Під загрозою ліквідації в Україні перебувають 93 школи

Під загрозою закриття перебувають 93 заклади освіти, що розташовані у сільській місцевості

Під загрозою ліквідації в Україні перебувають 93 школи

В Україні під загрозою ліквідації перебувають 93 заклади середньої освіти, що розташовані у сільській місцевості.

Про це йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту, яким передбачено надання дозволу місцевій владі вільно використовувати майно ліквідованих шкіл для потреб місцевих громад.

Зокрема, за оперативними даними обласних державних адміністрацій станом на 01 лютого 2021 року в Україні функціонує 8 743 закладів середньої освіти у сільській місцевості.

«Серед них, 2 558 закладів середньої освіти є «малокомплектними», а у Донецькій області 10 шкіл призупинили діяльність через відсутність дітей. Наразі на балансі місцевих органів самоврядування перебуває 365 ліквідованих майнових комплексів ліквідованих комунальних закладів освіти у сільській місцевості. Крім цього, обласні державні адміністрації повідомляють про можливість ліквідації у 2021 - 2022 рр. 93 навчальних закладів середньої освіти у сільській місцевості», – зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту.

За даними обласних державних адміністрації, впродовж найближчого часу можуть бути ліквідовані 10 шкіл в Запорізькій області, 23 заклади освіти Житомирської області, 39 шкіл і філій у Львівській області.

Окрім того, під загрозою ліквідації перебувають 8 шкіл в Одеській області, 6 шкіл на Хмельниччині, по 5 у Миколаївській та Сумській областях та 2 школи на Черкащині.

Загалом, відповідно до даних Міністерства освіти та науки станом на 5 вересня 2019 року в Україні перебувало 3 900 шкіл з наповнюваністю класів 9 і менше учнів. Майже всі з них розташовані у сільській місцевості.

Освіта.ua
22.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Любов
Чомусь нема жодного слова про Чернігівщину. Але ой як у тему! На Чернігівщині у одній із ОТГ на сесії 22.04.2021 чотири школи закрили, а у двох школах понизили ступінь. До цього два місяці тому закрили ще одну школу. Залишили на наступний рік мережу аж... із чотирьох шкіл. Круто, чи не так? Що чекати далі?
Катря
Только всё уничтожать,развалива?... ?ь,закрывать,грабить...... Под словом " оптимизировать". Це уже перемога незалежності? Особо " порадовала" информация о закрытии школ во Львовской области( уж простите). На майдане ребят оттуда было много... За это боролись?