У МОН обіцяють не примушувати вчителів до щеплення

Примушувати вчителів до щеплень, щоб досягти бажаного рівня вакцинованих, у школах не будуть

У МОН обіцяють не примушувати вчителів до щеплення

Примушувати вчителів до щеплень від COVID-19, для того щоб досягти бажаного рівня вакцинованих педагогічних працівників, не будуть.

Про це в ефірі програми «Сніданок з 1+1» заявив міністр освіти Сергій Шкарлет.

«Ніхто не буде примушувати вакцинуватись, оскільки у кожної людини можуть бути індивідуальні медичні протипоказання, наприклад, алергія», – зазначив міністр.

Водночас Сергій Шкарлет підкреслив, що під час візиту до Житомирської області та спілкування з учителями регіону, він переконався, що вчителі достатньо оптимістично сприйняли нову норму про необхідність вакцинації 80 % педагогічного колективу школи для забезпечення освітнього процесу, оскільки всі хочуть повернутись до звичайного навчання і проводити освітній процес в повноформатному режимі.

«І самі батьки до цього підштовхують педагогічних працівників. Але це від нашої свідомості залежить, якщо ми хочемо мати здорову націю, мати повноцінний освітній процес – вакцинуватись треба. Примусової вакцинації не може бути. Якщо немає 80% вакцинованого педагогічного персоналу освітній процес відбуватиметься у дистанційному або змішаному форматах», – сказав міністр освіти.

