Чим потужнішою є школа, тим кращі результати ЗНО, – МОН

Результати ЗНО свідчать, що чим більш потужною є школа, тим більш успішними є випускники

Чим потужнішою є школа, тим кращі результати ЗНО, – МОН

Результати зовнішнього незалежного оцінювання випускників свідчать про те, що чим більш потужною і ресурсозабезпеченою є школа, тим більш успішними є її випускники.

Про це повідомили в Міністерстві освіти і науки, коментуючи необхідність удосконалення мережі шкіл в Україні.

Зокрема, у відомстві зазначають, що заходи з удосконалення освітньої мережі, що здійснюються впродовж останнього часу органами місцевого самоврядування у зв’язку з реалізацією адміністративно-територіальної реформи та відповідно до перспектив упровадження з 2027 року профільної освіти, спрямовано на суттєве покращення якості та ресурсного забезпечення освіти, зокрема в сільській місцевості.

«Як свідчать результати зовнішнього незалежного оцінювання, чим більш потужною і ресурсозабезпеченою є школа, тим більш успішними є її випускники. Доступ до якісної освіти напряму залежить від ефективності освітньої мережі. Вона, зокрема, є найбільш ефективним інструментом боротьби з нерівністю та дискримінацією у сфері освіти», – наголошують у Міносвіти.

Окрім того, у відомстві зазначили, що під час формування спроможної мережі братиметься до уваги потреба в забезпеченні всіх складових освітнього процесу, розташування шкіл з урахуванням місця проживання учнів, можливості транспортної системи, прогноз демографічної ситуації, рівень забезпеченості педагогічними кадрами, відповідність ресурсного забезпечення шкіл тощо.

