МОН планує збільшити вагу атестата при вступі

За словами Сергія Шкарлета, відповідне рішення мотивуватиме учнів до навчання в школі

МОН планує збільшити вагу атестата при вступі

Міністерство освіти і науки планує збільшити вагу документа про повну загальну середню освіту при вступі до закладів вищої освіти.

Про це, під час виступу на Серпневій конференції «Освіта в умовах пандемії: як організувати навчальний рік 2020-2021», сказав в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет.

За його словами, відповідне рішення мотивуватиме учнів до навчання.

«Маємо на меті збільшення ваги атестату при вступі до закладів вищої освіти, а відтак зростання вмотивованості учнів до навчання в середній школі», - сказав Сергій Шкарлет.

Освіта.ua
18.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Яка ще наразі вага атестата? Ще невідомо як з цією пандемією будуть навчатися учні. МОН, подивіться, нарешті, правді в вічі: дітям і так доведеться багато що опановувати самостійно. Мало того, що обов’язківих предметів для здачі ЗНО з 2021 року буде 4, а не 3, так давайте ще вагою атестата грузити дітей. МОН, може пора зважити на ситуацію в країні й зрозуміти, що здоров’я дітей понад усе й психологічне навантаження ніхто не відміняв.
Andrew Brown
Просто тепер директори будуть з потроєною силою давити вчителя з абсолютно дебільною мотивацією: для чого ти ріжеш оцінку, якщо дитина не складає ЗНО з твого предмета? Отже, треба зняти трохи годин з твого предмета (насамперед йдеться про фізику та хімію, викладання яких буде провалено остаточно). І пішло-поїхало...
нужно сравнить оценки
Прежде чем повышать значение аттестата нужно сейчас сравнить оценки из аттестатов и оценки, полученные на ЗНО, и только тогда будет видно, стоит ли это делать - обычно оценка в аттестате намного выше, хотя бывает и наоборот - школьный учитель занизил оценку.
Тато
Тепер буде така картина - вимагає вчитель, скажуть - хабаря хоче, буде ставити хороші (іноді не заслужені оцінки) - скажуть, що батьки дали хабаря. Завжди вчитель буде винний.
Христина
Для збільшення "ваги" атестата збільшиться ціна питання для оцінки. Це ще один крок для відновлення корупції в школі. Тепер оцінки продаватимуть, налагодять систему зборів та відсотків для керівництва
вчитель фізики
Для Христина: Це нікчемна брехня. Збільшення ваги атестата збільшить мотивацію до навчання і зменшить розумову деградацію молодих людей.
Tetiana
Ви справді в це вірите? Сумніваюся що ви вчитель.
Andrew Brown
Просто тепер директори будуть з потроєною силою давити вчителя з абсолютно дебільною мотивацією: для чого ти ріжеш оцінку, якщо дитина не складає ЗНО з твого предмета? Отже, треба зняти трохи годин з твого предмета (насамперед йдеться про фізику та хімію, викладання яких буде провалено остаточно). І пішло-поїхало...
Коментувати
вчитель фізики
Шкарлет - абсолютно правильне рішення!!! Середній бал атестата - це підсумок навчання у школі, це результат навчальної діяльності здобувача освіти, це лакмусовий папірець ставлення учня до навчання, індикатор розуму, вмінь та навичок не лише з двох-трьох предметів, а вцілому відображає загальний розвиток людини. За часів Табачника атестат мав високу ціну - діти вчили, були НАБАГАТО розумніші і з такими учнями було приємно спілкуватися. Дії Стадника та йому подібних - це просто ганьба, таких людей необхідно притягувати до кримінальної відповідальності за диверсійні дії в галузі освіти.
Учень
Для вчитель фізики: Чи вважаєте ви чесним, коли вчитель прямо говорить, що занижує оцінки, а ви нічого з цим не можете зробити? Вчите чи ні, це нічого не значить, якщо не ходите на олімпіади і не пишете кучу наукових з цього предмету, це нікого не цікавить, як і те, що позашкільних гуртків і занять хватає.
Коментувати
Bohdan
ЗНО "мотивує учнів до навчання", оскільки для його написання на хорошу відмітку потрібні справжні знання, а атестат - це скоріш розмова про твої відносини з вчителями, навички об’єднуватись з однокласниками та в умовах карантину - неконтрольоване списування.
Bohdan
Для Bohdan: сорі :) "твої" не сумісний з "неконтрольоване списування" по роду та числу ... наче
Коментувати
Анна Самотой
Учителя в большинстве школ сейчас просто отвратительно выполняют свою работу,надеяться на адекватное оценивание глупо,подкупить конфетками и цветочками-ежегодное обычное дело.
смех и грех
Посмотрите сейчас баллы абитуриентов! Смех и грех! Средний балл аттестата у него 10,9, а ЗНО посдавал на 140 баллов!
Пакращення
Для смех и грех: Або навпаки, як у нашій школі, де не існує оцінки 12. Дитина всі ЗНО склала на 12 балів, а середній бал 10.9 і не може конкурувати з тими у кого 11.4.
1
Для Пакращення: Пруфов про "все зно на 12", конечно же, не будет? Кстати, а ты в курсе в каких ситуациях и за что ставят 12 на рядовом уроке? Я вот, напртмер, знаю критерии только по своему предмету. И там, внезапно, мало потыкать крестики что бы получить 12. Вот незадача. Правда?
Коментувати
Наталия
Учителя получат еще большую возможность давить на родителей и учеников. Любой учитель может всегда доказать ученику, что тот не знает определенную тему. Просто даст задание слегка содержащее факты, которые не изучают в школьной программе. И не каждый родитель пойдет спорить, а ребенок получит заниженную оценку (или родители вынуждены будут "договориваться").
Училка
Для Наталия: А зачем это учителю нужно? Вы думаете, что учителям лучше становится жить, если задавит оценкой ребенка? Вот, сплю и вижу, как занизить всем оценки ????
Виктория
Нам учительница по укр. мове не хотела ставить 10, а мы сдали на 192 (дпа - 11). Вот и вопрос зачем ей это было надо? Ответ простой в 11 классе перестали с ней заниматься дополнительно.
1
Для Виктория: Я правильно понимаю, что оценки учителя всегда должны совпадать с зно/дпа с 100% точностью?
Коментувати
Dorian
Але майте на меті збільшити контроль за сільськими школами, які виставляють максимальні оцінки своїм учням бо є сусідами чи родичами.
валерий
Для Dorian: Вы далекая от работы учителя.Кому охота ставить липовые оценки,что бы потом краснеть когда очень слабо сдадут зно.И в журнале возле годовой 10 будет стоять ДПА например 5 или 6
Катерина
да и вы видимо с неба упали. просто есть "Учителя" принципиально занижающие/завышающие оценки. Зачем? это надо спрашивать у них. А причины банальные - не нравится/нравится (ученик/родители) и тд. Неоднократно с подобным сталкивалась как лично так и через знакомых
Виктория
Обратила внимание на абит-тов, у которых есть сельский коэффициент. У них есть очень даже не плохие результаты ЗНО. И благодаря этому коэффициенту они порой "обганяют" тех у кого немного больше результат ЗНО, но учились в городе. Мне кажется это неправильно. Если ребенок хочет учиться он и в селе выучиться. Понятное дело школа в селе не сравнится с сильными профильными школами. Но так с ними не сравнятся и обычные городские школы.
Коментувати