З усіма учителями-пенсіонерами розірвуть безстрокові договори

Директори шкіл повідомлять про це працівників, які отримують пенсію, до 30 квітня 2020 року

З усіма учителями-пенсіонерами розірвуть безстрокові договори

Керівники державних і комунальних шкіл будуть зобов'язані припинити безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками, яким виплачується пенсія за віком з одночасним укладенням з ними строкових договорів. Директори шкіл повідомлять про це працівників до 30 квітня.

Про це йдеться у роз'ясненні Міністерства освіти, що адресоване керівникам закладів освіти, органам місцевого самоврядування та місцевим державним адміністраціям.

У Міносвіти зазначають, що відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» припинити безстрокові трудові договори з учителями-пенсіонерами необхідно до 1 липня.

«До 1 липня 2020 року керівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти зобов'язані припинити безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками таких закладів освіти, яким виплачується пенсія за віком, з одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на один рік», - наголошують в освітньому відомстві.

У разі незгоди з продовженням трудових відносин на умовах строкового трудового договору педагогічні працівники, яким виплачується пенсія за віком, мають бути звільнені згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України.

Разом з цим, у Міністерстві освіти наголошують, що закон передбачає не «звільнення» педагогічних працівників, яким виплачується пенсія за віком, а визначає механізм їх переведення з безстрокових трудових договорів на строкові на один рік, після закінчення строку дії яких можуть укладатися нові договори строком від 1 до 3 років.

«Педагогічний працівник, який отримує пенсію за віком, може бути звільнений до 1 липня 2020 року лише у випадку небажання продовжувати свою педагогічну діяльність на основі строкового трудового договору», - повідомляють у МОН.

У відомстві рекомендують директорам шкіл повідомити працівника про його переведення на строковий трудовий договір не пізніше ніж за два місяці до дня видання наказу про його переведення (але не пізніше 30 квітня).

«Таке повідомлення може відбуватися у будь-який зручний і доступний спосіб, у тому числі шляхом надсилання на адресу педагогічного працівника рекомендованого листа з повідомленням про вручення. Наказ про переведення видається керівником закладу освіти виключно на підставі згоди працівника на продовження трудових відносин на умовах строкового трудового договору», - роз'яснюють у Міністерстві освіти.

Розмір заробітної плати педагогічних працівників не може бути зменшений, якщо ці працівники продовжать обіймати відповідні посади, виконувати відповідні обов'язки та збережуть відповідну кваліфікаційну категорію.

