Депутати закликали уряд запустити роботу дитсадків

Депутати пропонують уряду розглянути можливість відкриття дитсадків, в т.ч. приватних, з 1 червня

Депутати закликали уряд запустити роботу дитсадків

Народні депутати звернулись до Кабінету Міністрів з проханням розглянути можливість відкриття закладів дошкільної освіти, в т.ч. приватних, з 1 червня 2020 року.

Відповідне звернення ініційовано головою підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Володимиром Вороновим.

Автор звернення зазначає, що більшість дитячих садочків, які вже зараз знаходяться на межі банкрутства, змушені будуть закритись.

Він наголошує, що із закінченням карантину та закриттям дитячих садочків до вересня місяця 2020 року ця проблема постане перед багатьма українцями, а тисячі українців у зазначеній сфері залишаться без роботи.

Також підприємці та працівники у сфері приватної освіти залишаться без джерел доходів, заробітної плати та засобів для подальшого існування.

За словами депутата, дошкільні та інші дитячі заклади незалежно від сьогоденної епідеміологічної ситуації, завжди в своїй діяльності дотримуються протиепідемічних та санітарно-гігієнічних норм.

«Співробітники дитячих закладів дуже добре ознайомлені з нормами та правилами стерилізації та дезінфекції, адже це частина їх повсякденної роботи. Ми розуміємо, що держава зараз не має можливості надати фінансову допомогу бізнесу, тому ми вважаємо, що найбільш оптимальним варіантом може бути послаблення карантинних заходів для дитячих закладів, дозволивши поетапне відновлення діяльності, яке буде відповідати загальнонаціональним заходам щодо послаблення карантину з чітким дотриманням рекомендацій Міністерства охорони здоров’я», - зазначає Воронов.

На його думку, послаблення карантинних заходів може відбуватись у 3 етапи.

На першому етапі заклади можуть отримати дозвіл на організацію «чергових груп» в дитячих садочках, позашкільних закладах, дитячих центрах для батьків, які мають документи (довідки) з місця роботи про необхідність виконання трудових обов’язків.

Другий етап може передбачати дозвіл на організацію короткочасового перебування дітей та денного догляду за дітьми.

На третьому етапі пропонується повноцінно поновити надання послуг дитячими закладами.

Звернення до Кабінету Міністрів вже підтримано багатьма народними депутатами.