Освіта.ua
22.01.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
3999
Результати зовнішнього незалежного оцінювання випускників свідчать про те, що чим більш потужною і ресурсозабезпеченою є школа, тим більш успішними є її випускники. Якими критеріями це підтверджено і чи завжди це так?
VVTT
Так в яких одиницях вимірюється потужність школи??? і при чому тут ЗНО??? Бо є школи --спеціалізовані , є гімназії, але там вчаться діти з високим рівнем знань і які знають чого хочуть досягти !!!.
Дмитро
Потужність шкіл - це другорядний критерій. Є три основні критерії: 1) Вміння вчитись; 2) свідомість усіх сторінь; 3) Стимул до знань.
Beata
Так просто діти які хочуть вчитися(або їх батьки які хочуть добре вивчити дітей) вибирають "потужніші" заклади, хоча по факту в звичайній школі вони б показали не надто гірший результат
К
Опорні школи робити, напевно, треба. Але коли в ОЗО вбухують купу грошей і при тому залишають 100% педкадрів, які працювали в закладі до "ОЗО" То це, перепрошую, - хуйня, а не ОЗО. І ця, перепрошую, хуйня, пасе задніх в усіх можливих рейтингах, з року в рік. І всім пофіг. Вау. Ноутбуки, вау, інтерактивні дошки і тп. Потужна школа, чо там)
К
Критерії "Потужності" - в студію) Спецом рандомно тільки що переглянув топ ЗНО кілька областей. Ні одного опорного закладу в десятці. ОЗO, куди втулили купу грошей і обладнання. А звичайні ЗОШ І-ІІІ ступеня, є в усіх...Ну, може мені просто не повезло. Всі аналізувати не буду, влом) Достатньо того, що бачу і знаю...
Родитель
Каким местом тут школа? Детей учат родители и репетиторы, а школа это оценивает.
3999
Для Родитель: Детей учат родители. Большинство РОДИТЕЛЕЙ на детей забили ХРЕН, а репетиторы не учат, а просто натаскивают на результат без развития логического мышления.
Коментувати
Мати
До чого тут потужність школи. Діти, весь рік випускного класу ходять до репетиторів.
Ірина
Для Мати: Невже тільки втраченого класу? Репетиторів винаймають вже починаючи із середньої школи, як-то математика, українська мова, іноземна мова. Всі ці вихваляння і рейтинги ЗНО на 200 балів - більше заслуга інд. навчання з репетитором. Сумно.
Ірина
Для Мати: *випускного класу
Коментувати
Васек
Для читательница: ничего, эта девка ещё придет учителей сертифицировать. Это их Гурак тоже, кажется Ярослава Мудрого заканчивал. Великие сертификаторы они все такие. Трепещи, учительница математики! Эта девка тебе еще покажет кто что знает! Куда ей ещё идти, как не проверять когото
)))
Для Васек: ну почему же? Может девочка хорошо закончит академию, будет толковым специалистом и вас учить, как надо. Это же не заочники пединститута, которые приезжают на сессии, чтобы пробухать, а потом на дистанционке нашим детям задания скидывать в Вайбер.
Коментувати
Читачка
Про що там говорить наше МОН. Які рейтинги і результати ЗНО? 30%випускників купують результати ЗНО. У нас маленьке містечко. Ще у квітні наш головний поліціянт у п’яному угарі хвалився, що всі питання по ЗНО для дочки порішав. Дочку всі знають. Не знає скільки буде два у два. І це з усіх предметів. її щось запитають на уроці -тільки усміхається. Вчителька математики за голову хапалась, як вона зно буде складати. Все ok. Всі зно склала. Добре хоч не на 12. Вчиться на платному в академії Ярослава Мудрого. Подивіться які автопарки стоять на пунктах перевірки зно. І це всі бачать і знають. Куди йти і скільки нести. А тут щось про рейтинги говорять. Бридко слухати! Іуди!
Знаю
Для Читачка: батько, напевне, бачить, що з навчання у школі толку ніякого. Його можна зрозуміти. А в академії тупі діти не вчаться, отже дівчинка щось тямить. Пам’ятаю, як у 1998 році в моєму класі вчитель штучно зробила двох медалістів. Батьки там його ноги мили й воду пили.
Читачка
Може у 1998 так і було. Але дівчинка дуже слаба. Гроші батько платить той вчиться. В поліцейську академію в Києві теж платять щоб вступити. Зараз ніхто вже нічого не приховує. Це ж звучить гордо- купити дитині зно, чи дати взятку і порішати всі проблеми. Це ж не всім доступно.
Знаю
Вступити можна за гроші, так. А як бути з розумом? Не всі тупі навчаються в таких вишах. Це ми проходили. А платять, щоб влізти, а не через відсутність знань.
Коментувати
Кромвель
В нашей ОТГ " потужність" сделали одним " махом": одна из школ была " опорной" и называлась" НВК( хотя данная школа НИЧЕМ не отличалась от других школ в громаде,разве что чуть большим количеством учеников), а месяц назад просто так её переименовали в " лицей", сменилось только название) Вот и всё,что надо знать о " мощностях" и реформах)
