Учнів 4-х та 9-х класів звільнено від шкільних іспитів

Учнів 4-х та 9-х класів звільнено від проходження державної підсумкової атестації

Учнів 4-х та 9-х класів звільнено від шкільних іспитів

Учнів, які цього року завершують здобуття початкової (4-ті класи) та базової загальної середньої (9-ті класи) освіти, звільнено від проходження державної підсумкової атестації.

Відповідний наказ підписаний міністром освіти Сергієм Шкарлетом.

Рішення ухвалено у зв’язку з установленням для єдиної державної системи цивільного захисту на всій території України режиму надзвичайної ситуації.

У документах про освіту учнів, звільнених від державної підсумкової атестації, буде зроблено запис «звільнений(а)».

У Міністерстві освіти і науки повідомляють, що рішення про звільнення учнів від ДПА сприятиме організованому завершенню навчального року учнями, які закінчують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, в умовах поширення на території України COVID-19.

Освіта.ua
17.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Батько
Хіба одиннадцятикласникі не такі діти , як учні 4 та 9 класів? А то нічого , що за рік у них було всього 2 місяці поноцінного навчання., а решту дистанційне навчання, самоізоляції і т. д. Минулорічним випускникам відмінили, хоча вони не вчилися всього півтора місяця. Гарна турбота про своїх гроадян.
Для Батько:
Ти ще насисав би, щоб і вступних випробувань до ЗВО у них не було, а зразу видавали їм "корочки Шкарпета" про вищу освіту.
Коментувати
Мирослава
Не справедливо, що 4 і 9 класам відмінили ДПА, а 11 - ні? Тоді буде й несправедливо, коли без ДПА у вступника стоятиме оцінка, яка не відповідає його знанням, багато де завищують оцінки. Нехай стоїть 9 з математики, але ж це може бути невірна оцінка. Однак вона вплине на середній бал атестату, а там далі і на конкурсний бал. А зараз Кажуть "Чому не відмінять ДПА для 11 класів?" і ще й те, що нічого вивчити не можна на дистанційному. То за що ж тоді ставити оцінку? Де ,в такому випадку, справедливість, коли той, хто дійсно вчив і йому 8, а ті хто не вчили але, їх витягнути, і в них 9-10?
Якось так
Для Мирослава: то 3 чи 4, як у цьому році, оцінки ДПА з більш ніж 20 інших оцінок Свідоцтва це справедливо? Це якісь "четвертьміри". Вимагайте повної справедливості. Особливо необхідні ДПА у формі ЗНО з мистецтва (музики та малювання), фізкультури. А то деякі несвідомі учні та їх батьки задля вирівнювання середнього балу Свідоцтва витягують оцінки з фізкультури, зарубежки, громадянської освіти. Чи Ви цього не знали? ДАЁШЬ ДПА ПО ВСЕМ ПРЕДМЕТАМ! УРА!
...
Для Мирослава: переймаєтеся потенційно несправедливими оцінками дітей-конкурентів, тоді вступайте до престижних ЗВО, де середній бал документа про освіту не враховуються в конкурсному балі. Лише бали ЗНО. Ось і буде Вам повна, а не вибіркова справедливість.
Коля
Для Мирослава: розповім вам по секрету. Ті, хто отримує 9-8 і менше балів складають ЗНО на бал, який не достатній для вступу на бюджет на більшість спеціальностей. І різниця середнього балу атестата менше 0,5 бала (згідно з вашим прикладом) їх не спасе. Якщо ви відкриєте таблиці розподілу балів ЗНО у відсотках за попередні роки, то зрозумієте, що за бюджетні місця на затребувані спеціальності конкурує не більше ніж 10-15% вступників з найвищими балами. Для решти - бал ЗНО і атестату взагалі не має значення. Більшість з них залюбки візьмуть на контракт.
Коментувати
Оксана
Дорогі 11-класники, загинайтесь від коронавірусу і здавайте ДПА І ЗНО, МОН вже все вирішило: здоров’я 4-і 9-класників важливіше, ніж ваше. І ще не смійти ображатись, що вчились,( якшо це ще можна так назвати), дистанційно- вам взагалі крупно повезло - нічого не вивчили, але ЗНО І ДПА здавайте! Приблизно так звучить це ухвалення МОН для всіх 11-класників.Мало того, що образливо ,то ще й взагалі нерівно ... МОН, думайТЕ хоч трохи перш ніж приймати такі безглузді рішення!
Ярослав
І де справедливість? Чому учні 11 класу повині здавати ДПА і ЗНО? А 9 клас нічого здавати не буде. Чому так? Не краще забрати ДПА у 11 класу і дати змогу готуватися повністью до ЗНО. 11 класу же напевно так легко! Навіщо у них ДПА забирати. Геніально, просто геніально.
