У Києві впевнені, що рішення про ДПА є законним

Представники столичної влади запевняють, що рішення про звільнення випускників від ДПА є законним

У Києві впевнені, що рішення про ДПА є законним

Представники столичної влади запевняють, що рішення про звільнення випускників від проходження державної підсумкової атестації є законним та викликано виключно з метою безпеки громадян.

Про це у своєму Facebook написав заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

За його словами, зовнішнє незалежне оцінювання в столиці відбудеться, але столична влада в умовах карантину пропонує дати змогу взяти в ньому участь лише тим, кому воно потрібно для вступу до українських вишів.

«Решта випускників при потребі буде мати змогу пройти ЗНО в будь-який наступний рік. Головна мета дозволу на непроходження ДПА/ЗНО – запобігання спалаху захворювання на коронавірус у столиці. Безпека наших громадян – найголовніше», - запевняє Мондриївський.

Він наголосив, що ті, хто візьмуть участь у ЗНО будуть максимально убезпечені від захворювання завдяки контролю стану здоров’я та заходам з дезінфекції.

Також Мондриївський повідомив, що столиця пропонує поширити відповідні рішення на територію всієї України.

«Пропозиція столичних фахівців – це пропозиція для всієї країни. Запроваджуючи карантинні обмеження, ми зупинили поширення коронавірусу і маємо й надалі робити все можливе для нашої з вами безпеки», - вважає Мондриївський.

Окрім того, чиновник висловив переконання, що позиція міста Києва абсолютно логічною та відповідає вимогам закону.

Разом з тим, експерти освітньої сфери не так однозначно оцінюють рішення київської влади.

Зокрема, фахівець з питань оцінювання якості освіти Андрій Ночкін з посиланням на законодавство України, наголошує, що місцева влада не має повноважень на звільнення випускників від ДПА у формі ЗНО. Також звільнені від ДПА випускники, які претендують на медалі, втратять таке право.

Як відомо, 3 червня на засіданні Кабінету Міністрів було ухвалено рішення про подальше поступове зняття карантинних обмежень. Вже з 5 червня заклади громадського харчування зможуть приймати відвідувачів у приміщеннях, а особам старше 60 років дозволяється не дотримуватися зобов’язання щодо самоізоляції.

При цьому прем'єр-міністр Денис Шмигаль переконаний, що в більшості регіонів ситуація повністю контрольована.

