Половина українців незадоволена дистанційним навчанням дітей

Близько половини українців негативно ставляться до запровадження дистанційної освіти

Половина українців незадоволена дистанційним навчанням дітей

Близько половини українців негативно ставляться до запровадження дистанційної освіти у зв’язку з пандемією.

Про це свідчать результати дослідження соціологічної служби Центру Разумкова і Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва», повідомляє Укрінформ.

«Близько половини українців негативно ставляться до запровадження дистанційної освіти у зв’язку з пандемією, підтримали цей крок 32% громадян. Категорично негативних оцінок найбільше у Південному (29%) та Східному (28%) регіонах», - йдеться в результатах дослідження.

Найістотнішими проблемами, з якими зіштовхнулися українці у зв’язку із переходом на дистанційне навчання, є зниження рівня успішності дітей (26%), брак уваги учителів до потреб дітей під час навчання (22%) та технічні проблеми: погана якість інтернету (21%) чи відсутність пристроїв для онлайн-навчання (19%).

Про брак технічних засобів зазначають близько 20-30% громадян у невеликих містах (до 100 тисяч мешканців).

На думку більшості українців, головну відповідальність за якість освіти та підготовки шкіл до роботи в умовах пандемії несе Міністерство освіти та науки, 11% вважають, що відповідальність за цей процес має нести Президент України.

Дослідження проводилося з 3 по 9 липня 2020 року методом інтерв’ю за місцем проживання респондентів. Були опитані 2022 респонденти віком від 18 років у всіх регіонах України за винятком окупованих територій.

