У МОН розповіли, як обліковувати та оплачувати дистанційні уроки

Відомством надані роз'яснення щодо обліку дистанційних занять та оплати праці вчителів

У МОН розповіли, як обліковувати та оплачувати дистанційні уроки

При організації дистанційного навчання за вчителями зберігаються доплати за перевірку навчальних робіт учнів, надбавки за складність і напруженість у роботі та  інші доплати і надбавки передбачені законодавством.

Про це йдеться у роз'ясненні Міністерства освіти щодо застосування норм нового Положення про дистанційну форму здобуття повної середньої освіти в частині обліку навчальних занять та оплата праці вчителів.

У відомстві повідомляють, що при здійсненні дистанційного навчання вчителям необхідно зазначати у класному журналі режим проведення (синхронний, асинхронний) конкретного навчального заняття.

Відмітка про відсутність учня може робитися лише під час навчального заняття в синхронному режимі. Проведення всіх навчальних занять незалежно від режиму проведення датується відповідно до календарно-тематичного планування.

Також у Міністерстві освіти зазначають, що наразі законодавством не визначено особливостей оплати праці педагогічних працівників, які організовують дистанційне навчання.

«Водночас при організації дистанційного навчання зберігаються доплати за перевірку навчальних робіт учнів, роботу в інклюзивних класах (групах), надбавки за складність, напруженість у роботі, за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт, інші доплати і надбавки відповідно до законодавства», - наголошують у МОН.

Окрім того, з метою дотримання прав педагогічних працівників дистанційне навчання має організовуватися в межах їхнього робочого часу, з урахуванням режиму роботи закладу освіти.

Також Міністерство освіти при розробці нового Положення про дистанційну форму здобуття освіти врахувало застереження Міністерства фінансів щодо справедливої професійної діяльності вчителів під час дистанційного навчання, коли частина педагогічних працівників діяла в умовах значного навантаження, а інша частина — за наявної можливості не використовувала технології дистанційного навчання.

У зв'язку з тим, Міністерство освіти наголошує, що організація освітнього процесу має забезпечувати регулярну та змістовну взаємодію суб'єктів дистанційного навчання. Не менше 30 % навчального часу, передбаченого освітньою програмою закладу освіти, має бути організовано в синхронному режимі.

Окрім того, заклад освіти має забезпечити регулярне відстеження результатів навчання учнів, а також надання їм підтримки в освітньому процесі.

Педагогічні працівники, які організовують дистанційне навчання, мають підвищувати свою кваліфікацію щодо використання цифрових технологій в освітньому процесі.

Водночас обов'язкової наявності у педагогічних працівників документів про підвищення кваліфікації шляхом формальної освіти Положенням не передбачається. Визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників щодо використання інформаційно-комунікативних (цифрових) технологій в освітньому процесі шляхом формальної та неформальної освіти належить до повноважень педагогічної ради школи.

Заклади освіти, які організовують дистанційне навчання, мають забезпечити механізм моніторингу та контролю якості дистанційного навчання.

«Такий механізм може включати відстеження регулярності синхронної взаємодії, формування в учнів навичок самоконтролю, способи забезпечення академічної доброчесності в умовах віддаленості учасників дистанційного навчання, різні методи вивчення думки учасників освітнього процесу щодо недоліків і труднощів у навчанні, визначення потреби у навчанні педагогічних працівників та організація відповідного навчання (у тому числі взаємонавчання педагогічних працівників одного закладу освіти) тощо», - йдеться в рекомендаціях Міністерства освіти і науки.

