Омбудсмен: нова освітня програма перевантажує учнів

Сергій Горбачов розкритикував норми нової типової освітньої програми для учнів 5–9 класів

Омбудсмен: нова освітня програма перевантажує учнів

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов розкритикував норми нової типової освітньої програми для 5–9 класів в частині надмірного навантаження на школярів.

Про це він сказав під час участі у діалоговій платформі «Освіта України 2021: стратегічні цілі в дії».

За його словами, нова типова освітня програма, що ухвалена Міністерством освіти і науки у лютому цього року, зберегла значне навантаження на учнів, через що школярі мають по 7-8 уроків на день.

«Я не поділяю оптимістичної оцінки типової освітньої програми, оскільки вона зберегла величезне перевантаження на учнів. Наші діти у 5-6-7 класах мають по 7-8 уроків. Це абсолютно неприпустимо. Це треба змінювати», – наголосив освітній омбудсмен.

Він зауважив, що наразі компромісним варіантом, який можна застосувати, враховуючи тривалість підготовки документів, є внесення змін до нового Санітарного регламенту щодо уроків фізкультури.

«Це є зміни до Санітарного регламенту, який би виключив оцю дивну норму, що уроки фізкультури не входять до загального навантаження. Треба їх включати, треба бути чесними з собою. І врешті-решт дати нашим дітям можливість не лише навчатися, але й зберігати здоров’я», – зауважив Освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Освіта.ua
19.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Народ
Які ж наші міністри $%&* !!! І 12-річну освіту запровадили (мета - зменшення тижневого навантаження, тобто кількості уроків!!!) і навантаження збільшили! То виходить, що ми або сліпі, або д...
Наталія Рудківська
Проснувся...а де ж ти був ВЕЛИКИЙ ОМБУДСМЕН коли презентували проект, потім підписували...він тільки піариться. Коли був директором піарився і зараз теж саме. Я неможу зрозуміти його робота в чому полягає? Він щось розробляє? Казали що Він захищає права учасників освітнього процесу. А як захищає? Статейками і публікаціями...
Лопата М.
Цей пан облудмен живе , як в Раю. Нізащо не відповідає , має 10 зарплат вчителя, всіх критикує... Він фактично є протеже Гриневич, все робить з іі подачі... Тому і мочить нового міністра. А школярі і педагоги йому не потрібні.
Цугуй
Для Лопата М.: Якийсь гуцул, а не омбудсмен??
UEWEK
А що тобі гуцул поганого зробив? Бринзою не поділився?
Коментувати
Сандомир
Не треба вірити,що в МОНУ сидять отакі простачки,які "не ведают,что делают". Перевантажуючи програму вони свідомо підігрують своїм колегам,аби ті мали додаткову роботу,тобто репетиторство. Адже перевтомлені діти,як правило, погано засвоюють матеріал, а тут як тут репетитор. Хочете, щоб ваша дитина вчилася успішно-прошу, маєте мої послуги. Або роблять назло МОНУ, щоб люди були незадоволені і критикували владу. Не можу зрозуміти лише одного, де був пан омбудсмен,коли готували Типову освітню програму, і чому допустив її до випуску?
Закон
В смысле, учителей-репетиторов? Учителям нельзя быть репетиторам для своих учеников! Конфликт интересов и незаконная деятельность?
Скрипач не нужен
Для Закон: Еще более внезапно. Двойное гражданство, деньги в иностранных банках и офшорах, коммерческая деятельность народных депутатов и президента... учителя-репетиторы. Хм... Хм... Учителей, конечно, расстрелять. А так, либо ты предоставляешь сейчас ссылку на соответствующий закон запрещающий репетиторство либо меняешь никнейм. Быстро@решительно.
Закон
Очень хороший сайт. Освітянській))). Ни дать, ни взять. Ничего нового. Как в школе, так и в интернете.
Коментувати