З математикою у нас біда-біда, – освітній омбудсмен

Для отримання достатнього результату учасникам необхідно мати елементарні навички

З математикою у нас біда-біда, – освітній омбудсмен

Тест зовнішнього незалежного оцінювання з математики цього року був дуже простий.

Про це у своєму Facebook написав освітній омбудсмен Сергій Горбачов, коментуючи результати ЗНО, отримані учасниками тестування, 31% з яких не змогли подолати пороговий бал тесту.

За його словами, для отримання достатнього результату учасникам тестування необхідно було мати елементарні навички логічного мислення і мінімальну просторову уяву.

«І найстрашніше не те, що ми ось зараз отримали такий результат. Жахає те, що нам взагалі достеменно невідомо, де саме починається оцей системний гаплик. Бо освітні оцінювання в Україні знаходяться на початковому етапі: грошей на це в бюджеті немає», – зазначає Сергій Горбачов.

Також за його словами, оцінити дійсний стан справ у вивченні математики заважає скасування державної підсумкової атестації з математики.

«Двічі поспіль скасування ДПА у формі ЗНО, яка одна могла би показати дійсний стан справ, взагалі закидає нас у якісь абсолютно міфологічні дискусії, де немає фактів, а є лише припущення різного змісту: від суцільної «зради» до переможних реляцій освітянських чиновників», – зазначає омбудсмен.

На його переконання, критично в Україні необхідні регулярні і якісні освітні оцінювання, щоб кожного року бачити, які є проблеми, та які орієнтири необхідно ставити для їх подолання.

«Друге: кардинально переробити програму з математики, сконцентруватися на практичному застосування математичних знань та навичок, всюди, де тільки можна. Саме реальні життєві завдання, а не відірване від життя абстрагування мають стати основою роботи на уроках математики. Треба ще чимало всього, але ось це – просто життєво необхідно. Бо інакше оця біда-біда з математикою (та і не лише з нею) буде лише поглиблюватися», – написав освітній омбудсмен.

