МОН: зарплата вчителів зростатиме впродовж 2021 року

У проекті бюджету передбачено понад 102 млрд грн на заробітні плати шкільних вчителів

МОН: зарплата вчителів зростатиме впродовж 2021 року

У проекті Державного бюджету на 2021 рік передбачено 102,5 млрд грн для виплат заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти. Протягом наступного року зарплата вчителів має бути підвищена майже на 30%.

Про це, за інформацією прес-служби МОН, повідомив тимчасово виконуючий  обов'язки міністра освіти Сергій Шкарлет.

За його словами, загалом у проекті бюджету на 2021 рік закладено збільшення видатків на освіту на 34 млрд грн.

Субвенція на Нову українську школу передбачена у сумі 1,4 млрд грн.

Окрім того, у 2021 році планується виділення коштів для шкіл на боротьбу з пандемією.

«На наступний рік передбачили нову субвенцію для закладів освіти на боротьбу з пандемією коронавірусу. У проєкті бюджету на ці заходи закладено один мільярд гривень. МОН працює над тим, щоб збільшити суми видатків на освіту», – повідомив Сергій Шкарлет.

Освіта.ua
18.09.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Terri
Вчителям не потрібно підвищення (подачку) на 10-20-30%. Зробіть заробітну плату 1-го тарифного розряду не 2102 грн., а на рівні мінімальної зарплати. Не виходить. Бо кажуть що того, що залишилось від вкраденого не вистачає на вчителів та лікарів. А може то так треба?!
ото ж
А що, підвищення зарплат, яке обіцяв уряд Гройсмана вже відбулось? Так само і це - обіцянка цяцянка, але ж і перед місцевими виборами брехливій владі щось обіцяти треба :)
Юлия
Мне 39 лет, учитель англ. У меня зарплата 4500 грн за ставку. Наверное, буду уходить, не дождусь повышения. Всем, кто считает, что зарплата большая, предлагаю поработать 2 недели в школе. Это хватит для понимания всего.
Ліза
Для Юлия:Зараз багато таких розумних,які говорять,що вчителі багато заробляють,побажання тим людям одне ,щоб ви так жили.
1
Для Юлия: Ідіть в АТБ,там і не важко і платять багато)
Коментувати
Андрей
А чем виноваты воспитатели в детских садах когда им будет повышение зарплаты, потому что заниматься с детьми которые даже плохо говорят в младших групах ещё сложнее чем с школьниками.
Елена
Для Андрей: у вас ставки абсолютно такие же как и учителей, разряды совпадают, хватит ныть.
Коментувати
Свен
Класні керівники, батьки купили маски, антисептики з свої гроші. Далі вони щодня ризикують, як і лікарі своїм життям. Намагаються навчити дітей і викладались під час дистаційки. Не всі звісно в кожній професії ж свої вийнятки. Але зараз іх середня зарплата 8 - 9 тисяч. Так так це вчитель зтвищою категорієюті півтори ставки. Вважаєте це так багато, не думаю. Ви знищили престижність цієї професії і плюєтест брудом. Подавіться своіми доплатами
Елена
Для Свен: а как Вам кандидат наук в университете, который готовит учителей и получает 7000 гр? При этом статьи писать, которые что бы журнал напечатал, нужно оплатить. И стоит это от 1000 гр. А конференции за свой счет? + за проверку тетрадей, кураторство и т.д. часов не дают и не оплачивают.
Игорь
Именно поэтому большинство преподавателей Вузов ездят на неплохих иномарках (в моем городе есть педагогический ВУЗ - наблюдаю регулярно) - припарковаться возле корпусов невозможно... И куплены они именно на 7000 грн! И тетради учителям (кроме филологов и математиков) не оплачивают! И конференции с тренингами тоже за свой счёт! Даже на время курсов повышения квалификации не дают командировок!
Учасник
У нас взагалі знищена престижність практично всіх педагогічних професій: і вихователів дитсадків, і вчителів, і викладачів усіх закладів (і профтех, і коледжів, і ЗВО, і працівників позашкільної освіти. Головною постаттю стала навіть не постать учня, а недоосвічена і трохи навіть причмелена "яжемать", яка взагалі нічого в своєму житті не зробила і не досягла, зате на просторах соцмереж пише "поради" вчителям, директорам і завучам, без кінця з"ясовує стосунки з вчителями, пише кляузи(зазвичай анонімні) в управління і департаменти освіти тощо, замість того, щоб зайнятись вихованням свого хамовитого і, здебільшого, тупуватого чада... В інших закладах через кількох хабарників на всіх інших - порядних, лягає печать "бере!", навіть якщо людина є взірцем чесності! Зарплати у всіх ланках копійчані, а працювати вимагають на повну котушку! Але що ми з цим робимо? Виходимо на протести? Оголошуємо страйки чи боремося іншими доступними способами! Ні!!! Тихо сидимо... От і маємо те, що маємо...