Освіта.ua
08.05.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Єва
У нас як завжди буде все по-іншому ніж написано на папері. Прийде набагато більше дітей близько 30 і роби що хочеш.
Катя
Так, працівники добре ознайомлені з нормами та правилами стерилізації та дезинфекції, але постає питання чи забеспече держава цими дезинфікуючими засобами, якщо для лікарів на передовій які боряться з COVID у них немає коштів? Чи забеспече держава засобами індивідуального захисту для вихователів, тому що вони працюватимуть з різними людьми які з ранку дітей приведуть в дитячий садочок, а вечором підуть на площадку гратися з іншими дітьми, в яких невідомо чи є вірус, або і ті ж самі батьки на роботі контактуватимуть з різними людьми, тоді вихователі будуть знаходитися в зоні ризику, а в них теж є діти, близькі за яких вони переживають. Розумію що багатьом вихователям не платять заробітну плату, і дехто вже хоче вийти на роботу, але якщо ви не дай Боже захворієте, то лікування вам обійдеться стільки що ніяка зарплата не допоможе. А якщо хтось із дітей з хворіє в садочку? Кого батьки зроблять винним, що не догледіли не достерелізували і недодизенфікували?
Надежда Петренко
Для Катя: Повністю з Вами згодна.
Родитель
Ліків немає від Ковід. Усім необхідним забезпечать батьки. як завжди.
Коментувати
Katarina
В стране эпидемия? Эпидемия. Заболеваемость не падает а растет, за вчера прибавка +522( кажется) и это выявленное только. В таких условиях не то что садики открывать, карантин ослаблять нельзя. Или у нас нет эпидемии? Что тогда тестируем? Садики всегда были рассадниками инфекции ( в силу контингента). Дети вроде короновирусом болеют бессимптомно. А там ещё и пищеблок. Кашлянула кухарка в компот- и все, привет семье! А учитывая как любят в садик водить больных детей... Ну и что, что кашляет, что температура 38,0... Куда я его дену?! Всем знакомо, правда? Никакими мерами это не остановить. А в садике персонал часто 60+. С хроническими болезнями. Ну будут они в масках целый день, это не спасает, при такой атаке со стороны детей и родителей, кстати... Всех жалко, понимаю... А если полыхнет? Или перестанем тестировать!? Нет тестирования- нет эпидемии? Жалко родителей, что некуда девать детей... Но ведь опасность есть. Или нет?
анна
народжують і спихають на садок своїх спиногризів....всі мастаки їх настругати.а виховати не вміють
Отака Я
Для анна: до чого це тут, думайте своєю головєшкою. народили і йдуть працювати, щоб таких як ви не просити про допомогу, бо такі як ви знов скажуть народили, а прокормити не можуть.
Юлия Рыбина
Для анна: Ви взагалі головою думаєте про що пишете? А як батькам прогодувати свою дитину без роботи, чи три-чотирирічну дитину, на Вашу думку, можна самостійно лишити вдома??
тетяна
як вам не стидно так писати про батьків? Які ви вихователі після цього?Такими словами називати дітей?Ви іх не любите! Міняйте професію!Розумні -сидите вдома і отримуєте гроші!ДЛЯ АННИ!
Коментувати
анна
для ммм....ти шановна хоч би нік собі людський придумала.. таке враження, що не всі букви вивчила
ммм
читаючі коменти воспіталок, прихожу до висновку: не потрібна така професія взагалі. воспіталки обрали шлях вихователів, але чогось без дітей вони хочуть виконувати свої обов"язки (наймате няню, самі витирайте соплі, батьки з безглуздими вимогами), бо їм, як паганому танцору, вічно щось мішає.
Олекса
Для ммм: не воспіталка, але скажу тобі так. Хамло невиховане! Краще щось мудріше написало.
Коментувати
анна
скоро садки будуть пусті через брак кадрів....бо хто піде працювати за 3700? і цілою купою безглуздих претензій батьків.і ще більше вимог дирекції здо( наочність одна скільки часу займає і ще більше грошей на її виготовлення ) і це все за мізерні 3700
ммм
Для анна: ах, нуда. вчилки і виховалки, коли отримують дітей дляроботи, бачать в них або своїх дітей (тобто шо хочу, то ворочу), або як бездушний інтрумент для роботи. і якщо батьки про то кажуть, у такої куриці як ти одразу загисна реакція "безглузда вимога". а як же інакше? притензії означают, що треба робити не так вдобно.
анна
Для ммм: то у тебе, напевно, вчилки були і виховалки...ти хамло маскальске
правдива
Для анни.Не доказуйте ви цій мммимрі нічого.Бачите, що воно тупеньке.
Коментувати
анна
просто жах....чому ж ці " премудрі" депутати жодної петиції не підписали про хоч незначне підвищення тим же вихователем? слабо??? а батькам тільки і в радість своїх розбалуваних дітей на садки скидувати....
ммм
Для анна: обери собі іншу професію, бо ти дурне для такої роботи.
анна
для ммм: на щастя..і мене інша професія
Коментувати
анна
дійсно. а чому б не найняти няню для свої же ж дітей??? вчепились вихователів....яких не мають за педагогів...Які працюють і так дистанційно..для чого дітей народжують??? щоб от так спихнути на садок....і пудріть собі мізки...вихователі
ммм
Для анна: а тобто, професія нехай буде і бабло нехай платять, але не водять дітей до садка? ти один в один як одна россиськая училка русского язьіка - гроші хочу від батьків, але мої посадовіобов"язки нехай виконують самі. клас! у тебе когнитивний дисонанс.
анна
Для ммм: слухай шановна! дітей треба водити здорових...а не шпигувати їх жаропонижаючиими таблетками і привести в садок....і казати ...що дитина здорова. а потім всі хворі ходять..зараз карантин...подивись..Які цифри щодня з інфікованими і летальними випадками.
Юлия Рыбина