Освіта.ua
10.08.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Александр Ковальчук
Дочекалися наказу про обов’язкову вакцинацію вчителів. Що цікаво, в цьому наказі немає медиків, працівників транспорту, поліцейських тощо. Лише вчителі тісно контактують з великою кількістю людей. Так звана вакцина експериментальна, ніхто, повторюю, ніхто наслідків за можливі серйозні побічні реакції, а ж до смерті, не несе, проте ти і ди і колись, інакше працювати не дамо.
людина
То чому очільниця Донецької освіти вимагає від директорів шкіл недопускати вчителів до роботи. Пане міністер, видайте наказ по МОН про повну заборону вимагання сертифікату про вакцину директорами навчальних закладів Донецької області. Бо в іншому випадку це перетворюється в забаву "дістань вчителя".
Веня
Ну действительно, всё как в настоящих странах: Срочно нужен новый Враг! Или хотя ыбы шоу и ля-Проблема!
Местный
Моя родственница работает учителем в Кропивницком и там мэр уже активно начинает давить. К стати, за этого мэра проголосовали практически все педагоги города, а сейчас "наслаждаются". Вот его цитата: "Якщо не хочуть вакцинуватись, нехай звільняють робочі місця". Вот статья в полном объёме - https://mandarin-news.kr.ua/suspilstvo/raikovych-nahadav-vchyteliam-shkil-kropyvnytskoho-pro-vaktsynatsiiu?fbclid=IwAR0yuAR0dxyuVRDZPmIfsy6XRPMlAmbsfq2eJSBxIqIXqwheGbCCnE0RUxc
Галина
Для Местный: я теж з Кропивницького. Вже давно вакцінувалась. Щодня проходжу повз школу 6, де черга з тих, хто прийшов за вакціною. Мера підтримую. Не хочеш жити за правилами суспільства, дистанціюйся від нього. Їдь на безлюдний острів, створи там власну державу, і працюй хоч пркзидентом
Местный
Для Галина: Искренне соболезную педагогам из Кропивницкого. Власть нагнёт, а свои же ещё и опорожнятся на голову...
Валентина Григорівна
Відчуйте різницю: 1) здорові люди, які усвідомлюють ризики, прийшли за перевіреною вакциною та розраховують на вчасну державну допомогу і 2) зігнали заляканих телят щоб просто вколоти експериментальний засіб без ніяких гарантій чи помічі. Може хоч через пару років вцілівші второпают...
Коментувати
Марія
Майдани і всякі протести мають смисл, якщо є сили, здатні змінити ситуацію на краще. В Європі - це ліві. В Україні соціал - демократів немає, але дибіл порох заборонив ліві сили. Буде ще гірше.
Ясно
Для Марія: Порох запретил комуняк и правильно сделал - покажите хоть одну страну где комуняки достигли успеха ?
Сорока O.
Китай!!! А в Європі соціалісти правлять регулярно в Іспаніі, норвегіі , Швеціі… У нас керують бариги.
Ясно
Для Сорока O.: в Китае коммунизмом и не пахнет
Коментувати
selena87
Люди! Схаменіться! Вас травлять, а ви йдете на убій як покірне СТАДО! Треба виходити на Майдан! Сьогодні примусово вакцинують дорослих (лише на словах вакцинація "добровільна"). А завтра будуть вливати цю отруту нашим дітям! Та що ж це коїться? Порушуються конституційні права, а ви всі мовчите! Скільки можна знущатися над народом?! Жодна з вакцин не пройшла всі етапи перевірок! ЖОДНА! Подивіться на ютубі канал адвоката Сергія Гули! Над нами ставлять досліди! Побічні випадки дуже серьйозні, іноді навіть смерть, але все це на офіційному рівні замовчується! ВІДКРИЙТЕ ОЧІ!!!
Олександр
Для selena87: і хто ж це "вливає отруту" десяткам і сотьням мільйонів людей в світі? Чий це задум світового винищення людства? Чи "труять" лише українців?
Микола
Для selena87: Ну не навчили цих ГМО-гуманоїдів правильно читати і розуміти, от вони й радіють "експериментальне та білеменське - це мабуть модно!". Простіше купити бумажку та кивати головою зі стадом.
Kim
Для Микола: Чем больше укольнутых и наивных в ближайшие годы останутся инвалидами и вымрут, тем лучше и здоровее санация.
Коментувати
Анна
Чому стільки противників вакцинації? А тому, що всюди суцільна брехня... Он в Їзраїлі вже третю дозу приймають. А потім буде четверта й пята???!!! І так далі...То що це за вакцина така??? Яка її ефективність... Знайшли ідіотів - цих нещасних вчителів. А чому не вакцинуються медики? Мабуть, щось знають більше нас...
Олександр
Для Анна: якщо Ви часом не знали, то щеплення від грипу також роблять раз на рік. Бо щороку змінюється переважаючий штам. І уявіть собі - часом і вакциновані інфікуються, але переносять хворобу набагато легше. І ніхто сильно не волає про ефективність.
No Good
Для Анна: Відповідь для дебіл них. Приймай собі хоч 20 вакцин. Сучасні вчителі це або відбиток і спадщина "СРСР" або "сира" молодь. Але проблематика полягає в тому що молоді кадри які повинні бути рушійною силою розвитку ,не можуть прийти на робочі місця оскільки "вкоренілі"пенсіонери не поступаються місцем роботи, оскільки хабарі,шана,кави,гроші,фонди, премії,надбавки,факультативи, додаткові преференції.
