя, біометричних або генетичних даних» (ч. 1 ст. 7). Не мають права навіть питати мене про це.
Ірен
Ох і дограються! Скоро школи залишаться без вчителів. Скільки можна їх добивати? У них і так робота, яка позбавляє їх здоров’я і вкорочує життя!
Андрій
Для Ірен: Яжемамки вже позбулися нормальних вчителів в школі. Хто дійсно навчає і ставить заслужені оцінки ті вороги, бо їхні дітки "самі умні", а вчитель нехоче їх таких "умних" навчати. От і бросає вчитель роботу, навіщо така робота, де не то що до пенсії не доживеш, а з такими МАМКАМИ раніше підеш. Вислугу відмінили, копійки платять, а дистанційка це взагалі таке навантаження.
Коментувати
NoName
Вони дограються з такими методами, от побачите. Але як завжди поспішають перевиконати план (совдепія), а потім візьмуться за голову. Будуть тікакати як щурі з корабля.
Учитель
Срок действия вакцин истекает в ноябре, их утилизация стоит достаточно дорого, это не в унитаз вылить. Решили, проще на бюджетниках, в частности учителей и преподавателей вузов придавить, так дешевле. В Украину ещё завезли 20 млн. доз, так что коллеги держитесь, отстаивайте свои права. Заявление об уходе - крайний случай, его регистрируйте или отравляйте заказным письмом, но в конце не забудьте дописать, по причине - принудительной вакцинации со стороны директора. Ни одна гнида не подпишет, при этом на работу не выходите, все дальше их проблемы - вернее вы на дистанционке.
olga
БЦ, немає вакцини , до роботи не допускають гуляй городами, така вказівка директорам з управління. Чхати всі керівники хотіли на цього омбудсмена
Сергій
Ось Вам і добровільна вакцинація!!! ХА-ХА-ХА!!! Давлять з усіх сторін: не вакцинувався - геть з роботи (звісна річ, причину знайдуть для звільнення). Вчителів Харкова та області "давлять" так, що гай шумить. І це тільки початок!
А в нас так
У нас не давлять. У нас просто сказали представити сертифікати про щеплення. Нема - "...гуляй Вася...", причини знайдуться, звичайно ж якісь інші, не вакцинація.
Школа
Сьогодні директор викликала вчителів-пенсіонерів, які працюють на півтори ставки. Сказала, що якщо не провакцинуються, то заберуть години, а якщо зроблять щеплення, то можуть працювати далі. Премію сказали, що не дадуть. Тиснуть страшенно, деякі педагоги налаштовані звільнятися. В нашій школі провакциновано 20% працівників.
Сергей Лимонов
Для Школа: 500 гривень -і довідка про вакцинування (2дози)- у вас в руках! Вас ще вчити треба ?
Галина
Для Школа: у вас є премії?
Коментувати
Вчитель
Наскільки люди далекі від ситуації в школі. Там давно вже ПРЕСУЮТЬ персонально кожного невакцинованого!!!
Краматорськ
Попередні висновки. В Краматорську невакцинованим зменшили надбавку за престижність до 5% і позбавили премій. Що показує, як місцева влада кладе х..й на слова омбудсмена. Бо як же дізналися, кого позбавляти надбавок, а кого ні? Цирк та й годі, беремо попкорн і спостерігаємо до чого все це призведе. Є вже перші заяви на звільнення. Що ж, якщо в планах добити освіту, то рухаємось в правильному напрямку)
Ирина Ирина
Щодня в школі дуже настирливо пропонують щеплення то однією вакциною, то іншою. Відмову про щеплення ніби пропускають мимо вух...чому хтось має вирішувати за мене, що мені робити зі своїм здоров’ям?
Тетяна Кіба
Такого тиску я не пам’ятаю з часів радянського союзу (( З верхівки до низу пресують так, що сьогодні написана перша заява на звільнення через небажання щеплення, але й сама директорка відмовилась брати участь у конкурсі на посаду через те, що не набралось славнозвісних 80%. У мене пропозиція не порушувати традицію і зменшити відсоток до 73.
Учитель
В місті Краматорську ВЖЕ давлять і погрожують вчителям. То що робити?
Анонім (поки що)
Для Учитель: Підтверджую! В центральних школах міста просто хана! Директори наче нічого не бояться, хоча судові позови будуть саме до них. Цікаво, на судах так само волати будуть?
Лариса
В Донецькій області давлять щодо вакцинації, тому що начальник Департаменту освіти Сидашева давить на відділи освіти.
Коментувати
Володимир
Мені цікаво, хоч одна гидота ПОТІМ буде вибачатися перед працівниками за незаконний тиск і примушення до вживання непередбачених вірних препаратів і смерті ц ускладнення?
Ирина Ирина
Для Володимир: вже пообіцяли зменшити виплати при переході на дистанційне навчання. Позбавити 20-% доплат і премій. Враховуючи, що добряча частина вчителів змушена проводити навчання за допомогою власних гаджетів, оплативши з власних коштів інтернет.
Андрій
Для дистанційного навчання потрібно набагато більше часу для підготовки. Попробуйте підготуватися до уроку математики, фізики. А в класі достатньо вчителю математики крейди. Своє світло, свій Пк, більше часу, і все це за ті копійки, що платять. Тримайтеся колеги, а то з кожним днем нас стає все менше.
Коментувати
Лілія Володимирівна Павлюченко
не "може стати приводом до вакцинації", а вже є таким приводом. Як і у Радянські часи, намагаються будь-яким чином змусити вчителів вакцинуватися: не підпишемо акт прийомки школи, якщо не буде 80 % і не напишемо, що через вакцинацію,. а напишемо інші причини. інші репліки: закриють на дистанційку, подивимося, що батьки з вами зроблять. Цікаво, які аргументи в інших школах.
Тетяна Кіба
Для Лілія Володимирівна Павлюченко: Підтримую! Такі і в нас "аргументи": не підпишемо прийомку, не буде свята 1 вересня, будуть проходити плр - тести, без щеплення і плр-тесту не пустять на роботу і в табель не ставити, додаткові, гуртки, премії - забудьте, директор пише заяву, що він попереджений про звільнення, на роботу брати тільки вакцинованих, " А ви хочете, щоб школу не закрили? Бачите, які у вас учителі!" і т.д.
Денис
Для Лілія Володимирівна Павлюченко: батьки, що зроблять..та нехай батьки краще кажуть дітям, що навчатися потрібно для самих себе, а не для когось, їм, дітям, далі жити в дорослому житті, але напевно багато батьків цього не розуміють, як буде розуміння цього, то і дистанційне навчання не буде страшним і обтяжливим.
Коментувати