KATARINA
А как мощность школы посчитаем? По количеству классов, учителей-методистов, числу этажей, длине коридоров? Мощные школы, это наверное лицеи, которые в каждом городе собирают сливки из старшей школы. Так, может, спросим родителей выпускников, кто как готовился? Если мы уберем огромную армию репетиторов, родительский контроль и помощь, что останется? Кучка мотивированных деток и маленькая кучка учителей, что готовят к ЗНО на уроках, а не после уроков за деньги. Единицы детей даже в сильных лицеях готовятся самостоятельно. А если и готовятся самостоятельно, то школа тут вообще ни при чем. Но нет, надо создать гигантские школы-комбинаты по переработке выпускников. Сделайте хорошие дистанционные опорные школы для деток из сельской местности. Неужели это сложно? Разве лучше автобусом их по селам собирать? К ЗНО готовятся не в школе, а самостоятельно. Кто имеет желание готовиться, приготовится и без ежедневных трехчасовых поездок в раздолбаном автобусе. А кому все равно, просто покатается ...
)))
Для KATARINA: знаю, как после 4 классов дети идут в гимназии: переписывают ДПА, учитель "делает" им хорошие оценки и вуаля! А в гимназии с ума сходят, там же углублённые занятия, два языка. И начинается беготня по репетиторам. Так что знаем мы эти отборы. Все зависит от родителей, как научили, так и будет. Школа, увы, уже не выполняет свои функции.
Коментувати
Світлана
Скільки б не змінювали програму,як би не удосконалювали систему оцінювання і сертифікували вчителів, якість знань учнів не покращиться. Потрібно створити сучасну матеріально-технічну базу, яка має відповідати навчальній програмі і комфортні санітарно-гігієнічні умови в школах, а тоді впроваджуйте реформи.
предложение
"Предлагаю сделать одну "потужну" школу на всю страну - во мощь будет!"""""... ;""""""&qu... ot;""""""&... quot;""""""... ;"""...
Іван
Для предложение: Зробив Ющенко ЛІКАРНЮ МАЙБУТНЬОГО ... така буде і ????
Дмитро
Для Івана та пропозиції. Потужна школа (школа майбутнього) починала робиттсь в тернополі, але успішно провалилась
Коментувати
іван
ЗНО,рейтинги не потрібні. Хоче учень отримати вищу освіту,то він здає ЗНО.Іншим учням видати посвідчення про отримання середньої освіти. Рейтингісти запамятайте:сільський учень щоб здати ЗНО долає зранку десятки км. до місця здачи ЗНО. Ц велика втома для нього. Міський учень- все на блюдочці. А попробуйте все навпаки, на рейсовому авто до сільської школи здавати ЗНО, а аж після 15 год. їде додому. Реформісти: уберіть напічканий навч. матеріал 1 курсу ВНЗ з старшої школи! Нехай ним займаються професора.
)))
Все дякуючи батькам, до тут приховувати. Школа тут ні до чого...Не ті часи зараз. Ніхто не буде займатися нашими дітьми.
Dorian
На мою думку, середня освіта потребує негайних реформ. Щось потрібно робити з керівниками шкіл. Вони мають необмежені права і зовсім не діє їх контроль. Такий директор може набирати в школу кадри не за якісним критерієм а просто тих "хто буде слухати, що їм кажуть". В школи найнижчі результати по ЗНО і олімпіадах і нікому нема справи до цього. А потім, питають чому погано діти вчаться? А відповідь завжди однакова - Так то сільська школа, що ви від неї хочете. І це при тому, що вчителі навіть уроки можуть не відвідувати. Звісно я не узагальнюю і надіюсь , що таких шкіл майже нема і тільки мені "поталанило" потрапити в такий заклад...
Іван Никифорович
Дивно, як умудряютьсяч тезу про прагнення до "потужних " шкіл (читай "з великою кількістю учнів") поєднувати з фразою про "боротьбу з нерівністю та дискримінацією у сфері освіти".
Олена
Цікаво, як це працює? Колективний інтелект, а потім середнє арифметичне на кожного учня? Порівняйте рейтинги. Вони взагалі смішні! За статистикою чим менша кількість учнів у школі, тим вищий рейтинг школи буде. І це доведено американськими ученими, які вже говорять, що складання рейтингів- пуста трата часу. Воно не відповідає дійсності. В нашій області в одному селі 2 учні складало ЗНО . Один набрав 190 + з усіх предметів. Школа опинилася мало не першою в рейтингу. Що це доводить?
Дмитро
Для Олена: а в Тернополі інша ситуація.
Коментувати
іван
...Так. Це показала нам колективізація 20-30 рр.Табори Сталіна. Будівництво підприємств-гігантів. Скажіть прямо- не вистачає коштів. Якщо в людині є талант, вона буде навчатися та й баче в цьому перспекту для себе. Згадайте прагнення М.В. Ломоносова і ін.Боріться за школи, поповнюйте їх мат.тех базою. Влада відхрестилася від шкіл. У випадку якість негаразд,вона буде звинувачувати місцеву владу....