Освіта.ua
02.11.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
татьяна
Вкажіть, будь ласка, на підставі яких документів (лист, постанова, положення, номер, від якого числа) заміна під час дистанційного навчання не буде оплачена.
Тетяна
Поясніть, будь ласка, з екранів телевізорів всі розказують, що батьки мають право перевести дитину на дистанційне навчання. На початку вересня я написала заяву, щоб перевели дитину на дистанційне навчання (ми і без пандемії 1-2 рази на рік потрапляємо в лікарню) на що отримала відповідь від завуча, що у них не має ліцензії на проведення дистанційного навчання, я її запитала, то на якій підставі ви минулих пів року його проводили, відповіді не отримала. Тепер в школі вимагають від мене написати заяву на домашнє навчання, бо вони не можуть забезпечити дистанційне навчання 1 дитини з класу, весь цей час я сама навчаю дитину, ловлячи завдання у батьківській групі, те, що пишуть. Прохання вказувати сторінки вивченого матеріалу з книжок вчителем ігнорується, тільки домашнє завдання і то не все. Я не вимагаю від учителів проводити занять онлайн, але можна ж хоч написати теми і сторінки які вивчаються в класі. Чи правомірні дії керівництва школи і що робити батькам.
Оксана
Нахалеру етим учителям вообще зарплата сидим дома нехрена неделаю на телефоне по з брасують,и денюшки в кармане а а что как им похер!!!? если карать, значит никакой зарплаты яка учеба така и зарплата нету учебы ,нема зарплаты!!?
Юрась
Для Оксана: Хто на що вчився? Треба поважати роботу вчителів, тоді і Ваші діти будуть відповідальними до навчання.
Коментувати
Inna
У педагогічного персоналу немає надбавок за складність і напруженість, за розширену зону обслуговування, натомість є доплати за вислугу років, за престижність праці, за перевірку зошитів, за кабінет, за науковий ступінь, за циклові комісії і т.і. Ось про ці доплати треба писати роз’яснення. А то, ніби й написали, а нічого конкретного.
Владимир
Для Inna: за кабинет нету надбавки. Престижность 20%.
Коментувати
Олена Олексіївна
Ви знущаєтесь? Оплати, доплати, тощо? Та ніякого дистанційного навчання не відбувається майже. Тільки декілька викладачів коледжу, де навчається мій онук проводять заняття і все. Діти, якщо бажають навчаються самі, розбираються через інтернет в темах, а якщо не хочуть, то нічого не роблять. Які це будуть знання?! Ви в МОЗ якось перевіряйте роботу викладачів, а не тільки турбуйтеся про оплати та доплати.
Alex Koval
Для Олена Олексіївна: не пишіть дурниць. ПІБ публікуйте тих, хто не навчає дистанційно. Не робіть висновків на основі емоцій. Ви бажаєте чого? Щоб онук захворів чи щоб вчителі?
Валентина
Цього і треба було очікувати... Учителі всім великі в очах! А як солідно звучить - доплата! Усіх одразу заздрість бере! А те, що ця доплата - копійчана, нікого не цікавить. Але сам факт доплати не дає спокою суспільству
2
А может тебе бы внука для начала проверить
Коментувати
Ірина
А батькам хто буде платити за те що вони вчать дітей вдома? Яке дистанційне навчання??Того року діти майже не вчилися ще тепер таке зробити? Дурдом, пострілами їх всіх там треба. Гроші скінчиться на цей грьобаний вірус тоді спокій вже дадуть. І діти нормально вчитися будуть.
Местный
Для Ірина: какая же вы глупая... не дай Бог столкнутся вам или вашим близким с этим вирусом и особенно не дай Бог столкнутся с осложнениями...
Галина
Для Ірина: а чому Ви вчите вдома дітей? для цього є вчителі. якщовчитель проводить заняття неякісно, звертайтесь до адміністрації. А якщо вчитель працює, а Ваша дитина сидить вдома і не вчиться, то гадаєте в класі вона навчається? Різниця лише в тому де саме вона нічого не робить: вдома чи в школі?
Коментувати
причетний
Контроль і моніторинг - це наріжна позиція пед-падла. Місіонерська поза. Жоден уйобок не заплатив учителю за інтернет, не надав ноутбук, комп, програмне забезпечення, гаджети, методичний супровід. Шобла числом 25 000 сидить, паразитуючи на освіті, і хоче тільки контролювати і моніторити. Ідіть вулиці підмітати, хробаки смердючі!
Ірина
Для причетний: Хоч одна адекватна людина знайшлася серед всіх п...болів.Згідна з вами на 100%
Коментувати
Ірина
Поясніть, будь ласка, чи правомірною є відмова оплачувати мені фахові заміни, які я проводила під час дистанційного навчання, якщо вчитель знаходився на довготривалому лікарняному ,а зараз відсутній через те, що взяв відпустку, що не використав влітку.Адміністрація пояснила, що уроки, які я заміняла в школі оплачуються, а ті, що на дистанційному навчанні( ZOOM ) - ні.Це є так? Я ж пояснювала матеріал, записи в журналі, я теж веду.На які юридично -правові документи я можу послатися, щоб захистити свої права?
Торба
Для Ірина: Так ви вчите своїх дітей чи чужих, щоб вам гроші платили? Чи просто пишете, бо за це платять?
Оксана
Замены тоже оплачиваются, если они официально оформлены. Было разъяснение МОН
Коментувати
сергій
Для вчителів військової справи , праці , фізкультури , було є і буде основним завданням ---відірвати дітей від парти ! Це що ,дуже велике досягнення --навчити дитину ходити бігати або стріляти дистанційно???? Це підвищення рівня кваліфікації вчителя -розповісти як метнути м’яча обо гранату???Чому ніхто не "гавкне" про спеціифіку предметів!??
Я
Для сергій: А що заважає провести 30% у синхронному режимі працю чи фізкультуру? Фіз-ра: вмикаємо zoom, і робимо вправи перед камерою - стрибки, розминаємо шию і т. д....Праця: вишивка перед камерою, в’язання, шиття (вручну) тощо. Взагалі проблем не бачу провести 30 % уроків в такому режимі....
Svitlana
Для Я: Є проблеми. Камера потрібна з автофокусуванням: і для вишивки, і для стрибків. З великим кутом огляду. Необхідне відповідне освітлення... Бюджетна камера цим вимогам не відповідає!
Коментувати
сергій
Для вчителів фізкультури ,праці, військової підготовки було є і буде основним правилом ,напрямним вектором їх роботи одірвати дітей від парти ,а не навпаки!!! Це що рівень досягнень сучасного вчителя -вмієш ти дистанційно навчити дитину метати стрибати ходити бігати вставити замок у двері стріляти обо ні ??? Що ж ніхто не згадає про сецифіку предметів??