Мережу ліцеїв формуватимуть за новими нормами

Освітній комітет рекомендував парламенту ухвалити закон щодо формування мережі ліцеїв

Мережу ліцеїв формуватимуть за новими нормами

Комітет з питань освіти та науки рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт про особливості формування мережі ліцеїв.

За словами автора законопроєкту Сергія Колебошина, документ містить низку важливих норм.

Так, після прийняття закону засновниками профільного ліцею зможе бути будь-яка громада, яка спроможна на це, на відміну від нині діючого положення, за яким це можуть зробити тільки обласна рада або міська рада в містах, де мешкає понад 50 тисяч осіб.

«Це чесно стосовно громад, це про довіру до них і відповідає процесу децентралізації», зауважив Сергій Колебошин.

Також в законопроєкті враховані особливості розселення і демографії.

Зокрема, чинні норми закону про освіту передбачали мінімум 4 класи на паралелі в ліцеї, що б обмежувало можливості громад в негусто населених областях. Тому законопроєкт пропонує зменшити мінімальну кількість паралельних класів до 2 і 3.

«Там би ми не змогли заснувати нормальну мережу ліцеїв і змушені були б робити пансіони при школі, а це нерівні умови: діти з міста їхали б додому, а діти в сільській місцевості вимушені цілий тиждень бути в пансіоні», зазначив Сергій Колебошин.

Окрім того, відповідно до законопроєкту, тепер в складі ліцею буде можливість існування не лише 512 класів, але й початкової ланки 14 класів.

«Без цієї норми багато громад мали б проблеми з розділенням ланок. Адже з освітньої точки зору краще відокремити старшу профільну школи, але це має вирішувати громада», – пояснив політик.

Освіта.ua
23.06.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Чергову реформу зарубали не розпочавши... Очікувано. 1. Не вистачає коштів на окрему структуру старшої школи і пансіон. 2. Батьки вирішили - дитячий садочок для "великовзрастных чад" повинен бути рядом.