У Раді готують зміни, щоб звільнити учнів від ДПА

Учні 11-х класів мають отримати атестати про повну загальну середню освіту до кінця червня

У Раді готують зміни, щоб звільнити учнів від ДПА

У парламенті готуються законодавчі зміни, ухвалення яких дозволить звільнити учнів 11 класу від проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО.

Про це під час Погоджувальної Ради у парламенті сказав голова Комітету ВР з питань освіти , науки та інновацій Сергій Бабак.

За його словами, учні 11-х класів отримають атестати про повну загальну середню освіту до кінця червня.

«Це стосується лише тих дітей, які не планують з тих чи інших причин вступати цього року до закладів вищої освіти і цей крок може зменшити навантаження на центри тестування приблизно на 30%», – сказав Бабак.

Він також наголосив, що діти, які мають цього року вступати до закладів вищої освіти, обов’язково повинні проходити зовнішнє незалежне оцінювання і тестування має відбутися за будь-яких умов.

«Нам потрібно посилювати безпеку і контроль за проведенням, а не скасовувати одну з найуспішніших реформ», — підкреслив Сергій Бабак.

Освіта.ua
15.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марина
Як це, золота медаль без ЗНО, ДПА це все-таки спрощений варіант? А так ,щоб все одинадцятки в мой школі не бувало. По ходу нам дійсно потрібне це ЗНО. У Европі найвищій бал це велика рідкість, а в Росіі 5 у всіх підряд.
Каріна
Що буде з випускниками ,які претендували на золоту медаль ?Чи просто їм дадуть її і все чи потрібно якось підтверджувати ?
Влад
Для Каріна: навіщо Вам взагалі та медаль? на стіну повісити і любуватися? абсолютно ніяких пільг вона не дає
Коментувати
МОЗ
Полностью поддерживаю, и я думаю что 95% учеников которые не собираются поступать в ВУЗ тоже поддерживают.
Lila
!То це правда, що ЗНО здають лише ті хто вступають, чи ні?
Юлія
Підтримую думку , що потрібно відмінити ДПА всім , і тим хто вступає до вузів. Просто здавати ЗНО , але не в формі ДПА. А то це якась не справедливість .
Катерина
Цікаво , чи для дітей , які здають ЗНО і планують поступати у ВНЗ , буде враховуватись ДПА. Адже майже всі ВНЗ цього року забрали бал атестату, при вступі , тобто він ніякої ролі взагалі не грає , то чому ж не можна відмінити ДПА усім учням ( тобто не переводити частину ЗНО у 12 бальну систему) ЗНО діти і так би здавали.
Елена
На самам деле не так страшен этот бал ДПА-если,к примеру,у вашего ребенка все одиннадцатки за предметы,и он сдаст ЗНО на 190 баллов,то на среднем балле аттестата это никак не отобразится!А если выше 190 -то и улучшится!
Влад
Для Елена: в деякі університети бал атестату до уваги вже не береться зовсім
Коментувати
борис
Пан Бабак мусив би знати, що атестатів в Україні уже два роки як не існує. Учні 9 і 11 класів отримують свідоцтва про освіту.
м. Дніпро
Для того щоб безпечно провести ДПА і ЗНО треба не так багато, 4,5 додаткових аудиторій у кожному пункті тестування та відповідна кількість інструкторів. Смішно чи не так? А з медалями ви не жартуйте. Ми ледве віджилися від торгів та численних принижень талановитих і розумних учнів. Повернення назад старої системи не має відбутися. Інакше батьки, учні, суспільство дуже зневіриться у владі.
Олександр
Як справді є небезпека для дітей,то потрібно приймати рішення. Можливо воно буде не всім до вподоби. Потрібно звільнити від дпа у формі зно тих учнів які не збираються вступати у ЗВО , студентів коледжів та закладів професійно-технічної освіти. Це значно зменшить навантаження на пункті тестування. Щодо середнього балу свідоцтва,то він не як не зміниться практично,бо це сума оцінок поділена на їх кількість. Тобто, 100:10=10 и 110:11=10 !
