Усі учні 9-х класів зможуть перейти у 10-й, – МОН

Жодного випускника 9-х класів не буде позбавлено права на продовження середньої освіти

Усі учні 9-х класів зможуть перейти у 10-й, – МОН

Жодного випускника 9-х класів не буде позбавлено права на продовження здобуття повної загальної середньої освіти.

Про це йдеться у роз’ясненні Міністерства освіти щодо набору до 10-11 класів закладів загальної середньої освіти у 2021 році.

«Зарахування до 10-х класів закладів загальної середньої освіти цьогоріч, як і минулого року, відбуватиметься після видання наказу про переведення до нього учнів 9-х класів цього ж закладу освіти, які не виявили намір припинити навчання в ньому і не були відраховані або переведені до іншого закладу освіти відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти», - наголосили у Міністерстві освіти.

У відомстві також підкреслили, що забезпечення рівного доступу до повної загальної середньої освіти для кожної дитини є ключовим пріоритетом держави.

Освіта.ua
22.01.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Володимир
Якщо дитина бажає залишитися для продовження навчання в 10 класі своєї рідної школи, де є 10-11 класи, батьки пишуть заяву на ім’я директора (часто із вказівкою профілю навчання). Потім видається наказ по школі зі списком дітей, які будуть навчатися в 10 класах Я так зрозумів це можливо у всіх школах? а не тільки в опорних?
Vasyl Dubovenko
"[зарахування] відбуватиметься після видання наказу про переведення до нього[закладу вищої освіти] учнів 9-х класів ЦЬОГО Ж закладу освіти" Можливо я щось неправильно зрозумів, але із вказаного пояснення виходить, що випускники цього року, після наказу про переведення їх до 10 класу переводяться в ТОЙ САМИЙ навчальний заклад? Вони НЕ переводяться в ТОЙ САМИЙ заклак, якщо "виявили намір припинити навчання в ньому і не були відраховані або переведені до іншого закладу освіти*" *Наказу по Україні про примусове переведення випускників в інші навчальні заклади поки що немає, і не факт що він вийде в цьому році.
Олена
Для Vasyl Dubovenko: Буде все як і було (принаймі, на 2021р). Якщо дитина бажає залишитися для продовження навчання в 10 класі своєї рідної школи, де є 10-11 класи, батьки пишуть заяву на ім’я директора (часто із вказівкою профілю навчання). Потім видається наказ по школі зі списком дітей, які будуть навчатися в 10 класах. До речі, документи про закінчення 9 класу (свідотство + додатк з випискою оцінок) залишаються й зберігаються в навчальному закладі. Після 11 класу видається вже інше свідотство.
Коментувати
Сергій
Доброго дня. Скажіть, до якого 10-го класу зможуть перейти учні 9-го класу в тих громадах, де не буде створено ліцеїв?
Отака, Сергійку,......!
Для Сергій: А будуть шукати в інших громадах і просити з вашої громади фінансувати їх навчання в тій громаді.. Або до найближчого ПТУ-там теж є середня освіта і це теж так званий ліцей..)) Ха-ха! Завдання реформаторів просте: закрити 10-11 класи в селах, щоб вистачило коштів на всі новостворені (+ ті, що вже були створені) навколошкільні органи, яким теж треба на булку з маслом дати... Здогадуєтеся, про кого йдеться..А це десятки тисяч осіб!
Надія
Цього року возила випускників на ЗНО. По ходу забирали випускників сільських шкіл. У деяких було двоє, де 3 і т.д. А це, ви вважаєте, нормально. Хлопчик переживав, що англійська у них не викладається, бо нема спеціаліста. прикольно. Плакати хочеться. Краще хай звозять в одну школу, де є умови, і можуть хоть чомусь навчити.
Євген
Важливе слово - "звозити". Виключаючи старші класи у місцевості, міська влада повинна зразу думати як дітей довозити до ліцеїв. Якщо їдуть більше 8 учнів (част.5 ст.8 Закон про повну середню освіту) та школа далі 2км (санітарний регламент), то повинен бути підвіз спеціалізованним шкільним автобусом по визначенному маршруту за графіком. Якось це питання не піднімається при формуванні нової мережі шкіл.
Коментувати