Учителям поки не треба мати 150 годин підвищення кваліфікації

У Держслужбі якості освіти надали роз'яснення щодо обсягу годин з підвищення кваліфікації

Учителям поки не треба мати 150 годин підвищення кваліфікації

Станом на 2020 рік будь-яка вимога щодо надання документів, які підтверджують підвищення кваліфікації педагогічного працівника в обсязі не менше ніж 150 годин, є безпідставною.

Про це йдеться в листі Державної служби якості освіти у відповідь на запит народного депутата від фракції «Слуга народу» Романа Грищука.

У Держслужбі якості освіти повідомляють, що відповідно до закону «Про повну загальну середню освіту» педагогічні працівники мають підвищувати свою кваліфікацію щорічно, а загальна кількість академічних годин для підвищення кваліфікації протягом п'яти років не може бути меншою за 150 годин.

При цьому, законодавство не визначає ні мінімальну, ні максимальну кількість годин, які педагогічний працівник має присвятити своєму професійному розвитку впродовж одного року.

У Держслужбі якості освіти наголошують, що це питання має вирішуватися педагогічними працівниками з урахуванням багатьох чинників, обставин і можливостей, у тому числі фінансових, а також узгоджуватися на педагогічній раді закладу освіти.

Підвищення кваліфікації керівників закладів освіти ґрунтується на тих же засадах, що і підвищення кваліфікації інших педагогічних працівників, але є особливість, пов'язана з їхніми управлінськими повноваженнями. Зокрема, керівник зобов'язаний протягом першого року після призначення на посаду пройти курс підвищення кваліфікації з управлінської діяльності обсягом не менше 90 навчальних годин. Ці 90 годин мають бути включені до загального обсягу підвищення кваліфікації (не менше 150 годин) впродовж 5 років.

Також у Державній службі якості освіти повідомили, що обов’язок педагогічних працівників щорічно підвищувати власну педагогічну майстерність з'явився з 28 вересня 2017 року.

«З огляду на зазначене, до 28 вересня 2022 року ніхто не має права вимагати від педагогічного працівника підтвердження конкретного обсягу підвищення кваліфікації. Єдина на сьогодні вимога може полягати лише у необхідності підтвердити щорічне (тобто, у 2017, 2018, 2019 роках) підвищення кваліфікації (незалежно від обсягу, форми чи виду підвищення кваліфікації)», - зазначили в Державній службі якості освіти.

