Учнів 8-11 класів запрошують написати «Антитвір»

Літературний конкурс «Антитвір» відбувається у межах фестивалю «Книжковий Арсенал»

Учнів 8-11 класів запрошують написати «Антитвір»

Учнів 8-11 класів запрошують до участі у літературному конкурсі «Антитвір», який традиційно відбувається у межах міжнародного літературного фестивалю «Книжковий Арсенал».

Темою цьогорічного конкурсу «Антитвір» обрано твердження «Як подивитися». Воно про те, що наше сприйняття — неоднозначне. Люди можуть бути різними: одночасно й оптимістами, і скептиками.

«Як подивитися» — це про здорове уживання різноманітностей та навіть протилежностей в одній людині, спільноті та світі. Люди дивляться не лише на себе чи інших, а й на об’єкти, наприклад, твори мистецтва. Тож ідея про те, що дивитися можна по-різному, і стала наскрізною для цьогорічного конкурсу.

Учасникам конкурсу пропонують придивитися до колекції Мистецького арсеналу. Завдання у тому, аби відчути мистецькі твори та по-своєму «вписати» один із них у тканину оповіді. Необхідно познайомитися з трьома мистецькими роботами (Соломон Нікрітін «Подорож навколо світу», Михайло Бойчук «Портрет Василя Седляра», Анатолій Сумар «Вулиця») ближче, й показати, що подивитися на один і той самий об’єкт можна по-різному.

Для участі у конкурсі «Антитвір» 2021 необхідно обрати одну із цих трьох робіт із колекції Мистецького арсеналу, визначити, яким чином робота буде включена до тексту (прив’язка до автора, часу чи стилю твору, або ж дія розгортатиметься безпосередньо «у ній». Картина може й опосередковано згадуватися у тексті) та написати твір.

Жанр, стиль чи структура твору залежать тільки від авторських уподобань. Головна вимога — писати українською мовою та вкластися у 20 тисяч знаків з пробілами.

Критеріями оцінювання твору будуть оригінальність думки, структурність викладу та загальна грамотність.

Головним призом для переможців 1-3 місця стане публікація твору в журналі «Однокласник». Крім того, Visa підтримує конкурс та готує спеціальний приз для конкурсантів. Також переможці конкурсу отримають подарунки від Litosvita. Особлива відзнака чекає і на антитвір, відмічений Підлітковою радою Мистецького арсеналу.

Надсилати твори необхідно на адресу: education@artarsenal.gov.ua. У темі листа обов’язково потрібно вказати Прізвище_Антитвір. У листі необхідно вказати свої прізвище, ім’я, по батькові та номер телефону.

Прийом конкурсних робіт триватиме до 2 травня 2021 року (включно).

Літературний конкурс для учнів 8-11 класів «Антитвір» відбувається в межах Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» з 2018 року. Конкурс спрямований на розвиток критичного висловлювання й креативного підходу до письма у підлітків. Тема конкурсу щороку співзвучна з фокус-темою фестивалю.

Освіта.ua
06.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олеся
Що посієш – те й пожнеш Раніше, коли я чув прислів’я «Що посієш – те й пожнеш», думав, що воно тільки про працю людини. Зробиш щось – і тоді щось матимеш. Але якщо вдуматись у зміст цих слів, то їх можна перенести і на людські взаємини. Посієш щось лихе, недобре – отож таке й збереш. Це будуть гіркі плоди з твоєї життєвої ниви. Нерідко можна бачити, що до людини, яка комусь бажає зла, лихословить, обманює, дуже погано ставляться оточуючі. І навпаки. Коли людина щира, доброзичлива, чемна – то вона зі своєї ниви Свобода слова - це право кожної людини вільно висловлювати власні думки та погляди. В нашій країні свободу слова нам гарантує Конституція, а також низка міжнародних правових документів. Свобода слова не проста формальність, а великий привілей, адже далеко не всі громадяни інших країнах мають таке право. З давніх давен люди прагнули свободи и боролися за неїзобразити