Освіта.ua
03.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван
Анархія- мати порядку! З цього починається розвал системи освіти.Вона й так,ледь тримається на курячих ніжках.А тут - ніж у спину зі столиці!
Євгеній Тєплоухов
Для Іван: Ночкін, перелогінься!))
Коментувати
grygry
По великому рахунку - що зараз таке ДПА ??? Якась незрозуміла цифра/ оцінка, яка ні про що не свідчить - "що захотіли - те і поставили" . На що вона впливає ??? ЗНО - дійсно дієвий механізм вступу/відбору абітурієнтів після закінчення школи. Хто не йде у ВНЗ - довідку про те ,що прослухав, і - "вперед із піснею ..." . Ідеальний варіант - ЗНО після 9-го класу, за наслідками якого профілізація ( академ, коледж, проф, і т.п.).
Міша Оболоньський
Починаючи із 2014 року , з Квіта до керівництва освітою прийшла команда, яка працювала на ідеях соросівського світопорядку , без національних урядів , з визнанням пріоритету « золотого» міліарду.... Нам - хліборобам - Нуш, їм - важка , складна програма, з природничо - математичним, філософсько - культурним наповненням. (До- речі , прояви “ Нуш “стосовно чорних громадян в США - нині на вулицях Америки. ... ) Рішення киян по Дпа законне, ще треба скоротити до двох число Зно . А Соросят відправити на смітник історії....
Учитель
Для Міша Оболоньський: І, головне, що усі якісні учителі - практики одностайні (але тільки в колуарах, бо будеш ворогом народу), що в НУШ учні деградують (порівнюючи з попередніми, коли перевіряли техніку читання, ставили оцінки, писали ручкою... каліграфічно...)!!! Невже всі продажні... І здоровий глузд весь продали... Нікого не хвилює майбутнє нації? Вибачте за пафос...
Євгеній Тєплоухов
Для Міша Оболоньський: "складна програма, з природничо - математичним, філософсько - культурним наповненням" - підозріло нагадує радянську, простии господи.
Коментувати
Sofia22
А чому відмінили тільки в Києві взагалі не зрозуміло???якщо і робити то по всій країні а то не справедливо взагалі
Доля
Для Sofia22: Вірно пропонуєте!
Коментувати
Геометрія
ДПА проводилось окремо від ЗНО до 2015, а наприклад у 2009(за бажанням випускника можна було здавати у закладі або у формі ЗНО), у чому проблема? Хіба не зрозуміло, що якщо зігнати усіх випускників на екзамени може статись спалах захворювання і хто тоді буде нести відповідальність кого будуть звинувачувати? Про умови проведення, то взагалі, треш, важко оцінити і без того стресовість ситуації для дитини.А хто має супроводжувати дітей на езамен?, хто відповідає за безпечні умови в дорозі, у пункті, в дорозі додому і це все в умовах пандемії(за умови, що у вчителів відпустка, або нехай законно обгрунтують як діяти в таких умовах)
Oksana Loitarenko
Тобто? В Києві на ДПА у формі ЗНО не приходить третина, які не планували вступати у виші? Золота і срібна медаль не переживає? Чи переживає? Бо звільнення для медалі не може бути? Оцінки в атестаті завдяки карантину поповзуть вгору разом із середнім балом, що може вплинути на конкурсний бал при вступі - а це вже нерівні умови для всіх абітурієнтів, коли грає роль тисячна при вступі на бюджет((( А якщо МОН видасть наказ вишам не визнавати дійсними документи про освіту київських шкіл із звільненням від ДПА? Адже, я так розумію, що Центр оцінювання все одно буде видавати сертифікат ЗНО у 12-бальній (ДПА) і 200-бальній (ЗНО) системі, і як тоді бути з додатком до свідоцтва про повну загальну середню освіту, який не буде співпадати? Як виші мають рахувати середній бал? Чи в нас тепер в кожній хаті буде по своїй автономній республіці крим???
Для Oksana Loitarenko:
А у Вас логіка є? Як можуть впливати на конкурсний бал ті, хто не здавав ЗНО? У них же же документи для вступу не приймуть. Чому мають переживти претенденти на медалі, якщо без ЗНО їм шлях до українських університетів і так буде закритий? То ж вони однозначно прийдуть на тестування. Щодо оцінок в школі, які, на Вашу думку, поповзуть вверх, то яка буде з них користь тим, хто не здавав ЗНО? І чи змінить це щось, для тих буде його здавати?
Коментувати
Ті хто
Де міністерський наказ про закінчення цього навчального року в 11 класах 30 липня. Чому якась директор департаменту, плює на всіх і робить так, як вона собі хоче. Чи ми вже федерація?
Євгеній Тєплоухов
Для Ті хто: з такою владою - скоро будемо! До речі, чим вам не догодила ця форма державного устрою? Ви проти Европейських цінностей?
Коментувати
Татьяна
Что за бред! Показать департамент хотел на закон??!!! На основании чего собрались выдавать аттестаты? Экзаменов не было, дпа/зно не будет? Что за бред? Давно оценками не торговали?
Виктория
А дети, которые после 9 класса претендовали на медаль, из-за отмены ДПА не получили медаль?
Oksana Loitarenko
Для Виктория: після 9 класу медалі не видають
Виктория
Я ошиблись, я имела ввиду свидетельство о отличием.
Юрий
Для Виктория: получат. В чем проблема?
Коментувати