Галина
Для Ярослав: Як це не здавати ДПА, а здавати ЗНО? ДПА в 11 класі здається у формі ЗНО! нічогододаткового Ви не здаєте!
Якось так
Для Галина: А Ви нічого не плутаєте? Чи Ви не знаєте, що для творчих, військових, фізкультурних і т.п. спеціальностей потрібно ЛИШЕ ДВА ЗНО, не ЧОТИРИ обов’язкових ДПА??? Чи те, що для сотень тисяч вступників на безліч спеціальностей абсолютно не потрібне ЗНО з математики, яке є обов’язковим ДПА?
Галина
Для Якось так: Ви не говорите про КІЛЬКІСТЬ! Ви пишете про ВІДМІНУ ДПА. Ось я й відповідаю про ДПА, яке здається у формі ЗНО. Для сотен тисяч непотрібно з метематики, а для інших сотен тисяч не потрібно з історії (іноземної).
Коментувати
$ СИЛА
Є ДПА, не має ДПА. Кому від ДПА легше стало. МОНУ і депутати поставили себе нище планки. І про це годі говорити. Хто вчить і складає завдання для ДПА у 9 класі? Учителі. Хіба вони не бачать перед собою стан справ у їх школі? Отже виходячи з того, можна було розробити форму проведення ДПА та скласти завдання таким чином щоб вони охоплювали вивчений матеріал. Влада яка прийшла з вулиці, адже нормальний депутат не буде дро**и на сесії і не буде замовляти повію, навіть не думала турбуватися про боротьбу з корупцією. Навіть 1000 медалістів по 100 доларів з кожного це ж яка сума виходить. А якщо справа не в доларах, тоді у власних неуках, які не хочуть вчитися, а хочуть покрасуватися з медалями і виставляти фото у Instagram. Більше ні в чому. Все що було напрацьоване знищено. Ця влада себе не тільки опустила, вона закладає фундамент для розвалу цієї держави. Згадайте пізніше ці слова!
Якось так
Для $ СИЛА: про владу коментувати не буду. А ось про медалі відповім. Вважаю повним бредом чотири рази ганяти по всій Україні 300 тисяч випускників, щоб виловити тисячу чи навіть дві натянутих медалістів. Є проблема - скасуйте медалі (так як червоні дипломи) або проводьте обов’язкове ДПА для тих, хто хоче медаль.
депутат
Для Якось так: Підтримую.
Наталія
Как страшно жить! ДПА это не экзамен для детей, это экзамен для учителей. Если работа пишется в школе, то учитель не только подскажет, но и сам исправит потом ошибки. Он же не идиот, если плохо напишут, он и виноват. Все как в СССР на выпускном письменном экзамене.
Коментувати
Тетяна
Добрий день! Це просто жах! Хіба це справедливо!? А як же учні 11-тих класів? Хіба там не такі ж діти?? Якщо відміняти ДПА, то відміняти всім, як минулоріч. Нехай 11-тому класу також відмінять ДПА і учні спокійно складатимуть ЗНО (хто планує вступати до ВИШу). А ті, кому не потрібне ДПА, не наражатимуть ні себе, ні своїх близьких, ні тих людей, де вони його складатимуть, на небезпеку. Сподіваюся, що і мій коментар, і висловлювання моїх попередників тут, спонукають вас прийняти ПРАВИЛЬНЕ рішення. Не забувайте, що від цього залежить доля випускників, будьте справедливими!!
Emma Emiliya
Для Тетяна: повністю підтримую!
Людмила Анатоліївна
Для Тетяна: Дайте статистику, скільки випускників захворіли на "корону" після минулорічного ЗНО.
тетяна
ЗНО так, ДПА ні
Коментувати
За справедливість
Дуже ,,класно‘‘, вот прям як в нас вміють ,,справедливо‘‘, а як діти 11 класу в яких ЗНО, які 10 і 11 клас провчились в пандемію, не завжди всі репетитори приймали і т.д., а як студенти ЗНО здавати, які також вчились під час пандемії, багато часу також курси не працювали, репетитори також ( обставини різні були за цей час)!!!! І я не здивуюсь, якщо цьогоріч завдання будуть важчі на ЗНО для 11 класів і на ЄВІ для студентів!!! Хоча школярі ходилив школу, а студенти на дистанаційному з березня 2020 року!!!!
Коля
Два роки "ненормального" навчання для випускників 11 класу_ в підсумку ДПА. Діти в стресі. Відміна ДПА це логічно.
Людмила Анатоліївна
Для Коля: Це ти в стресі? Чи твій "жеребенок"? Нехай складають ДПА, нічого з ними не станеться.
Якось так
Для Людмила Анатоліївна: в форматі коментаря важко ґрунтовно аргументувати свою позицію, а не кидатися спрощеними кліше чи образливими ярликами. Тим більше по всьому спектру проблем ДПА. Нещодавно мені трапилась одна позиція щодо обов’язкового ДПА у формі ЗНО з математики. https://lb.ua/blog/svetlana_topalova/478672_obovyazkove_zno_z_matematiki.html Думаю Ви здатні екстраполювати її на ДПА і з інших предметів.
