В Україні стартує перший Міжнародний онлайн-курс з аутизму 
PR

Курс охоплює широкий спектр базових питань про аутизм на рівні студента університету з подальшою міжнародною сертифікацією

В Україні стартує перший Міжнародний онлайн-курс з аутизму 

В Україні увага до проблем людей з розладом аутистичного спектра зростає з кожним днем. Сьогодні мало кого здивуєш маленьким аутистом на дитячому майданчику, у ресторані або дитсадку. Однак шлях до цього прийняття все ще тернистий, та багато що треба зробити як суспільству, так і державі. 

Але найбільшу проблему представляє нестача кваліфікованих фахівців для роботи з такими дітьми – у вишах відповідні програмі тільки з’являються, педагоги вчаться методом спроб та помилок, бо передовий міжнародний досвід часто недосяжний через брак належного фінансування сфери, і тому батькам особливих дітей залишається сподіватися лише на диво. 

Але тепер питання досяжності нових знань більше не стоїть так гостро. 20 вересня 2021 року стартує курс університету Аделфі за підтримки Міжнародної громадської організації «Дитина з майбутнім» в рамках Міжнародної Академії аутизму. Це перший в Україні курс з аутизму для тих, хто практикує, бажає навчитися працювати з аутистами або для себе познайомитися з розладом незалежно від базової освіти. Засновниця організації, консул «Аутизм–Європа» в Україні та мама хлопчика з аутизмом Інна Сергієнко поділилася новинами про проєкт з Оsvita.ua.

«Відтоді як я вперше зіткнулася з темою аутизму, я подорожую по всьому світу, беру участь у тематичних конференціях і зустрічах. Я спілкуюся з людьми, чий досвід неоціненний – це фахівці високого класу. Мені б дуже хотілося, щоб їх знання були доступні в Україні. І, нарешті, моя мрія починає збуватися», розповіла Інна Сергієнко . 

Подібних проєктів в Україні немає, а Міжнародна громадська організація «Дитина з майбутнім» стала першою організацією, яка надала можливість прослухати комплексну програму, що охоплює широкий спектр базових питань про аутизм на рівні студента університету з подальшою міжнародною сертифікацією.

Головне завдання 140-годинного курсу – поширення новітніх знань і підходів у медицині, педагогіці, навчанні, психології явища шляхом залучення кращих фахівців галузі. При цьому весь проєкт розрахований на російськомовну аудиторію, що дозволить взяти в ньому участь не тільки українським слухачам, але й усім охочим пострадянського простору. 

Чому навчають

Учасники курсу отримають інформацію у чотирьох модулях за наступними темами:

 • діагностика та лікування розладів аутистичного спектра;
 • робота з аутистами з глибокою та середньою тяжкістю розладу;
 • ерготерапія;
 • раннє втручання;
 • робота зі школярами;
 • підтримка батьків;
 • інклюзивна освіта;
 • статеве дозрівання та ін.

Як проходить навчання

Навчання відбувається за відпрацьованою схемою:

 • начитування матеріалу;
 • обговорення питань та прикладів у групі;
 • відповіді на питання лектором онлайн;
 • практичні завдання: робота з конкретною дитиною або відпрацювання навичок за допомогою кейсів викладача;
 • навички та вміння: у процесі навчання учасники вчаться складати плани втручання, обирати інструменти та методики, визначати стратегію та цілі лікування і т. ін.;
 • зворотний зв'язок: викладач працює з кожним учасником, аналізує, коментує роботу і досягнення.

Хто навчає

Викладачами на курсі будуть:

1. Стівен Шор – професор з освіти людей з особливостями розвитку Адельфійского університету, США. Аутист, член правління Autism Speaks, президент мережі Аспергер/Аутизм, автор серії книг про аутизм.

2. Інна Ольшанська – доктор ерготерапії, терапевт сенсорної інтеграції, член американської Асоціації ерготерапевтів і Всесвітньої федерації ерготерапевтів, автор книги «Цілісний підхід до лікування дітей з особливими потребами».

3. Інна Сергієнко – консул «Аутизм–Європа» в Україні, консультант з питань розуміння аутистичної поведінки та комунікації, лауреат Міжнародної премії International Autistic People Award.

4. Ірина Сергієнко – експерт і один з координаторів European Autistic Network, консультант із запровадження практичної інклюзії у країнах ЄС та Україні. 

Перспективи

Інна Сергієнко зазначила, що запропонований курс – це лише перша частина повноцінної університетської програми університету Аделфі, яка зараз знаходиться у процесі остаточного доопрацювання та юридичних узгоджень.

«В Україні є фахівці високого рівня з дуже хорошим досвідом, і я хочу, щоб вони мали можливість нести його в інші країни. Курс, який ми зараз починаємо, – це тільки початок. Ми домовилися з університетом Адельфі про університетський курс для пострадянських країн російською мовою з отриманням сертифікату, який визнається в усьому світі. Людина з таким документом може працювати де завгодно.

Ми збираємо найкращих українських та зарубіжних фахівців та передові практики. Дуже важливо обмінюватися досвідом – брати краще, що є в інших, та ділитися своїми досягненнями. На жаль, наші фахівці не володіють англійською настільки, щоб скласти мовний тест для вступу до університету Аделфі. Проте отримати доступ до такої неоціненної інформації – дуже важливо, тому наш курс надає можливість навчатися доступною мовою», – підкреслила Інна Сергієнко 

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ

Інна Сергієнко, консул «Аутизм–Європа» в Україні.

Освіта.ua
12.05.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
Недержавною мовою... .
Оксана
1700 доларів. . .