Учнів не зможуть залучати до прибирання класів

Новий санітарний регламент не передбачає залучення школярів для миття підлоги та вікон

Учнів не зможуть залучати до прибирання класів

Новий санітарний регламент, що набув чинності у січні 2021 року, не передбачає залучення школярів для миття підлоги та вікон, а також використання ними мийних та дезінфікувальних засобів.

Про це йдеться у роз'ясненні Державної служби якості освіти щодо особливостей організації освітнього простору в школах.

«Старий регламент передбачав також, що учні можуть самостійно прибирати класи, кабінети і лабораторії, і називав це «самообслуговуванням», - зазначають в Держслужбі.

Водночас у новому документі термін «самообслуговування» також фігурує, однак він означає лише прибирання за собою сміття та тримання свого робочого місця у чистоті.

«Дозволяє Санітарний регламент залучати учнів 5-11(12) класів лише до поливу рослин та вологого прибирання поверхонь (без миття підлоги та вікон і використання мийних та дезінфікувальних засобів). Відбуватись це має за участі вчителів або медичних працівників, а тривалість самообслуговування не має перевищувати 1 години на тиждень», - йдеться у роз'ясненні Державної служби якості освіти.

Також у Держслужбі повідомили, що відтепер під час інституційних аудитів шкіл відбуватиметься вивчення освітнього середовища школи з огляду на його відповідність вимогам нового Санітарного регламенту. Педагогічні колективи мають врахувати зміни, здійснюючи самооцінювання освітнього та управлінського процесів у школі.

Освіта.ua
28.01.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Об'єктивна думка
Допоки БАТЬКИ не навчать своїх дітей поважати й шанувати працю шкільних техпрацівників, не можна відміняти прибирання учнями класних приміщень. Щодо того, що вчителі просто пересиджують у школі і нічого не вчать, можу сказати: моїм дітям такі не трапилися. Я вдячна педагогам за знання своїх дітей. Як результат, високі бали на ЗНО, омріяні виші, бюджетне навчання.
??
Для Об’єктивна думка: ненависні, ви у кожній темі відригуєте ненависть до дітей. У будь-якій спільноті всесвітньої мережі. Що ви робите у педагогіці, " освітяни"?! Будь-яка тема перетворюється у ненависть до тих, з ким працюєте. Чому ви поперлися у цю професію? Ніхто не буде мити за вчителем.
Об'єктивна думка
Для ??. Ненависні ви, коли так реагуєте на думку, яка не співпадає з вашою. У моєму записі немає нічого образливого ні для кого. Тому приберіть свій яд.
Коментувати
Lenka Dolenko
Що значить поливати рослини за участі медичних працівників? Хто писав цей нонсенс?!
Анна
Якщо так, то МОН повинне втричі збільшити кількість ставок техпрацівників. Бо площа прибирання збільшується втричі.І коли це прибирання свого класу раз в два тижні стало таким шкідливим???
Мозок
Для Анна: Коли яжмамки остаточно отупіли. А влада стала з такими маленькими яйками, що не може їх на місце поставити.
Батьки
Спочатку нехай яжевчителя почнуть навчати, а потім діти підтягнуться прибирати. Тільки після нашого дозволу!
Пафосний бублик
Для Батьки: ахахах насмішили Ви. З яких пір помити дошку чи полити квіти є чимось надскладним? Нічого «дітяткам» не буде, не пере працюються. Пише Вам людина, яка не є вчителем.
Коментувати
Педагогиня
Цікаво, а уряд додась ставки прибиральниць у зв’язку зі збільшенням площі прибирання чи, як завжди, покладе на плечі педагогів?
Maison
Для Педагогиня: Можно учителей привлечь, они все стерпят.
Анна
Можно и учителей. Родителей же привлекают делать ремонты на рабочих местах учителя.
Миколаївна
ПРИБИРАЛЬНИЦІ ОДЕРЖУЮТЬ 6000 ГРН , ЗА ЩО? ХАЙ ПРИБИРАЮТЬ НА 1,25 СТАВКИ І ВСІ ПРОБЛЕМИ ВИРІШЕНІ
Коментувати
!!!
Коли у школах почнуть навчати, діти будуть прибирати. Буде стимул туди ходити. А так діти бачать ненависні морди, які видсидять день до вечора й додому. А батьки навчать самі...
Мозок
Для !!!: раз так, ви можете забрати дитину і навчати її вдома (домашние навчання). Будь ласка, позбавте вчителів своєї морди і морди свого дитятки. Їм і так важко, а тут ще такі дурепи недоразвиті.
Коментувати
Мозок
Правильно. Так і треба. Ще пропоную дітячок в дупки цілувати. Бо вони ж втомляться засерати класи, без настрою будуть. А так в дупку цьомнеш - і все, дитя повне сил і готове далі гадити. Йому ж заборонено прибрати, смітити ж можна? Які чудові реформи. Ура!
Миколаївна
Для Мозок: Знаєте читаючи такі рядки, думаю, невже це пишуть справжні вчителі*?
Коментувати
«Дурні японці»
Цікаво, як на таке роз’яснення відповіли б японці, які своїх дітей з першого класу змушують прибирати не тільки в класі, чи коридорах, а навіть у туалетах. У них, бідних, не вистачає грошей - на прибиральницях економлять, а діти «страждають». Напевне, японці дуже дивуються, блукаючи нашими «охайними» вулицями та подвір’ями.
Спеціаліст
Для «Дурні японці»: Я б не радив орієнтуватися на Японців. У них школи цілодобові. І, як результат, Кароші. Тобто, люди вмирають від перевтоми. А ще вони, маючи високі зарплати не можуть собі дозволити власне житло. То для чого їх привела їхня "працьовитість"?
«Бідні японці»
Бажаю всім українцям стати такими «бідними», як японці, (окрім «спеціаліста»:)! А ще створити такі автомобілі, таких роботів, такі чудові парки, такі охайні вулиці, як у Японії! І прожити довше! (середня тривалість життя у Японії - 84,74 року (2-ге місце у світі), для чоловіків — 81,4 року, для жінок — 88,26 року.)
Коментувати
!!
Все вірно. Є техперсонал. Нічого дивного. Ви ж у магазині або в лікарні не прибираєте, отримавши послуги? Підняти папір або протерти парту - так, інше - ні.
57
Для !!: Все вірно, в магазині я не прибираю. Але ж й не накидую сміття. Чого не скажеш про те, що робиться в шкільних кабінетах. Зато діти дуже "гарно" розмовляють з вчителями. Так що матюкатися та цигарки палити це можна,а прибирати ні ні бо вони хворенькі.
!!!
Ви ненавидите дітей і свою професію! Шуруйте зі школи!
Коментувати