Учителі-пенсіонери мають право на відпустку й оздоровчі

Учителям-пенсіонерам має бути надана щорічна основна відпустка з виплатою оздоровчих

Учителі-пенсіонери мають право на відпустку й оздоровчі

Учителям-пенсіонерам перед запланованим звільненням має бути надано щорічну основну відпустку повної тривалості з продовженням чинності строкового договору до закінчення цієї відпустки та з виплатою оздоровчих.

Про це йдеться у роз’ясненні Київської міської організації Профспілки працівників освіти.

Згідно зі статтею 3 Закону України «Про відпустки» за бажанням педагога у разі його звільнення (крім звільнення за порушення трудової дисципліни) йому має бути надано невикористану відпустку з наступним звільненням. Датою звільнення в цьому разі є останній день відпустки.

Так, у разі звільнення працівника у зв'язку із закінченням строку трудового договору невикористана відпустка може за його бажанням надаватися й тоді, коли час відпустки повністю або частково перевищує строк трудового договору. У цьому випадку чинність трудового договору продовжується до закінчення відпустки.

Також відповідно до частини першої статті 57 Закону України «Про освіту» держава гарантує учителям виплату допомоги на оздоровлення у розмірі місячного посадового окладу (ставки заробітної плати) при наданні щорічної відпустки.

У випадку, коли щорічна відпустка чи її частина не надається до звільнення, у тому числі і до звільнення у зв’язку з припиненням строкового трудового договору, а виплачується компенсація за невикористану відпустку, виплата грошової допомоги не здійснюється.

Освіта.ua
19.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталя
Чи розповсюджуються ці права на директорів ЗЗСО? Адже це дуже зручно, проводити конкурс влітку, а не на прикінці навчального року.
Инна
Для Наталя: Чи розповсюджуються ці права на директорів ЗЗСО? Адже це дуже зручно, проводити конкурс влітку, а не на прикінці навчального року.
Валентина
І мене цікавить, чи розповсюджується ця норма на директорів ЗЗСО.
Коментувати