Оцінювання учнів зможе відбутись дистанційно

У відомстві наголошують на важливості переведення школярів на наступний рік навчання

Оцінювання учнів зможе відбутись дистанційно

Оцінювання результатів навчання здобувачів освіти, в тому числі і підсумкове оцінювання, цього навчального року може, за потреби, відбуватися з використанням технологій дистанційного навчання.

Про це йдеться у листі-роз'ясненні Міністерства освіти і науки про організоване завершення 2020/21 навчального року.

У відомстві наголошують на важливості переведення школярів на наступний рік навчання та видачі учням табелів або документів про освіту в умовах посилених протиепідемічних заходів.

«Оцінювання, зокрема підсумкове, результатів навчання здобувачів освіти може відбуватися (за потреби) з використанням технологій дистанційного навчання», – роз'яснили у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
27.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Dorian
Працюю вже другий рік періодично дистанційно. Мої висновки: - Давати учням тести з обмеженим часом виконання? Не знаю як у всіх але у нас в районі досить нестабільний інтернет тому не всі можуть швидко виконати завдання. До оого ж, платформи типу "на урок" мають багато дефектів. Як от учень може спочатку пройти тест під чужим іменем а потім вже під своїм, знаючи відповіді. - Google Forms більш цікавий варіант але знову ж таки , можна обманути. - Єдиним підходящим для мене варіантом було проведення міні-турнірів в програмі "Kahоot". Так, вона трохи складна але учням дуже подобалось. Вони з радістю заходили на уроки, а інколи й батьки грали разом з нами. - Ну і самий простий спосіб для мене був, це усне опитування через Google Meet. Питання- відповідь і так швидко. Шукати в конспекті чи підручнику даремно, бо хтось знає і відповість скоріше. ---- Тому я задоволений дистанційним навчанням. Але це мінус для зору і мінус 6-7 годин кожного дня.
Тетяна
Для Dorian: рекомендую спробувати Quizizz. Цікавий сервіс, схожий на Кахут, але є свої перевпги
Катерина
Для Dorian: Шановний доріан, то ви зробіть так- тест повинні пройти на самому уроці. Закинули тест і учні зразу його проходять. І скажіть, щоби через 8 хвилин всі показати свої результати. Результати після проходження зразу з’являться у вас на екрані. 1 хвилина зайти, 6 хвилин на відповіді тестів (12 штук), і 1 хвилина вийти з системи. Кожному учневі свій варіант. Тести ваші- не з інтернету, щоби не списали. Усне опитування не піде, тому що діти прогуглять відповіді. Не раз це помічала- на мобільний включають розмову і відео, а з комп’ютера набирають питання та читають відповідь.
Марина
Складається враження ,що ви більше переймаєтесь не знаннями дітей,а тим щоб вони не списали.Якщо дитина вивчила урок ,вона може швидко відповісти на ті ж тести,а якщо ні-то хоч в інтернеті подивиться та запам’ятає.Не всі діти в цих умовах можуть відповідально займатись,не через те що дурні чи не хочуть вчитись.Їм важко дома самоорганізуватися.І дійсно часто проблеми з інтернетом.
Коментувати
Свята правдонька
Якщо вчитель складе свій варіант завдань, то батьки відразу ж напишуть тонни скарг на того ж - творчого вчителя, - бо не знайдуть відповідей в інтернеті, а підручник навіть не розгорнуть, аби прочитати теми, що вивчаються. Далі - гірше: директор (як то уже відома на всю Україну директорка київської гімназії імені Драгоманова балаба свєтлана алєксандровна) буде виживати вчителя з роботи, цькувати, ганьбити, обмовляти, пліткувати, "гризти" світлу вчительську душу. От до чого довели реформи грінєвіч.
Директор
Для 333: Більшість учнів взагалі не переймається рівнем знань чи очно, чи дистанційно- їм все одно!!! Дасть вчитель контрольну власну- її зроблять одиниці- не більше 20 відсотків дітей, а інші і не подумають виконувати... А далі що??? Всіх треба перевести до наступного класу. Якось так!! Жоден вчитель не скаже, що він не виконав навчальну програму, а учням це все до лампочки. У нас давно КРИЗА освіти!!! Не можна навчити того, хто цього не хоче!!! Лікар же не лікує всіх підряд!!! Нашій освіті давно потрібні реформи, спрямовані на тих, хто хоче вчитися або хоча б докладає для цього зусиль. Зменшити кількість предметів, реорганізувати структуру школи, посилити відповідальність дітей- і результат не забариться!!! Але попереду ще більша біда- якість молодих кадрів, які приходять. Толку з того, що вони ІТ- аси, але не можуть створити відповідний мікроклімат і управляти класним колективом!?!?! Так що ВСЕ ТІЛЬКИ ПОЧИНАЄТЬСЯ...
Петро
