МОН планує починати шкільну освіту дітей з 5 років

Відомство готове розробити програми для дітей у разі підтримки ідеї шкільного навчання з 5 років

МОН планує починати шкільну освіту дітей з 5 років

Міністерство освіти і науки готове розробити освітні і навчальні програми для дітей, у разі підтримки суспільством ідеї організації шкільного навчання дітей, починаючи з 5 років.

Про це у своєму Telegram написав в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

«Для мене дуже важливою є думка кожного громадянина щодо організації 12-річного шкільного навчання, починаючи з 5 років. Свідомо розпочав суспільний діалог на цю тему. У разі підтримки передбачено розроблення відповідних до віку дітей освітніх і навчальних програм», - наголосив Шкарлет.

Водночас за його словами, закінчення шкільного навчання у 18-19 років (за умов 12 класів) не є ключовим аргументом у цій дискусії.

«Хибно стверджувати, що Україна боїться вчити дітей довго чи багато, хоча саме так деякі «політичні фахівці» від освіти й взялися трактувати розпочате обговорення», - зазначає в.о. міністра освіти.

На думку очільника Міністерства освіти ключових аргументів щодо запропонованих змін є декілька, зокрема, наступність дошкільної та початкової ланок освіти.

Окрім того, він висловив переконання, що чим раніше починається освоєння дитиною корисних навичок, розвиток здібностей, тим успішнішою ця дитина стає в дорослому житті.

Ще одним з аргументів для змін за словами Сергія Шкарлета є те, що сучасні діти розвиваються набагато швидше, і значну роль у цьому відіграє шалений темп розвитку інформаційних технологій.

«Наголошую, що 5-річні та 6-річні діти потребують різних підходів і компетенцій за формою й тривалістю навчання та дозвілля. «Це дорого», – кажуть експерти. Але наші діти не гірші за тих, хто навчається в більш розвинених країнах, і тому аргументи на користь «економії» вважаю недоцільними. Моє завдання – знайти можливості та підтримку. Важливо, що ми обговорюємо це питання за участю батьків, освітян, психологів, педіатрів. А отже, наближаємося до єдиної концепції розвитку шкільної освіти й розроблення Освітнього кодексу», - зауважив в.о. міністра освіти і науки.

Освіта.ua
23.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Viktoriia Gurova
Просто неадекват! Він сам мабуть не довчився ? Який либі Лізи стверджувать що кількість років дасть кращу якість освіти! Просто бред!!!
за державу
Як цікаво, один бот написав аж 10 коментарів під різними іменами. А може всі?
Світлана
Навіщо винаходити велосипед? В дошкільних навчальних закладах з дітками починають займатись з 3 років. МОН хоче зробити дитсадок з початкової школи ? Так багато шкіл переобладнані в НВК (і школа і садочок в одній будівлі). Не розумію, навіщо ці дискусії, якщо вже давно діти отримують освіту змалечку.
Дмитро
Ви там об що вдарились? Оптимальний вік для початку навчання 6-7 років. А до плпередньої та цієї влади скажу, що збільшення тривалості навчання наврядчи приведе до підвизення якості (не розумію чому збільшили до 12).
Надія
Люди, які приймають такі рішення, дуже далекі від школи. А практика показує, що не кожна дитина здатна навчатися, навіть, з 6 років. Вигадали нові програми, на скору руку надрукували підручників з помилками. Чому ви навчите такими підручниками маленьких дітей? А вони ж сприймають все за чисту монету. Вирішили загубити молоде покоління?
Любовь
У міністерстві повинні працювати вчителі , які відпрацювали не менше 15 років в школі. Там сидять тьоті і дяді які не мають поняття про школу і приймають рішення. Гнати їх у три шії.
?
Чи вистачає зараз ресурсів (допоміжного персоналу, педагогів, грошей на гідну оплату праці, грошей на матеріальну базу, на комп’ютери для кожного педагога, на устаткування для кабінетів фізики, географії, хімії, біології), що бравурно шкарлет і гоп-компанія готові схопитись за розширення наявних задач школи, додати ще й 5-ти річних дітлахів? Чи це просто відволікання уваги від головного через пропозицію громадськості обговорити нереальну ідею і в такий спосіб випустити пару з вуст критиків шкарлетиніанства?
Любовь
Що ви робите?. Схаменіться. Не забирайте у дітей рік дитинства . Уже пішли шестирічки, а толку ніякого. Треба повернутися назад. Семирічки і ніяких п’ятирічок.
Олександр
Міністр освіти недолікувався на вірус.Ви думаєте , що батьки будуть мовчати, навряд.Візьміться за голову, бо складається враження, що її у вас немає.
Світлана
Ідіоти.Ми вийдемо на майдан .Дістали , яка дванадцятирічка, які 5 років.Деградація освіти через вас.Візьміться за свою компетентність, з помилками заповняєте декларації.
Родион
Для Світлана: Помиляються з кількістю нулів в деклараціях.
Коментувати
Оксана
З розуму сходять. Забирають в дітей один рік дитинства. Дибіли. Діти в такому віці ще бавитися хочуть, більшість сплять ще в обід. А так прийдеться вчитися, сидіти за партою і так далі. Це заскоро. Добралися до корита, і роблять,що хочуть
Арсен
соросята за 12 - ее обучение. кому оно нахрен надо . еще не закончила школу а уже замуж.
Вчителька
знову - нові програми-нові підручники - розпил бабла. Чим погане навчання з 6 років? Діти розвиваються швидше - та ну? В нас в аівроку починають ходити? Є біологічний розвиток - він не змінився. "В дошкольном возрасте (обычно в 5-6 лет) у детей происходит «полуростовой скачок роста», который заключается в существенном удлинении рук и ног.Для того, чтобы узнать прошел этот скачек роста или еще нет, нужно попросить ребенка дотронуться правой рукой до левого уха, проведя руку над головой. Ребенок 4-5 лет не может этого сделать — руки еще слишком коротки." Рехворматори.
Дмитрий
Почемуто на ум приходит только один анекдот: - Что сказал папа, когда нечаяно ударил себя по пальцу молотком? - А матюки можно говорить? - Нет. - Тогда ничего не сказал.