Освіта.ua
22.06.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Торі
Біда починається з керівництва- ВРУ, міністерства і т.д. Понавидумували законів, указів, не перевірених і не випробуваних. Нехай спочатку самі здадуть ЗНО з математики
Анна
Здається біда вцілому з освітою і в міністерстві освіти, а не в дітях!!! Одні не вмотивовані математику писати інші ЄВІ з англійської!!!! Але це не правда, проблема не в дітях і не в студентах!!!! Тому що дуже важкі умови вступу, знецінення молоді, хоча кажуть ми йдем в Європу, але ні... з кожним роком ми на крок віддаляємося від Європи!!! Тому що там зроблено все для їхній студентів і ще плюс для наших студентів, якиж вони приймають... А наші, тому і тікають за кордон, тому що в рідній державі не можуть вступити щоб здобути вищу освіту, бо умови вступу жахливі, ЗНО і ЄВІ жахливе, з кожним роком все важче, з кожним роком далеко до програми ЗНО чи ЄВІ, яку видає міністерство!!!! Але все це ніяк не впливає на міністрів, тому що нічого не змінюється!!! І саме такі важкі умови не мотивують школярів і студентів, а відлякують! ЧАС ПОДУМАТИ ЗА ДІТЕЙ!!!!
Ирина
Для Анна: Переглянути прохідні бали ЗНО на медичні спеціальності (медицина, стоматологія, педіатрія) у 2021 році. И уберите минимальные баллы по конкретным предметам. Напишите общий балл, например, не ниже 170. Читала о 175, но это уже слишком. И для учителей минимальный 170, или минимальный по предметам 150.
Аскет
Для Анна: Це вже повна маячня про важкі умови вступу. Коли в ЗВО вчаться чи не 80 % випускників шкіл.
Коментувати
Ирина
Почему, если 130,150,150 можно поступать, а если 130,149,151 - нельзя поступать???? Почему на фармацию общий балл, на бюджет общий балл? А на медспециальности конкретный балл? Почему тогда украинский язык сделали ущербным, врачу можно быть безграмотным??? Напишите, каким должен быть общий балл на мед, например,170, ну никак не 175 и выше, и давайте поступать. И на пед. тоже сделайте 170 и выше, а то страшно будет ребенка в школу отдавать.
Ирина
Переглянути прохідні бали ЗНО на медичні спеціальності (медицина, стоматологія, педіатрія) у 2021 році. И уберите минимальные баллы по конкретным предметам. Напишите общий балл, например, не ниже 170. Читала о 175, но это уже слишком. И для учителей минимальный 170, или минимальный по предметам 150.
Logic Power
Для Ирина: на учителей идут те, кто по своим баллам никуда больше не пройдет. Это примерно такое же дно, как ПТУ. И в профессии будущего нет, разве что частные уроки давать, потому что в гос учреждениях и зарплата никакая, и современные дети ноги вытирают. Пройдет лет 10 и школы будут закрываться за нехваткой кадров.
Коментувати
Правда Тут
Кризу в освіті , математиці у великій степені спричинила пані Гриневіч, соросята- рехворматори, яка чотири роки очолювала профільний Комітет Вру, а потім три роки була міністром. А правою рукою в неі був директор- невдаха , горе - реформатор Горбачов , нинішній омбуд. Вони руками Шарова пустили дурними правилами Прийому у внз під укіс педосвіту, в педвишах тепер немає абітурієнтів. Вчителі залишились без житла і зарплат. Прирівнявши зно і дпа прибили навчальний процес в школі.Ввівши Нуш - через кілька років знищать і те , що є!!
Аскет
Для Правда Тут: Звична маячня контуженого кремлівським агітпропом.
Коментувати
Підтримую
Переглянути прохідні бали ЗНО на медичні спеціальності (медицина, стоматологія, педіатрія) у 2021 році. И уберите минимальные баллы по конкретным предметам. Напишите общий балл, например, не ниже 170. Читала о 175, но это уже слишком. И для учителей минимальный 170, или минимальный по предметам 150.
БОЙ
А зачем вообще было вводить ЗНО по математике для гуманитариев ? 3 года назад сдал ЗНО 140, 180, 164. Если бы тогда ввели метаматику я бы вообще не попал бы в ВуЗ. Ведь правда, зачем вводить обязательным предмет который не везде нужен? Буд-то бы учителя истории сидят на уроках выводят синус и косинус, а посчитать оценки может даже школьник на уровне 4 класса. Только даете возможность зарабатывать на репетиторстве математикам .
111
Біда не тільки з математикою, біда з з усією шкільною освітою. 1. ПРОГРАМИ !!! Потребують кардинальних змін. 2. Кількість уроків (7-8 уроків) який адекват витримає таке навантаження? 3. Кількість учнів в класі.( 30 - 36 учнів) 4. Конкурси шмонкурси і всяка всячина, яка відволікає від навчання.
Оля
А що вчать вчителі??? Абсолютно нічогооо!!!! Особливо в коледжах, одні гроші беруть, якщо не підеш на додаткові нічого і знати не будеш!!! ТАКІ В НАС «ВЧИТЕЛІ».
Костя
Біда не з математикою, а біда з освітою в Україні. При такому ставленні дітей, батьків, а іноді й школи, усю освіту чекає велика біда. Уже сьогодні виші готові брати на навчання з нульовим результатом ЗНО, то про що можна говорити?
Ольга
Для Костя:В школі має бути навчання. В канаді(Квебек) в школах немає ні свята Букваря,мами,тата,Нового року,першого дзвоника,останнього ,свята осені.змагання по медіаграмотності в час карантину і т.д.Там тільки навчання,уроки і дві півгодинні перебування на свіжому повітрі на територіі школи кожного дня.Решта поза школою( малювання.плавання,фу... тбол,лижі,коньки,танц?... ?)-прерогатива... тільки батьків. Починаючи з 1 класу вкінці року всі здають 2 екзамени з математики. Без певного мінімуму з математики не поступиш навіть в найнижчий коледж.
Ольга
