![]() |
Огляд ноутбуків і планшетів для дистанційного навчання школярів 1–11 класів |
Огляд ноутбуків і планшетів для навчання школяра
Кожен з нас зіткнувся з таким неприємним явищем, як пандемія і карантин. Дорослі змушені брати позапланові відпустки, а школярі масово переходять на дистанційну форму навчання.
Для повноцінного навчання в такому режимі необхідно забезпечити вашу дитину всім необхідним. Зокрема, йдеться про наявність інтернету і відповідної комп'ютерної техніки для онлайн-зв'язку з учителем і виконання домашніх завдань.
Найбільш оптимальними варіантами для дистанційного навчання є ноутбуки або планшети. Їх обирають через компактність, відносну легкість, високу продуктивність та необхідну автономність.
За допомогою ноутбука або планшета ви зможете навчатися де завгодно: у кімнаті, на кухні або в гостях у знайомих. Стаціонарні комп'ютери таких мобільних переваг не мають, тому розглянемо саме вищевказані варіанти.
Проблема вибору між ноутбуком і планшетом реально існує, багато покупців досить довго зважують усі «за» і «проти» перед придбанням того чи іншого пристрою. Для більш простого вибору варто вивчити кожен різновид мобільного гаджета з технічного й ергономічного погляду.
Як обрати ноутбук для школяра
Чи може бюджетний ноутбук стати справжнім «помічником» у навчанні й роботі? Безумовно, якщо грамотно й правильно підійти до вибору подібного гаджета. Варто спочатку визначитися з тими цілями та завданнями, які ви ставите перед лептопом, адже ноутбук для офісних додатків буде істотно відрізнятися за параметрами від аналогічного пристрою для роботи з архітектурними програмами або з графікою.
Якими є мінімальні характеристики для комфортної роботи у Word, Excel, перегляду електронної пошти, інтернет-серфінгу? Які найкращі ноутбуки для навчання можна рекомендувати школяреві в доступній ціновій категорії?
«Серцем» будь-якого ноутбука є процесор, причому реальних варіантів всього два: Intel і AMD. У кожного виробника можна знайти недорогі рішення для робочого ноутбука. Критерії наступні:
- робота в текстових редакторах, інтернет-серфінг – підійде 2-ядерний процесор типу Celeron N3350.
- для більшої продуктивності можна рекомендувати 4-ядерні процесори Pentium N3710, які потягнуть багато старих «іграшок».
- для комфортної роботи в більшості необхідних школяреві старших класів програм підійдуть ноутбуки з процесорами Core i3 або Ryzen 5 2500U. Такі гаджети можуть «потягнути» й сучасні ігри на середніх налаштуваннях.
Оперативна пам'ять
Цього параметра ніколи не буває занадто багато, проте за додатковий обсяг доведеться платити. Скільки оперативної пам'яті (ОЗУ) вам вистачить? Для онлайн-навчання, офісних програм і серфінгу 2 гігабайти цілком достатньо, проте, якщо встановлена операційна система Windows 10, краще підбирати варіанти з 4 Гб оперативної пам'яті і вище.
Плануєте грати в ігри? Розгляньте ноутбуки з пам'яттю типу DDR4 обсягом хоча б 6–8 гігабайтів. За ціною це ще не дуже затратно, але й ефект очевидний у вигляді суттєвого прискорення всіх робочих процесів.
Габарити, вага, діагональ
Перед тим як обрати ноутбук для школяра, варто визначитися з місцем його використання. Критичні параметри: розміри, вага, діагональ екрану. Якщо ви плануєте носити гаджет із собою на навчання або до друзів, варто віддати перевагу легким і компактним варіантам з діагоналлю не більше ніж 15,6 дюйма й вагою до 2 кг. Для навчання виключно вдома можна розглядати більш важкі варіанти з діагоналлю від 17 дюймів.
На що ще звернути увагу? Важливі такі параметри:
- роздільна здатність екрану: що вона вища, то якісніша «картинка» і чіткіший текст.
- тип матриці – TN+film завжди дешевший, ніж IPS, однак в останнього варіанту картинка соковитіша, а кути огляду більші.
- покриття дисплею – матове або глянсове.
- тривалість роботи без підзарядки – визначається загальним наповненням і продуктивністю системи.
Найдовше здатні працювати в автономному режимі нетбуки з діагоналлю до 11 дюймів (до 8–9 годин). Мінімальна автономність у високопродуктивних ноутбуків для ігор і важких додатків (не більше ніж 1,5 –2 години).
Рекомендації фахівців
Перейдімо від теорії до практики: ми порадимо вам кілька популярних у своїх категоріях ноутбуків, які підійдуть для дистанційного навчання та зможуть стати для вашої дитини непоганим помічником у навчанні комп'ютерної грамотності.
