Рада заборонить продавати електронні сигарети дітям

В Україні мають намір заборонити продаж електронних сигарет українцям, які не досягли 18 років

Рада заборонить продавати електронні сигарети дітям

В Україні планують заборонити продаж електронних сигарет особам віком до 18 років. Верховна Рада прийняла за основу відповідний проєкт закону №3628 в першому читанні. За законопроєкт проголосували 272 народних депутати 29 вересня 2020 року.

Метою законопроєкту є запобігання випадкам продажу дітям електронних сигарет і рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Проєктом закону передбачається заборонити продаж електронних сигарет особам, які не досягли 18 років, на рівні з традиційними тютюновими виробами, оскільки зараз такої заборони немає. Відповідно пропонується встановити адміністративну відповідальність за продаж електронних сигарет неповнолітнім.

Порушення правил торгівлі електронними сигаретами та рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пропонується карати штрафом від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на сьогодні становить 6800–13600 гривень, а також конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу цих товарів.

Як зазначено в пояснювальній записці до законопроєкту, тютюнові вироби для електричного нагрівання не є цілком безпечними, адже містять тютюн і викликають залежність.

При цьому, сьогодні виробники тютюнових виробів пропонують для споживачів нові продукти, які позиціонуються як менш шкідлива альтернатива традиційним сигаретам, зокрема електронні сигарети.

У той же час на сьогодні бракує незалежних досліджень про вплив електронних сигарет на здоров’я, у тому числі – довгостроковий. Однак, оприлюднені результати деяких незалежних досліджень свідчать про те, що при використанні тютюнових виробів для нагрівання рівень деяких токсичних речовини, що виділяються, є в рази вищим, ніж у сигаретах.

Окремі науковці свідчать, що дим електронної сигарети може бути канцерогеном і підвищує ризики хвороб серця, раку легень, може викликати запалення легень та підвищує ризики розвитку хронічного обструктивного захворювання легень.

КОМЕНТАРІ
Багато символів. Скоротіть на
Залишилось символів 1000
Заповніть форму, або
Заповніть форму або