Роз’яснення Служби здоров’я щодо медоглядів школярів

Служба здоров’я надала відповіді на найпоширеніші питання щодо медоглядів для учнів 1–11 класів

Роз’яснення Служби здоров’я щодо медоглядів школярів

Уже зовсім скоро батьки першокласників подаватимуть документи до школи. Національна служба здоров'я України підготувала роз’яснення, які саме медичні документи мають подавати батьки у такому випадку, а також надала відповіді на найпоширеніші питання щодо традиційних медоглядів для учнів 2-11 класів.

Батьки майбутніх першокласників разом з іншими документами мають подати медичні довідки № 086-1/о. У цих довідках міститься висновок про стан здоров’я дитини, діагноз, групу на фізкультурі та рекомендації відповідно до клінічного протоколу медичного догляду за дітьми віком від 3 до 17 років.

Такі довідки видає сімейний лікар або педіатр, із яким у дитини укладена декларація. Також цей лікар направляє учня до вузьких спеціалістів, чиї висновки також потрібні для огляду.

Медогляд дітей, які вперше підуть у школу

Перед вступом до першого класу дитині потрібно відвідати таких лікарів:

  • дитячий хірург;
  • дитячий ортопед-травматолог;
  • дитячий офтальмолог;
  • стоматолог;
  • інші спеціалісти за показаннями.

Також необхідно здати такі аналізи:

  • аналіз крові на гемоглобін;
  • інші аналізи за показаннями.

Детальніше про медогляд для учнів 2-11 класів

Діти, які вже навчаються в школі, мають проходити медичний огляд один раз на рік, але не обов’язково робити це перед самим навчальним роком. Можна перенести похід до лікаря на будь-який інший час, щоб не утворювати черг перед першим вересня.

Із 7 до 17 років вузьких спеціалістів та аналізи потрібно проходити лише за необхідністю. Потрібні консультації та аналізи для кожного віку підкаже педіатр чи сімейний лікар, який направляє на огляд.

Медичні огляди учнів входять до Програми медичних гарантій і є безоплатними. Для консультації вузьких спеціалістів педіатр чи сімейний лікар створить електронне направлення. З ним потрібно звернутись до будь-якого медичного закладу, який має договір з НСЗУ на надання амбулаторної допомоги.

Слід пам’ятати, що направлення не потрібне для гінеколога дитячого та підліткового віку, підліткового психіатра, нарколога, дитячого стоматолога та лікаря, у якого під наглядом перебуває дитина з хронічними захворюваннями.

Схему періодичності обов'язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів також можна знайти у наказі Міністерства охорони здоров’я України.

Освіта.ua
12.05.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Антоніна
Як проводити ДПА так усі там мають заразитися перезаразитися, а планові огляди і масовки це у порядку речей. Влада хоч розуміє що робить? Підкреслюю, це при тому що у нас кожного тижня зростає кількість учнів хворих на коронавірус. А деякі його не найлегше переносять. Я проживаю на Буковині. А саме у Мамаївцях, так у нашій громаді був випадок коли після такого планового медогляду помер пожежник. Не вже не можна усю цю бюрократію спростити до повного закінчення пандемії? Знайте коли учителі по школах почали хворіти на коронавірус? Якраз після таких медоглядів. Їх то минулого року заборонили, але сказали про це тільки у кінці серпня, коли багато людей вже побували у лікарнях. Є такі пропозиції. Стосовно учителів нічого не можу рекомендувати. Одні коронавірусом хворіли, а це означає що лікарнях були. Ті хто не хворіли флюорографію вже 2 роки не робили. Питання спірне. Хоч з іншого боку вони теж люди. А по учнях огляд спрощуйте до того, щоб усе проходило в школі. І групами, а не гуртом.
Скрипач не нужен
Д-Жалобы есть? П-Нету. Д-Карту. П-Спасибо. "Медосмотр. 2к21. Масло. Холст".
Ольга
Для Скрипач не нужен: Дякую, прям як у лікаря на прийомі побувала. Треба до цього хрестоматійного діалогу ще одну епічну репліку додати: "Животік чістєнький?" - буде ідеальний медогляд.
Коментувати