Підстав для звільнення учнів від ДПА немає, - Мандзій

Проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього оцінювання є єдиним процесом

Підстав для звільнення учнів від ДПА немає, - Мандзій

Проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання є єдиним процесом, що передбачений Законом України «Про повну загальну середню освіту». Тому підстав для звільнення учнів від ДПА немає.

Про це, в ефірі програми «Сніданок 1+1», сказала в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

За її словами, наразі Міністерство освіти готується до проведення державної підсумкової атестації випускників.

«З 22 травня в Україні запроваджений адаптивний карантин, тобто зняті жорсткі обмеження і відбувається послаблення. Є відповідні рішення і передбачено проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Найважливіше — створити безпечні умови», - сказала Мандзій.

За її словами, на сьогоднішній день немає підстав для звільнення учнів від державної підсумкової атестації.

Коментуючи рішення столичного Департаменту освіти і науки щодо ДПА, в.о. міністра освіти і науки вкотре підкреслила, що кожна посадова особа має діяти виключно в межах визначених повноважень.

«Це дуже важливо. Є межі повноважень і в межах повноважень можна приймати рішення. Не можна виходити за межі своїх повноважень», - наголосила Любомира Мандзій.

«ДПА у формі ЗНО є єдиним процесом, який передбачений 47 статтею Закону «Про повну загальну середню освіту». Тому це важливо зрозуміти, що це обов'язковий процес, який має відбутися. Безперечно з урахування епідеміологічної ситуації. На сьогоднішній день є вимоги головного державного санітарного лікаря, їх треба забезпечити. І підстав для непроведення ДПА у нас немає», - підкреслила Мандзій.

Вона також повідомила, що Міністерство освіти і науки взаємодіє з Міністерством охорони здоров'я і головним державним санітарним лікарем, оскільки до їх повноважень відноситься моніторинг епідеміологічної ситуації.