дізнатись більше

Освіта.ua
09.04.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Флекс777
Чому це стосується тільки педпрацівників? Якщо звільняти дорогу молодимзробіть це для всіх. Або вибір:пенсія чи зарплатня.
Світлана
Молодці. Більше пишіть про педагогічну молодь , що відразу з порогу почне протестувати і влаштовувати мітинги. І ще покажіть черги з юних вчительок, котрі рвуться у душні класи перевіряти сотні зошитів. Особливо тепер.
Віконт
Для Світлана: Як тільки позбудемся педагогів-пенсіонерів, то і молодь прибіжить! Не треба за це переживати.
Ліана
Для Світлана: Ви та подібні Вам люди так переймаються, хто буде працювати. Якщо б це було ще щиро, а не просто через страх втратити роботу. Але тут питання: пенсіонери вічні? безсмертні? Люди! Час іде! Колись Ви були юною, а тепер інші.
Коментувати
ДепартаментДюсолей
ЦІНУВАТИ педагогів стануть тоді коли вони самі себе будуть цінувати і мати гідність! Сьогодні склалася така ситуація, що "вчителі-пенсіонери" тупо збивають ціну "падагога", оскільки погоджуються працювати за "мізер", оскільки ще плюс отримують пенсію. Зарплата+пенсія - і ніяких змін в СИСТЕМІ вони і близько бачити не хочуть. Молоді вчителі зразу стають заручниками такої ситуації, оскільки ніяких СТРАЙКІВ ці пенсіонери-педагоги влаштовувати не будуть, а для держави вони ДЕШЕВА робоча сила. Плебеї, так би мовити! Тому, для того, щоб молоді вчителі не втікали їм треба підняти зарплати, а пенсіонерів не переводити на контракт, а відпустити на заслужений відпочинок. Молодь буде відстоювати свої права, а не так як пенсіонери тихо сидіти, бо вони на двох стільцях сидять. І не потрібно тут давати на жалість, що немає чим платити пенсіонеру за квартплату. Треба було боротися за свої права і гідність скоріше, а не вирішувати тепер свої проблеми за рахунок інших!!!
Olga
Для ДепартаментДюсолей: Невже ви не зрозуміли, для чого хочуть позбутися вчителів - пенсіонерів7 Закривати зараз школи влада не може, щоб не накликати на себе гнів людей. Підуть пенсіонери, працювати стане нікому. Ось тоді під маркою відсутності вчителів школи обєднають. І пояснення буде:"Ви ж хочете, щоб ваших дітей вчив спеціаліст, а не дядя вася"
ДепартаментДюсолей
Для Olga: А спеціаліст у вашому розумінні, то тільки пенсіонер? І школи закривають не тому, що там працюють пенсіонери одні, а тому, що там дітей немає! Та й святе місце пустим не буває. Особливо в селі. Педвузи там багато хто позакінчував, так що з радістю замінять тих "незаміними" пенсіонерів. Не треба перекручувати все і вважати пенсіонерів-педагогів спасителями нації прям! Майбутнє за молоддю!
Олекса Позняк
Для ДепартаментДюсолей: у меня такое впечатление что тебя в детстве изнасиловал пенсионер.Объяснить по другому ненависть к нам не могу. Дайте "деньги ходят за детьми" и пусть родители сами решают у кого учиться.Уверен предпочтут пенсионеров как сейчас предпочитают старых врачей ане интернов выучившихся за взятки
Коментувати
Сергій Іванович
Не морочте голову шановне МОН !!!У всьому світі катастрофа необхідно приймати вірні рішення стосовно недопущення захворюваності людей а ви носитесь зі своїми контрактами як дурень зі ступою. хай люди працюють а то розгубите те що маєте.Цініть педагогів вони і так працюють за жебрацьку зарплату.
ДепартаментДюсолей
Для Сергій Іванович: ЦІНУВАТИ педагогів стануть тоді коли вони самі себе будуть цінувати і мати гідність! Сьогодні склалася така ситуація, що "вчителі-пенсіонери" тупо збивають ціну "падагога", оскільки погоджуються працювати за "мізер", оскільки ще плюс отримують пенсію. Зарплата+пенсія - і ніяких змін в СИСТЕМІ вони і близько бачити не хочуть. Молоді вчителі зразу стають заручниками такої ситуації, оскільки ніяких СТРАЙКІВ ці пенсіонери-педагоги влаштовувати не будуть, а для держави вони ДЕШЕВА робоча сила. Плебеї, так би мовити! Тому, для того, щоб молоді вчителі не втікали їм треба підняти зарплати, а пенсіонерів не переводити на контракт, а відпустити на заслужений відпочинок. Молодь буде відстоювати свої права, а не так як пенсіонери тихо сидіти, бо вони на двох стільцях сидять. І не потрібно тут давати на жалість, що немає чим платити пенсіонеру за квартплату. Треба було боротися за свої права і гідність скоріше, а не вирішувати тепер свої проблеми за рахунок інших!
Коментувати
Учитель
А як бути з класним керівництвом вчителів- пенсіонерів? багатовчителів. яким за 70 є класними керівниками або беруть наступного року класне керівництво
kreatuv