Валентина Григорівна
Для No Good: Це було ще до майданів та карантинів. Перше, а хто вчить вчителів? Після аспірантури молодь бачить зарплати і або заміж-в армію, або в часні та закордонні компанії. Друге, а чому старі кадри залишаються, крім того, що нема черги бажаючих довгостроково підмінити за копійки? Вірно, які питання, коли "престижна" пенсія за понад 50 років вже принаймні вдвічі менша теперішньої квартплати. Третьє, практиканти у школі на 3-5 років старші 11 класів - хворе покоління блохерів, тиктокерів та інших назв непотрібу. Їх часто одразу вішають на випускників 9-11 классу, дають із 5 по 11 паралелі, ще й на заміну, щоб маятися між двома кабінетами, але отримати на гривень 50 більше через податки. А крім "вічно кволих" ще є "вічно в декреті" та "вічно на зраді". І коли постійно намаєшся навчити тих, кому це не потрібно, то й перестаєш посміхатися та радіти життю. А всі все чогось хочуть. Ні, молочко за погані умови давно відмінили, бо нема і не допомагає.
Коментувати
Марина
А у нас взагалі сказали, що будуть звільняти нещеплених працівників і братимуть на роботу уже вакцинованих.І це не забаганки керівників закладів освіти та інших оргнізацій та установ, їх примушуючи вищі інстанції області.
Юрий
Для Марина: Ага, очередь из желающих пойти работать учителем, больше чем в мавзолей.
Коментувати
Олександр
Ага, так примушують, що у деяких областях аж 7% вакцинованих працівників шкіл і садочків https://glavcom.ua/pub/pdf/49/4935/2_infodovidka.pdf
Світлана
80% вакцинованих вчителів - і ніякої дистанційки. Але ж в минулому році ми на дистанційку ходили не через хвороби пед.працівників, а через хвороби учнів. Одна дитина в класі захворіла - весь клас сидить дома, 5 класів таких - на дистанційці вся школа. А якщо червона зона - тобто кількість заражених ( не вчителів) по області зашкалює , то все одно школа буде працювати? Наражати на небезпеку дітей і членів їх сімей? 28 учителів і 300 учнів. Влада вважає, що переносчиками є тільки вчителі?
Trans-Vax
Медицинская тайна: Транс-вакцинироваными следует считать всех, кто воспринимает своё тело вакцинированным не зависимо от реальности процедуры. Им нет нужды как-то доказывать или обосновывать свою вакцинированность, достаточно внутренне ощущать себя привитым.
Nick
Для Trans-Vax: А що, так можна навіть в банановій республiці недонациків?
Kim
Для Trans-Vax: Хорошая идея "харам", потому что на религиозной почве относится уже не к одному, а к численной группе лиц.
Коментувати
Олена
Що за питання щодо вакцинації? Обов’язково потрібно робити щеплення! Пандемії ліквідувались завдяки щепленням. Захворіють, будуть звинувачувати дітей та їх батьків. Шановні вчителі! Захистіть себе, щоб не відчути цю страшну хворобу!
Сергій
Для Олена: Захищайтеся самі! В мене знайома померла через 3 дні після вакцинації, а сусід вже 10 днів відійти не може, до нього скора приїжджає через день! А хворіли в не важкій формі. І жила б моя знайома собі може й далі..
unforgiven 2
Для Олена: Питання в тому, якою вакциною? Всі медичні препарати проти коронавірусу експериментальні. Не існує жодних гарантій щодо їхньої ефективності та безпечності. Спочатку потрібно запропонувати дієвий та перевірений засіб, а не проводити випробування на людях!
Маргарита
Для Сергій: кожен повинен сам приймати рішення щодо вакцинації. І не потрібно лякати людей всякими страшними історіями. Невідомо, від чого померла ваша знайома і чи має до цього якесь відношення вакцина. В усякому разі такі випадки поодинокі. Я сама вакцинувалася препаратом Пфайзер ще в червні і можу сказати, що жодної якоїсь побічної реакції ні в мене, ні в моїх численних знайомих, які також вакцинувалися, не було. Але це не значить, що мій досвід вакцинації - це істина в останній інстанції. Я ділюся своїм досвідом і можу відверто сказати, що в моєму оточенні немає жодного якогось негативного моменту. Але кожна людина приймає рішення сама, тому ваші страшилки недоречні.
Коментувати
Тетяна
Нам учора сказали, що або сертифікат про щеплення приносимо, або довідку про протипоказання. Хочемо на дистанційне - мінус 30 відсотків зарплати і купа перевірок. Все добровільно, звичайно. Цікаво те, що в нашій школі немає грошей на медогляд вчителів вже другий рік.
Наталія
Для Тетяна: Донецька область - представники міського управління освіти «притягнули за вуха» до вакцинації результати ЗНО з математики. Мовляв, хочете - не вакцинуйтесь, підете на дистанційку, АЛЕ згадайте результати ЗНО! До вашого закладу направлять представників Державної служби якості освіти, які здійснять перевірку знань ваших учнів. Ось такий шантаж!
Сергій
Нехай направляють. Це не так страшно, як вколотися невідомо чим.
Маргарита