«Тому ми готуємось до проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання», - сказала в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Освіта.ua
11.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олекса
Віталій Кличко: «Рішення про необов’язковість складання ЗНО – виважене і правильне. Міська влада має право ухвалювати таке рішення». Кличко, не звертай уваги на дебілів-чиновників МОН, їм плювати на здоровя і безпеку українських дітей. Вони Слуги мародерів-олігархів.
Киянин
Віталій Кличко: «Рішення про необов’язковість складання ЗНО – виважене і правильне. Міська влада має право ухвалювати таке рішення». «Як я говорив, місто ухвалило рішення про необов’язкове складання ЗНО для тих випускників, які не збираються цього року вступати до вищих навчальних закладів України. Підкреслю, столична влада має право ухвалювати таке рішення. І керуємося ми виключно тим, що піклуємося про здоров’я та безпеку наших дітей та освітян. Бо епідеміологічна ситуація складна. І це повинні зрозуміти і в Міністерстві освіти», – сказав Віталій Кличко. https://kyivcity.gov.ua/news/vitaliy_klichko_rishennya_pro_neobovyazkovist_skladannya_zno__vivazhene_i_pravilne_miska_vlada_maye_pravo_ukhvalyuvati_take_rishennya/
Сторонній спостерігач
Для Киянин: члени секти свідків коронавірусу не складуть ЗНО і все одно зможуть потім працювати на таких престижних роботах, як прибиральник, вантажник, кур’єр. Тим кого такі елітні професії не влаштовують, доведеться таки скласти ЗНО.
Коментувати
Сторонній спостерігач
Членам секти свідків коронавірусу в найближчі десять років заборонено виходити з дому без намордника. А краще сидіть вдома безвилазно і чекайте коли святий Біл Гейтс зробить для вас чудодійну вакцину. Всі інші люди можуть спокійно гуляти на свіжому повітрі без масок.
Сторонній спостерігач
Особам з коронавірусом головного мозку категорично забороняється виходити з дому. Сидіть вдома ще років десять. Чекайте коли святий Біл Гейтс зробить для вас чудодійну вакцину.
Марина
Чому на сайті МОН немає офіційної інформації про постанову Кабміну про звільнення від прохоження 14денної самоізоляції для учасників ЗНО, які в’їжджають в Україну з-за кордону і ТОТ. Не має роз’яснення який документ треба представити прикордонній службі. Чи для МОН це не важливо? Здють усі— летіть з птахами!
Олекса Позняк
ФСБ зараз рекламує що ковід не страшний, українці намордники -маски не носіть. Не вірте! Я спілкуюсь з людьми в США, Італіїї. Там дуже багато жертв. Не піддавайтесь агітаціїї з Хуйлостана
Сторонній спостерігач
Для Олекса Позняк: В США і Європі негри зараз масово бігають по вулиці, через те що білий поліцейський випадково придушив якогось чорношкірого злочинця. І всі пох... на коронавірус. Незважаючи на це, ще жодна країна в Європі і тим більше США не вимерли. Більш того, в більшості штатів США та в більшості європейських країн карантинні обмеження вже або зняли або пом’якшили. Носіння ж масок в таку спеку може викликати у вас пневмонію. Тому не будьте дебілами, знімайте маски і дихайте свіжим повітрям!
Сторонній спостерігач
Для Олекса Позняк: як ми всі добре знаємо в останні тижні негри проводять масові акції в США і ніхто з них від коронавірусу, нажаль, не помирає. Але українські ідіоти можуть сидіти вдома ще років десять боячись неіснуючої проблеми.
Коментувати
Директор
Я не проти ЗНО. Але все має відбуватися чесно і згідно нормативної бази. І діти мають відчути справедливість і турботу про них. А для 4 та 9-х класів були підстави для звільнення? Чи учні 11-х класів не такі, як 9-х? Чи у Мандзій син Тарас учиться в 9 класі? Чи родичів діти в 9 класі? А Положення говорить про звільнення в одному пункті про 4, і 9 і 11 клас! Який приклад подає МОНУ, порушуючи Положення про ДПА та Закон України про загальну середню освіту (порушено терміни завершення навчального року для учнів 11 класів!)? Соромно за таке. Який приклад подається учням 11 класу? Хочу - звільняю, не хочу - не звільняю. Формуємо майбутнє!!! Що посієм, те й пожнем!!!
Марина
Для Директор: де логіка? Якщо багаті підуть за- кордон, то звільнять місця у вишах для бідних в Україні. Це напевне МОН і непокоїть. Якщо всі на бюджеті ,то хто ж заплатить?Хоча уявлення про вступ за кордоном в українців дуже примітивні, але це теми не стосується.
Выпускник
Для Марина: А чем они примитивны, если не секрет? :)
Коментувати
Іван
Не вірте лукавим! ’Добро’ хочуть зробити дітям багатих,які вступатимуть за кордон.Їм швидко зроблять в школах медалі,які зазвичай лопаються від ЗНО+ДПА,і які на заході працюють і зараховуються. Тим самим,багаті,зроблять преференцію своїм чадам,прикриваючись ’турботою’ про бідаків)))) Невже не зрозуміло лукавство киян?
Киянин
Для Іван: Київ звичайно місто мільйонник, але не місто одних мільйонерів. В Києві близько 16 тисяч випускників. Ви вважаєте, що всі вони поїдуть за кордон? І всім їх зроблять медалі? Ви знаєте, яка процедура "заробляння" медалі? Купивши три дпашних оцінки за останній семестр чи навіть рік (переписавши багатьма вчителями журнал), бо інформація про оцінки потенційних медалістів береться не за один рік і ще до карантину здана в управління освіти. Більше того, я не зовсім розумію, чому Ви більше опікуєтесь якісним складом закордонних вишів, ніж вітчизняних? І це заради відсіювання декількох десятків умовно "липових" медалістів і ймовірних пари тисяч закордонних вступників зі столиці потрібно декілька разів ганяти СОТНІ тисяч абітурієнтів і ДЕСЯТКИ тисяч інструкторів по всій державі в умовах пандемії?
Коментувати
Олександр
В принципі, Мандзій не сказала нічого нового, а вкотре повторила сумнівний текст тижневої давнини. Але від повторювання Наказ ДОН КМДА не зміниться і київські школярі до 26 червня отримають свої Свідоцтва. А ось дітей з інших регіонів шкода. Бо сьогодні знов + 683 виявлених випадків, а Ляшко вчора увечері вже сказав, що він очікує подальше зростання кількості інфікованих.
