Держава витратить 1 млрд на ноутбуки для вчителів

Уряд ухвалив рішення про спрямування коштів для придбання ноутбуків для шкільних вчителів

Держава витратить 1 млрд на ноутбуки для вчителів

Кабінет Міністрів ухвалив рішення про спрямування коштів для придбання ноутбуків для педагогічних працівників шкіл, які беруть участь в організації дистанційного навчання.

Про це повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет, коментуючи затвердження урядом відповідного порядку та умов, що визначають механізм надання й розподілу субвенції.

Очікується, що розмір субвенції складатиме 1 млрд грн, 980 млн з яких спрямують на придбання ноутбуків для вчителів шкіл з метою організації дистанційного навчання та інших форм здобуття середньої освіти з використанням дистанційних технологій.

Придбані ноутбуки закріплюватимуться за навчальними кабінетами та використовуватимуться виключно для організації освітнього процесу в школі. У разі встановлення заборони на відвідування закладів освіти її здобувачами ноутбуки зможуть надаватися у користування педагогічним працівникам для належної організації уроків.

Кошти субвенції передбачені Державним бюджетом на 2021 рік.

Освіта.ua
21.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віталій Лясковець
В школу у 2020 р. завезли 10 нових ноутбуків леново.Працювати з ними просто неможливо.Нереально повільні,постійно виснуть,кожен день непотрібні оновлення.Наприклад,документ ворд відкриває 5-10 хв. спеціально вимірювали час)))Я вже мовчу про роботу з платформами classtime,classroom чи онлайн-урок в google meet.Підозрюю,що їх вартість для закладу вийшла в 2-3 рази дорожче...
Кобальт
Мы их даже не увидим, как в прошлом году, привезли, они полежали денек и из 15 ноутбуков, в школе осталось 4. Директор со смущенным лицом сказала, мы должны вернуть.. Вот вам падлы и все ноутбуки.
Інна
Ми в НУШ отримали ноутбуки. Вчитель інформатики кожен тиждень,а то і декілька разів на тиждень їх лагодить. У декого на другому році роботи вже в ремонті побували за кошти батьків. Це називається " нате вам Боже,що нам не гоже" ...
ННН
Для Інна: " налагодження" ноутбуків входить до посадових обов’язків вчителя інформатики??
Інформатик
Це в яких таких службових обов’язків гаписано????
Максим
Я той самий вчитель інформатики, якому доводиться налагоджувати ці ноутбуки. Так це не входить в наші обов’язки, але приходиться іти на зустріч колегам які у цьому нічого не розуміють. Отак і живемо...
Коментувати
Мысль дня
Я вже колись писав про техніку, що виділялась на школи (конкретніше - про її характеристики). Вона ВЖЕ морально застаріла і не відповідає вимогам, що до неї висуваються. Це стосується як ПК в комп’ютерному класі (які "оновили"), так і ноутбуків, що надали вчителям. Вони просто лежать без діла. Це тупа трата грошей+розпил. Краще купити 1 НОРМАЛЬНИЙ ноутбук, який будуть використовувати, чим 10 і вони будуть стояти на полицях. В Україні приблизно 400к вчителів. Нормальний (не гарний, а просто НОРМАЛЬНИЙ) ноутбук зараз коштує від 18к гривень. Отож, щоб хоча б забезпечити 1/4 частину вчителів потрібно 1,8 млрд гривень (це якщо взагалі не красти!). З того, що збираються виділити значить що або на школи прийде 2-3 нормальні ноути, або, що скоріше, знову десяток якогось барахла. Але ж кого це хвилює, правда? Всім начхати на освіту. Дуже скоро ми почнемо пожинати плоди такого відношення.
Пили бабло пили
Для Мысль дня: Ну как "скоро"? То, что творится сегодня это результат образования и воспитания в 1980-2000 гг. Т.е. гнилые перестроечные, нищие 90-е и начало апатичных 00-х. Плюс, конечно, предатели, которые когда-то "были" коммунистами, а потом перекрасились.
Мысль дня
Для Мысль дня: Доречі, це я в суму ще вартість ПЗ не порахував. Скільки там коштує він 10 + МС офіс? Чи нам на них лінукс ставити? А документи/презентації - в опен/апачі? Чи діставати чорний флажок з Веселим Роджером?
Коментувати
освітяни м. Чернівці
На Буковині вклали у Інтернет тисячі, а ніде цього не видко. Якщо у нашій міській школі так проводили Інтернет і мережу. То про село мовчимо. Це ще дуже добре, що уроки можна проводити з дому. Адже з школи їх провести не може навіть половина. Тому якщо ведемо дискусію про дистанційну роботу з школи, не забуваємо про Інтернет. Без нього ніякої дистанційки не буде. Ноутбуки коли отримаємо, тоді подякуємо.
Мысль дня
Для освітяни м. Чернівці: Так так, Інтернет - це окрема історія. Його швидкість на всю школу і якість залишає бажати кращого. А якість точок доступу по школі (які розраховані на невеличке кафе в чоловік 20) і їх налаштування (учнівська точка і вчительська навіть по різним каналам не розведені) - то жах. Коротше, в плані технічного забезпечення такий кошмар, що і говорити нічого. І саме страшне - за це ніхто не понесе покарання!
Коментувати
sergey1979
Дайте вчителю гідну зарплату і він сам вирішить що за ТЗ йому потрібне на дистанційку. Отримали "від держави" L*novo V130-15IKB. Тормоза ще ті (оновлення йде годинами - вказує на дуже повільні HDD (хоч би SSD)). Перед уроком обобовязково потрібно перезавантажитись. Сам би за замінив, але "воно" ж державне.
Вчителька
закупят у кого-то залежалый нелеквид по нужным ценам)) 100% Кто-то из сватьев-братьев получит хорошую прибыль - озолотится.
Роман
якщо врахувати завищені ціни при закупці, то скільки штук на всю країну буде куплено і скільки вчителів їх отримають
Торба
Викинуті гроші. Їх можна витрати на те, що буде приносити ще мільярд на рік, а там виявиться, що лептопи вже й не потрібні.
Пили бабло пили
Купили комплект доска+ноут+проектор. По документах 56к гривен. В рознице розетки чуть больше 33к гривен. Це перемога чи зрада?
Правда
Для Пили бабло пили: в этой недостране всё так делается, ничего удивительного. И откат в 50% ещё по-божески)
Админ
Дошка 20к+ноутбук 20+ проектор 14=54
Тарас
Для Пили бабло пили: це зрада перемогла
Коментувати
Дмитрий
не тільки ноутбук а й інтернет в селі нема інтернету і плюс вимикають світла при початком молнії