Для Директор: я взагалі "За" скасування обов’язкової освіти, навіть початкової. Щодо вищої: не відвідував заклад- складай іспити за той період, завчасно попередивши відповідні органи, сплативши певні кошти за: час викладача, витратні матеріали, документ. Можеш онлайн: але заборона взагалі вступати на бюджет . Це так, але варто ще над цим працювати.
Екс-Учасник
Для Директор: Згідний, тільки маленька ремарка: починається новий виток спіралі еволюційного розвитку. Тому треба врахувати помилки минулого: дійсно, останнім часом ні діти, ні їхні батьки АБСОЛЮТНО не бояться відповідальності за те, що ці "чада" не виконують домашніх завдань, не слухають на уроці самі і іншим заважають, порушуючи дисципліну, нехтуючи правила для учнів. А звинувачують в усьому вчителя, змішуючи його з болотом. Дирекція йде на повідку таких батьків, і гноблять вчителя і зверху, і знизу! Я пішов на пенсію, допрацювавши кілька місяців до кінця навчального року. А як захиститися тим вчителям, кому до пенсії ще ого-го? Ненавиджу совок, але таки тоді вчителя і поважали, і побоювалися, бо чехвостили тоді нерадивих батьків і учнів, а не вчителів!
Скрипач не нужен
Для Петро: Ты же, мусор, потом будешь жить рядом с такими необразованными людьми. Знаешь как выглядит цыганское/негритянское/африканское гетто? Там как раз такие и живут. Вот они у тебя по соседству будут. Готовя. Интеллектуал, млять.
Коментувати
Тетяна
Мир сошел с ума, дети ничего не знают, кстати в России это давно поняли и всех перевели на очную форму обучения. А учителя рапортуют о нормальном дистанционном обучении. Обучения нет, это все фикция. Для чего построены школы??? Дети отстали на 1 год учёбы. Учителям что сильно понравилось учить дистанционно? А их совсем не волнует результат? В стране полный развал системы образования, откройте свои глаза!!!
Юля
Для Тетяна: Цілком згодна з Вами
Твой мозг
Для Тани: Нет, с того момента как родители решили, что во всём виноваты учителя, а правительство радостно это поддержало (ещё бы), результат учителей не волнует. Учат тех, кто учиться хочет (таких около 25%. Абсолютное меньшинство!). Остальным ставят оценки, притом хорошие, что б родители мозг не жрали. И плевать на все остальное. Вы правы, системе образования УЖЕ пришёл каюк. Вот только кто в этом виноват? Кто поддержал учителей? Никто? Так не жалуйтесь! А теперь и за вас взялись. Посмотрим, как вы будете детей по школам разводить (началка/гимназия/лицей) особенно если детей несколько. Доорались блин. Доподдерживались реформ!
Петро
Для Тетяна: наведіть приклад країн з високим розумінням важливості освіти ! А не роісії. Чого Ви до неї прилипли ... Дивно... Знайшли "приклад" , та ще й про кого...
Коментувати
333
Щоб учні не списували, то вчитель має не списувати готові завдання чи тести з інтернету, на які є відповіді, а готувати свої. І в цьому випадку , навіть як дитина щось погуглить і з купи інформації вибере потрібну, то це теж один із методів навчання. Наголошую на слові навчання. У 21 сторіччі треба вміти шукати інформацію і користуватися нею для виконання робочих завдань. На роботі, в офісах начальство не блокує доступ до інтернету. Бери користуйся і зроби якісно роботу. А як ти не розумієш, то і це не допоможе. Зубрилки вже не потрібні. А наших дітей і далі заставляють зубрити формули, правила, вірші, англ. тексти... Це вже має відійти і карантинне навчання це показує.
Всі в гугл!
Для 333: ммм, ну да, нащо щось вчити? Воно ж в Інтернеті є. Цікаво, що вы заспіваєте, коли ваше дитятко побіжить гуглити формулу периметру квадрата? Та і англійські тексти, слова і т. д., нащо тоюа англійська взагалі? Гугєл пєрєводчік же є! Все в вільному доступі! Капец, куди ми катимось...
Вчитель
Для 333 : А що робити з математикою? Досить складно скласти власне дробово-раціональне рівняння чи тригонометричний вираз для спрощення. Та й інформацію в гуглі для їх розв’язувань шукати не потрібно - просто ввести завдання в математичні додатки, які видадуть готову відповідь або розв’язок.
Марина
Викладати в Зумі! У нас кожний день зум із п’яти уроків по 30 хвилин. Мені дуже подобається, дитина комфортно себе почуває, не нервує, не квапиться, на уроці тихо на відміну коли урок в школі. Вчитель викладає все дуже понятно і цікаво. Все залежить від вчителів!!! Всі самостійні і контрольні роботи, діти пишуть в Зумі, вчитель бачить стіл за яким дитина працює і все видно, що не списує! Вірші також в Зумі чи в Вайбері по відеозв’язку розповідають.
Коментувати
Родитель