Коментувати
Злата
Не понимаю, почему к учителям такое особое отношение, другие профессии не важны? По моему у них и так много привилегий. В школах учителя детей не учат, зарабатывают репетиторством. Дистанционное обучение показало, что большинство учителей вообще не знают свой предмет. У них и так достойная зарплата, плюс подарки и репетиторство.
Наталя
Для Злата: прийди и хоч один день проведи 6 уроків
Ом
Для Наталя: Піди попрацюй дванадцять годин на касі в супермаркеті,в аптеці,банку ітд.і не розповідай,як ти сильно втомилась.Наголосувала 4000доларів-то працюй мовчки,стражденна
Спостерігач
Для Ом .Хто вам сказав, що вчителі наголосували 4000? Коли вже почнете думати, перед тим, як отрутою плюватися? Тупість дістала!
Коментувати
Учасник
Перед виборами ще не таке можна пообіцяти... Обіцянки-цяцянки, дурникам радість! Невже знайдуться лохи, які знову повірять і поведуться? Хай спочатку хоча б не 4000$ дадуть, а те, що молоді по 20 000 грн недавно обіцяли... Але... Отож, думайте!!!!
Влад
Чергові побрехеньки.Просто мінімальна зарплата зросте на 30% . Для всіх бюджетників., а не тільки вчителів. А посадовий оклад вчителя так і залишиться на рівні мінімальної зарплати.
Елена Гунько
Для Влад: нас знову майже зрівняли з прибиральницями
Ігор
А чому майже? Вчитель спеціаліст за 19-20 годин без доплат за стаж та ін. отримує стільки ж, скільки прибиральниця. А інколи і менше, завдяки доплатам за роботу в небезпечних умовах з хімічними речовинами...
Коментувати
Юлия
Чому нiчого не сказано про працiвникiв ВНЗ, якi захищали дисертацii, тобто тих хто мае науковий ступiнь?
Наталья
Для Юлия: полностью поддерживаю ! Только и слышишь повышение зарплаты учителям , а преподавателям статьи за свой счёт в SCOPUS отправлять . Вообще надоел этот искусственный ажиотаж вокруг школ .
Коментувати
Марго
Так Верховна Рада повернула цей бюджет зразу на допрацювання. А молодим вчителям вже віддали по 21000, які обіцяли рік тому. Ось так буде і з підвищенням: обіцянка - цяцянка, а дурному радість
Местный
Для Марго: на счёт отмены 21000 молодым учителям - это правильное решение, ибо не надо делать педагогов на чёрных и белых, потому что ещё не известно чья работа тяжелее: учителя со школы или мастера с ПТУ...
Коментувати
Дмитрий
Не стоит поднимать им зарплату! Хватит того, что уже не хотят взятки брать за оценки, а дальше что, вообще зажруться?! :) Взяточничество, коррупция - лучшая надбавка для хороших, умных, понимающих преподавателей.
Гість
Для Дмитрий: вау!!! Уже не знаю що купувати за Ваші взятки навіть! Всім на стільки забезпечена уже
Галина
Навіщо давати взяти? Не розумію. Діти здають ЗНО. Це є, дійсно, об’єктивні оцінки. І вони ніяк не залежать від вподобань вчителя. Дурниці пишете.
Коментувати
Местный
"працівникам закладів загальної середньої освіти" - Всё понятно... училища, техникумы, ВУЗы и дет.сады снова за бортом....
Ларі
А вихователі поза бортом.Несправедливість .Навчаємось в одних вузах, а зарплата кіт наплакав.
serj
за 2020 вже зросла, тепер за 21 ще зросте! Заживемо!
Чесність
В 2021 році мінімальний оклад учителя має складати 3 прожиткових мінімуми,постанова 822 від 2019 року....дееееееее?Що за знущання?Виконуйте закон!
Элен
Для начала доведите надбавку за престижность до обещанных 30%. В Запорожье платят 5%, а кому повезло 12%.
Василиса
Для Элен В Харькове тоже 5%
ник
И в Николаеве.Четыре года нам полностью не платят зарплату,это уже пару штук баксов.Честно заработанных.А говорят ,в бюджете денег нет,это зависит от региона.В Киеве платят все,и коэффициент выше.
Коментувати