Освіта.ua
29.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олекса Позняк
25% задоволена. А ЗЕдебылам не так. Ваш вождь казав какая разніца отож терпітьь
Ингеборга Дапкунайте
Для Олекса Позняк: написала людина, яка сама не дуже розумом блищить.
Коментувати
патріоти Львова
Багато батьків 1 вересня нікого і нікуди не пустять. І це буде проблемою МОНУ. Що ви тут козлодоєви і деверсанти дистанційне навчання у бруді змішуйте? Хто ви взагалі такі? Пишіть свої імена, адреси, тоді може вашу думку врахують. У нашій школі 15 з 23 учнів менше 150 балів не набрали по жодному предмету. От вам і результат дистанційного навчання. Погані результати там, де нічого не робили. Це вина батьків, адже вони мовчали, учителів, а для чого було перетруждатися і директорів шкіл, які зробили собі на період карантину відпустку. У 70% учнів України інтернет є. 80% учнів мають смартфони. На яких Viber і Meet працює. Але це лише цифри. А заслані козачки цифрами не граються. Для них головне мета. Дистабілізація ситуації у державі. І скажіть, що ми не те говоримо!
Енді
Для патріоти Львова: це не результат дистанційного навчання, це результат систематичного навчання дітей, починаючи з 1 класу.
Коментувати
Настя из Крыжополя
Ой люди, я вот вообще против дистанционки! Я хачу чтобы как раньше можна была послать оболтусов в школу и поотом целый день сидеть в фэйсбуке игры играть!!! а тут блин нада еще самой что то знать капец люди! Я вот сама в святой шкале училась это вы можете увидеть по моэму божественному письму да и я тоже хочу что бы мои дети тоже учились в школе!!! потому я забила на восп.... кароч мне нет времени на обучение и у меня дитя еще тупое как и я ой и ему нужен каземат где его 8 часов будет учить специально обученый дрессировщик!!!! Ну да девочки я за возвращение школ, а то все стануть дикими без социанализации вот ведь школа прям очень социализирует например учит пить курить материться как в армии ну да воооооооот...
Учитель
Для Настя из Крыжополя: Ха-ха-ха
Коментувати
Ксю
Так пусть государство обеспечит детей всем необходимым, не все могут купить себе гаджеты, не во всех селах есть доступный интернет.
гість
Для Ксю: бывают разные ситуации. конечно. но не много ли вы хотите? скоро дойдет до того.что государство будет обязано покупать вашим детям ручки и тетради! Родили. вот и покупайте все необходимое. или думайте наперед. Или отдайте на воспитание государству - в детдоме есть и гаджеты. и интернет. А сами будете сидеть на лавочке с семечками.
Ингеборга Дапкунайте
Для Ксю: Котик, нужно зарабатывать, денежка зарабатывается. Нужно просто идти работать. Чому хтось вилізає зі шкіри, щоб чогось досягти, а Вам держава повинна забезпечувати гаджети. Свої недопрацювання найлегше скинути на інших.
Коментувати
Батьки Львів
Ми за дистанційну освіту. Багато українців ще не розуміють усіх ризиків, які може потягнути за собою звичайна урочна система. У однієї дитини симптоми ГРВІ, а вся школа мусить йти на самоізоляцію. Діти це вище від усього. Не можна безпеку дітей ділити на якісь зони. Поки у державі буде карантин, жодної урочної системи. За добу захворіло 56 дітей. Якщо всіх вивести до школи це число буде шалено рости. Діти будуть більше хворіти за дорослих. Давайте не думати про власні амбіції. Здоров’я учнів важливіше.
НакипелоВ
Для Батьки Львів: Каким образом, в случае дистанционки, будет проходить обучение учеников младшей школы? Не все родители имеют возможность сидеть дома с ребенком
Учитель
На дистанційну освіту треба відправити учнів з 5 по 11 клас. Вчителі повинні проводити уроки згідно розкладу. Чи ті уроки мають проходити по Т,В, а потім вчителі перевіряють отримані знання і консультують. Молодшва школа повинна ходити до школи. Навчальні аудиторії звільняться і можна поділити клас. Але ж держава за додатковий урок доплачувати вчителю не береться.
Коментувати
Анастасия
Я согласна с некоторыми,что оценки стали намного больше,а вот знаний - меньше ????. Ибо ответы можно было искать в интернете,чего не всегда сделаешь в школе. А вот то чтобы была ДИСТАНЦИОННАЯ форма обучения - против.Ну смотрите ,в некоторых странах вообще не закрывали школы на карантин и ничего дети учатся. Даа,страшно конечно заболеть коронавирусом,НО учёба есть учёба. Поэтому лично я против дистанционки! В школе материал понимаешь намного лучше,это во-первых,а во-вторых задания мы то выполняем с учителями некоторые,а сдесь?- сиди тупо сутками, (СУТКАМИ!- иначе никак) и учи те уроки. Какая тут польза?-Да не какая????!!! И да сейчас все учителя и родители будут за ДИСТАНЦИОННОЕ обучения - но подумайте за нас в первую очередь! Какими дети будут? Всё дз тупо списывать,а в голове ума - 0...
Учитель
Для Анастасия: уроки сутками учит тот, кто их вообще не учит в школе. Домашние задания и школьная программа не поменялись дистанционно, но некоторые родители обратили внимание на учёбу уюсвоих детей только сидя дома на карантине. В школе их дети сидят поголовно на уроках в телефоне. А дома целый компьютер с интернетом и все равно плохо. Отобрали школьную тусовку где учитель для них никто и звать ни как.
Юля
Я за правильное дистанционное обучение,а не то,что было.Накидали номера параграфа и домашку, без объяснения и сиди сам разберайся и учи.Это называются самообучение,но не как дистанционное!!!
Ксю
Согласна с вами, родители не все имеют пед образование, да и программа меняется часто, но кого это волнуе, вам дали вы учите или ищите в интернете, считаю, что это не нормально,тогда и зп дорогие учителя там же ищите
Коментувати
патріоти Волинь
Давайте так. Влада враховує думки людей і затверджує положення про дистанційну освіту. 1 вересня ми дистанційно розпочинаємо новий навчальний рік. 15 жовтня влада ще раз проводить опитування. Якщо цього разу нічого не зміниться, тоді будемо йти в школу. 1 хвиля Іспанки на початку 19 ст. теж пройшла спокійно. Тому не треба недооцінювати коронавірус.
100%
Але цього разу кожна школа має мати розклад онлайн занять. Треба кожного учителя зобов’язати матеріали таких занять додавати на сайт школи або у свою групу. 17 учнів приєднається до онлайн уроку. 9 не зможе через відсутність швидкісного інтернету. Але презентації, чи фото конспекту уроку зможуть переглянути всі. Не залежно від зони, має бути окремо створений графік консультацій кожного учителя. Тобто день, коли учитель буде в школі і зможе надати всю необхідну учням допомогу. Щоб не виникало проблем написати у положенні так. У всіх зонах, кірм червоної на консультації дозволено приходити до 10 людей. У червоній, 3 особам включаючи учителя. Тим учням котрі взагалі нічого - даруйте 4 чи 5 бали. І це дуже важливий пункт, який захистить батьків від нікому непотрібних дзвінків класних керівників та залякувань, що 2 отримає за семестр або буде н/а. Всі домашні звдання тільки з підручників. Учителі мають отримати до кожного уроку відеопояснення і надати їх учням.
100%
Учні не на 100, а на 150% мають усім бути забезпеченні. У кінці навчального року має бути ДПА. Але тільки з двох предметів. Укр.-мова і математика. Більше провести буде дуже складно.
3.14здец
Для 100%: Вася, когспект это "внутренний" документ учителя. Ты хоть 1 конспект то видел вобще? Схерали ставить 4? На каком основании? Н/а. А 2 это оценка. И уже лет 15 нету "плохих" оценок. Есть просто оценки. Класрук действительно мог бы и не названивать. Видать ему не совсем похер на твое чадо. Берегите своего класрука. На счет видео - оплати технику и сопутсвующие расходы.
Коментувати
Енді
Я вчитель і мені теж зовсім не подобається навчанням дітей. У мене був 1 клас. Протягом 3 місяців я надсилала відео (записане мною) з поясненням навчального матеріалу, надсилала озвучені презентації, увесь час просила батьків, щоб переглядали відео, виконували завдання, писали та дзвонили, якщо є запитання чи певні труднощі, але...Як думаєте, що отримала? У класі 26 дітей, з них: - мама 1 учня відправляла мені виконані завдання систематично, через декілька годин пісня публікації, - 2 батьків працювали з дітками активно, але не систематично, - 1 мама працювала з дитиною, але заявила, що вона буде вчити по-своєму, відео дивитися не будуть, - десь 5 батьків надсилали мені результати діяльності час від часу, - 2 дітей не мали взагалі інтернету, - 1 мати просто видалилась з групи, - решта просто зникли, ніякого зворотного зв’язку. І найцікавіше, що під час великодніх та інших свят, у них була маса часу, щоб пошукати і відправляти мені кожен день привітальні листівки. Ось Вам і пріорітети
3.14здец
Для Енді: Внезапно оказалось, что дети не нужны своим родителям. Вот это поворот.
Енді
Просто батьки вважають, що вчителям за це гроші платять, отже, це тільки на їх відповідальності. Мені дуже подобається як вони наводять приклад: "а давайте ми будемо самі собі робити операції, а лікарі за це зарплату отримуватимуть". Чомусь вони не думають, що у лікуванні також є відповідальність не тільки лікарів, а й пацієнтів, які при не дотриманні режимів, дієт, правильного способу життя під час хвороби просто перекреслять усю роботу лікаря. Так само і в освіті, тільки при наявності зворотного зв’язку, зацікавленості обох сторін, можна очікувати позитивного результату. Тільки дуже мала кількість розуміють, що навчання потрібне в першу чергу їх дітям, бо це їх майбутнє. Але про що я говорю...Краще 3 місяці ігнорувати вчителя, далі 3 місяці канікул, а потім у вересні бути здивованими, чому дитина нічого не знає.
Учитель
Так нехай діти самі відповідають за своє навчання. Це їх робота. А потім тест на час усій паралелі надає завуч з кожного предмету. Так, щоб не списали. різні варіанти перекручені.А батьки за ддітей роблять. а потім "страдають"
Коментувати
Родители Николаева
Мы понимаем, что при росте числа больных 120 в сутки, школы будут закрывать. И хорошо понимаем, что если ученики не получат возможности дистанционно получать образования, то не будет вообще ничего. Начнется застой не только в образовании, а и государстве в целом. ТОЛЬКО И ВЫ НАС ПОЙМИТЕ. КОГДА ДЕТИ СМОТРЯТ ТЕЛЕВИЗОР – ЭТО НЕОБРАЗОВАНИЕ, А ИНСЦЕНИАЦИЯ ОБРАЗОВАНИЯ. КОГДА УЧИТЕЛЯ НИЧЕГО НЕ ДЕАЛАЮТЬ, А ТОЛЬКО ТРЕБУЮТ ФОТОРАФИРОВАТЬ И ИМ ОТПРАВЛЯТЬ КОНСПЕКТЫ – ЭТО ТОЖЕ САМОЕ. Надо принимать законодательство и усовершенствовать всё то что начато весною. Ваша задача не загонять родителей в тупик, а сделать все от вас зависящее, чтобы ученики смогли закончить новый учебный год.
Пубертат
Для Родители Николаева: када дети смотрят тиливизор, они тоже развиваются. Или твоим детям Нада насосом знания закачивать?
Коментувати
м. Дніпро
Дуже просимо міністра освіти змінити свою позицію по відношенню до початку нового навчального року. Не створюйте конфронтацію між батьками та владою. Ви сказали, що у червоних зонах школи будуть закриті, а учні можуть бути переведені на дистанційне наввчання. Слово "можуть" нас наштовхує на думку, що навчання взагалі може не бути. Це виглядає, як кара батькам за те, що вони вийшли на мітинги. Ви вельмишановні "слуги" не знаємо кого, трохи приземліться на Землю. Ще сьогодні недоліки весняного дистанційного навчання можна списати на швидкий прихід пандемії і відсутність часу організовано підійти до дистанційної освіти. Тепер, не наш, а ваш обов’язок створити чітке законодавство щодо умов здобуття освіти дистанційно. І забезпечити школи усіма необхідними матеріалами. До двох місяців, шкіл, які перейдуть у червону зону побільшає. Ви їм теж будете ставити умови. Або сидіть у дома, або вчіться по принципу хто як вміє? Не накалюйте своєю безвідповідальністю ситуацію!
гість
Для м. Дніпро: якщо не буде дистанційного навчання, через місяць усі зони стануть червоними, схаменіться!
Коментувати
протестуючі батьки
Ми вийшли на мітинг не від того, що проти дистанційної освіти. Нам дистанційну освіту піднесли як сокупність домашніх завдань, котрі учні ледве встигали виконувати і відправляти вчителям. А деякі учителі навіть домашні завдання не завдавали. На практиці дітей навіть нікому не треба було. Все робилося для галочки. Якби кожен учитель хоч раз на тиждень по своєму предмету провів онлайн конференцію чи навіть оганізував обговорення у чаті. Все могло бути зовсім інкаше. Учні втомлювалися від однієї писанини. І якби завдання давали з піручників. А цілий день біля смартфону сидіти батьки своїм дітям не дозволять. У школі 290 учнів. 190 мають доступ до мережі. За трим місяці ніхто не провів жоден виховний захід. 9 травня, Чорнобиль, інші визначні дати. Це при тому, що є програми які без проблем до 200 людей підключають до колективної конференції. Після всього сказаного влада повинна нас зрозуміти. Основне. Знаємо, що COV-19 добереться до більшості шкіл. Але знову того що було не хочемо.
родители
Для протестуючі батьки: "І якби завдання давали з піручників" - а как же погнобить учеников, ведь ответы на задания из учебников есть в ГДЗ! А вот если по каждому предмету проходить международную олимпиаду - вот это совсем другое дело! Учителя задолбливают своими олимпиадами, проектами, рефератами, которые оцениваются по принципу: "не сделал - два, сделал - тебе за это ничего не будет, ведь тебе помогли родители!"
3.14здец
Для родители: Как делеки они от народа. Это про тебя.Знал бы как учителя ЗАЕБАЛО то, что от него требуют проводить олимпиады. Проэкты - высер совресенной программы обучения. Прогу придумывает мон. Рефераты, лично у меня, всегда были по желанию.
liketaurus
Особисто я кожне занятия проводив наживо - через Google Meet - з увімкненою камерою, показом слайдів, демонстраціями виконання практичних завдань. А ще - намагався прокоментувати кожен коміт, який студенти робили до своїх репозиторіїв на GitHub. Як я вже писав, проблема в тому, що на жаль, не всі колеги-викладачі та вчителі поставились до дистанційного навчання відповідально...
Коментувати
протестуючі батьки
Може владі треба врахувати всі думки, які тут були свого часу написані, переробити положення про дистанційну освіту і запропонувати батькам за нього проголосувати по принципу "ЗА" і "ПРОТИ". Зрозумійте. Батьки не наберуться сміливості писати свої пропозиції на адресу, яка тут була. А залишити все, як було це знову повторити досвід весни і звести усе на нівець. Усі пропозиції, які тут були, а це: мінімальна оцінка для тих хто не має змоги виходити на зв’язок, один раз у тиждень кожен учитель має працювати з учнями в синхронному режимі, кожен учитель має визначитися з днем для консультацій, (які варто заборонити тільки тим регіонам, які у червоній зоні) зменшення кількості домашніх завдань, 100% забезпечення учнів підручниками - разом з старими, усі учні мають отримати відеоматеріали до уроків на дисках, - це дуже реальні пропозиції мета яких забезпечити можливість рівноправного здобуття освіти та виправити всі недоліки, які були допущенні весною.
Родители Николаева
Это лучше чем смотреть телевизор, как весною.
Коментувати
Анна
То, что они называют "дистанционным обучением", было по сути "домашним обучением", которым занимались родители. Поэтому родители и недовольны. Тем более, что видят - учителя, сидя дома и ничего не делая, получают зарплату в полном объеме - это и бесит.
Віктор Логвін
найбільше незадоволені освітяни, вони і накручують статистику підбурюючи батьків, розповсюджуючи брехливі чутки. Дистанційна освіта повинна розвиватися і бути повсякденною реальністю, дієвим інструментом навчальних закладів, а не лише рядками освітніх законів і паперів, що вже багато років декларували її як одну з форм набуття освіти.
Миша
Для Віктор Логвін: з чого б це їм не бути задоволеними ? Більшість вчителів взагалі нічого не робить ( як і в моїй школі , коли просто надіслали повідомлення в кінці року :" пройдіть тест і скиньте ваші відповіді" і на цьому їх робота завершилась) , а зарплати вони отримують ( хоч і не повністю )
Віктор Логвін
Освітяни це не тільки вчителі і вони розуміють що нічого не робити довго не вийде і прийдеться таки щось робити щодо дистанційної освіти, щось змінювати, втілювати, чомусь вчитися, а це найчутливіше місце цієї системи. "Сучасна українська школа" створена І.В. Сталіним у 30х і суттєвих змін не зазнавала вже майже 100 років, найбільшою реальною зміною була нещодавня перестановка меблів аля фінська школа, всі інші "реформи" вплинули лише на зміст шкільних сайтів, стендів і паперів, і раптом треба мінити щось РЕАЛЬНО, щось реально зробити, а єдиний реальний продукт який багато десятиріч продукує наша система освіти - слова і освітні папери.
Коментувати
ДепартаментДюсолей
А чому центри соціологічної служби Центру Разумкова і Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва» не провели опитування у школярів і студентів, щодо того чи задоволені вони дистанційним навчанням? Чи добросовістно вони виконували завдання і виходили на зв’язок з вчителями? Чи покращилися їх успішність? Чи хочуть вони йти в школу і вузи для того, щоб вчитися чи просто для того, щоб поспілкуватися з однокласниками і одногрупниками і влаштовувати паті? Думаю результати би ШОКУВАЛИ всіх!!!
liketaurus
Якась дурня. З удачного досвіду - успішність студентів значно покращилась, спілкування з ними стало набагато більше, в них з’явився час і на власні проекти. Тут проблема не в дистанційному навчанні як такому, а в тому, що частина колег поставилась до нього невідповідально...
Світлана
Для liketaurus: за дистанційне, дитина закінчила школу з кращими результати
Аріель
Для liketaurus: Таке враження, що батьки більш неадекватны ніж їх діти!
мартенгейл
Для liketaurus: да, баллы стали выше, а вот знания - нет. Сам лично поднял на 1-2 балла годовую оценку, хотя ничего не учил и не читал. Просто списывал готовые дз или тексты из интернета. Да, это хорошо для тех, кто просто хочет нормальную оценку, но учиться в таком положении невозможно.
Коментувати
Батьки
Тоді захід і північ переводьте на дистанційне навчання, а південь і сіхд нехай ходять до школи. Чим далі до 1 вересня, тим більше народ буде усвідомлювати всі ризики звичайної форми здобуття освіти.