Оксана
Для Олександр: Для м. Дніпро: Цілком підтримую.Студентам технікумів, коледжів і учили особливо другокурсникам, і тим ,що не планують поступати у ВНЗ їм це ЗНО взагалі не потрібно.Було б добре ,якби наша освітня влада це зрозуміла.Хто хоче вищу освіту,то нехай здають
liketaurus
Повністю згоден з Вами. Однак, тут проблема в тому, що студенти коледжів (практично всі, хто непогано навчається) продовжують освіту в університетах (йдуть на 2-3 курси тих універів, з якими у коледжів укладено відповідні угоди). На даний момент це саме ПРОДОВЖЕННЯ освіти, все це прозоро - формальні тести, співбесіда, частина сппецпредметів чудово перезараховується... Чи не вийде так, що зараз для другокурсників ЗНО відмінять, а через два роки змусять його здавати?
Oleksii
Для liketaurus: Ті хто захоче вступати - будуть здавати ЗНО. Тоді відповідні угоди не матимуть сенсу.
Коментувати
BluTi
Якої? Кому потрібні будуть атестати про повну загальну середню освіту, якщо вони НЕ ЗБИРАЮТЬСЯ ВСТУПАТИ ДО ВНЗ? І також да, про 2-3 курс училищ, коледжів і інших ВНЗ. Ви вважаєте що студенти не готувалися? Ладно... Можливо, ДПА повернуть в наступні роки, хто знає, але цього року так буде безпечніше і легше закладам. де буде проводитися ЗНО. У мене все, дякую за увагу!
Лр
Для BluTi: не вирішуйте за всіх. Тим паче у вас дуже обмежені думки
Павло
Дійсно, нащо атестат, хто не хоче платити за Внз , нехай ходять зі свідоцтвом про початкову школу. Ви думайте, що пишите. На будову йти і то атестат потрібен. У нас обов’язкова середня освіта, а не вища. Трапляються ще діти в яких руки з правильного місця ростуть. На сьогоднішній день велика рідкість.
Коментувати
BluTi
Далі будуть лише мої власні думки, так що не сприймайте їх серйозно!!! Тут пишуть про корупцію, покупні "золоті медалі" і так далі. Зрозумійте вже ж нарешті, на роботу по них же не беруть випускників 11-тих класів!!!! Ті, хто вступати буде - пишуть ЗНО, тому корупція при вступі до ВНЗ поки що не буде (такої як раніше). Ви говорите що українську мову тепер не будуть вчити. Серйозно??? Ви вважаєте , що цьогорічні випускники не вчили її? Та ми чекаємо ЗНО (пробне ще з середини квітня) з травня, готуємося, учора було вже пробне по українській мові та літературі, ми писали контрольні, і ви говорите що це шлях до корупції? (продовження далі)
Марія
Коли люди зрозуміють різницю між ДПА та ЗНО тоді і паніки буде менше. ДПА у формі ЗНО треба відмінити для всіх випускників 11-х класів. Видати їм свідоцтва. А на ЗНО підуть лише ті хто планує вступ у ВНЗ і заклади загальної середньої освіти не будуть вже відповідати за дітей
Oleksii
Для Марія: Підтримую. Про коледжі, технікуми і ПТУ - не можна забувати. Ті хто вчитися на 2 курсі - не планують отримувати вищу освіту (в цьому році).
Коментувати
Алла
Правильно, діти, яким не потрібно вступати до вишів просто отримають документи. Нарешті міністри зрозуміли, що не треба усіх під одну гребінку. Кому треба, ті здадуть!
Оксана
Для Алла: це було б дуже добре
Коментувати
Майданівці
