Попереджувати булінг має школа, – правозахисник

Правоохоронці мають недостатньо важелів для профілактики булінгу в навчальних закладах  

Попереджувати булінг має школа, – правозахисник

Профілактика булінгу в школах є насамперед завданням адміністрації закладу освіти, а не поліції.

Про це в коментарі «Магнолія-ТВ» сказав віце-президент Всеукраїнської фундації «Захист прав дітей» Олексій Лазаренко.

За його словами, у поліції у випадках булінгу в школах замало важелів впливу, тому виконати профілактичну функцію правоохоронці не можуть.

«Мало того, сам закон про булінг направлений більше на навчальний заклад. Тобто це проблема навчального закладу, а не проблема поліції. Поліція втручається лише тоді, коли сам навчальний заклад каже: усе, ми всі свої важелі впливу вичерпали, і булінг продовжується, і розписуються у своїй неспроможності дати раду цій ситуації», – зазначив Лазаренко.

На думку правозахисника, притягнення до адміністративної відповідальності батьків чи взяття на облік дітей-булерів не вирішить проблем цькування в навчальних закладах.

«Треба складати адмінпротокол на батьків за те, що вони не навчили, не виховали. Ставити цю дівчинку на профілактичний огляд. Поставили. І що? Приходить поліцейський, помахав пальцем: ти не маєш так робити, бо ще притягнуть до відповідальності», – підкреслив правозахисник.

Як відомо, наприкінці вересня освітній омбудсмен Сергій Горбачов, посилаючись на відповідні зміни нормативно-правових документів повідомив, що відтепер дитина, яка вчинила цькування учасника освітнього процесу, може братися на профілактичний облік органами ювенальної превенції.

Освіта.ua
07.10.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Павлович
Це часом,не той Лазаренко,що був начальником Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС України? Точно,він! Все ясно: хоче своїм колегам (бо "бувших" не буває) роботу полегшити і звалити все на школу.
Пророк
Круто, в поліції важелів немає, а в школи є? Напевно, це про зауваження в щоденник, яким ці дітки з ненормальними батьками дупу підітруть... Ну нічого, карма така штука, зараз всі на школу все валять (навіть мєнти, в яких важелі зникли, щоб розбишаку приструнити), а потім всі ох**ють з того, що ("хто" язик не повернеться сказати) по вулицям шастати буде. От рочків через 5 і згадають всі, як освіту розвалювали, як вчителів принижували і в школах їх не вистачає(а на фізико-математичний (майбутні вчителі фізики/математики/інформатики) за всіма 3-ма напрямками вступило АЖ 15!!! чоловік), яке забезпечення в школах було (і чому немає в них ні комп’ютерів, ні реагентів...). Згадають і очманіють, бо всі, хто навчався, звалять за кордон. Зате Польща процвітати буде.
Булінг
"притягнення до адміністративної відповідальності батьків чи взяття на облік дітей-булерів не вирішить проблем цькування в навчальних закладах"? А що вирішить? Поліція немає важелів впливу на батьків, а які важелі у школи? Якщо учень всіх посилає наліво і направо, і батьків у тому числі, як на нього впливати учителям? Якщо президент перед своєю передвиборчою кампанією посилав "у ср**у", а представник культури Полякова підтримала цей флешмоб і так смачно вигукувала у камеру "у сра*у" , то що вже говорити за учня, який сквернословить? Флешмоб, який запустив майбутній президент ще тижнів 3 гуляв по школі, а що вчителі? А нічого. У нашій країні це нормальне явище. І матюки, і сквернослів’я, і булінг - це породження системи.
Проєкт
І в цій зоні сидять саме вчителі, які абсолютно незахищені ні державною, ні суспільством, ні адміністрацією. А також ті дікти які вирішили бути вихованими, абота не мають так само захисту.
Заклад
Школа і тільки школа має попереджувати булінг,вчитель має робити зауваження дітям і писати дітям в щоденник,щоб батьки вдома бачили.А є такі вчителі,що діти на коридорі матами гнуть,б’ються дитина говорить про те класний керівничці а вона сидить в класі як квочка-нуль реакції,по ...мороз! Все залежить від вчителя,яка погода в класі.В нас такий один є за всіма кричить йобну...і приходить психолог він до неї,що то не він.Тому вчителіь є і він має дивитися,діти брешуть,вміють втрутитися,такі не винні"божи одуваннчики".
Геометрія
Для Заклад: "Школа і тільки школа..., батьки вдома бачили", за вашою логікою батьки тільки спостерігають і ніякого впливу і відповідповідальності за вчинки СВОЇХ дітей не несуть? Напишіть алгоритм дій вчительки чи ваш рецепт успіху, щоб запобігти тому щоб діти на коридорі не билися і мати не гнули?
Заклад
Для Геометрія:ви не розумієте,що батьки не бачать що їхній ангелочок в школі творить?Є діти що вдома ідеальні а вшколі-чудеса.Щоб повністю запобігти,потрібно,алгоритм дій:щоб вчитель як в класі так само і на коридорі спостерігав і робив зауваження;в щоденник зауваження писати;батьків в школу викликати;а саме краще-камери!Що головне-все починається з сім’ї,але є що дитина наслухається і подивиться в школі не в школі,і собі таке робить,хоче бути така як вони.Батьки мають вдома говорити,що так не можна,а вчителі в школі.Вчителі все говорять що школа другий дім,і скільки там часу діти знаходяться.А де ви побачили?,що за моєю логікою батьки тільки .не несуть?
ГЕОМЕТРІЯ
У Вашому попередньому коментарі для батьків нічого не зазначили тільки те, що вони мають "бачити" що відбувається з їхніми дітьми. Та я маю сказати, що батьки бачать, бо таке ж діти-булери часто показують вдома або дублюють поведінку дорослих, про що Ви зазначили у другому коментарі. Тому щодо Вашого першого коментаря "Школа і ТІЛЬКИ школа має попереджувати булінг...", мушу непогодитись. Проте і вчитель має максимально можливим способом (наприклад настановою і особистим прикладом) попереджувати булінг, але і в нього обмежений арсенал засобів. Можливо якісь іще є можливості у вчителя вплинути на дитину-булера, які має на увазі автор статті чи ті хто його підтримує?
Коментувати
ГЕОМЕТРІЯ
"Приходить поліцейський, помахав пальцем: ти не маєш так робити, бо ще притягнуть до відповідальності" та ні мені здається поліцейський МАЄ ПРАЦЮВАТИ з БАТЬКАМИ, штрафувати, подавати клопотання про позбавлення батьківських прав, коли батьки кажуть усе, ми всі свої важелі впливу вичерпали, і булінг продовжується, і розписуються у своїй неспроможності дати раду цій ситуації
Иван
Школа - это маленькая зона._