Освіта.ua
24.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вікторія
Ситуація ось яка: після закінчення університету пропрацювала вчителькою англ.мови2роки і пішла в декрет на 3 роки. Після декрету перейшла в іншу школу але вже не на англ.мову, а на укр.мову (диплом дозволяє). У цій школі працюю лише рік. Запитання: коли я можу атестуватися, бо маю й досі спеціаліста?
Тетяна
Добрий день! Прошу сказати, якщо яновоприйнятий керівник чи можу пройти атестацію вже цього року? Дякую за відповідь!
Марина
Для Тетяна: ні, оскільки цей процес починається із заяви до 10 жовтня
Коментувати
Пучкова Тетяна Іванівна
Пройшла атестацію у березні 2020року. Наступна - березень 2025. У 2020 не отримала 30 годин підвищення кваліфікації. Чи правильно я розумію, щоб мати 150 годин потрібно у 2021,2022, 2023,2024, 2025 (до березня) отримати по 30 годин підвищення кваліфікації.
Милка Наталія Василівна
Для Пучкова Тетяна Іванівна: Як мені поснювала адміністрація нашої школи, то не обов’язково по 30 годин щорічно. Тобто, я, наприклад, за 2020 рік отримала більше 30 год, тоді у 2021 році це може бути і менше. Оскільки я викладаю декілька предметів, то обов’язково години повинні бути з кожного предмета. Але в сумі за 5 років повинно вийти не менше 150 годин.
Марина
Мінімум на рік - це 1 година
Коментувати
BBNN
Проходження курсів вчителями кожного року - це додаткове навантаження на вчителя, додаткові витрати, і той хто це впровадив ніколи не працював у школі... і завдання у цих розробників та впроваджувачів нового в освіті доконати освіту України... ГАНЬБА!!!
вчитыляку на гылляку
Для BBNN: Шота я не вижу очередь пидаргогов в центре занятости. Присасіваются к кормушке на всю жизнь. Директрисі только посмертно меняются. ахаха
Алла
Для вчителяку на... Ваша грамотність показує причину ненависті до педагогів: усі шкільні роки уроки прогулював, учитись було ліньки, мамапапа прикривали, пояснювали лінь, розбещеність, невихованість "боротьбою за справедливість"
Коментувати
anzhela
Прошу, будь ласка, поясніть. Якщо вчитель викладає 2 або більше предметів, йому проходити 150 годин усього чи 150 год. з кожного предмета? Дякую за розуміння.
irinayrivna
Для anzhela: усього!
Коментувати
Тетяна
ох. ці курси( якраз зараз проходжу їх онлайн..з академії неперервної освіти завдання прийшли-і виконуй..другий тиждень в першій половині дня робота в школі, потім вдома до глибокої ночі..сім*я чекає маму((((
вчитыляку на гылляку
Для Тетяна: Уволься, бедняжка.
Коментувати
Марина
А чому держава не оплачує курси для вчителів? Нехай введуть статтю про оплату цих курсів 1 раз на рік. Якщо порахувати, скільки за 5 років витрати на проходження курсів, то виходять тисячі гривень. І курси не дають гарантію, що пройдешь атестацію. Це просто витягання грошей з карманів вчителів, які і так отримують мінімальну ставку.
irinayrivna
Для Марина: це хто вам таке сказав? Держава у Законі про освіту зазначає, що вона виділяє кошти на проходження курсів ПП 150 год код на 5 років. Усе, що більше - з вашої кишені.
Коментувати
Раїса
Цікаво, а самі вони хоча б за 5 років на 30 годин підвищення напрацювали? Бо зміст реформ змушує сумніватися
unforgiven 2
Що значить: "Єдина на сьогодні вимога може полягати лише у необхідності підтвердити щорічне (тобто, у 2017, 2018, 2019 роках) підвищення кваліфікації (незалежно від обсягу, форми чи виду підвищення кваліфікації)"?
irinayrivna
Для unforgiven 2: найцікавішим є те, що до 1 січня 2020 року у свідоцтвах про ПК писали 180 годин. Як мені роз’яснили у ЦК профспілки, усі вони мають бути зараховані))))
Коментувати
Оксана
Це підвищення кваліфікації, ці сертифікати це спосіб заробляння грошей на педагогах. 2 години вебінару 180 грн. А їх треба 150. Яка кому справа як, де, коли і скільки я працюю над самоосвітою? То не треба заікатися про те, що вчитель це творча професія. В чому творчість? Дайте спокійно працювати нарешті.
Василь
Для Оксана: Повністю з Вами згоден. Порядок проходження курсів змінили, а правила атестації та поширення категорії на інші предмети - ні. Отак і крутись... І як правильно зауважував пан Лікарчук, саме поняття атестації повинно зникнути як таке. Просто кожен рік проходити різні курси - будь-де в у будь у кого, і все!
Коментувати
Валерій
Щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Лист МОН № 1/9-141 від 04.03.20 року - Це лист в якому було конкретно роз’яснено, щодо накопичення годин для підвищення кваліфікації. То про який набір у 2017, 2018 та 2019 році по 30 годин можна говорити, онлайн платформи Едера та Прометеус тільки в кінці 2019 року почали вказувати кількість годин на пройдені курси, а до того нічого не було зрозуміло і не було ніяких притомних пояснень.
Iren
Как мне "нравятся" эти недалёкие люди у власти! То надо,то не надо! Левая рука не знает,что делает правая. Ни долгосрочной стратегии,ни тактики,ни ОТВЕТСТВЕННОСТИ за принятие тех или иных решений! Уже ж в недалёком прошлом был эксперимент с " заліковими книжками". Где теперь этот эксперимент? Бросили,не завершив.Как достали их эксперименты! Разогнать их конторы!