Сільські школи та бібліотеки отримають швидкий Інтернет

КМУ виділив 483 млн на підключення закладів соціальної інфраструктури до оптичного Інтернету

Сільські школи та бібліотеки отримають швидкий Інтернет

Кабінет Міністрів затвердив рішення про виділення 483 млн грн територіальним громадам для реалізації проекту «Інтернет-субвенція».

За інформацією Міністерства цифрової трансформації,  проєкт матиме соціальний ефект, оскільки завдяки йому вже цього року понад мільйон українців отримають можливість вперше підключитися до оптичного Інтернету.

Планується, що громади, які пройшли попередній відбір, отримають гроші з держбюджету для проведення прозорих тендерів, після чого провайдери почнуть розбудову мережі.

Очікується, що реалізація проєкту дозволить вперше підключити до оптичного Інтернету 3 652 сіл, у яких розташовано понад 11 тисяч соціальних об’єктів. Серед них – школи, дитячі садки, бібліотеки, будинки культури та інші об’єкти соціальної інфраструктури.

Окрім того, для кожного з об’єктів за рахунок субвенції буде забезпечене покриття Wi-Fi-мережею, завдяки чому кожен відвідувач зможе скористатися швидкісним інтернетом.

У  Міністерстві цифрової трансформації наголошують, що заклади, підключені за кошти субвенції, отримають безкоштовний швидкісний інтернет до кінця 2022 року.

Результати розподілу коштів, а також перелік громад та сіл, кількість соцзакладів, які отримають підключення можна переглянути в дашборді.

 

Освіта.ua
09.06.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
пропозиція
Зауваження актуальне. До ДФІ, яка перевіряє витрачені гроші мають входити додаткові фахівці. Якраз і вони будуть перевіряти, чи по толку були витрачені гроші. І чи відповідає обладнання ціні. 483 000 000 - це космічна сума. Також кваліфіковану оцінку виконаним роботам може надати украчастотнагляд, як державна структура. Або технічні фахівці УМВС. Влада дасть ці гроші місцевим громадам, а вони провалять проект. По досвіді знаємо що не раз це було. А коли вони будуть відчувати відповідальність то може отямляться. Треба не допустити провал. Тоді хто буде винний? Уряд і влада.
освітянка
Скільки такого буває що у місцевості Інтернет, а до школи він не доходить. А скільки буває такого що Інтернет у школі є, але крім кабінету інформатики його більше ніде не має. І це не якась там Хацапетівка. Київська область. Місцева влада зовсім не зацікавлена у розширені мереж по школах. Вони не вважають це необхідним. А дирекція думає, якщо покласти один роутер, то Інтернет вже буде у цілій школі. Проблем багато. І вимагають вони не тільки вирішення, але і контролю за якістю їх вирішення. Інакше кабель проведуть. Щось там включать. І відчитаються про успішну Інтернетифікацію. Пройде місяць, а нічого як і не було.
вчитель м.Чернівці
Все це так і буде, але треба добре відпрацювати підходи. Щоб не було такого як у Чернівцях. 300 до школи йде, а на смартфоні 7 Мб/с. Це при тому що деяким школам повністю вистачає укртелекомівських 20 Мб/с. Для закладу освіти більше 300 учнів треба 3 модеми/роутери котрі незалежно один від одного будуть під’єднуватися до лінії зв’язку. Тобто на школу треба 3 DNS адреси від провайдера. Один для потреб учителів та персоналу, другий забезпечення роботи кабінетів інформатики. У нас таких два - 52 штуки техніки. Третій, Інтернет для учнів. У протилежному випадку навантаження техніка витримувати не буде. Перевірено досвідом. Або ставити керований концентратор і ділити швидкість між гілками мережі. Але і такий варіант не завжди дає результат. Якщо 300 учнів зайшли у мережу "учні". Точка доступу вже починає перевантажуватися. Перевантаження пристрою впливає на якість роботи мережі "учителі". Організація мережі у школах з великою кількістю учнів це дуже тонка та інтелектуальна робота.
Для вчитель м.Чернівці:
Інтернет у школах дуже поганий. А по кабінетах його узагалі не має. Може у Чернівцях 300. Але в області не у всіх школах 20 є.
Тетяна Кіба
Для вчитель м.Чернівці: А у нас сільська школа: всі в Інтернеті і все прекрасно) Тільки школу хочуть закрити, бо мало дітей(( Приєднають туди, де не буде вистачати Інтернету, бо треба щоб були РІВНІ можливості...
анонім
Для вчитель м.Чернівці: Біде знаєте у чому. Гроші розкрадуть, а школам дають саме дешеве барахло. Головне аби ніхто не контролював. До слова, в Україні дійсно не має такої служби, яка це буде робити.
Коментувати