Коментувати
Lyubchik
Вислоовлю свою думку щодо цієї ситуації. Я звичайний школьник-випускник і не дуже хочу складати ДПА, тому що це грозить реально моєму атестатові, так Ви можете сказати, що здавали всі, то будеш і ти, але вибачте, коли на дистанційному не проводять уроків, а деякі вчителі навіть не кидають, що ми вивчаємо( відео, завдання), то це трохи вибішує, камон через 10 тижднів один з найважливіших моментів у моєму житті, а я навіть алгебру по шкільній програмі ще не всю пройшов. Ви скажете за додаткові, так, вони є, але блін, вони реально дуже дорогі й не кожен буде їх платити, якщо підрахувати, там сума доволі не мала. Якщо моє повідомлення читає МОН або хтось, хто якось може вплинути на ситуацію з ДПА в 11 класі, то, будь ласка, відмініть його зовсім або скасуйте четвертий предмет, який нікому не потрібен і через нього Ми, 11-класники, дістаємо ще більший стрес і невисипаємось. Дякую, сподіваюсь, Ви мене почуєте й приймете вибір, якого заслуговують випускники 2020.
Сергій
Для Lyubchik: я у школі не вчив алгебри зовсім. Вона була мені не цікавою, а ще й не зрозумілою. Як прийшов був час здавати екзамен, за тиждень перерішав товсту збірку задач. Перші задачі давалися ой як важко, але в допомогу ж є підручник. Останні задачі аж свистіли. На екзамен пішов, легко все вирішив, і пішов грати у баскетбол раніше за всіх. Поки грав, всю ту алгебру забув і більше ніколи не згадував. Екзамени надзвичайно потрібні навіть не для того, що колись воно тобі буде потрібне, а для вміння самомобілізуватися. Для майбутнього життя то надзвичайно важливий досвід.
mellyndy
Річ не про ЗНО, а про скасування ДПА, яке не потрібно для вступу, а просто ставиться оцінка в атестат. ЗНО скасовувати ніхто не збирається, просто було б набагато краще, щоб скасували ДПА, і діти складали ті предмети, які їм потрібні для вступу, а не для атестату
Коментувати
Румуни
Нам об’яви , що відмінили Чортове те ДПА В коментах бомбили Людей обвинили Почалась інформаційна війна .
Катерина
Чекаємо інформацію по 11 класу) Було б логічно скасувати ДПА 11 клас також. Воно не грає великої ролі в житті - бал атестата мало на що впливає, а 4 оцінки і подавно. Зате діти зможуть зі спокійною душею готуватися до ЗНО - кому це потрібно, а кому не потрібно - звільнять місця в аудиторіях, забезпечать соц.дистанцію.
ІванМаяковський
"Борітесь , поборете "- боріться за відміну зно , а я йду писати дз з алгебри 9 клас. Хахахах
закінчив школу до 2020р
Невже є люди які вважають що дпа у 4 і 9 класі показує знання учнів, це просто діч. якби у нас йшов переломний момент у навчанні, тобто йшов вибір місця навчання, чи напрямок (як після 11 класу), то це має зміст але так само у форматі зно. бо ці дпа це просто трата коштів на ці всі хошити і поляну вчителям
Скрипач не нужен
Для закінчив школу до 2020р: Короч, я только что видел васю который пытается слово "дичь" перевести на украинский транслитом. Васька знает, что ДПА не показатель, но не знает слова "дичина".
Коментувати
Студент
цілком серйозно, можна так сомо тільки з ЄВІ з іноземної? давайте краще якийсь іспит на знання державної мови
Скрипач не нужен
Для Студент: Господа общаются на инглише. Ты должен знать ингшлишь, что бы исполнять команды господ.
Сергій
Ще 30 років тому всі "гаспада" та їхні прислужники спілкувалися ісключітєльно па руськаму, і створювали всі умови, щоб на цій землі забули рідну мову. Дуже добре все це пам’ятаю, як закривали українські школи, як в побуті, телебаченні, кіно, нищили все українське. Міста були вщент русифіковані, навіть той Львів. І всі, хто хотів вислужитися, мали говорити на язикє мєжнаціонального общєнія. А тепер на хтось каже, що інгліш то мова господ? Коли кацапське бидло приїздить за кордон і не може два слова згадати, не годне спілкуватися. Мовою англійською володіє абсолютна більшість населення земної кулі. А от мову ворога, який захопив нашу землю, який вбив чотирнадцять тисяч громадян України, мову кривавого агресора я волів би забути.