А хто тут пише про те, що хтось буде водити хвору дитину до садочка? Не бачила жодного такого коментаря. Стосовно садочків: кожна група ізольована, дітей ( якщо дійсно за наявності довідки з місця роботи батьків ) багато не буде. Правила карантину порушуватися за такої умови не будуть. Задля більшої певності можна кожного ранку вимірювати дітям температуру. ( Розумію, що батьки бувають різні, хтось може і жарознижувальне дитині дати... АЛЕ все одно адекватних батьків більшість і Ваш коментар недоречний ).
Коментувати
Юлия
Я просто в шоке, значит Верховна Рада будет сидеть на карантине дома на самоизоляции, а воспитателей выперают на работу чтоб заразиться и принести вирус домой в свою семью, своим детям. Каждый день к нам приходит по 25 а то и больше детей с разных семей, где уверенность что все они здоровы? Почему когда вся страна на карантине сады должны работать? А как же условие больше двух не собираться? Как зарплату платить воспитателю так минималка, никто за них не помнит, а как побыть со своим ребенком дома, так все - караул, тяжело то как, устали бедные родители, у них паника - теперь открывайте им сады. Как вы себе представляете как дети целый день будут в масках ходить? Есть тоже будут в масках? И спать?
Інна
Для Юлия: Ви сидите вдома? вибачте, али ви теж ходиье в магазин, виносите сміття, контактуєте у підїзді, ліфті дворі.... Досить смішити себе і всіх навкруги, що ви на карантині, самоїзолюєтесь. Хіба що ви олігарх якому все приносять, привозять, доставляють і ви кварцуєте все і всіх з чим контактуєте. Від вірусу не захистить ні карантин ні самоізоляція. Осеільки переносником можете бути і ви і будь хто безсимпномно. Дотримуємся гігієни і будьмо всі здорові! бережіть себе, рідних, оточуючих, дітей як своїх так і тих з якими працюєте!!! прочитавши всі відгуки складається враження взаємної неповаги як вихователів до своїх вихованців ( соплєвитирання() , так і батьків до вихователів , тих хто піклується про їх дітей, це дуже прикро. Всі професії однаково важливі і потрібні, і поважати потрібно один одного, всі хочуть працювати, і якщо обрав кожен свою справу то повинен любити її а не виконувати тільки заради грошей.
Коментувати
Масло
Текст немного по-дебильному написан.
Олена
Для Матиола: У нашому місті вихователі працюють дистанційно з малюками, проводять онлайн заняття для малюків, батьківські збори у ZOOM, доречі на батьківських зборах обговорюються проблеми виховання, а не скільки куди здати. Вихователі також надають консультації батькам дошкільників у Viber. Багато батьків раніше навіть не замислювалися про каласальний труд вихователів.
Соловей
Для Олена: Підтримую!
Коментувати
Светлана
Откуда столько ненависти к воспитателям? Кто переживает за денежный вопрос, то расслабьтесь, воспитатели сидят дома БЕЗ зарплаты. Хотя с удовольствием вышли бы на работу зарабатывать копейку. Кто не хочет платить за, простите, соплевытерательство, то оставляйте детей дома и старайтесь на здоровье! и поменьше претензий к воспитателям! Воспитатель не "присматривает" за детьми, а трудится точно так же как и все работающие люди.
ммм
Для Светлана: за соплевьітерательство тьі должна бьіла думать до вьібора професии. очі бачили,що брали. тобу закрила хлебало.
гость
В 18 лет никто полностью не представляет, с чем придется столкнуться в процессе работы по выбранной специальности. И реальность может ОЧЕНЬ отличаться от радужной мечты о любимой (как кожется подростку) профессии.
Родитель
Это где без ЗП? На Сиверщине платят все время карантина.
Коментувати
Нюся
Очень даже полезно сейчас хотя бы уделить своим детям внимание. Или слабо? А учителя и воспитатели, между прочим, работают и сейчас. Если что-то не устраивает наймите няню. И ещё. Подобным тоном дома советую общаться, а то ненароком можете на ответку можете нарваться. У нас тоже есть семьи, дети, родители и проблемы как иу всех людей. Почему вы решили, что только вокруг вас должна крутиться планета. Закон бумеранга никто не отменял. Как говориться, каков привет-таков ответ.
Матиола
Для Нюся: А что же сейчас делают воспитатели? За что они сейчас получают деньги? Дистанционно вытирают сопли? Закон бумеранга никто не отменял.
ЛЮДМИЛА
Для Матиола: Сейчас ВОСПИТАТЕЛИ занимаются разработкой дидактического материала для развития и занятий с детьми в разных сферах деятельности. Если вы считаете что работа воспитателя сводится только к соплевытирательству....то можно вам только прочувствовать
Лариса
В сенсі "слабо"? Вихователі "працюють" і отримують заробітну платню, а батькам не треба працювати? Їм ніхто не заплатить, якщо вони будуть "заниматься разработкой дидактического материала"... А жити і годувати дитину на це треба кошти. Щодо дидактичного матеріалу, то ми завжди здавали на нього кошти, ніколи вихователі його не розробляли. Виходить, вже можна буде обійтися без батьківських грошей на це?
Коментувати
Нонна
Правильное решение! В регионах, где процент заболевания невысок, особенно в селах, детсады можно открывать. Нечего воспитателям дома сидеть, пусть приглядывают за детьми, пока родители работают.
Людмила
Для Нонна: тому і невисокий,що дома сидять. Варто в групу одній хворій дитині прийти,іспалахне як лісова пожежа.
Sasha
Для Людмила: у голові тобі спалахне
Морской бриз
Хворі люди тільки так кажуть -зверніться до лікаря. Тільки людина ,яка не знайома з працею вихователі так може писати. Бажаю вам ВЕЛИКОГО БУМЕРАНГА-ЩОБ ВИ НІЧОГО НЕ РОБИЛИ З ДІТЬМИ ВДОМА-ЯК ЦЕ РОБЛЯТЬ ВИХОВАТЕЛІ В ДНЗ! Відчуйте це на собі!
Коментувати