Ну МОН та ВРУ і замутили... 1. абз.3 ч.2 ст. 22 ЗУ Про ПЗСО - Педагогічні працівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років. Звертаю увагу про звільнення нічого не написано. 2. Ч. 9 ст. 36 Кодексу законів про працю (на підставі якого МОН пише треба розривати безстрокові контракти при відмові підписувати строковий на рік) - Підставами припинення трудового договору є: підстави, передбачені іншими законами. 3. Так яким же законом передбачено звільнення вчителів???? Ау, у нашій державі зараз хтось розумний читає-редагує те, що ВРУ голосує...?!!!! 4. Ніяким законом не закріплено звільнення при відмові від переходу на строковий договір. Тому, на мою особисту думку!, такі звільнення будуть незаконними, але у судів, що стосується спорів людей з державою, часто своя, протилежна законам думка. Тримайтеся, або борітеся-поборете....
Иван
Увдомстві рекомендують директорам шкіл повідомити працівника про його переведення на строковий трудовий договір не пізніше ніж за два місяці до дня видання наказу про його переведення (але не пізніше 30 квітня). А если сам директор пенсионер?
kreatuv
Для Иван: Та що вони там рекомендують...? про яке переведення говориться... Освітяни творчі люди... Згідно законодавства переведення може бути на нову посаду. А за 2 місяці згідно законодавства слід інформувати про зміну істотних умов праці Ст. 32 кодекс законів про працю - У зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці (читаємо уважно всі види істотних умов праці!!) - систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших - працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці. Яку істотну умову праці, із зазначених В кодексі, змінює новий закон про Повну загальну середню освіту??? ніяку... Так про що вони попереджатимуть, Та і звільнення при відмові перейти на строковий трудовий договір по частині 9 статті 36 кодексу законів про працю України є незаконним оскільки в новому законі про повну загальну середню освіту у статті 22 нічого не сказано про звільнення працюючих пенсіонерів...!!!! тому такі звільнення сміливо можна оскаржувати у судах і поновлюватись на роботі
Коментувати
ДепартаментДюсолей
Чого, ПЕНСІОНЕРИ, уявили собі, що вони незамінимі і що якщо їх переведуть на контракт, НЕ ЗВІЛЬНЯТЬ НАГОЛОШУЮ, а переведуть на контракт, то вся освітня система рухне! Не треба ставити себе вище системи. Незамінимих немає. Так, звичайно може впасти якість навчання, хоча і нефакт. В умовах сьогодення, коли учні на дистанційному навчанні, ПЕНСІОНЕРИ - сама слабка ланка стала, оскільки вони не пристосовані до використання нових технологій навчання (лише одиниці вміють працювати з сучасними онлайн-платформами). І не треба звинувачувати МОН чи молодих викладачів в цьому. Це циклічний процес і треба зрозуміти, що час коли ви були на безтрокових контрактах минув, так само як і мине для тих хто зараз ще молодий вчитель. Тому не потрібно забирати робочі місця в молоді, а дати дорогу молодим, а не прикривати свої корисливі наміри благими цілями! Виглядає це огидно!!!
Любов
Для ДепартаментДюсолей: А де ви бачили чергу молодих вчителів у школу за цю зарплату і за такі умови роботи?
Олекса Позняк
Для ДепартаментДюсолей: при чому тут вік? Наші команди що беруть призові місця на міжнародних олімпіадах і готують їх оті старички а не випускники педвішів. Основне це рівень умінь а не вік. Прийшла до нас молода, дуб дубом проте учні її люблять - курить разом з учнями за теплицею - ось вам НУШ, ось вам дружні відносини з учнями. Не здивуюсь якщо і випивають разом. А пенсіонера на контракт. Що стосується нездатності пенсіонерів до нових технологій - повна дурня. У мене зараз уся школа зумує і старі і молоді. Усі освоїли смартфони, то освоять і планшет. Я особисто пишу заяву і іду з школи хай директори плачуть, мені моє життя дорожче. Прем’єр уже розповів що у травні усі виходять на роботу бо жити немає за що.Буде спалах у школах корони обов’язково страшний -діти переносять цю заразу ефективно і безсимптомно
Надія
Для ДепартаментДюсолей: Cirque du Soleil (в перекладі «Цирк Сонця»).Дійсно , ви з цирку? Яке ви маєте правот гудити вчителів досвідом! В моїй школі на майже половина. Не відстаємо від молоді, а де в чому випереджаємо. Освоїли інет, платформи і.т.д.Прайюємо дистанційно всі.І добре виходить. Щороку подаємо вакансіє на наші мсіця. Немає охочих!
Коментувати
ВК
Дурний піп, дурне і благословіння. Одне не зрозуміло, хто цей недоумок з МОНу, що писало закон??? Читаємо уважно Кодекс законів про працю, який вже існував до недолугого закону. А через свою монівську надмірну гординю в стилі "какая разніца" так і не зазнав зміни. У КЗпП чорним по білому написано, що переведення з безстрокового на строковий договір можливе лише за заявою того, кого переводять, а не за зебільним текстом ЗУ "Про повну ЗСО". Тобто наразі відстоювання прав педагогів залежить виключно від сцикливості директорів шкіл.
Олекса Позняк
Друзі, розбігаємось. Краще хліб і воду але живому. Корона розповзається, буде декілька піків, діти прекрасно поширюють.ЗЄЄЄЛЯ не організує тривалий карантин бо казна пуста. Пенсіонери перші в черзі на кладовище. Я переходитиму в онлайн і вам раджу
Ліана
