МОН занепокоєне закриттям позашкільних закладів

Деякі органи місцевої влади почали ліквідовувати заклади позашкільної освіти

МОН занепокоєне закриттям позашкільних закладів

Міністерство занепокоєне ліквідацією або призупиненням роботи закладів позашкільної освіти в територіальних громадах.

Про це під час форуму «Освіта України 2021: стратегічні цілі та пріоритетні напрями» сказав міністр освіти Сергій Шкарлет.

За його словами, реформа децентралізації влади значно розширила функції органів місцевого самоврядування територіальних громад, проте органи місцевого самоврядування почали ліквідовувати передані їм у комунальну власність заклади позашкільної освіти або призупиняти їхню діяльність на невизначений період.

«Міністерство розуміє, з якими проблемами стикаються сьогодні територіальні громади, однак, шановні директори департаментів, я прошу вас взяти під особистий контроль це питання, щоб не допустити порушень прав дітей на здобуття позашкільної освіти та зменшення показника охоплення нею», – зазначив Шкарлет.

Він також додав, що існує проблема забезпечення рівного доступу до позашкільної освіти дітям сільської місцевості, тому важливо сьогодні в кожній сільській чи селищній громаді створити всі умови для змістовного дозвілля в позаурочний час.

Освіта.ua
10.02.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександра
Для Катерина: Я колишній вчитель і практикуючий адвокат, мама дитини шкільного віку. Зараз у школах завантажують дітей під саму зав’язку - це незаперечний факт. Беруть кількістю, а не якістю. По багатьох предметах в підручниках матеріал перекручений і алогічний. Якість загальної освіти невпинно знижується. Батьки ще з початкової школи вимушені наймати репетиторів. Моя дитина відвідує художню школу. Заняття в художці проводяться кожет день, включаючи вихідні. Діти мають змогу відвідувати позашкільні заклади і у вихідні дні. Заняття в будні починаються о 15.00. Однак, з децентралізацією розпочалися проблеми у позашкіллі. По області масово почали закривати ПНЗ науково-технічного, еколого-натуралістичного напрямку. Залишаються тільки художньо-естетичні, бо на них треба менше коштів витрачати. Знайома працює в СЮТ. Їм, крім оплати комунальних послуг і заробітної плати, зовсім не виділяють кошти на потреби. Керівники гуртків все купують самі. Їм шкода дітей, інакше вже б давно кинули роботу.
Киця
У січні 2021 року закрили Кам’янець- Подільську районну дитячу школу мистецтв. Просто серед навчального року! І нікому до сільських дітей нема діла! Вони залишились просто "на вулиці". У міську школу мистецтв не приймають, бо потрібна міська прописка. Усе найкраще - дітям! Живемо в одній державі, а дітей ділимо.
Катерина
У ті заклади ніхто не ходить!!! Діти, відсидівши у школі з 0 по 7 урок, а це вже 16.00, приходять додому морально стомлені і фізично знесилені. Я зробила висновок по своїх дітях. А ще уроки зробити, а в музичну чи художню є своє домашнє завдання! А ви ще в новому стандарті годин добавили!! Де брати час? У дітей немає дитинства! Чому по 8 уроків у день, коли розвивати інші сторони особистості? Щоб діти могли відвідувати гуртки та секції - звільніть для цього час!!!
Учитель
Для Катерина: У таких " яжематерів", як ви діти нікуди не ходять, " втомлюються", але десь курять біля гаражів. На це часу достатньо. Менше жаліти й розбещувати треба!
Катерина
Для учитель: Пийте жовчогінне, я то втравитесь своєю жовчю. Я не «яжемать» , а теж учитель з поважним стажем. І говорила про тих дітей, які до чогось прагнуть і хочуть розвиватись у різних напрямках. А мої діти відвідують і відвідували заклади позашкільної освіти, але щоб туди потрапляти систематично пропускали 7-й і 6-й уроки!
Коментувати
Демчик Оксана Іванівна
Закони приймають дегенерати!Тепер діти в багатьох селах закінчуватимуть тільки 9 класів, звісно, добиратись в міста будуть одиниці. Це для чого робиться??? Щоб менше дітей здобувало вищу освіту і тікали за кордон обслуговувати чужу країну
Олена
Для Демчик Оксана Іванівна: Я б не поспішала так з опалу судити і робити висновки про "яжемать", в мене дитина не курить за гаражами, відвідує художню школу, і часу дійсно катастрофічно не вистачає, втомлюється, звісно, доводиться інколи відпрацювати зі школи з останнього уроку, щоб встигнути до художки, дійсно навантаження завелике, на жаль наші коментарів мало що вирішуючи, гадаю їх ніхто не читає, я маю на увазі владу, а люди між собою сваряться та ображають один одного
Коментувати
Malvina
Такої проблеми не було, якби на заробітну плату для позашкільників йшла державна субвенція, так само як для загальноосвітніх закладів!!!! Бо душа болить за позашкілля.У підлітковому віці, саме відвідування гуртків, врятувало від хибних кроків, і навіть змінило життя!!!
Тетяна
Хіба закривають лише позашкільні заклади??? Чиновники з міністерства і не тільки!!! Їдьте в регіони!!! ОТГ рулять зараз так, що вигрібати доведеться не одному поколінню(, якщо, звичайно, хтось з молоді ще до того часу залишиться.
МАМА
В Измаиле уже 3 месяца - 50% садов закрыты!!! SOS - помогите! Местная власть блокирует доступ детей на дошкольное образование!!! Уволить Волканецкую ЖАнну - директора отдела образования, г. Измаил. Нарушает права детей уже 5-6 лет, блокируя доступ до дошкольного образования(зимой по 3мес, а каждое лето по 1.1.5- 2 мес). МОН, услышьте родителей - так не должно быть!!! - это дискриминация над детьми, родителями и воспитателей. Как можно так работать?
Чиновников сократить!
ОТГ создают и закрывают в целях экономии,якобы,школы. А штат аппарата ОТГ раздувают. У нас в штате громады- более 80(!!!) человек. А фонд зарплаты на них...немеряно. Один только голова получает 40000! Где такое видано?
MMM
Для Чиновников сократить!: Ви вже якось визначтеся із зарплатою голови ОТГ. Один пише 30-40 тис. Інший - 50-60 тис. Я вже зустрічав і 110 тис. Вже щось пишіть одне, бо не знаєш кому вірити.
Тетерівська ОТГ, Житомирський район
Для MMM: а ви почитайте декларації чиновників Тетерівської ОТГ Житомирського р-ну, і самі переконаєтеся. Зарплати за 2019 р.: Ільницька Валентина Францівна (голова) - 413 тис., Козел Лариса Іванівна (секретар) - 351 тис., весельський віктор владиславович (начальник "відділу освіти") - 294 тис. Отака "децентралізація", малята, всього лише троє людей витягнули мільйон з кишень платників податків.
Коментувати
Віктор Логвін
1,5 роки назад МОН закрило секцію спортивного плавання у своєму басейні "Гарт"(Харків) і жодного чиновника міністерства освіти це не "занепокоїло".