Держава витрачає на одного школяра 23 тисячі грн на рік

Середні видатки державного бюджету на одного учня в Україні у 2019 році складали 23 108 грн

Держава витрачає на одного школяра 23 тисячі грн на рік

Середні видатки на одного учня в Україні у 2019 році складали 23 108 грн.

Про це у своєму Facebook, з посиланням на оновлені дані дашборда Міністерства фінансів, повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

«По Україні середні видатки на одного учня у 2019 році складали 23 108 грн. Звертаємо увагу, що для їх вирахування враховувалися також видатки на дітей дошкільного віку, які здобувають дошкільну освіту в навчально-виховних комплексах. У 2018 році середні видатки на одного учня були меншими - вони складали 21 320 грн, хоча кількість учнів також була меншою (3 883 605), на відміну від 2019 року, коли кількість учнів зросла більш ніж на 79 тисяч і склала 3 962 979», - повідомив освітній омбудсмен.

У 2019 році найбільші середні видатки на одного учня були в Луганській області - 27 181 грн (при цьому, через тимчасово окуповані території та території проведення ООС, дані з яких не увійшли до дашборда, в цій області найменша кількість учнів), а найменші видатки - в Одеській області - 20 329 грн.

Найбільше учнів нараховується у Дніпропетровській області - 324 226, а середні видатки на одного учня тут становлять 21 064 грн.

«Розглядаючи окремо фінансування по областях у сільській та міській місцевостях, дашборд демонструє, що найменша кількість учнів, але з найбільшими середніми видатками на одного учня - 44 537 грн - також Луганській області. Найменші середні видатки у сільській місцевості Рівненської області - 25 755 грн. При цьому найбільша кількість учнів у селах Закарпатської області - 95 381, а видатки тут складають 26 677 грн»- зазначає Горбачов.

У містах найбільша кількість учнів зафіксована в Києві - 285 019, далі - у Дніпропетровській - 281 847 та Харківській - 202 663 областях. Найменше учнів у містах Луганської області - 41 507.

Найбільші середні видатки на учнів міст Києва, Луганської та Кіровоградської областей: 24 394 грн, 22 021 грн, 21 622 грн відповідно. Найменші видатки на учня у містах Одеської області - 16 136 грн.

