Омбудсмен назвав найпоширеніший корупційний сектор в освіті

Найяскравіше корупція у сфері освіти проявляється у взаємостосунках між педагогами та батьками

Омбудсмен назвав найпоширеніший корупційний сектор в освіті

Найяскравіше корупція у сфері освіти проявляється у взаємостосунках між педагогами й адміністрацією та батьками.

Про це йдеться у першій щорічній доповіді «Дотримання прав в освіті – 2020» освітнього омбудсмена Сергія Горбачова.

Згідно з документом, до корупції найчастіше призводять низькі зарплати в освітніх установах, а також історична толерантність до корупції та сприйняття її як норми за рахунок низької обізнаності громадян щодо корупційних проявів.

Також розвитку корупції в освіті сприяють відсутність прозорості та недосконале звітування.

У доповіді зазначається, що корупція найбільш розвинена у таких освітніх сферах: підручники (від грифування до вибору та закупівель); додаткові матеріали (зошити, дидактичні матеріали); матеріально-технічне забезпечення закладів освіти, а саме абсолютно всі закупівлі, харчування, ремонт.

Окрім того, значними корупціогенними сферами є документи про освіту (атестати, дипломи), вступ та зарахування до закладів освіти, оцінювання учнів тощо.

«Найчастіше у школах відбувається нелегальне й неконтрольоване збирання коштів готівкою з батьків на потреби школи та учнів, які мають забезпечуватись державою, або на подарунки адміністрації. Крім того, прояви корупції охоплюють «подяки», хабарі, купівлю довідок, дипломів, репетиторство, повернення керівництву коштів із премій і зарплат, подвійну бухгалтерію тощо», – зазначається у доповіді освітнього омбудсмена.

