У МОН розповіли, як у новому році виховувати школярів

Відомством розроблені рекомендації для вчителів про деякі питання організації виховання

У МОН розповіли, як у новому році виховувати школярів

Міністерством освіти і науки напередодні нового навчального року розроблені традиційні рекомендації для педагогічних працівників про деякі питання організації виховного процесу в 2021/22 році.

Документ містить рекомендації щодо формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок, національно-патріотичного виховання, профілактики булінгу (цькування), кримінальних правопорушень, вживання наркотичних і психотропних речовин, запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми тощо.

У Міносвіти наголошують, що характер виховання учнів повинен передбачати глибоке розуміння вихователем природи вихованців, їх індивідуальних рис і можливостей, поваги до особистості дитини, постійно дбати про її гармонійний розвиток, встановлення взаємин співробітництва у навчально-виховному процесі.

Окрім того, зазначають у МОН, успіх виховного процесу залежить від відносин між вчителем і учнем, які повинні будуватися на основі співдружності, співробітництва і ділового партнерства.

«Педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники зобов’язані: поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу; настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства; захищати здобувачів освіти під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти, запобігати вживанню ними та іншими особами на території закладів освіти алкогольних напоїв, наркотичних засобів, іншим шкідливим звичкам тощо», – наголошують у Міністерстві освіти.

У зв'язку з тим, Міністерство освіти просить приділити особливу увагу поширенню в школах практики функціонування служб порозуміння (шкільної медіації), проведенню інформаційно-просвітницьких заходів, спрямованих на формування в учасників освітнього процесу культури недискримінаційної, ненасильницької, безконфліктної комунікації, здорового та безпечного способу життя, навичок збереження власного життя та здоров’я, а також запобігання небезпечній  поведінці.

Окрім того необхідно навчати учнів щодо безпеки під час використання інформаційно комунікаційних технологій та інших медійних засобів, навичок безпечної поведінки в Інтернеті.

Також вчителям рекомендовано розробити та розповсюдити серед учасників освітнього процесу інформаційні матеріали щодо здорового та безпечного способу життя тощо.

Рекомендаціями Міністерства освіти також визначені інші особливості щодо питань організації виховного процесу в 2021/22 навчальному році.

Зміст рекомендацій має бути доведений до відома керівників органів управління  освітою різного рівня, керівників та педагогічних працівників закладів освіти з метою організації діяльності щодо захисту прав та інтересів дітей, а також врахування під час планування роботи з учнівськими колективами.

