Школи мають набирати дітей в 10-ті класи, - міністр

Сергій Шкарлет наголошує, що учні, які навчаються у 9-му класі, мають право продовжити навчання

Школи мають набирати дітей в 10-ті класи, - міністр

Міністр освіти Сергій Шкарлет наголошує, що учні, які зараз завершують навчання в 9-му класі, мають право продовжити навчання в старшій школі.

Про це він сказав в інтерв'ю Радіо «НВ», відповідаючи на запитання про те, що деякі батьки вже зараз отримують повідомлення від адміністрацій шкіл про нездійснення набору в 10 клас.

«Класи можуть переформатовуватись, але це не означає, що в 10-11-ті класи не буде набору. Можливо буде набір за профілем — хімічний, фізичний, математичний або мовний профіль — українська мова чи іноземна мова. Але немає ніяких законодавчих ініціатив стосовно заборони дитині перейти в старшу профільну школу», - зазначив міністр освіти.

Водночас він зазначив, що відповідальність за діяльність школи несе його засновник.

«Можна поскаржитись засновнику, можна написати в Міністерство освіти і науки і ми спрямуємо Державну службу якості на певний контроль», - наголосив Сергій Шкарлет.

Разом з тим, він не став стверджувати, що всі діти зможуть продовжити навчання в своїй школі.

«Я не готовий сказати. Для отримання цієї інформації необхідно звертатися саме до директора. Який профіль організується в школі», - повідомив міністр.

Він також наголосив, що жодної скарги щодо обмеження прав дітей на навчання в 10 класі до Міністерства освіти і науки не надходило.

Освіта.ua
11.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
unforgiven 2
В школу діти ходять для того, щоб вчитися, а не штани протирати. Якщо немає бажання, то після 9-го класу вперед у світ широкий.
Небайдужий
Учні, які мають початковий рівень з математики збираються навчатися у 10 класі з математичним профілем. І ми не маємо права їм відмовити, бо немає конкурсного відбору! Це абсурд! Потрібно враховувати оцінку хоча б з профільного предмету!
Тарас
Для Небайдужий: це не абсурд. Це диверсія посильніше ніж вибухи на складах
Коментувати
Тарас
Сидять на задній парті 4 видибуси і печуть у карти. Директор з заучем нічого зробити не можуть. У вчителя св’ято як урок не зірвали. Усі з купою двійок покрокують 10 клас бо працювати не люблять. Навіщо вони там? Через них нормальні діти не можуть учитись. Чому у Канаді виганяють зі школи а у нас вони творять що хочуть?
Батьки
Для Тарас: наші діти на перших партах сидять, а вчитель не може нормально пояснити математику. Бо не хоче. "День до вечора й додому"...
Учитель
А навіщо брати у 10-й тих, хто не хоче вчитися? Коли виганяли, боялися, а зараз безнаказаність!
Маргарита
Для батьки: А може, то ваші діти не хочуть розуміти математику, бо це ж треба напрягти мозги, а вони цього не люблять, і тому, як завжди, винний учитель. Легше ж у своєму неуцтві звинуватити когось, а не себе.
Коментувати