В Україні опрацюють питання моральної освіти

Громадська рада з питань співпраці з церквами просить створити групу з питань моральної освіти

В Україні опрацюють питання моральної освіти

Громадська Рада з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки ухвалила звернення до МОН з пропозицією створити робочу групу з опрацювання питань моральної освіти.

Про це йдеться у повідомлені Міністерства освіти за результатами засідання Громадської Ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН.

За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, який взяв участь в обговоренні, діалог між державою і релігійною спільнотою для подальшого вдосконалення державно-конфесійних відносин, зокрема у сфері освіти, є дуже важливим.

«Ми маємо сприяти збалансованому освітньому процесу з урахуванням пропозицій усіх сторін, а також відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти, затвердженого у вересні 2020 року, та типової освітньої програми для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти, ухваленої 19 лютого 2021 року. Інтелектуальний та духовний розвиток дитини має бути гармонійним», – зауважив  Шкарлет.

Він також відзначив важливу роль Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України в забезпеченні діалогу щодо проблем морального виховання учнівської молоді.

Окрім того, під час засідання було обговорено питання продовження співпраці МОН та Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, викладання предметів морального спрямування в державних і комунальних закладах освіти та питання співпраці із ЗМІ щодо розвитку морально-духовної освіти.

Освіта.ua
04.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тато
Якась нездорова залежність виникла. Шкарлет, міністр, постелився під попами і створює раду з взаємодії. Якого біса??? мораль і етика не є релігійною наукою. Гнати їх в шию! Звісно, попи про свій прибуток в майбутньому піклуються.... Церкви треба обмежувати в сенсі проникнення в школу!
art64@ukr.net
А чого ці церкви до системи освіти полізли? Вони що, не знають 35 статті Конституції чи закону про освіту, де сказано, що освіта в державних школах лише світська? Хто цим громадянам України дозволяв обтирати ноги об конституцію?
Ольга
Була свідком огидної сцени. Піп зайшов у школу до своєї доньки у якійсь справі ( ага-ага, карантин). Завучка побачила його у коридорі та кинулася навколішки йому руку цілувать ( ага-ага, карантин на той час ще не закінчився). Якби ви бачили реакцію дітей! Гадаю, такої психотравми вони не скоро позбудуться. Хіба що терміново уведуть духовну освіту і на високому педагогічному рівні з використанням інноваційних методів і прийомів переконають учнів, що це високодуховно і скрепно. А жити на колінах- це норма. В жопу космос, генетику, квантову фізику і безмежні людські можливості. Ще почнуть вірити, що доля людини залежить від неї самої. Це все від лукавого.
Християнин
Для Ольга: коли ляжеш з коронавірусом згадаєш про квантову фізику, 100 відсотків повинно допомогти.
Ольга
Для християнин: коли я злягла з коронавірусом, то мені допомогли медпрепарати, розроблені науковцями, і освічені лікарі. Рекомендую і тобі в разі хвороби до них звертатися: 100 відсотків допоможуть!
Коментувати
Михайло
Заберіть свої брудні лапи від дітей і проповідуйте свою духовність у власному вузькому колі! Чи так сильно заробітки впали??
Олександра
На жодних уроках з моральної освіти не пропагується доктрина жодної із церков. Більше того священники без спеціальної освіти не викладають цих предметів. Етику викладають спеціально підготовлені вчителі.
Тарас
Для Олександра: Навіщо? Хто бажає хай іде до недільної школи. У сусідній школі викладає взагалі без освіти падруга директора по мацьковському пархату. Вона дітям понарозказувала що вірус не страшній а расея друг навєкі.
Сало уронили
Ну хтось же повинен дітям очі відкривати, не все ж зомбування здійснювати по змі. Пройде час і тарасики будуть скакати з фразою "Россия помоги". В них же критичне мислення не існує. Рагулі форева((
Ганна Нечерда
Для Сала: Невже такі попи, яким вчительки посеред школи кидаються руки цілувати, очі відкривають? І яка такій погані як "Сало уронили" треба "допомога" від Росії? Будуй сам власне життя - і не обов’язково власну країну обкалякувати.
Коментувати
Гідність
Попи таки лізуть до шкіл, лізуть вже давно і наполегливо. Їх у двері, вони у вікно, але вже під приводом моральної освіти .... Хоча, і цей шлях у середньовічча буде красиво оформлено для України .... А що, крім попів вже нікому викладати етику в школі, якщо вже так комусь хочеться її вивчати? Чому це мають бути саме представники церкви? Може й біологію та хімію вони з часом візьмуться викладати, бо діє зелена "какая разніца?"
Олександр
Я так розумію, що завдання Шкарлета максимально сподобатися всім. Оскільки тій частині, яка хоче якості освіти сподобатися дуже важко (треба справді реформи проаодити), тож в МОН обрали шлях інший - йти на поступки віруючим, для яких якість освіти є як мінімум 2-ю після віри. Це дуже погано, тим більше, коли такі плагіатори, як Шкарлет беруться виховувати мораль
Злий вчитель
Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова Стаття 35 Конституції України Ще запитання будуть?
Скрипач не нужен
Для Злий вчитель: Власти необходима церковь так как она является мощным орудием пропаганды "правильных" идей. По факту в Украине есть мусульмане, но основные праздники христианские. Т.е. возвышение одной из цирков уже состоялось. Новая ПЦУ же отличается от РПЦ только тем, что прославляет не "царя-батюшку", а украинскую власть.
Коментувати