Скрипач не нужен
Для Сергій: Забавно слушать про "мову ворога" в тот самый момент когда на ней разговаривают украинские военные прямо сейчас сидящие в окопах, а не на теплом диванчике, как ты. И да, все что ты написал никак не отменят того факта, что инглиш - язык господ. Твоих господ. Просто у тебя господа поменялись. Такая твоя судьба - вечно прислуживать.
Коментувати
Скрипач не нужен
Вся суть украинского образования. Кучка аутистов в коментах добивается инфы по воросу ДПА в 11-х. Мозгов перечитать и понять новость не хватает. Да, дорогой мусор, вы будете сдавать ДПА в 11. И ПТУшники тоже будут.
Окунь
Для Скрипач не нужен: ага,и ты как главный уникум,зашёл сюда чтобы выдавить из себя эту дичь?Зачем же?Тебе ли не все равно на это ДПА или зно?
Скрипач не нужен
Для Окунь: На минуточку, ебучий окунь, проясняет за "дичь". Ну-ну. Школие не может в пару строчек текста - факт.
Окунь
Хорошо-хорошо,а теперь пройдёмте в палату для обследования
Коментувати
PtsOl
Хочете сказати,що учням 4 і 9 класів важко скласти ДПА,а 11 ні?,Крім того,що зробили 4 ДПА,на дистанційному уроки не проводяться,лише завалюють дітей домашніми завданнями.Як за таких обставин можна якісно підготуватись до ЗНО,а про дітей,які не мають можливості ходити до репетиторів,я взагалі мовчу.Що тільки там вже не придумаєте,ітак вже ускладнили життя 11-класникам цього року,вчимо 4 предмети,з яких один для когось є зовсім зайвим.Я вважаю,що якщо вже минулого року звільнили 11 класи від ДПА,то і цього року таке потрібно зробити.Обґрунтую свою думку тим,що не бачу різниці між карантином минулого року і цього,так як ми вчились напівдистанційно.Впевнено можу сказати,що з моєю думкою погодиться більшість.
м.Львів
Ви і вся вулична шайка депутатів не вартуйте нігтя Кучми, Ющенка, Януковича і Порошенка. Вони крали, але все таки щось і робили. А ви не тільки крадете, але і все нищите. Вам не треба ЄС, вам не треба Росії. Вам треба кишені накапувати, а після вас хоч потоп. Для вас чужі поняття національні цінності, боротьба з корупцією, розвиток держави. Ви під прикриттям карантину берете все що можна брати і приймаєте закон які тільки можна приймити. Навіть народ без освіти розуміє, що варіанти проведення ДПА були. Так само які ДПА в 11 класі та ЗНО. Але очевидно цього року саме більше дітей депутатів і чиновників є випускниками. А на все решта наплювати. Вам не державою керувати! Ви не туди потрапили. У справжнього посадовця розбудова держави важливіша за примхи недоучок, котрі не можуть репетитора собі найняти і нормально захистити свої медалі. Ваші вчинки нище всякої планки.
тетяна
Для м.Львів: Кому потрібні ті медалі. Медаль-це відзнака за старанність.
Добавьте
Если заработана медаль честным трудом, а не куплена. И какая может быть медаль за последний год, если дети не учились практически?
Коментувати
Некит
Добрый вечер. Для тех, кто в техникуме учится , собирался сдавать дпа( как 11 класс). Так же не сдают ?
Глек
Для Некит: Никит,верим и молимся,кинь свою инсту,можем держать связь
Коментувати
м.Львів
А в цьому ніхто не сумнівався. Своїм наказом МОНУ повністю поставило під сумнів ефективність дистанційного навчання, це по-перше. А що далі? Далі медалі вже розпродані до вас. Дуже болюче запитання. Випускники 2022,2023,2024.... хто ? Відходи суспільства! Чому чим учням відмінили ДПА, а решта ні. Що ви граєтесь людьми! Відмінити, значить відмінити геть. ДПА у 4 і 9 класах могли провести у будь-якій онлайн формі. Але вельмишановне панство медалі вже продані і треба хабарі відпрацювати. Все крутиться не навколо 4 і 9 , вершина айсберга - медалі. Ніколи навіть у думці не було це говорити. Але ви навіть пальця не вартуєте Азірова і Яника. При них депутат був депутатом. Я їх не вигороджую. На них кров наших дітей. А хто ви? Ви своїми хотєлками покоління нищите. От що Зеля скаже майбутнім покоління? Ви знаєте то був карантин, учні дома в телефонах ігри шпілили, а ви не такі. На вас треба по повній розігнатися. Виступаємо за повну відміну ДПА. І рівність усіх випускників. Інакше владу геть!
:)
Куда можна перекинути пару грн Сергію? ... ... ... ‘...