Какое оценивание? Учни давно насрали на учёбу. Только мозг учителям выносят, ничего не делают, а оценки хотят. Во время уроков не то что камеры, микрофоны не включают. И родители это покрывают. Что тут оценивать? Смысл? Уверен, ни одного дурака не заставят идти на пересдачу, большинство родителей вой подымет. Вряд ли учителя будут с этим связываться. Вот увидете, все получат по 12 и двинут в светлое будущее. Так что Оксаны (что внизу) и подобные могут не переживать: все ваши онижидети получат табель с оценками даже выше, чем были бы без дистанционки.
Анна
Для Родитель: А учителя нет? Лично у моих детей через раз либо самостоятельная либо контрольная. Толком ничего не объясняют зато заданий миллион. Программа в 5 классе такая что волком выть хочется. Языки ориентированы на зубрежку правил, а не на их применение. За весь 5-й класс ни одного диктанта. Нахрена правила если они их применять не умеют и безграмотно пишут? И так во всем. Один урок на изучение новой темы, а потом самостоятельные и контрольные бесконечные. И простите нахрена им та тригонометрия если потом в вуз ко мне приходят студенты не способные решить уравнение с одним неизвестным? Потому что нет проработки/закрепления материала. Это говорит о том что дело не в учениках и дистанционке, а дело в самой системе. Объем информации непомерный.
Вчитель
Для Анна: Ну вчителя працюють за програмою. Мені, в принципі, все одно, що я буду розповідати і в якій кількості. Програма вимага розповідати більше? Треба дати більше приктичних/контрольних? Ок, все буде. Але це не вина вчителя. Вы праві в кінці - винна система. Але її мають змінювати саме БАТЬКИ. Їх же діти навчаються за цією програмою. Але то ж треба об’єднати зусилля, писати в міністерство. Простіше спробувати винести вчителю мізки. Повибивати оцінки. Від таких нападів вчитель не захищений. Тому для себе сенсу йти на конфлікт і вимагати від учнів Знання я не бачу. От і виходить, що даю учням все, що треба за програмою, а хто просто хоче оцінку - теж ставлю. Мені не шкода. Віддуватися за всіх я не збираюсь.
Родитель
Для Вчитель: какой бред...Вся проблема в том, что вы не хотите работать. Дать контрольные - это не работа. Работа - научить, работа - когда ребенок понял. Пока этого не будет, система образования будет в упадке и дальше.
Коментувати
Мері Поппінс
Колеги, чого ви так переймаєтеся? Ну немає ні державного, ні соціального замовлення на освічених людей. Тому поставимо усім: і тим, хто виходив, і тим, хто не виходив, і тим, хто по Єгиптах і Турціях відпочивав, усім, усім...
Катерина
Ага, дистанційно. Учні все посписують. Рекомендую оцінювання проводити у формі комп’ютерного тестування. Питання довгі, щоби учні не могли встигнути ввести тест в гугл, і відповіді широко описані-не одне слово а слів 5-10 в кожній відповіді. А ще поставити таймер- 30 секунд на один тест, 5 відповідей (1 правильна). Тобто якщо 12 тестів, то 6 хвилин вистачить дати відповіді. От тоді можливо оцінка буде об’єктивною.
Катерина
Для Oksana: Оксаночка, якщо дитина знає, то вона на автоматі дасть правильні відповіді. Дитині цілком достатньо і 20 секунд буде, не те що 30. Пам’ятаю, у вузі було 60 тестів на 30 секунд кожний. І за 15 хвилин ми здавали причому на нормальні бали (в запасі залишалося ще 15). 80-90 по 100-бальній шкалі). Прочитати 1 тест можна за 10-15 секунд, ще 10-15 на визначення правильної відповіді. Бо якщо час не ставити, то діти почнуть гуглити, і оцінка буде значно вища, ніж мала би бути в реалії. А так все об’єктивно, знаєш- високий бал, не знаєш- низький.
Ольга
Для Oksana: Ви спочатку цензурно розмовляти навчіться. Я сама мати і бачу, як моя дитина під моїм наглядом намагається чесно виконувати. В той самий час, коли її однокласники прямо кажуть їй, що легко гуглять відповіді. Тому пишуть краще, ніж вона. А вчителю треба ставити ОБ’ЄКТИВНУ оцінку. Як це зробити? Треба всім батькам, і ВАМ у тому числі, дітей чесності вчити. Щоб реально оцінювали свої можливості та адекватно сприймали низькі бали. І нам, батькам вміти приймати адекватно низькі бали. Бо як же хочеться мамочкам, щоб їхня дитинонька на дистанційному навчанні одні 12 отримувала. Нажаль, багатьом все одно якими методами.
Коментувати
Dorian
Таке питання до колег. Чи може вчитель проводити контрольну роботу з учнями дистанціцно, наприклад в Google Meet, в усному режимі і потім ці оцінки переносити в журнал, як контрольну роботу?
Колега
Для Dorian: А якщо вони взагалі нікуди не виходять (ні в РУМ, ні в ЗУМ, ні в МІТ, ні у вайбер, нанавіть додому носили - нуль), окрім як на вулицю гулять до ночі? Вам ще повезло. Ставте!
Петро
Doriane, Ваше право. Але зважати на санітарні норми !
Dorian
Просто досвідчені колеги кажуть,що контрольна робота має бути у письмовому вигляді і ніяк інакше.
Коментувати