Для Костя:В школі має бути навчання. В канаді(Квебек) в школах немає ні свята Букваря,мами,тата,Нового року,першого дзвоника,останнього ,свята осені.змагання по медіаграмотності в час карантину і т.д.Там тільки навчання,уроки і дві півгодинні перебування на свіжому повітрі на територіі школи кожного дня.Решта поза школою( малювання.плавання,фу... тбол,лижі,коньки,танц?... ?)-прерогатива... тільки батьків. Починаючи з 1 класу вкінці року всі здають 2 екзамени з математики. Без певного мінімуму з математики не поступиш навіть в найнижчий коледж.
Аскет
Для Ольга: Хороший коментар.
Коментувати
Светлана
https://petition.president.gov.ua/petition/117466 Переглянути прохідні бали ЗНО на медичні спеціальності (медицина, стоматологія, педіатрія) у 2021 році. И уберите минимальные баллы по конкретным предметам. Напишите общий балл, например, не ниже 170. Читала о 175, но это уже слишком. И для учителей минимальный 170, или минимальный по предметам 150.
Олена Петрова
Було погано, а ще запровадили НУШ. Там діти не вчаться, а граються. Ось буде цікаво, як вони складуть ЗНО! Чомусь за модель освіти взяли фінську систему, яка не подарувала світу жодного вченого, митця, суспільного діяча світового масштабу.
небайдужий
Дітей треба вчити з початкових класів, А НЕ ГРАТИСЯ кубиками!!!!А хто вчить в початкових класах- ті в кого ЗНО 100-120, бо решта не підуть на мізерну зарплату в школу. А МОН не знає, чого сидять в тих креслах.Поки ДЕРЖАВА не зрозуміє що в освіті крах у всьому нічого не буде!!! СХАМЕНІТЬСЯ!!! Не дайте згубити освіту.
Валентина Михайловна
Для небайдужий: там нормальная зарплата! Учителя начальной школы не заставишь работать в ГПД. Он набирает себе 5-6 учеников по 80-120 грн с ребенка и занимается с ними:прогулка, уроки до вечера и нормально себя чувствует + 10000грн в месяц как минимум, и по выходным тоже репетиторство. Кто хочет,тот зарабатывает. Да, примеры за 5-6 класс этот учитель уже не посчитает без калькулятора, но оно ему и не нужно, ему и так хорошо.
Торі
10000 грн в місяць? Це де така зарплата учителя? Хіба що на папері при навантаженні в 28 годин!!!! Немає таких зарплат "на руках " в учителів,! Не вірте телевізору і брехунам-депутатам. Вони кажуть, що підвищують зарплати вчителям, а про те, що знімають, мовчать! Брехуни!
Коментувати
Вчитель
Запровадьте обов’язкове ЗНО з англійської мови або фізики. Ви зрозумієте, що з математикою ще ситуація більш-менш.
Ексвчитель
Для Вчитель: Повністю погоджуюся! Фізика практично не викладається, в більшості випадків просто імітація.... Прикро... На освітню програму 014Середня освіта.Фізика (тобто, на вчителя фізики) останнім часом в педуніверситетах немає набору ВЗАГАЛІ!. З англійською теж катастрофа, бо якщо людина більш-менш знає мову, то старається працювати в бізнес-структурах, де платять в рази більше. Незначна частина призвичаїлися додатково заробляти в позаурочний час репетиторством, перекладами, співпрацею з бізнесом. Дехто призвичаївся до обставин і пливе за течією, але хоча б добросовісно проводить уроки. Але, на превеликий жаль, ДУЖЕ багато вчительок англійської мови, особливо якщо є забезпечені тили у вигляді чоловіка чи батьків, на уроках особливо не напружується. Оцінки ставлять такі, які хочуть яжемами, і все Ок, всі задоволені, всі сміються. Кому треба більше -- звичайно, змушені наймати репетиторів. А копни глибше....
Коментувати
Вчитель хімії
Така ситуація не лише з математикою. Я - вчитель хімії. Скажу чесно, хімічна освіта на дні!!! Не можливо навчити складати формули, рівняння, розв’язувати задачі без базових знань з математики. Третину оцінок, що я виставила потрібно поділити на два. Ніхто не зацікавлений у об’єктивності . Не можна силоміць навчати! Штучний інтелект витісняє природній!!! Це мої особисті спостереження!!!
399
Для Вчитель хімії: А ще, 1,5 год в тиждень теж дають себе знати. Фізичної культури - 3 год. Розумних випускників не потрібно, виховуємо олімпійських чемпіонів.
Галина Станиславовна
Для Вчитель хімії: Учителя химии тоже хороши. Наша на первом родительском собрании сказала, что химия - это специфический предмет и понимают ее единицы. И у ребенка с 9 класса был репетитор, начинали с 200 грн/час, закончили 350 грн/час. Потому что знания были нужны. Но учительница в школе не напрягалась их дать. Потому ,что химия - это специфический предмет. Ее дети никогда не занимали призовых мест на конкурсах и олимпиадах,не писали исследовательских работ. Когда начали поиск репетитора столкнулись с тем, что в районе из более 20 школ, учителей химии нормальных 4, и у них очередь из учеников, и цены 250-300 грн/час. Взяли преподавателя из медицинского училища. Химию выучили.
Коментувати
олександр
Погоджуюсь з орієнтацією викладання математики на практичне застосування знань ( компетентісний підхід). На жаль, це не проглядається ні в програмі, ні в підручниках. Слід спростити програму основній школі. Зменшити кількість обов’язкових предметів в старшій школі. Зробити старшу школу дійсно профільною уже зараз.
Ексвчитель
Для олександр: Що це таке означає: спростити програму??? Куди вже більше спрощувати??? Щоб довести до рівня типу: діти, 2×2=4, чи може хтось проти? Ідіотизм... Це не той шлях, який треба...
Коментувати
А чи не у цьому причина?
У мене колись було 6 уроків математики на тиждень, а зараз учні мають 3 уроки і вчать математику за принципом "біг пес через овес".
Скрипач не нужен
Обмудсмен/профсоюз = беда-беда.