Призначення пенсій педагогам: роз’яснення Пенсійного фонду

Розмір призначеної пенсії визначається з урахуванням всього набутого страхового стажу

Призначення пенсій педагогам: роз’яснення Пенсійного фонду

У педагогів виникає багато питань щодо правильного призначення та нарахування пенсії. Пенсійний фонд України підготував роз’яснення щодо різновидів пенсій та правил пенсійного забезпечення працівників освіти.

Учителям, іншим працівникам закладів освіти пенсії призначаються згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Пенсія за віком призначається після досягнення пенсійного віку (від 60 до 65 років залежно від тривалості набутого страхового стажу).

Після досягнення віку 60 років призначаються пенсії особам, які на час досягнення такого віку у 2021 році набули страховий стаж не менше 28 років.

При цьому, якщо особі раніше не призначалась пенсія іншого виду (наприклад, за інвалідністю або за вислугою років), така особа має право на отримання грошової допомоги у розмірі десяти місячних пенсій за умови, що:

  • на день досягнення пенсійного віку працівник освіти працює в закладах та установах державної або комунальної форми власності на посадах, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років,
  • має страховий стаж чоловік – 35 років, жінка – 30 років у закладах державної або комунальної форми власності на посадах, які дають право на призначення пенсії за вислугу років.

До страхового стажу на відповідних посадах, який дає право на виплату грошової допомоги в розмірі десяти місячних пенсій, враховуються лише періоди роботи в державних і комунальних закладах.

До настання віку, що дає право на пенсію за віком, працівникам освіти може бути призначена пенсія за вислугу років.

Така пенсія призначається незалежно від віку за наявності вислуги років на відповідних посадах не менше як:

  • 25 років станом на 01 квітня 2015 року;
  • 25 років 6 місяців станом на 01 січня 2016 року;
  • 26 років 6 місяців станом на 11 жовтня 2017 року.

Перелік закладів, установ та посад, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років, затверджено постановою Кабінету Міністрів України 04.11.1993 № 909 «Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років».

До вислуги років враховується, зокрема, робота:

  • у загальноосвітніх навчальних закладах на посадах учителів, викладачів, вихователів, директорів тощо;
  • у дошкільних навчальних закладах на посадах вихователів, музичних керівників, директорів (завідуючих) тощо;
  • у позашкільних навчальних закладах на посадах художніх керівників, керівників, завідуючих, директорів та їх заступників.

Робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, передбачених зазначеним Переліком, дає право на пенсію незалежно від форми власності або відомчої належності закладів і установ.

Пенсія за вислугу років призначається за умови звільнення з посади, яка дає право на даний вид пенсії.

За наявності підстав працівнику освіти може бути призначено пенсію за інвалідністю чи у зв’язку з втратою годувальника.

За наявності права на різні види пенсії призначається один із цих видів – за вибором особи.

Розмір призначеної пенсії визначається з урахуванням всього набутого страхового стажу (незалежно від установи та посади, на якій набуто цей стаж) та заробітної плати, з якої сплачено страхові внески (за всі періоди страхового стажу з 01.07.2000 або (за бажанням особи) додатково враховується заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 30 червня 2000 року).

Освіта.ua
01.09.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Зоя Чубарова
А у меня такая сттуация.Имею ребенка -инвалида детства.Вышла на пенсию в 50,как имеющая льготу от государства.Пенсия была 500 с чем то грн ,остальную сумму доплачивало государство.сначала до 1100,потом до1200,теперь до 2200.В 60 обращалась в пенсионный фонд о перерасчете или возможности уйти по возрасту.Стажа 41 год,еще педучилище 2 года.Пенсионный ответил,что ничего не могут,так как в 50 мне уже написали,что пенсия по возрасту ,а денег больше не будет,так как мне и сейчас государство доплачивает до 2200. Есть ли знающие юристы?Как повлиять на ситуацию?10 окладов я тоже не получала.Спасибо
Кучеренко
Який стаж педагогічної роботи необхідно для отримання 10 пенсій?
Олена
Чи зараховується навчання в ВУЗі на стаціонарі з 1986-1991 до кількості вислуги років (потім ще неперервна педагогічна діяльність 30 років)?
Виктория
Скажите ,пожалуйста?на 27.08.21 г.мой пед.стаж 31 год(непрерывный).Могу ли я оформить пегсию по выслуге лет?
LARISSA
Для Виктория: Якщо Ви станом на 11 жовтня 2017 року мали стаж 26 років 6 місяців. то маєте.
Коментувати
СВЕТЛАНА
Якщо вчитель оформив пенсію за віком і пробув там один день і отримав пенсію за один день і все, то чи може він претендувати на 10 пенсій?
Сергій
Для СВЕТЛАНА: Наскільки я знаю, то, якщо маєте право на 10 пенсій(дивіться умову в тексті роз’яснень), то Закон пише, що з виплатою першої пенсії за віком мають виплатити 10 пенсій. Якщо цього не зроблять, звертайтесь до суду (за умови, що маєте законні права на цю виплату).
Коментувати
Методист
Чому до переліку посад досі не включили "методистів професійно-технічних навчальних закладів", ця посада в законодавчих документає є педагогічною, а для вислдугі років її немає?
Антоніна
Якщо на 1 вересня 2021 року мій стаж 28 років. Чи маю я право отримувати пенсію за вислугу років згідно закону 909 через півроку?
Татьяна
Будет ли мне выплачена компенсация при выходе на пенсию, если я была на один год на долевой пенсии, а потом отказалась от нее и вышла опять работать воспитателем
Виктория
Я мала на увазі грошову допомогу при виході на пенсію?.Якщо до 2000 року у мене 18 років стажу, але він не вважається страховим , а по виході на пенсію у 2024 році буде страхового стажу тільки 24 роки ,то як це все відбувається?
Економіст
Для Виктория: ще раз повторюю для "вчителя". Ррбочі роки до 2000 року зарахоіуюиься в стаж для виходу на пенсію! По Вашому, ті хто зараз досягає пенсійного віку, пенсію не отримує, бо не має страхового стажу бо працювали до 2000 року?
Коментувати
Виктория
Защитывается ли стаж до 2000 года? Как начисляется пенсия,если по выходу в 2024 году общий стаж составляет -42 года из них 37 лет пед. стаж,а страховой только считается с 2000.Будет ли выплачена компенсация?
Економіст
Для Виктория: Звісно зараховується. Всі робочі роки до 2000 року захуються. До 2004 року навіть в стаж зараховують навчання на стаціонарі. Яка компенсація?
Коментувати
Олександр
Скільки можна знущатись над викладачами муз шкіл??? Пенсійний фонд - ганебна організація, яка нехтує висновком Великої палати Верховного суду, яким зазначено, що пенсійний фонд при розгляді заяв на призначення пенсії за вислугу років викладачам музичних шкіл термін роботи у таких закладах зараховується до спеціального стажу для встановлення права на отримання пенсії за вислугу років.
Xayc
Проконсультируйтесь с юристом и смело подавайте апелляцию - за последние лет 15 знаю случаи, когда коллективы массово опротестовали и обосновано получали перерасчёт пенсии в 1,5-2 раза выше.
Коментувати