Валерія
Для Олександр: Підтримаю Ваші слова стосовно отримання Свідоцтв про повну середню освіту до 26 червня. Школи вже готують ці Свідоцтва.
Коментувати
Сторонній спостерігач
Секта свідків коронавірусу складається з тупих ідіотів. Вони неспроможні нормально скласти ЗНО і вища освіта їм непотрібна. Нехай вдома сидять, нічого їм на ЗНО робити.
Для Сторонній спостерігач:
А тобі не здається, що ти сам є тупим ідіотом?
Коментувати
Вчитель-КА
Всё решают деньги - традиционно. Цинизму МОНа, впрочем как и любых чиновников предела нет. Эх - пидстав такого врио министра кормить нет точно никаких. Здоровьезберигаючий компонент - от же абы трындеть. Ну впрочем родители виноваты сами. У них во всём учителя виноваты - вот хоть раз МОН показал свой оскал.
Воспоминания.
Для Вчитель-КА:За ті гроші. що викидаються на різних міністрів, можна кондиціонери у всіх школах поставити. І діти на уроках і під час ЗНО страждати від спеки не будуть
Коментувати
Анна
Це занадто, хай хоч максимальну кількість людей звільнять від написання, наприклад, ДПА відміна, і на вибір:або ЗНО, хто хоче, або оцінка по балу атестату за 3 роки, або хай спочатку самі пройдуть ЗНО в таких умовах
Вчитель
"...Є межі повноважень і в межах повноважень не можна виходити за межі своїх повноважень..." міністеркиня ОСВІТИ .
Богдан Муз
Учні, які завершують здобуття базової чи профільної середньої освіти, проходять державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання, крім випадків, визначених Законодавством. Якщо немає і не буде таких випадків або їх не встановлять, згідно Конституції і Законів, тоді... Для осіб з особливими освітніми потребами забезпечуються спеціальні умови для проходження зовнішнього незалежного оцінювання з урахуванням розумного пристосування та/або універсального дизайну, в тому числі можливості для використання спеціального особистого обладнання та адаптація змісту тестування відповідно до їхніх освітніх потреб. Всі діти будуть з потребою захисту від коронавірусу, і потрібно максимально розводити їх під час ЗНО/ДПА по різних школах, класах, або стадіон так Стадіон, або Кінотеатр, або інші зали.
Богдан Муз
Життя і здоровя - це найбільша цінність, відповідно до Конституції України. А Констутуція має вищу силу над Законами.
Сторонній спостерігач
Для Богдан Муз: саме тому дебіли ходять в намордниках. Бо в Конституції написано, що дебіли мусять ходити в намордниках. Ой, стоп, там такого не написано. Та все одно, дебіли будуть ходити в намордниках. Хоча їхній президент - Клоун всюду розгулює без намордника. Може йому щось відомо?
Коментувати
Лариса
Ну, да...немає. Коли було меньше хворих за добу, всі сиділи дома, а зараз, коли хворих найбільше за весь карантин, для ЗНО - немає підстав. Геніально!
Ларіса
Для Лариса: хай Любомир Мандзій самі попробуют здати ЗНО І ДПА в таких умовах і з такою жарою і потім щей протестувати на ковід 19 після. Що ж ви робите? Навіщо ви так наражаєте дітей України на таку небезпеку? Схаменіться і перенесіть або відмінітт і видайте дітям атестати а діти хай самі здають у виші екзамени хто поступати має.
Сторонній спостерігач
Правильно, давайте їх всіх заженемо в аудиторії на здачу екзаменів. Бо коли вони прийдуть на ЗНО на них нападе коронавірус, а коли вони прийдуть на екзамен до вишу, коронавірус на них не нападе. Х.й його знає чому так, давайте запитаємо у ларіси.
Коментувати
mihark
госпожа и.о. хватит издеваться над выпускниками. Вам недолго осталось... Прислушайтесь к специалистам образования Киева-а не к таким как вы дилетантам. Почитайте мнения учителей, родителей. Выдайте аттестаты а дальше каждый сам примет решения что делать.
Іван
Нехай ця недоміністр сушить сухарі. Вона ставить під загрозу життя та здоров`я не лише моєї дитини, а і всієї родини. У знайомих випадково в дочки вияколи Ковід-19 без будь-яких симптомів. Вона має здавати ЗНО... А скільки таких в Україні??? Скількох дітей буде заражено і в скільки родин це понесуть, де є хворі, старші....???? Тож зразу після ЗНО подаю в суд, Розумію, що наш суд "найгуманніший", але крім українських є й їнші. Чи тоді будуть говорити, що Ковід-19, - це просто фейк?
Марія
Для Іван: а як ви доведете, що Ваша дитина заразилась ним під час проходження тестування? у нас діє принцип невинуватості. А довести, що саме на ЗНО , а не на вулиці деінде - це практично є неможливим. Тому, міністерство таке і спокійне, бо відповідальності на саме не візьме :)
Коментувати
Павлік
І підстав для непроведення ДПА у нас немає», - підкреслила Мандзій. Підстав для відміни геть немає? Правда? Тоді подивіться коротеньке відео від учора. https://provce.ck.ua/vchyteli-dvokh-cherkas-kykh-shkil-idut-na-karantyn-cherez-koronavirus-video/
Юлія
Я студентка 2 курсу коледжу. Вступати до вишу в цьому році я не планую. Поясніть, навіщо мені ЗНО в цьому році? Я всеодно буду здавати ЗНО наступного року для вступу. Тим паче, з такою епідемічною ситуацією, що я , що всі інші студенти 2 курсів не дуже хочуть наражати себе і своїх рідних на небезпеку. Сидіти в масках в +40 неможливо... Неможливо сконцентруватися, неможливо нормально здати те ДПА. Чому в інших державах зробили все задля безпеки, життя і здоров’я? А в нас не відміняють ЗНО, бо вже зошити надруковані, і грошей жаль... Дурість!
Сторонній спостерігач
Для Юлія: з якою такою "епідемічною ситуацією", накурена ти моя? Я як лікар, ніякої епідемії в Україні непомітив.
Сторонній спостерігач
Для Юлія: інші держави - це Швеція і Білорусія, які не вводили ніяких карантинних заходів? Вони, звісно, молодці, що не стали приймати участь в цій афері Біла Гейтса під назвою "страшний коронавірус".
Maryna
інші держави - це Франція, Іспанія, Великобританія, яка спочатку не хотіли брати участь в цій "афері", але постраждали і відмінили всі екзамени цього року.
Коментувати