Найкраще співвідношення ціна/якість
HP Notebook 15s-eq0006ua (9RJ82EA) Transparent Silver. Справжній «монстр» продуктивності, який задовольнить запити будь-якого школяра як у сегменті онлайн-навчання, так і в категорії розваг та комп'ютерних ігор.
«Наповнення» пристрою відповідає комплектації флагманських пристроїв: у комплектації 4-ядерний процесор AMD серії Ryzen 5 3500U (2.1 – 3.7 ГГц), 16 гігабайтів оперативної пам'яті, жорсткий диск SSD 512 ГБ, відеокарта Radeon Vega 8 Graphics.
Екран високої роздільної здатності Full HD з матрицею IPS має діагональ 15,6 дюйма. Покриття екрану матове, що зручно для навчання, оскільки немає дратівливих відблисків. Є модуль WiFi і Bluetooth для онлайн-підключення та підключення сторонніх пристроїв. Вага гаджета – 1,74 кг.
Із недоліків варто виокремити відсутність встановленої операційної системи: вам доведеться встановлювати її самостійно або звернутися за допомогою в спеціалізований сервіс. Крім того, модель не має вбудованого пристрою для запису й читання компактних дисків.
На сьогодні цей ноутбук пропонується зі знижкою і коштуватиме 18 499 грн.
Найдешевший ноутбук
EVOO Chrome Book (EV-CH-116-1-BK). Найбюджетніший варіант, який, однак, має свої переваги. Цей ноутбук належить до класу «нетбуків» – гаджетів для онлайн-серфінгу й роботи в простих додатках. Нетбуки відрізняє гранична компактність розмірів і невелика вага, що для молодшого школяра може стати вирішальним фактором.
Що стосується характеристик і основних параметрів, то ноутбук має екран діагоналлю 11,6 дюйма з матрицею IPS.
Роздільна здатність – 1920x1080 (Full HD). За продуктивність відповідає процесор Rockchip RK3288 Quad-core Cortex-A17 з частотою 1,8 ГГц. Оперативної пам'яті на борту 2 ГБ, жорсткий диск SSD – 32 ГБ, вага 1,14 кг.
Із недоліків варто відзначити наявність вбудованої ОС Chrome, яка є незвичною для багатьох користувачів системи Windows. Проте багато експертів і користувачів вважають ОС Chrome цілком вдалим і зручним варіантом для онлайн-навчання. Що стосується цінника, на цей момент він становить 6659 гривень.
Готовий до використання
Chuwi HeroBook Pro 14.1 8/256 Grey. Ноутбук від відомого китайського бренду на сьогодні є найдоступнішим варіантом з попередньо встановленою операційною системою Windows. У комплектації є все необхідне для онлайн-навчання:
- екран з діагоналлю 14.1 дюйма з матрицею IPS і роздільною здатністю 1920x1080 Full HD;
- процесор Intel Celeron J4105 з робочою частотою 1,5 2,5 ГГц;
- оперативна пам'ять 8 ГБ;
- жорсткий диск SSD 256 ГБ;
- відеокарта Intel UHD Graphics 600;
- Wi-Fi, Bluetooth, веб-камера.
Операційна система Windows 10 Home є оптимальним вибором для школяра і має всі необхідні компоненти для нормального навчання. Вага пристрою 1.39 кг, ціна на сайті Rozetka – 12 999 гривень.
Далі перейдімо до іншої категорії пристроїв – планшетів, які сьогодні складають вельми гідну конкуренцію не тільки ноутбукам, але й досить потужним персональним ПК.
Вибираємо планшет для дистанційного навчання
Планшет – це ваш мобільний помічник і в багатьох випадках – замінник стандартного ПК або ноутбука в дорозі, подорожі, відпустці або відрядженні. Сьогодні планшети все частіше обирають для дистанційного навчання, адже все, що «вміє» стандартний комп'ютер, більшою чи меншою мірою такий гаджет також зможе забезпечити.
Його ключові особливості – компактні розміри й сенсорне керування, за своєю конструкцією планшети досить близькі до стандартних смартфонів і відрізняються від них лише розмірами екрану. У той же час функціонал планшетів практично ідентичний комп'ютерам і ноутбукам: за необхідності до них навіть можна підключити клавіатуру і мишу.
На багатьох сучасних планшетах встановлюється операційна система Windows, тому з клавіатурою і мишкою вони мало чим відрізняються від тих же ноутбуків. Широке розмаїття різновидів планшетів дозволяє підібрати модель, яка найбільше підходить для ваших потреб.
Питання вибору підходящого для ваших запитів і потреб планшета досить актуальне. Ви можете купити графічний планшет, якщо часто працюєте в інженерних редакторах, або віддати перевагу ігровому гаджету зі збільшеним об'ємом внутрішньої пам'яті та більш швидким процесором. Для дистанційного навчання підійдуть моделі з великою діагоналлю екрану і встановленою операційною системою.