ОЗНАЙОМИТИСЬ З ДОПОВІДДЮ

Освіта.ua
09.07.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Поліна
Омбудсмен, якщо ви з моїх податків теж щось отримуєте, то йдіть нах.., я не хочу вас утримувати, ви мені неприємні!
Тарас
Для Поліна: не щось а огогогого. Лыля пристроїла свого ... на хлібну посаду, хоча конкурс виграла інша людина. От вам приклад корупції в дії. Про продаж посад директорів теж чомусь мовчить
Коментувати
ТТ
Це усі відомо! І які премії у директорів - теж. Нові автомобілі, шикарні будинки, дорогий відпочинок, бізнес - це все за зарплату? А де контролюючі органи, де реформа в дії?
Скрипач не нужен
Для ТТ: Они в доле.
Коментувати
Іван
Ну і? Констатував.Це всім давно відомо.А що робиться? У всіх школах є підготовчі курси до школи,що є грубим порушенням політики НУШ.І що? Як була сегрегація,так і є. Як було ручне управління фінансами,так і є.Кому як з мішка,а кому" наступного року"! І так скрізь. НІЧОГО НЕ ЗМІНЮЄТЬСЯ!
Скрипач не нужен
Для Іван: Назови хоть одну причину, почему должно что-то меняться.
Африка
У кого-то каникулы всех детей выучил всю работу перелопатил УЧИТЕЛЬ ГОДА и на всех форумах свои бесплатные советы пихает -да скрипач
Скрипач не нужен
Для Африка:иди в австралию поимей кенгуру
Коментувати
Vlad
Горбачов - ЧМО! Імітує кипучу діяльність. Створив у себе синекуру. В нього працює відстій суспільства. Він нічого не сказав про те, що корупція криється в самому міністерстві, департаментах і відділах освіти. Що наскрізь корумпована профспілка...
Кентаврик
Омбудсмен- п’яте колесо до воза!! Про яку покупку дипломів він лепече? Є електронний реєстр, закритий, захищений. Іще, які там закупки веде школа?? Бредятина…
Валентина
Для Кентаврик:коли людина не відвідує навчальний заклад, а вчасно грошики відстібує, на захист диплому приходить, щось пробекає - і на тобі, бакалавр! А потім повезе з ЄВІ, а дурним часто везе, щоб не сказати завжди, і на тобі - магістр!. Так що не обов’язково готовий диплом зразу купувати, можна типу побути присубнім кілька років у закладі освіти. А можна з раніше купленим дипломом потім вступати на магістратуру типу за іспитами і отримувати далі стільки дипломів, скільки треба. Ну, хто має гроші, ті й наукові ступені купляють, але таких значно менше.
Марс
Валентина , Ви застаріли!! Які дипломи, які гроші??? Цей Мени- просто вискочка, зубна біль, попихач Гріневич
ТТ
Для Кентаврик: "яку закупку???" Від туалетного паперу до комп’ютерної техніки, від ремонту розетки до ремонту фасаду, від закупівлі продуктів до премії педагогам (яку бачить тільки адміністрація)! Це премії у тисячі гривень.
Коментувати
Олександр
Та за 30 років незалежності невже не можна було створити законний механізм збору грошей? Вони ж ідуть у кишені тих, хто збирає - це і дурню зрозуміло.
Скрипач не нужен
Для Олександр: Вот именно. Ты сам ответил на своей вопрос.
Коментувати
Вікторія Борисівна
Прочитала про подвійну бухгалтерію, і виникло запитання. Я брала довідку про свої доходи, і ось у цій довідці написано, що за минулий рік я отримувала премію 2000, 2450 і 7800. Я впевнена, що я цих премій не отримувала. Я спитала в директора, вона мені каже, не може бути, я що,повинна знати про усі ваші премії. Скандалити не буду, це ні до чого не призведе,лише проблеми викличе. Але дуже цікаво усе все. Просто ніхто не знав, що мені та довідка знадобиться. Вона мені раптово знадобилася за сімейними обставинами. Просто цікаво, як вони це роблять, адже ми отримуємо зарплатню на карту Приват. Як це так можна зробити, щоб на мене записана була премія, а я її не отримала на картку? Раніше пам’ятаю, що була ліва бухгалтерія, коли розписувалися тишком за інших, а зараз усе на картку, а схеми ті ж самі. Може,хто підкаже, як так могло статися? Але я не вживаю нічого ,і точно кажу, що тих премій ані заслужила,ані отримала.
Економіст
Для Вікторія Борисівна: зараз заробітна плата нараховується в електронному вигляді, ззаразовується на картки. Не отримувати премію Ви не могли. А ось в деяких закладах є така практика, коли нараховують премію, а потім працівник знімає її з картки та віддає директору. Якщо Ви в чомусь сумніваєтесь, то візьміть в бухгалтерії виписку по зарплаті, де розписані всі виплати і всі відрахування та порівняйте з надходженнями на карту.
Надежда
Для Економіст: я тоже так раньше думала. Нет, оказывается, существуют варианты. Брала справку на субсидию, расчитывала на одну сумму, а появилась совсем другая, и премии я получала раз в квартал. Так что Вы, уважаемый Экономист,отстали от жизни.
ТТ
Для Вікторія Борисівна: Все дуже просто: замовляється сума на рік з преміями, доплатами, відпускними... зарплату виплачують, а премії ні (ну не заслужили учителі премії). А в кінці навчального року залишок коштів іде як премія адміністрації (економія коштів) - ось і премії в сотні тисяч гривень. Стаття 61. Оплата праці педагогічних і науково-педагогічних працівників. П.6,7.
Коментувати
Марьяна
Ну да. У нас директор выписывает всем в декабре премии 500- 2500 в зависимости от личного участия в олимпиадах,конкурсах, МАН и тд, а каждый должен ей вернуть сколько, она говорит лично, например, если 500 возвращаешь 200, а дальше я не знаю. Она говорит, что на ремонт школы и на технику,потому что родители начнут громко ныть,если с них все собирать, но мы ж не знаем, сколько она потратила, а на сколько машину себе заправила и отдожнуть съездила. В одежду прошлых лет она уже не влазит,с голоду пухнет,явно. А что делать, так хоть что-то себе получишь, а так она другим более сговорчивым выпишет, всегда найдется такой в коллективе. А несколько лет назад и этого не было. Выписывала она себе ,завучам,профкому и парочке подлиз. Но видать заставили выписывать большему количеству людей.
Вчителька
Для Марьяна: і в нас такий був. Тримав мертві душі, пркмії ділив як хотів, принижував вчителів, а сам жодного уроку чи виховного заходу не провів (протягом 20 спільних років роботи). Робив що хотів, думав,мабуть, що буде до смерті і поховають як попа біля церкви, то його біля школи. Та на силу є сила. Вигналт цього року, доробив в пішов з позоромм, не проатестували, бо не мав жодної години курсів. Вчителі мовчали, бо бочлися, а 1 в полі не воїн. Тепер аж видихнули х полегшенням хай іде шахрай, кажуть з Богом, але то про людей, хай іде до біса. А таких в нас повно, і ще вони щось там тіпа рішають, рішали. Хай поїде по школах, подивиться, а несидіти в кабінетах рішення прицмати. Порушив закон - 15-20 років вгатити і хай би знали, може був би порядок. І щоб вчитель не боявся, він не в тюрмі, а то вже поробилися царями слів нема. .
Коментувати
Задачка
Дано: Омбудсмен назвав... Спрашивается: на хрен нужен такой омбудсмен?
Tet-a-tet
15 працівників освітнього омбудсмена показали нам на папері що діється в освіті. Прикро,але в рекомендаціях нічого не сказано щодо кримінальної відповідальності за корупцію в освіті.І поки її не буде усі рекомендації коту під хвіст. Якщо заради цієї доповіді з бюджету платили зарплату працівникам омбудсмена цілий рік і будуть платити далі,то я не розумію користі від цієї служби. Добро має бути з кулаками, а так виходить,що ми маємо право мати право!
Скрипач не нужен
Нужно как в Китае... Хотя нет, это же не цэеуропейские ценности, а кгававый тоталитаризм.
Тарас
Для Скрипач не нужен: лучше как в Исландии - ни коррупции, ни убийств , ни грабежей. И без смертей
Скрипач не нужен
Для Тарас: Давай-давай, построй Исландию в нэньке. Менталитет понимает только модель Китая. Годков так 50 китайщины, а потом, когда дойдет, можно и на самосознание надеется.
Тарас
Для Скрипач не нужен: Не надо о менталитете. Лет 50 тому мы с другом бродили- рыбачили на Волыни. Так там глушь, леса, болота и дома не закрывались. Как то проголодались друг завёл в дом, хазяев нет, насыпал борщ, покушали. Твои родственники? Нет , я их вообще не знаю. Но если голодный зайдёт в мой дом пусть берёт что есть - тут так принято. Помнишь как под Донецком накрыли волыняк градом - много погибших было? Потому что они как дети добрые донецкие к ним в часть заходили -их кормили а затем они град и навели. Я плакал так подло их убили....
Коментувати