Для Тетяна: а що значить, що у вашому закладі вже другий рік немає грошей на медогляд? Вам хіба оплачували медогляд? Нам ніколи цього не робили. Може, ми чогось не знаємо?
Коментувати
ZEWZ
Проблема тільки у тому, що черговий козел дорвався до влади, а все інше - це лише наслідки та шоу на кістках щоб відволікти увагу. Оскільки в інших країнах теж щось схоже, то вочевидь вони не влада і не суверенні країни, а посаджені маріонетки, голови-патякали. Тоді який зиск огризатися на пісню, вести жіалог із книжкою, виступати проти радіо чи шукти відповіді на запису ТВ передачі? В кулі чи ножа нема наміру, бо вбиває саме вбивця.
Ігор
Слова міністра "Ми не змушуємо’ - то брехня. Не хочуть стимулювати, звикли радянськими методами. Це не дивно, враховуючи, з якої "команди" вийшов міністр. Брехня, що саме вчителі - головне джерело інфекції. Головні розповсюджувачі в школі - діти. Отже, цей весь тиск нічого не дає. В умовах недовіри до будь-якої влади треба лише просити і стимулювати людей. Вчителі, як не дивно, теж люди.
"0" професіоналізму
У нашій країні стільки хворих учнів не має, скільки по школах прийняли асистентів учителів. Чорнобильцям, військовим та іншим літнім не має звідки підняти пенсії, а цілу отару людей, які ходять до закладів освіти пити каву та їсти цукерки є за що утримувати. Де відповідальність за інклюзію? У природі такого не може бути щоб на клас було 3 інклюзивних учня. А що робили учителі інклюзивних класів під час дистанційного навчання. Та нічого у прямому розумінні. Батьки бачили класних керівників та вчителів предметів. Інклюзія була у відключці. Хто не розуміє інклюзія це реальні ставки і реальні гроші. Державі дешевше у 100 раз було утримувати спецшколи, ніж на кожну школу платити 12 ставок. Цікаво що думають робити директори, коли цю шарашкіну контору накриють? Відбирати уроки від професіоналів, які цілу дистанційку працювали 24/7 і ділити. Так вони прийдуть на нашу голову і у камеру будуть пити каву.
Андрій
"Сергій Шкарлет ...переконався, що вчителі достатньо оптимістично сприйняли нову норму", коли міністром освіти може бути враль, плагіатор, корупціонер. І знову привезли в потьомкінське село, пригнали самих безхребетних вчителів Житомирщини і на основі цієї показухи роблять висновки.
Іринка
Для Андрій: Згодна з кожним словом!
Коментувати
Сонька
І самі батьки до цього підштовхують... А самі батьки вакцинуватися будуть??? Я за те, щоб тільки ті класи, де у 80% дітей вакциновані батьки допускати до начання офлайн, решта нехай навчаються дистанційно. Захищати треба всіх, а вакцинація вчителів, які працюють із невакцинованими дітьми, по 25-30 осіб у кожному класі позбавлена сенсу
вчитель
Для Сонька: Правильно. І досить дітям сидіти у кабінетах, а вчителям бігати по школі! Вчитель бігає, діти без присмотру творять що хотять у кабінетах. Ніхто не провітрює. Закриє вчитель на ключ, зразу ж підходять діти: той щось хоче узяти в класі, той щось забув... А потім нарікання батьків: " Не дали зайти". А провітрювати???
No Good
Для Сонька: Шановна: Напишіть заяву про звільнення за власним бажанням і з "Богом"
Галина
Для No Good: Сам напиши заяву про звільнення. І йди к чорту.
Коментувати
Olga
Ніхто нікого не буде примушувати. Місцевій владі це не вигідно. Розпочнеться локдаун - вчителів відпралять на дистанційку, техпрацівникам - 75% зарплати за простій, економія на воді, електроенергії, газі, вугіллі. Наш голова ОТГ та начальник відділу освіти вже в очікуванні премій.
OUVG
Для Olga:Вже скільки років влада ховається за карантинами:то від кору, то від грипу, за продовженими канікулами і в школах і в вузах (Це як можна канікули тривалістю місяць чи два робити!?) А справжня причина- відсутність грошей на вугілля чи газ. Ви думаєте, що МОН чи місцеві дуже якістю знань учнів переймаються? чи вашим здоров’ям? Якби вчителі розум мали, вони б не про "примушувати-не примушувати" дискутували- в середовищі освічених по справжньому людей таке питання б і не стояло, а вимагали нормальних умов праці, фінансування на утримання шкіл у відповідності до нормативів. Не бачите, як обрізані штати шкіл? ви ж скоро будете ще й інженерами з обслуговування ноутбуків, які вам ї вручать. І ремонтуватимете їх за свої гроші, і ліцензовані програми на них купуватимете.. У школах профінансовано дотримання санітарного регламенту? Підвозять дітей? Вивозять сміття? виділяються кошти на засоби гігієни? PS/Приватні фірми вже давно працівників провакцинували, хвороби-це втрати доходів!
No Good
Для Olga: Пропоную всіх хто йде на "Дистанційне навчання, керування, виконання своїх обов’язків -75% по зарплаті "
Валентина Григорівна
Для No Good: Зеленському і 95ко вже особисто пропонували?
Коментувати
DDT
Нє, ну коли уже всіх заставили і всі пощепились, і, пофіг, чи можна, чи алергетик, то вже і не обов’язково....