Якість освіти не може бути кращою, ніж підготовка вчителя, – ДСЯО

У Держслужбі якості освіти наголосили на значенні підготовки вчителів

Якість освіти не може бути кращою, ніж підготовка вчителя, – ДСЯО

Одним з факторів здобуття якісної освіти є належний рівень підготовки вчителів.

На цьому наголосив директор департаменту акредитації та моніторингу Державної служби якості освіти України Іван Юрійчук в ефірі радіо «Київ – 98 FM».

«Якість освіти не може бути кращою, ніж якість підготовки вчителя. Ми не можемо отримати кращу освіту, ніж наш учитель», – заявив він.

За його словами, другим фактором є ставлення суспільства до вчителя. «Воно може відображатися в тій же зарплаті. Тільки тоді, коли в суспільстві буде добре ставлення до вчителя і ця професія буде престижною, якісні люди прийдуть в університети», – зазначив Іван Юрійчук.

Як наголосив представник ДСЯО, у цьому разі можна буде посилити вимоги до абітурієнтів, які оберуть педагогіку. 

«Ми тоді отримаємо хороших, розумних дітей, які прийдуть у вищу освіту, отримають фах і потім прийдуть у школу. І завдання суспільства – створити такі умови, щоб ці діти після 2–3 років роботи, коли вже є запис у трудовій книжці, не пішли зі школи», – сказав чиновник.

За його словами, немає кращого зразка для учнів, аніж успішний вчитель. «Коли ти бачиш у класі успішну людину, у тебе з’являється мотивація бути таким, з’являється мотивація повчитися, з’являється мотивація вступити на педагогічну спеціальність», – заявив Іван Юрійчук.

Освіта.ua
22.07.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Янек
Освіта = знання + навички (їх аналізувати, класифікувати та використовувати). Так як мета виховання - це самовиховання, а ціль навчання - самонавчання, то ЯКЩО дитину навчити вчитися, її рівень буде високий навіть всупереч дурникуватим тестам та систамі. А зараз вчителі (як і лікарі) - це платні автомати по виписці циферок-буковок і видачі непотрібних папірців.
ТТ
Якість освіти не може бути кращою, ніж оплата і мотивація учителя!!! Учитель - це живий приклад і мотивація із сучасного життя для учнів (не плутайте адміністрацію школи - це інша республіка!).
Тетяна Кіба
«Якість освіти не може бути кращою, ніж якість підготовки вчителя. Ми не можемо отримати кращу освіту, ніж наш учитель» (с) Здається, що тоді можна написати, що діти не зможуть бути кращими, ніж їх батьки. Але це ж не так. А що означає це "якісні люди"?! Не знаєш алгебри і ти вже неякісний? Погоджуюсь з тим, що професія вчителя не престижна. Багато гарних учителів полишили школу у 90-ті, щоб прогодувати родину. І зараз видно результат.
Тарас
Які де Біли прийдуть нас перевірять. Ну я успішна людина. Маю бізнес і нормальну автівку. І думаєте діти вчать мою фізику? В лице кажуть що вчити не будуть бо фізику ніде не здають. Прямо на уроці кажу що мені учні з США платять від 20 до 50 доларів за урок який вам дістається безплатно -учіть, потрібно я і на перерві і після уроків допоможу. Плювали вони на фізику. Вчать мову і історію - бо обов’язкове зно. Мабуть Південна Корея зробила економічний прорив виключно на мелодійній мові та славній історії...
небайдужий
Панове!!! Спустіться на землю. Хто зароз вчиться і закінчує педвузи? Ті, хто набрав на ЗНО 100 балів. Як вони навчать дітей? А де мотивація від держави на розумного учня? Дуже не хочеться, але через кілька років побачимо результати НУШ!!! ЗАГРАЛИСЯ ВИ ПАНОВЕ,ОЙ ЗАГРАЛИСЯ!!!
Нерогуль
Для небайдужий: Ну так теперь "мова" вместо науки. Рогулизция в действии.
Коментувати
Роман
«Коли ти бачиш у класі успішну людину, у тебе з’являється мотивація бути таким, з’являється мотивація повчитися, з’являється мотивація вступити на педагогічну спеціальність» - це він сказав правильно, лишилося тільки розписати критерії успішності і їх забезпечити... З цим, на жаль, проблеми суцільні...
Роман
Для Роман: Один з критеріїв успішності вчителя у "передвиборчих обіцянках" он команда нашого Президента озвучувала - зарплата $4000, правда, виконувати ніхто не спішить... А раз недотягує зарплата, то про яку успішність мова?
Коментувати
Аскет
Мабуть ДУЖЕ ЯКІСНА освіта в цього казкаря. що він аж директор департаменту в ДенСЯО Піна ??