ДПА-2022: визначено перелік шкільних іспитів для учнів

Міносвіти визначений перелік предметів, з яких буде проведена державна підсумкова атестація

ДПА-2022: визначено перелік шкільних іспитів для учнів

Міністерством освіти визначений перелік предметів, з яких у 2021/22 навчальному році буде проведена державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти.

Відповідний наказ підписаний міністром освіти Сергієм Шкарлетом.

Документом визначено, що наступного навчального року учні 4-х та 9-х класів складатимуть шкільні іспити письмово у своїх закладах освіти.

Учні, які наступного навчального року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, проходитимуть ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Перелік предметів ДПА у 4-му класі (2021/22 навчальний рік)

Випускники, які завершують здобуття початкової освіти складатимуть такі випускні іспити:

1. Українська мова (оцінювання результатів з української мови та читання).

2. Математика.

3. Мова національної меншини або мова корінного народу (у класах з навчанням або вивченням мови національної меншини чи корінного народу на підставі заяви одного з батьків або законних представників за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти).

Перелік предметів ДПА у 9-му класі (2021/22 навчальний рік)

Випускники базової середньої освіти складатимуть 3 письмових іспити, що проводитиме заклад освіти:

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Один із навчальних предметів зі списку (за рішенням педагогічної ради закладу освіти, затвердженим наказом керівника закладу освіти):

1) біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова (відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика, хімія – для учнів класів з українською мовою навчання, у яких не вивчається мова національної меншини чи корінного народу;

2) біологія, всесвітня історія, географія, література, іноземна мова (відповідно до освітньої програми закладу освіти), інформатика, інтегрований курс "Література", історія України, мова національної меншини, мова корінного народу, основи правознавства, українська література, фізика, хімія – для учнів класів з навчанням або вивченням мови національної меншини.

Перелік предметів ДПА у формі ЗНО. 11 клас (2021/22 навчальний рік)

Випускники, які завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти (профільної загальної середньої освіти) складатимуть іспити у формі зовнішнього оцінювання.

1. Українська мова.

2. Математика.

3. Історія України або іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова*) (за вибором здобувача освіти). Здобувачі освіти, які для проходження державної підсумкової атестації вибрали третім навчальним предметом історію України, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іноземну мову і навпаки. Здобувачі освіти, які вибрали третім навчальним предметом одну з іноземних мов, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іншу іноземну мову.

4. Один із навчальних предметів зі списку: історія України, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова), біологія, географія, фізика, хімія (за вибором здобувача освіти). Здобувачі освіти, які відповідно до освітньої програми закладу освіти вивчали навчальний предмет «Природничі науки», можуть вибрати один з таких навчальних предметів: біологія, географія, фізика, хімія.

5. Мова національної меншини чи корінного народу. Для здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти мовами національних меншин чи корінних народів або вивчають таку мову (на підставі заяви одного з батьків або інших законних представників та за рішенням педагогічної ради).

Освіта.ua
22.07.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ганьба
Дуже цікаво будо би почути відповідь від реформаторів, які закрили вивчення музичного мистецтва для учнів НУШ. Так, є інтегрований курс Мистецтво, є підручники, у яких матеріал подано для вчителів музичного мистецтва ( спеціалістів), які навчалися у ВУЗ і є матеріал для вчителів -початківців. А тепер запитання: ЧОМУ музичне мистецтво не викладають вчителі музики? Ні для нікого не секрет, що більшість вчителів початкової ланки не вивчали досконало цей предмет, не володіють музичними інструментами, не знають музичну грамоту і літературу... але їм надали таке право. Хто дасть відповідь на це запитання? Для чого тепер взагалі університети випускають вчителів музики....? І куди йти вчителям музики, які не мають годин?.. ГАНЬБА!
вчитель
Чому немає " Мистецтва"? Для тих, хто вступає на творчі спеціальності,воно повинно бути обов`язковим, дл усіх інших повинно бути на вибір. Соромно за наших дітей, які не ходять у музеї, не знають ані образотворче, ані музичне мистецтво. У Європі з наших співвітчизників сміються, з їхньої відсутності елементарних знань та культури. Тому у музеях їм не цікаво. Цікаві лише магазини. Як було до культури остаточне відношення, так воно і є. Невже ніколи нічого не зміниться? Та й викладають предмет не фахівці, а то вчителі молодшої школи, які у музичному мистецтві не розуміються, то вчителі російської мови, бо навантаження в них мало...
Нерогуль
Для вчитель: Куда ходить то? В какие музеи? Из музеев только Зал УПА работает, остальное всё заброшено.
Культура и искусство
А вы проанализируйте, как наше МОН " реформировало" программы- так,что учителя музыки " убегают" из школ. Часы урезали. Оставшиеся отдали неспециалистам. Так, может, и не надо педвузам выпускать учителей музыки? Чтоб над ними не издеваться в незалежной Украине?
вчитель
Необразованніе люди реформируют. Они сами не знают, о каком предмете речь: о музыкальном искусстве или о пении, об искусстве или рисовании. Интересно, хоть один из реформаторов имеет хотя бы начальное музыкальное образование?
Коментувати
Ірина
Чому для одних предметів оцінка ДПА виставляється в залежності від рівня вивчення (стандарт чи профіль), а для інших( фізика, хімія, біологія, географія) лише за профільний рівень?
Галина
Для Ірина: чому Ви вирішили що вони здаються на профільному рівні?
10000-7
каво?
Коментувати