Обираємо цінову категорію
Планшет, як і будь-який інший електронний гаджет, можна придбати в різних цінових категоріях.
Бюджетний варіант. Відрізняється невисокою продуктивністю, часто є продуктом маловідомих виробників. Ідеальний варіант для ознайомлення з можливостями цієї групи пристроїв для дитини або недосвідченого користувача. Варто розглядати як покупку при обмеженому бюджеті, при цьому важливо розуміти, що більшість сучасних ігор і додатків на такому планшеті навряд чи запустяться. При цьому ви цілком комфортно зможете переглядати інтернет-відео, а також вчитися онлайн.
Середній рівень. Більш функціональний і продуктивний планшет із цієї категорії підійде для більшості завдань, починаючи від серфінгу в мережі й закінчуючи досить продуктивними іграми. Це ідеальний варіант для першої покупки з найкращим співвідношенням ціни і якості.
Флагманські пристрої. Основний мінус – досить висока ціна, основна перевага – максимальна продуктивність і універсальність. Багато покупців обирають саме флагмани, адже такі гаджети будуть затребувані й актуальні як мінімум кілька років, що важливо, якщо ви купуєте пристрій для школяра.
Рекомендації експертів. Традиційно розглянемо кілька варіантів для школяра в різних категоріях.
Найкраще співвідношення ціни та якості
Samsung Galaxy Tab A7 10.4 "LTE 32GB Grey. Один з найбільш вдалих варіантів за продуктивністю й функціоналом, який зараз можна придбати всього за 6 699 гривень. Планшети Самсунг лінійки Galaxy є найближчими конкурентами продукції Apple серії iPad, однак коштують у кілька разів дешевше.
Модель має 3 гігабайти оперативної і 32 Гб вбудованої пам'яті. Дисплей діагоналлю 10,4 дюйма має роздільну здатність 2000*1200 пікселів. За продуктивність відповідає процесор Qualcomm Snapdragon 662, є підтримка карт пам'яті до 1 терабайта.
Найдешевший планшет
Gigaset (Siemens) Black (QV830-1/8 Black). Відомий у минулому німецький виробник Сіменс представляє один з найбільш бюджетних варіантів для онлайн-навчання. Цей планшет обійдеться вам усього в 1 599 гривень, при цьому ви отримаєте абсолютно функціональний і корисний для навчання пристрій.
Серед основних параметрів варто відзначити 1 гігабайт оперативної і 8 гігабайтів вбудованої пам'яті з можливістю розширення за допомогою зовнішніх карт. Діагональ екрану 8 дюймів, роздільна здатність 1024 на 768. Операційна система – стандартний Андроїд версії 4.2.
Є фронтальна і тилова камери, габарити пристрою 141 на 200 на 8 мм, вага всього 339 грамів. Якщо ви шукаєте недорогий варіант для навчання й онлайн-серфінгу, цей гаджет стане непоганою покупкою.
З недоліків можна відзначити хіба що не дуже великий екран, проте багатьох у подібних гаджетах цікавить саме компактність розмірів.
Планшет з попередньо встановленою ОС Windows
RCA Cambio S 10 2/32GB (W101SA23T1R). Цей варіант ідеально підійде для тих, хто шукає недорогий аналог стандартного ноутбука. Обладнаний екраном з діагоналлю 10,1 дюйма з роздільною здатністю 1280 на 800 точок, планшет RCA Cambio S 10 має встановлену ОС Windows 10 і коштує всього 4 758 гривень.
Чотириядерний процесор Intel Atom x5-Z8350 має непогану продуктивність для вирішення більшості необхідних школяреві завдань. Об'єм оперативної пам'яті – 2 Гб, вбудованої – 32 Гб з можливістю розширення до 128 гігабайтів за допомогою зовнішніх карт.
У комплекті йде безпосередньо сам планшет і док-станція (клавіатура), яка дозволяє використовувати гаджет як звичайний ноутбук. За необхідності можна підключити й бездротову мишу. З недоліків варто відзначити невеликий обсяг оперативної пам'яті, однак для шкільного онлайн-навчання цей параметр не критичний.
Висновок
І ноутбуки, і планшети прекрасно підходять для дистанційного навчання. Кожен з цих гаджетів відрізняє мобільність і автономність, що дозволяє при необхідності завжди взяти їх із собою в поїздку або на канікули. Що обрати? Це залежить виключно від ваших запитів, побажань і наявних навичок.
Для когось більш звичні стандартні ноутбуки, а хтось віддає перевагу більш компактним і легким планшетам. Ці пристрої взаємозамінні і прекрасно доповнюють один одного, тому багато хто з батьків купує для своїх дітей і ноутбук, і планшет.
Освіта.ua
15.01.2021