Ми погоджуємось. Відміна ДПА це здача націоналних інтересів. За останні роки молодь, дійсно почала вивчати українську мову. У разі відміни ДПА ці здобутки втратять своє значення. Хочемо запитати владу. Що ви ламайте комедію перед Угорщиною? Як ви захищайте державну мову? Законом, про який всі давно забули! Якщо ДПА буде відмінено, ми будемо прирівнювати це до зради Революції Гідності. Умови проведення ДПА створити можна. Додаткові кошти на збільшення кількості аудиторій не можна рівняти з національною безпекою. Спостерігаючи за вами нажаль ми сходимось до думки. Ви зрадники. Ще один майдан у державі це не минуче.
Ірина
Для Майданівці: підтримую. Вони догралися. Шкода, що через обмежених ідіотів, які наобирали нам цю недолугу владу, ми стрімко мчимось у прірву. Так, новий Майдан неминучий!
Vano
Для Майданівці: ЗНО іДПА залишалисьчи не єдиними некорумпованими.Тепер нова влада це намагається відмінити.Після цього що наступне? Насєлєніє радісно підтримує ідею платити замість вчити,бо не розуміє,що обдурить вчергове лише себе.
Коментувати
Катерина
У мене питання навіщо коледжу коли я вже випускниця ?? Якщо студенти вже отримують професію, та планують вступати ще 2 роки до закладів вищої освіти по своїй спеціальності , навіщо нам здавати ЗНО?
РРРР
Учні 11-х класів отримають не атестати про повну загальну середню освіту, а свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти. Совкові атестати в минулому...
Оксана
Для РРРР: совкові атестати відображали рівень знань випускників!!! який тоді був набагато вищий! а ще радянський атестат називали атестат зрілості! але ви ж цього не знаєте. яка різниця як назвати документ про шкільну освіту? чи це дуже принципово щось змінює? раніше діти вчились не для оцінок, а щоб продовжити навчання, мати пристойну професію і місце роботи! а зараз набагато більше людей з дипломами про вищу освіту, але на превеликий жаль життя кращим не стало в незалежній Україні!! де всім працювати???
Л
Ахах. В оадянському союзі була краща освіта... Ви ще про пломбір скажіть... Совкодрочер, ні?
Коментувати
Учитель
Абсолютно правильне рішення! Мудре і виважене. Шкода, що стільки часу тягли з ним... Ніхто не наважувався взяти відповідальність. Нарешті переміг здоровий глузд! ЗНО потрібно залишити лише для випускників, які вступатимуть до вишів.
Оксана
Для Учитель: Розумні ,обдаровані діти нехай здають і вчатьсятам,де мріяли, а діти яким вистачить училищ, то б їх від тої замороки заільнили
Коментувати
Патріоти Львова
А ми це розуміємо інакше. Зараз у ВРУ готують зміни щоб здати українські позиції росіянам. У Росії відмінили ЄГЕ, а чого ЗЕ-запроданцям не відмінити ДПА. Услужити горе братам. Нас дуже тішить, що влада усіма силами збереже ЗНО. Але дорогі брати українці, цього мало. Треба повністю зберегти шляхи поборення корупції у освіті. Це дуже правильно. Влада не має торгувати медалями. Вступ має бути без хабарів. Діти мають мати право вчитися без корупції і вступати без корупції.
Vano
Для Патріоти Львова: Спочатку наша народна влада відмінить ДПА і почне потроху налагоджувати схєму торгівлі атестатами.Потім,коли всі звикнуть-почне помалу скасовувати ЗНО.Бояться зразу все скасувати,щоб не стався народний вибух.А за рік підготують насєлєніє 73 до того,що ЗНО шкідливе,дєті устают,дєті падают в обмаракі і эта ЗНО нужна нємєдлєнна атмєніть.Ми знаєм,як це працює на виборах-так буде й тут.Жабу варять потихеньку,щоб не вистрибнула.
Де эти патриотики?
Для Патріоти Львова: Доколе будем вспоминать Россию? Коррупция в образовании? Что ж вы,если такие патриоты,допустили продажу земли? Вот там будет много коррупции.Да и сейчас что творят олигархи- не видно?
Vano
Ботик прибіг
Коментувати
Svitlana
Чому немає жодного слова про 2 курсників коледжів?? Що з ними?? Вони здають чи ні??