В Україні вивчать вплив ігрових методів навчання

В Україні дослідять ефективність впровадження ігрових методів навчання в освітній процес

В Україні вивчать вплив ігрових методів навчання

В Україні планують провести моніторинг якості початкової освіти, метою якого стане з’ясування ефективності впровадження ігрових методів навчання в освітній процес Нової української школи.

Дослідження буде проведено Міністерством освіти і науки, фондом «The LEGO Foundation» та Австралійською радою освітніх досліджень (ACER).

Також під час проведення дослідження планується виявити вплив діяльнісних та ігрових методів навчання на формування ключових компетентностей учнів початкової школи, зокрема читацької та соціально-емоційної.

За словами заступниці міністра освіти Віри Рогової, співпраця Міністерства освіти і науки з організацією The LEGO Foundation вже має свою історію і є досить цікавою з точки зору структури, системи роботи, залученості до процесу змін підходів не тільки педагогів, а й інших представників освітньої системи.

«Наступним кроком такої співпраці має стати вивчення ефективності впроваджених в освітній процес діяльнісних та ігрових методів навчання. Впевнена, що результати такого дослідження стануть ще одним науковим підтвердженням того, що навчання через гру дає можливість розкрити індивідуальні можливості дитини», – зазначила Рогова.

У Міністерстві освіти також наголосили, що ігрове та діяльнісне навчання є важливим для всебічного розвитку дітей, а також для розвитку когнітивної, соціальної, емоційної, креативної та фізичної сфер, які є необхідними для того, щоб діти ставали потужними агентами змін у власному житті та володіли достатніми навичками, щоб впоратися з будь-якими труднощами та зробити позитивний внесок у життя громад.

Планується, що участь у дослідженні візьмуть 25 шкіл з 5-ти областей України.

Окрім проведення оцінювальних інтерв’ю зі здобувачами початкової освіти, в межах моніторингу передбачене навчання для вчителів початкової школи інтервенційних закладів освіти, що поєднує змішаний формат тренінгів, методичний супровід та коучингову підтримку педагогів.

Освіта.ua
15.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Как то так
Я була одним із тренерів його проекту,сама також використовувала методику 6 цеглинок. Відгуки від учнів,колег позитивні. Я сама дуже зраділа цьому проекту. Але були колеги з району,хто чіплявся до пластику і хто взагалі не сприймав інформацію. Проект цікавий,придатний як один із інструментів навчання...
Скрипач не нужен
Идиоты растут от ваших игр. Хотя, вам же этого и нужно.
Валентина
Дослідження ще не проводили, а Міністерство освіти вже впевнене в його ефективності. Як це зрозуміти?
Olga
Для Валентина: Якщо міністерство поїде по школах і проведе опитування вчителів, то почує те, що хоче почути. Бо вчителі наші тільки в учительській можуть обурюватися, а керівництву в очі говорять зовсім інші речі, дякують за мудре керівництво. І ігрові методи оцінять якнайвище.
Коментувати
Валентина
Дослідження ще не проводили, але Міністерство освіти вже впевнене в його ефективності. Як це зрозуміти?