Рекомендації про деякі питання організації виховного процесу

Освіта.ua
28.07.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ТТ
Поліція зловила наркодилерів, а суд відпустив. Старшокласник побив молодшого учня, а батьки через знайомого у суді замнули справу. Діти поцупили товар у магазині і... нічого, навіть товар не повернули. То про яке виховання і яку превенцію мова, коли нема адекватного покарання, відповідальності??? Чи, по-вашому, учні цього не бачать і не знають?!
БОЙ
Ой да ладно, ведь все равно школы будут жить по своему после конца проверок. Наши депутаты в "раде" не могут вести себя как взрослые устраивая цирк, а вы хотите чтоб учителя учили, воспитывали и что-либо формировали у 30+ человек на уроке в 45 мин?. Современный школьник это бунтарь, а не "бравый пионер" он прекрасно знает что нужно отмучаться те же 45 мин, и можно жить дальше по своему.
AUFH
От мені цікаво, як може учитель виховати культурну людину, якщо працівники культури несуть в маси через засоби інформації безкультур’я, вульгарність, похабщину і матюки? Полякова всіляко заохочує і підтримує свою дитину, яка презентує пісню з матами. Очевидно, що вчитель теж має цю малолітню похабницю підтримати і заохочувати до такого спілкування? Президент всіх посилав (знаєте куди), і це не завадило йому в його кар’єрі. Учень на зауваження може послати вчителя, орієнтуючись на "взірець" і що повинен йому відповісти вчитель? Про яке виховання може йти мова? Для того, щоб виховний процес був успішним, треба, щоб діяла система (урядовці, діячі культури, батьки, вчителі). Якщо система не діє, то в таких умовах учитель повинен знати свій предмет і якісно його викладати. Все! Хто хоче вчитися, той нехай вчиться, на інших не треба звертати увагу. Довбня не навчиш, а вихованням нехай займаються батьки!
Леся
"Дорогий" МОН, треба вказувати кому ці рекомендації конкретно. Наприклад, вчителям основ здоров’я, а не якомусь міфічному вчителю. Бо це знову змахує на популяристичну маркетингову писульку для натовпу. Типу МОН дуже турбується про ваших дітей. Знову "тяжко стурбовані",але насправді лише тяжко турбуєте. Безвідповідальні батьки мають тепер чим себе виправдати. А відповідальним батькам не завжди підходять ваші рекомендації . У них своє бачення, щодо виховання, яким вони хочуть займатися самі.
Селя
Для Леся: иди н а х у й почему это учителям основ здровья? это учителям математики !!!
Оксана
Для Селя: по якому праву Ви дозволяєте собі таку лексику? Це по-перше. А по-друге, чим переобтяжені вчителі основ здоров’я? Вони готують дітей до олімпіад, конкурсів, написання робіт в МАН, до ДПА чи до ЗНО? Майте совість. Порівняти уроки основ здоров’я і математики (тим паче, дистанційних)... Якщо така справа, то нехай вводять у штатний розпис посаду куратора, який і буде займатися чисто вихованням учнів. А не бідний вчитель-предметник, який не знає, чи брати участь у всіх конкурсах, олімпіадах, готувати до ДПА, ЗНО , чи проводити якісно уроки, чи проводити виховну роботу. Чомусь однім вчителям -предметникам і голови ніколи підняти, а інші ... Тому майте повагу хоч до людей, якщо не поважаєте себе, дозволяючи писати нецензурні речі та ще й з помилками!
Коментувати
Учителька
Яке виховання в школі, якщо у всіх засобах інформації матюки, оголена натура, в сім ях матюки, на вулиці.. За неналежний вигляд у школі не скажи, бо це ж буде ’насильство над особистістю", що вмюи хочете з вчителів?!!! Тут хоч би не повбивалися та якось на уроках сиділи. Я про гімназії та ліцеї не кажу, де контингент в основному відібраний.
Ольга
А які обов’язки щодо виховання дітей покладено на виробників? Це так скоро МОН розробить методичні рекомендації і по зачаттю майбутніх здобувачів освіти і зобов’яже педагогів проводити первинний інструктаж, записувати його в спеціальний журнал , а вчителі- методисти ще й повинні бути присутніми під час процесу? А в атестації це буде враховуватися? МОН, прокинься! Професія вчитель від слова "вчить", а не всім під хвіст заглядать. Для цього у дітей мають бути батьки!!!
399
Вчителям рекомендовано розробити та розповсюдити серед учасників освітнього процесу інформаційні матеріали щодо здорового та безпечного способу життя тощо. То ЯКЕ ГОЛОВНЕ ЗАВДАННЯ розробити та розповсюдити ЧИ ВЧИТИ ДІТЕЙ? РОЗРОБЛЯТИ І РОЗПОВСЮДЖУВАТИ ПОВИННІ НАПНУ ТА ІНШІ ВИХОВНІ СТРУКТУРИ. ДЯКУЄМО МОН ЗА РОЗВАНТАЖЕННЯ ВЧИТЕЛІВ.
Ірина
Для 399: Та ще й інклюзія, у кожному класі особливі діти, але як усе встигнути, ніде ніхто не знає.... за зарплату, як у охоронця супермаркетів. Батьки смалять цигарки, гроші дають на пиво, а школа нехай переучує і перевиховує.
Мері Поппінс
Шановні колеги! Не треба так близько брати до серця все, що пише наше МІНІСТЕРСТВО. Ви ж мудрі люди, а там люди-одноденки, далекі від життя. Оприлюднення цього документа, гадаю, дає підстави переконуватися, що насправді заоохуються прояви всього негативного в суспільстві і нічого не робиться для виправлення ситуації, яка склалася з дитячою й підлітковою злочинністю, розбещеністю. Насправді винні батьки у неналежному вихованні своїх дітей. Учні перебувають у школі 6-7 годин на добу, а весь інший час на вулиці, в сім’ї. Значить вигідно замилювати очі, переводячи стрілки на вчителів, вигідно мати хворе суспільство.
Коментувати
Гість
Природа вихованців!!!? Це яка соромлюсь спитати. Вчитель вчить дітей, а не ,,повинен забезпечити гармонійний всебічний розвиток,,
Віра
Для Гість: Віра. природа людини базується на тих самих законах, що і у тварин: батога і пряника.якщо у вихованні не буде адекватного покарання та заохочення, то не буде відповідно і успіху виховного процесу.
Коментувати