Освіта.ua
03.08.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
К
23 тисячі -на рік на учня,в що ці "послуги"входить?-це пораховані зарплати вчителів?Хто знає,дайте відповідь,тільки прошу без премудростей.Там входять книжки,які друкують і друкують,скоріше таке було?по одних і тих книжка вчився і не один учень(клас),а зараз нова програма і нова.І хто в тому винний-діти,батьки,чи ті хто гроші заробляє на тих книжках з помилками і так написано що сам чорт ногу зломить.Ремонти в класі батьки роблять за свій рахунок,школи є що поставлені ще за радянського союзу.Харчування скоріше в молодших класах було безоплатне,зараз діти платять,не знаю стільки зараз є дітей-пільговиків?Групи продовженого дня,напевно тільки в школах області залишили,в нас в місті відмінили,немає коштів на зарплату вчителю.Горнятка(чашки)кожен рік в їдальню купляють батьки-першокласників.Ще було кожного місяця 20 гривень з кожного учня на хлорку,мило-то на школу і крім того ще є фонд класу,аптечка за рахунок батьків.Навіть оті книжки державні по них вчать і додатково купують ще на до 600 гривень(від 1-4 класу).Книжки нехай буде 15,по 100=1500 гривень,а до 23 тисяч,що там пораховано?
Юрій Панасюк
Це не гроші, це "хирня" в порівнянні з просраними бюджетними щорічними коштами в межах України на протязі типу "вільної" та "незалежної" лише на папері. Що зробила влада для народу для покращення добробуту? З чиєї вини завалились села за період "вольності"? З чиєї вини роздерибанили заводи та підприємства? Чому купочка виродків,так звані олігархи, в найбідніші Європейській країні стали найбагатшими з європейців? Чому найбагатша чорноземами країна -найбідніша? Чому велика кількість директорів тупі та продажні курви освіти? КРАЇНА ПАРАДОКСІВ !!
unforgiven 2
Дуже мізерна сума, особливо якщо її порівнювати мільярдами, які витрачаються на утримання освітніх чиновників.
Надоело
На какие школы государство тратит деньги? Только вышли с отпуска ,уже директор требует с учителей деньги на ремонт ибо денег нет, а по требованием санэпида нужен ремонт! Когда школы перестанут содержаться учителями,родителями? Ладно какой- то благотворительный взнос! Но на протяжении учебного года значительные суммы выкладывают учителя из своих карманов! Просто уже доходит до абсурда!
Инна
Интересно, хотелось бы узнать на какие это школы государство тратит деньги? Если сейчас всё оплачивают родители. Даже за питание детей до 4 класса. Ремонт школы, фонд класса. Учебники и тетради покупают тоже родители
Галина
Для Инна: а заробітна плата, енергоносії, оплата послуг зв’язку, охорони, протипожежних заходів та інші видатки з поточного утримання?
К
Для Галина:є класи до 10 учнів,а є 40 учнів.40 учнів ×23.108=924.32×4(це кожного класу є)=3697.28,нехай буде порахували-першокласників,а до 9 класу?÷це на 7 вчителів,які вчать перший клас-виходить в рік на одного вчителя-528 тисячі це ділимо на 12 місяців(тобто визначаємо місячну зарплату),виходить в місяць 44 тисячі на одного вчителя.Вчитель стільки одержує зарплату?-ні,я розумію є прибиральники і так далі,але я порахувала тільки чотири класи першокласників-ця виділена сума покриває і таких робітників(як оборщиця,поварів,але не всі харчуються безоплатно).Це пораховано перші класи,а є :2,3,4-я порахувала,що кожен клас вчить 7 вчителів.Я ще раз повторюсь,зарплата на одного вчителя виходить 44,візьмемо вчитель одержує в місяць-10 тисяч,а 33 тисячі де?,а за рік(33×12)396 тисяч-це залишок з одного вчителя за рік-то вони на що йдуть?Я щось не розумію,або нам лапшу вішають і там пораховані гроші які виділені а вони десь комусь осіли на оздоровчі.
Коментувати
!!!
А сколько стоит содержание депутатов,прокуроров,судей," льготников" типа Литвина и других прихлебателей власти. А бюрократических структур сколько развелись!
Вчитель
Це сором! 23000:9місяців:20днів:6годин=21 грн. Найдіть кінотеатр з таким тарифом. Видатки повинні бути у 2,5 рази більші.
Вчитель і репетитор
Мене зачепило те, що в українській мові так мало слів, що МОНу приходитьсся використовувати іноземні - ДАШБОРД. Але ще більше оці розрахунки. Уявіть багатодітну родину, у якій батьки ведуть облік витрачених на кожну окрему дитину коштів:це в середньому, це на сина, це на доньку, це на доньку з однією хворобою, це на сина з важкою генетикою тощо. А тепер порівняємо з сусідньою сімєю, де все добре, бо.... Нічого негадує? У нас за такими розрахунками школи закривають, бо не вигідно ОТГ. А те, що діткам приходиться о 6.00 вже в автобус шкільний сідати, то нічого, про те ніхто не думає. Жалко підвізних (вибачте за визначення) дітей, бо ні здоровя, ні освіти вони не мають. Адже ніяка опорна, супер, най... школа не замінить дитині здоровий сон, фізичну активність і, відтак, бажання і спроможність до навчання.
Ентони
Ебать собаки ахуевшие , думаю на одного депутата тратят больше чем на всю школу
Олена
А на одного депутата? Яка користь із депутатів? Скільки витрачають на їх квартири, помічників, премії? А КПД?
.
не витрачає на , а інвестує в !
Укр
За эти деньги (бюджетные) будет правильно одиннадцать (11) лет учить в Высших учебных заведениях.
родитель
Отдайте эти деньги в те семьи, где дети на домашнем обучении. И государству и семьям будет выгоднее, чем содержать эту свору вечно недовольных учителей!
Павел
Для родитель: Ну ты вот недовольный отсуствием финансироввния тех, кто на домашнем обучении. Так что хули ты кукарекаеш про вечно недовольных?
недовольний учитель
Родитель, будь ласка, відповідно до закону про середню освіту, заберіть від свори вчителів власну дитину на домашнє навчання...Гроші Вам, звичайно, держава не поверне, але ж для вас важливіше уникнути вчителів? Чи гроші ? :)
Коментувати
Олекса Позняк
з них 3000 на навчання 20 000 на розкрадання районо-гороно
123
Интересно, зачем посчитали. Хотя, думаю, и так ясно.
Мария
Можно рассчитывать, что государство будет помагать тем, кто на домашнем обучении?
123
Для Мария: Учебники дадут. Какую помощь хотите?
Галина
А предусмотрена ли помощь государства частным школам? Родители, которые платят за обучение в частной школе, также платят налоги государству.
Вчитель і репетитор
Для Галина: А може заодно будемо доплачувати тим покупцям, які купують лише ЕКО-продукцію?. Вони теж платять податки.
Коментувати