Шмигалю пропонують зустрітися з освітянами

За словами освітнього омбудсмена, українська освіта зараз кинута напризволяще

Шмигалю пропонують зустрітися з освітянами

Прем’єр-міністру необхідно організувати зустріч з освітянами, які здатні донести те, що дійсно відбувається і запропонувати дієві рішення. Про це в ефірі програми «Сніданок з 1+1» сказав освітній омбудсмен Сергій Горбачов, наголосивши, що освіта зараз кинута напризволяще.

За його словами, освіта зараз має величезну купу питань з фінансовим забезпеченням, з нормативною базою та організаційними питаннями.

«Освіті не вистачає насамперед державної підтримки. Наразі за моїм глибоким переконанням, яке підкріплено сотнями спілкувань з колегами, освіту фактично кинули напризволяще. Я розумію, що це можливо неприємно комусь чути, але це фактично так і є», - наголосив Горбачов.

Він також зазначив, що сфера освіти не отримала коштів з ковідного фонду. Натомість 11 млрд з 31 млрд, що були виділені на ремонт доріг, залишаються невикористаними.

«Оці гроші могли бути використані, щоб закрити першочергові потреби освіти. Я не розумію чого уряд цього не робить. Чи до пана прем'єра доходить викривлена інформація, чи він маючи об'єктивну інформацію не знає що робити», - підкреслив освітній омбудсмен.

Освіта.ua
23.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Леонид
Интересно, какая зарплата у этого омбудсмена? Чем он еще занимается, кроме, интервью?? Где результаты? Если повыгонять таких как он-соазу деньги в бюджете появятся. Про него много постов в интернете-как он школой руководил.
Учитель
Для Леонид: И не только данный индивид балласт нашего бюджета. Там их столько развелось!!! Умеющих только создавать видимость работы. Одних только " институтов модернизации" не счесть! Это колоссальные средства! Выгнать бы их метлой и пусть идут в школы работать раз такие умные! Пусть покажут,как " их" реформы реализовывать!
Коментувати
Кеп Очевидність
І покращення умов не буде. Ця ситуація нароста як сніжний ком (особливо за останні 2,5 роки!). Вчителі розбігаються, влада, щоб заткнути кадрові дірки, приймає недолугі закони, про взяття в школи людей з вулиць (ото вже де якісна освіта стане), умови праці погіршуються катастрофічно. А через постійний тиск і відсутність підтримки в суспільстві, вчителі працюють не на знання учнів, а на те, щоб їх не чіпали. Тому, або бунт, або освіта вкінець рухне, і в старості ми всі з вами охриніємо від тої вакханалії навколо і спеціалістів на місцях!
Татьяна
Для Кеп Очевидність: Тобто, ви самі й підтвердили, що вчителі працюють, щоб від них відчепилися. А для мене це давно очевидно.
Кеп Очевидність
Для Татьяна: Очевидно, що їх дістали і вони стали плювати на якість? Ви помітили, що максимум уваги приділяється тільки тим, кого ще можна чогось навчити, а іншим просто ставлять оцінку і переводять до наступного класу? Правильно, це всім очевидно. І це всіх влаштовує (батьків в першу чергу). Тому я і кажу, що треба таких як ви приструнити, щоб вони за двійку мізки не з’їдали, та матюками не кричали, що то вчитель-дурак, недооцінив дитятко. Підвищити зарплатню, щоб вчитель думав за навчання, а не за підробіток. Захистити вчителів від булінгу зі сторони батьків. Дивно очікувати щось від вчителя, коли система грузить його звітами та правилами, а суспільство скаргами та погрозами. І, тим паче, нерозумно чекати зміни поведінки індивідів, які з усього тексту осилили одне речення (і то передостаннє), і так і не змогли осилити зміст в цілому.
Кеп Очевидність
Тому, вчителю чекати доки суспільство схаменеться - не варіант, бо суспільство деградує. Відсоток адекватних людей зменшується. Чекати доки влада схаменеться - не варіант, владі це не вигідно. Танями керувати легше. Отож і залишається або взяти ситуацію в свої руки (всім разом), або дивитись, як Тетян стає все більше...
Коментувати
Кеп Очевидність
От я вже писав, трохи повторюсь. Треба бунтувати. Бо такі, як наші міністри і пані Тетяна, що коментувала нижче не розуміють, до чого все йде (хоча, про перших не впевнений). Просто не вийти на роботу. І нехай працюють міністри з батьками. Ну правда ж, вчителі нічого не роблять, тільки байдики б’ють та мільйони з бюджету і батьків луплять собі в кишені. От візьмемо Тетяну. Вона вкалує непадєцкі, сама вчить своїх дітей (і нащо в школу віддавала? Є ж сімейне навчання! Тут зразу видно, що воно якісніше буде), працює, та щедро фінансує школу (А нащо, якщо держава забезпечила всім необхідним? Чи не забезпечила? А які тоді претензії до школи?). А ті кляті вчителі сидять та зарплатню отримують (трохи менше касира в супермаркеті) і ще чимось незадоволені. І не пояснюють нічого. І в школу зі своєї космічної зарплатні ні копійки не вклали (тільки батьки здають, та щось купляють, ага). Шановні, з таким відношенням, коли об вчителя витирають ноги, а він мовчить - діла не буде.
Татьяна
Шановні освітяни! Не на часі фінансові питання про підняття та збільшення чого б там не було, оскільки роботу за вас фактично виконують батьки. Це стосовно середньої школи. Присилати, у кращому випадку, завдання по вайберу, розуміючи, що їх пояснення та виконання або лягає на плечі батьків (самостійно чи через репетиторів). І не будемо пр ховувати, що школа щедро фінансується з кишень батьків-примусовим внесками.
Лол
Для Татьяна: Как детские получать и тратить их на телефоны это родители могут, а как уроки делать, все, коллапс. Нахрена ты рожаешь если не способна детям уделить внимание и сделать домашнее задание?))
Местный
Для Татьяна: завтра пойду к родителям требовать, чтобы они отдали мне мою повышеную зарплату - они же финансирую со своего кармана, ведь так?
Коментувати
Гетьман
Горбачов прокинувся і побачив проблеми освіти. А іх при вашій наставниці Гриневіч не було? Не пиляли вони з Хобзеєм кошти на підручники? Де 85 млн на електронну освітню платформу ? Ви про таке керівництво галузю? Дійсно парламентський комітет на чолі з бабаком блокує все позитивне, всі зміни на краще. І питання - вопрос : два омбудсмена Горбачов і Кремінь - що крім воплів- соплів зробили??
М да!
За 30 років щирі рагулі розтаскали все, що було зроблено най буде за країну рад(але було-промисловість, освіта та ін..) Тепер ті, що кажуть напризволяще - красти нема що мабуть очікують допомоги від Європи. "Грошей дайте" А як-же Айфона 12 купувати, нема за що!
Огуречик Овощ
Доцентов и профессоров унизили копеечной зарплатой. В то время, как случайно попавшие во власть, необразованные мальчики и девочки из сферы обслуживания получают миллионы. И, пожалуйста, не удаляйте опять, как Вы уже сделали, мой коммент. В противном случае придётся обратиться в Комитет по защите свободы слова.
Огуречик Овощ
Доцентов и профессоров унизили копеечной зарплатой, в то время, как случайно пробравшиеся во власть, необразованные мальчики и девочки из сферы обслуживания получают миллионы.