Перебування дітей перед екранами на карантині зросло на 500%

У багатьох родинах комп’ютери, смартфони й телевізори перебрали на себе роль вихователів, учителів і нянь

Перебування дітей перед екранами на карантині зросло на 500%

В Україні школярі мають раніше піти на канікули через нові спалахи Covid-19. А значить, діти, лишаючись удома, будуть проводити більше часу перед екранами

Для багатьох працюючих з дому батьків комп’ютери, смартфони й телевізори перебрали на себе роль вихователів, учителів і нянь.

Щоб з’ясувати, скільки саме часу діти проводять перед екранами електронних пристроїв, експерти неприбуткової організації «Батьки разом» опитали понад 3 тисячі родин. І підрахували, що на карантині час перебування дітей перед моніторами зріс на 500 %.

«Виявилось, що з 8% дітей респондентів, які проводили перед екранами понад 6 годин на день, кількість зросла наполовину. Так що тепер діти проводять значну частину дня, якщо не весь день, за комп’ютерами, гаджетами, на телефоні», – розповідає директорка організації «Батьки разом» Далія Газад.

У 2019 році Всесвітня організація охорони здоров’я оприлюднила рекомендації для батьків, у яких зазначила, що час перебування дітей перед екранами має бути мінімальним. А для малюків – взагалі – нульовим.

Для дітей віком від 2 до 5 років максимальний час – це година, а в реальності – це дві.

Для підлітків обмежень немає, але експерти вказують на зв'язок між надмірним зануренням в електронні пристрої та депресією.

Професор коледжу Джеймс Ленг, дослідник впливу електронних приладів на дітей, батько 5 дітей, уже декілька років досліджує впливи технологій на психіку підростаючого покоління. Він уважає, що панікувати зарано.

«Не варто переживати, якщо ви і ваша родина розуміють, що це тимчасовий перехідний період. І ви готові важко працювати, щоб повернутися до здорової поведінки пізніше», - підкреслює дослідник.

Дякуючи так званій нейропластичності, здатності людського мозку швидко перебудовуватися, ситуація є зворотною, пояснює експерт.

«Важко уявити, що мозок може зазнати серйозних змін за кілька місяців чи навіть рік додаткового часу, проведеного перед екранами, - говорить Джеймс Ленг. - Але це означає, що дорослим доведеться накласти суворі обмеження на використання гаджетів, як тільки завершиться пандемія».

Що експертів насправді непокоїть, це контент, тобто те, що дивляться діти.

«Найбільш популярні платформи – не освітні. Це ютуб (використовують 80 % дітей), Netflix (50 %) і Тік-Ток (50 %)», - розповідає директорка організації «Батьки разом» Далія Газад.

Наразі всі прогнози експертів – лише припущення. Для людства це був перший карантин світового масштабу, тому важко спрогнозувати короткострокові чи довгострокові наслідки впливу електронних пристроїв на психіку дітей.

За матеріалами Голос Америки.

Освіта.ua
13.10.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів