Учителів на 36 тисяч більше, ніж потрібно, - чиновник

Засновникам шкіл необхідно звернути увагу на раціональне забезпечення закладів педагогами

Учителів на 36 тисяч більше, ніж потрібно, - чиновник

Засновникам українських шкіл необхідно звернути увагу на раціональне забезпечення закладів освіти педагогами.

Про це в інтерв'ю Главкому сказав заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

За його словами, кошти потрібно надавати на оптимальну мережу закладів освіти, з огляду на кількість учнів у класі. Наприклад, у школах, де достатньо учнів, є економія коштів освітньої субвенції, що спрямовується на інші важливі потреби.

«Слід звернути увагу також на раціональне забезпечення закладів освіти педагогами: десь їх не вистачає, скажімо, у Києві, а в окремих випадках фактична кількість учителів перевищує нормативну кількість ставок. Ось тут мають бути прийняті засновниками відповідні рішення», - сказав заступник міністра фінансів.

За розрахунками Міністерства фінансів, фактична кількість ставок педагогічних працівників у закладах загальної середньої освіти (без інтернатів) становить 502,3 тисяч одиниць. Це більше розрахункової кількості ставок на 36,2 тисяч одиниць. «Тобто у нас вчителів на 36 тисяч більше, ніж потрібно», - наголосив чиновник.

Він повідомив, що йдеться про додаткові 5,6 млрд грн.

«Водночас для нас головне – здійснення органами місцевого самоврядування всіх заходів, що дозволять надавати дітям якісну освіту, незалежно від того, де учні живуть: у місті чи в селі», - підкреслив Роман Єрмоличев.

Освіта.ua
23.07.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
гість
Зупинка медогляду передбачено постановою КМУ номер 291 від 22 квітня 2020 року, яка своєю чергою доповнює постанову КМУ номер 211 від 11 березня 2020 року. З постанови: "На період встановлення карантину та протягом 30 днів після закінчення такого періоду дозволяється залучення працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення, визначених переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 р. № 559 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 21, ст. 950), строк періодичного профілактичного медичного огляду яких припав на період карантину, без проходження відповідного профілактичного медичного огляду".
Ірина
При підрахунку кількості вчителів, напевно, забули про поділ класвів на групи при вивченні української, іноземної та інших мов, інформатики, фізкультури, захисту Вітчизни. Фінансування здійснюється на кількість годин у школі згідно розрахунку. Зайвих учителів у школі БУТИ НЕ МОЖЕ, чи може директор оплачує їх роботу з власної кишені? Тоді до чого тут бюджет? Перш ніж писати таке слід хоча б трішечки знати систему фінансування і роботи шкіл. У суспільства складається думка, що шість мільярдів розкрадено чи що? Ось так створюється "ШАНОБЛИВЕ ставлення " до вчителя. Дякуємо
Володимир
Дебіли. Вчителів багато, парадокс. Ті хто при владі у вас що тупізм в головах процвітає? Чи цвіль зелена покриває мозок?
Софія
Давайте, скорочуйте ще і вчителів. Буде, як у фільмі "Тупий і ще тупіший" Зате про великв крадіжки мовчать https://youtu.be/8xeL__hbK1Y
1-
А штаты в ОТГ никто не видит? С пяти сільрад сделали одну,а штаты- 80 человек!( не передёргиваю,так и есть по штатному расписанию). Как туда пойдёшь за какой- нибудь справкой- бюрократизм с кофе и перекурами! А бюджет отмывают офигительно!( и " пилят" тоже). Голова может три раза в год со своими приближёнными ездить отдыхать по курортам мира.
Ван
які батьки специ, такі і вчителі. тому що ви із податками з зп 4500грн хочете щоб кругом ваших чад в садочку вихователь і нянька бігали 4 роки, а потім в школі купа вчителів десятиліття, та ще й лікували у мед закладах лікарі. А чи не за багато ви хочете за свої 4500? або сидіть в селі їжте картоплю і сами своїх дітей вчіть, або хирячте і отримуйте гідну зп, щоб податками з неї, можна було покрити вищеперелічені витрати, а тоді і требуйте.
Вчитель
У Ельзасі, що по площі у 2 рази меньше за Дніпропетровську обл 3 інспектора контролюють вивчення математики. У Дніпропетровській обл 26 районів - 26 інспекторів, а ще є гороно, облоно. Десь 40 чиновників інспектують вивчення математики. А вони знають математику? Наша - не знала, що мімобіжні прямі можуть бути перпендикулярними. Як вона керує? Коли мої учні отримали сертифікати КЕТ, заврайво та інші заявили, що кембріджськи іспити - афера...
Олекса Позняк
Для Вчитель: працівників районо, облоно, гуно 20 000 - це повнокровна радянська дивізія дармоїдів і шкідників та корупціонерів
1
Для Олекса Позняк: В 50-60 советская система была достаточно продуктивна.
Свирид Петрович
Для Вчителя: Ти був у Ельзасі? Щось не віриться. Напиши ще: Антарктида в 440 разів більша за Дніпропетровську область, й там жодного інспектора з математики. Я що хочу сказати. Треба зовсім не знати освіти, щоб написати таке, порівнюючи чомусь площі адміністративних одиниць. У будь якому районному чи міському відділі освіти немає інспектора з математики. Зазвичай там два-три інспектора, що виконують велику кількість всілякої "бюрократичної" роботи, серед якої є і контроль усіх предметів з математикою включно. І ніякі не дармоїди вони. Чому в нас бути шофером чи станочником - це справжня роботи, а бути клерком в офісі ганебно? Я ніколи не працював у відділі освіти, але практично щодня бачу, що в існуючій системі вони роблять необхідну роботу як менеджери. Це стосується й методкабінетів. Вони завантажені великою кількістю різноманітної роботи. Якщо хочете сказати, що зібрана ними інформація в багатьох випадках залишиться незатребуваною, так учителі і школа - перша ланка в цій системі
Коментувати
Бойко Ольга
Цікава математика від заступника міністра фінансів. Чому саме викладачів інтернатів відокремили скобками не повідомляється , але пропонується щось-то там невідоме прийняти до уваги ?
Человек
Для Бойко Ольга: потому что интернаты вообще закрывают.
Коментувати
Чергова перемога ЗЕ
А депутатів,міністрів,генералів не забагато,чммо ти коннчене?І така тварюка при владі?Різати таких ганндонів треба,а воно керує фінансами,мразота!!!
Olga
Правильно: школи й лікапні - закрити, казино й будинки розпусти - відкрити! Саме за це рагулі скакали на двох майданах. Нічого дивного, вони проститутки європейські вже не одне століття.
Местный
Для Olga: не в бровь, а в глаз. Но, пока что, мало людей могут сделать выводы о событиях на Майдане, хотя времени прошло достаточно и достаточно открылось неизвестной ранее информации.
Luc
Ватные Шлюхи, причем здесь Европа? У них учитеоя нормально получают. А здесь - 200 (вести!) баксов в месяц, и еще хотят пригрузить дополнительно, раз "освита" начала свистёж про "лишних учителей"
Местный
Для Luc: может уже пора сбросить кастрюли с голов? Ибо прошло уже достаточно времени, чтобы сделать выводы о событиях на Майдане. И сравнивание зарплат Европы с нашими здесь не при чём - тут речь идёт о внешнем управлении страной, которое диктует развал и сокращение образования. Но вы можете и дальше продолжать вешать ярлыки инакомыслящим...
Коментувати
Тарас
Закриємо школи! - Побудуємо тюрми! Вчителів замінимо поліцаями та вертухаями! Додамо кілька десятків міністрів та усієї шушари котра обслуговує те кодло.. і заживемо!
Сергій
І не тількі податкі ,в депутатів такі пільгі наче іхні сімі і вони відносяться до категоріі малозабезпечених ато йзовсім до категоріі інвалідів,а в державі криза?
Аліна
«Слід звернути увагу також на раціональне забезпечення держави депутатами: десь їх не вистачає, скажімо, у псих.лікарні чи тюрмі, а в окремих випадках фактична кількість депутатів перевищує нормативну кількість ставок. Ось тут мають бути прийняті засновниками відповідні рішення», - сказав народ За розрахунками розумних людей, фактична кількість ставок депутатів у державі становить задуже багато одиниць і ще мільйон партії, які нікому не потрібні, на державному забезпеченні. Це більше розрахункової кількості ставок на 20 одиниць. «Тобто у нас депутатів більше, ніж потрібно». повідомляється, що йдеться про додаткові мільярди євро на кожну бездарну одиницю з сім’ї ще більш бездарного депутата!!!" Шановні депутати, а вам не забагато зарплат і державних коштів, які держава виділяє вам на утримання, бо ви дуже бідні і не можете сплатити податки!!
Сергій
Пропоную звільнити народних шкуродьорів ( депутатів) знять з них пільгі ало просніця розграбували державу де людям працювать з
Володимир
Пропоную вчитися дистанційно і скоротити всіх вчителів, залишити тільки тих що по телевізору учать .
Ольга
Ясно що і депутатів кількість треба скоротити і чиновників і діджи алізацію провести реальну а не фантазійну(зараз часто тупо документи дублюються і навпаки ще більше бюрократії, стикнулась зараз наприклад що справки, як раніше купувались, так і зараз, лікарів пройти дорожче і довше в рази, нічого не міняється). Методистів скоротити(доречі розказували що в розвинених країнах якраз за рахунок скорочення непотрібних методистів збільшили зарплати вчителям. Всіх треба реформувати , звернути увагу на те що діти часто в школі просто на перетримці)камера зберігання дітей поки батьки працюють), а навчаються у репетиторів і на курсах. Ясно що є виключення ...але для мене загадка як можна вчити англійську 11 років в школі і вміти перекладати зі словником або за пару років вивчити на курсах(навіть онлайн) так щоб вміти спілкуватись з іноземцями. Дивовижно що наші вчителі вважають що велике навантаження а по статистиці саме кількість дітей на вчителя не така велика як в розвинутих країнах)
Человек
Для Ольга: вы неверно понимаете задачи изучения английского языка в школе. Спецшколы выпускают детей, которые способны переводить со словарем не просто тексты, а тексты очень сложные (научно-техническую литературу, материалы на общественно-политическую тематику и пр.) Это уже важно, потому что знание иностранных языков на таком уровне позволяет обеспечивать научный и культурный обмен между разными странами. Разговорная практика в этой системе добирается в летних лагерях и через программы по культурному обмену, просто они у нас не финансируются государством. Онлайн-курсы такой базы дать в принципе не могут. Это дополнительное, а не фундаментальное образование, и оно годится только для того, чтобы помочь эмигрировать непрофильному специалисту. :)
Коментувати
Leiborist
Порох руками яценюка, гройсмана передав Украіну в управління соросятам(міжнародним структурам) ,в іх програмі освіта йде на знищення.... Квіт, гриневич, фініков, ковтунець, рожкевич, шаров, новосад,совсун, стадний... - виконавці цих планів. Зе пробує вирватися із іх обіймів,але в його міністерствах ,у фракціі ще сидить багато падлюк, запроданців, боротьба триває...
лейбаРіс
Для Leiborist: Мудило ти, лейборист. Соросята тобі печуть, жаба душить. А щодо Зе - то він повний дегенерат, вирватися не може з твоїх обіймів, запроданець...
Іван Никифорович
Багато років дивуюся, скільки у нас ощадливих бовдурів, що клопочуться, аби Сорос зайвих грошей не витратив. Та все ж бачу, як під кожним матеріалом є обов’язкові коменти проти Сороса і "соросят" - значить пишуть про це винятково тролі, тролі і ще раз тролі. Не повірю, що скільки у нас ентузіастів горять багато-багато років таким нестримним бажання слідкувати за грошима Сороса та навішувати ярлики на Квіта, Гриневич та й будь-кого... Тільки оплачені тролі. От хотілося б знати, хто за ними стоїть з торбою грошей.
Коментувати
Вадим
От дибіли там в міністерстві фінансів там сидять! Я в шоці просто! Їх скоротити треба всіх дурнів таких! В Києві реально не хватає вчителів, є багато вакансій, бо ніхто не хоче йти на таку малу зарплату! А молоти язиком, лиш би молоти...
Учитель
А депутатів та міністрів з замами треба скоротити вп`ятеро/Навіщо 450 депутатів. які сплять та відстоюють те. що вирішили в партії?
Сергей Лимонов
Забагато вчителів! Оце дивина! Зате вас, нешановні МОНІвські паперові душі, в самий раз вистачає! Запотиличники-плагіатори- спиногризи- бюрократи -хабарники-самодури!