Ну і правильно. Я - молодий вчитель, який працює в школі 2 роки, але не на постійній основі.Прийде час і я опинюся без роботи, адже пенсіонер займає місце, бо їй нудно вдома. Невже мені, як людині, яка взагалі не облаштувала своє життя і якій ніхто нічого просто так не подарує, потрібно менше грошей, ніж пенсіонерові, який уже і дітей на ноги поставив, і облаштував свою оселю, і при цьому-всьому отримує заробітну плату та ще і пенсію. Я вважаю, що справедливо було б отримувати або зарплату, або пенсію, а не однією, вибачте, попою на двох стільцях.
ujcnm
Для Ліана: Дура, проживи на их пенсию, а потом говори, что ей скучно дома.
адекват
Для ujcnm: девушка должна думать о своей жизни, а не беспокоится о каких-то пенсионерах, что они на свою пенсию не проживут, это ее не должно волновать вообще, для этого есть государство, вернее у нас оно было, просрали, сейчас территория лохов.
К
Для адекват:коли, при якому "государству"-в нас пенсіонери почували себе добре?Ви про советский союз?
Коментувати
Роман
Чего и следовало ожидать-коронавирус,с... амоизоляция,трениров?... ?а... к онлайн обучению.Правительства всех стран начинают глобальную компьютеризацию и роботизацию.От ненужного мяса будут избавлятся.
Родион
Нарешті директори шкіл позбудуться тих, хто не вписувався в їх феодально-корупційний устрій. Старі вчителі не мовчать, коли крадуть, брешуть, беруть і дають хабарі, коли п’янки називають семінарами директорів. Старі вчителі не визнають директора Великим Педагогом, тому, що він мало що розуміє навіть в своєму предметі, хоча це не завадило йому мати титули і нагороди. Ветерани плювалися, коли директор регіоналив та порохоботив на виборах. А тепер директор поЗЕленів і покаже неугодним хто господар життя.
Микита
Для Родион: ганьба Соросопаршивцям!!!!
адекват
Для Родион: Для Микита: молодые преподаватели ещё дальше пойдут, будут записывать все на диктофон, видео и выкладывать в ютюб, высылать в МОН и прокуратуру, хана директорам-паханам, вот как раз пенсионерами легче манипулировать, молодые в бараний рог будут скручивать, дальше веселее будет
Родион
Для адекват: Одна молода записала п"яного директора в кафе з ученицями на колінах. Директор після цього відлежався в лікарі та звернувся в суд. Вчительку зробили винною: не запитала директора чи можна його знімати і зобов’язали виплатити понад 100тис. за лікування та моральні збитки. ( Із ЗМІ).
Коментувати
Irina
Чи не бояться, що взагалі школи остануться без вчителів? За останні 10 років прийшло 8 молодих спеціалістів, і вони ж повтікали через місяць-два. Кажуть, дуже мала зарплата. А школі самі вчителі пенсійного та передпенсійного віку.
Донат
Для Irina: А ти чого переживаєш за школи? Хай держава тоді думає як забезпечити школи кадрами. І відповідно тим молодим вчителям платити так, щоб вони не втікали! А не затикати дири пенсіонерами, які готові за такі гроші працювати, бо вони ще мають пенсію плюс до зарплати!
Коментувати
Василь.
Цікаве формулювання. Цього року короткострокові контракти укладатимуться зі всіма, хто бажатиме. А наступного року контракти МОЖУТЬ бути продовжені, а можуть і не бути!
Ombudsmen
Травля на старше покоління організована з подачі Сороса ще Порохом. Нині продовжується. Навіщо ? Знищити тих, хто бачив і працював приРадянській владі, яка хоч і з недоліками, але захищала людину праці. Америкосам, бізнесу великому це не подобається. Ось соросопаршивці і стараються.... А у всьому світі до батьків, старших людей ставляться з пошаною . Всі хлебнемо з цієї чаші...
вчитель
Для Ombudsmen: Ви праві. Політика можновладців така, що в Україні пенсіонери - причина всіх бід і негараздів. І годувати їх треба, а якщо працюють, то займають чиїсь місця. Але, насправді, пенсіонери не перебігають дорогу молодим. Вони виконують ту роботу, яку молоді не хочуть робити або через малу зарплату, або через важку роботу, або і через перше і друге разом. А ще соросопаршивці дуже бояться навіть згадок про Радянський Союз. Бо тоді був закон і порядок, не можна було різними махінаціями наживати мільярди, безкарно красти в таких масштабах, як зараз, тоді шанували людину праці, розвивали науку і т.п. Радянська влада дбала про державу і її громадян. І це знають люди старшого віку, тому вони в такій немилості зараз.
Уставшая
Вот и главные полит эксперты собрались,если не один с двух имен ????
Коментувати
Історик вітчизняної освіти
А чи стосується ця постанова керівників-пеесіонерів навчальних закладів? А хто займається реєстром висококваліфікованих викладачів працездатного віку, які підлр викинуті із системи освіти жадібними керівниквми-самодурами із загостреним бажанням наживи?
Молодий вчитель
Браво!!! Давно пора!!! Хотілося б ще максимального забезпечення прав молодих педагогів, забезпечення зменшення адміністративного тиску з боку дирекції навчальних закладів, який зазвичай грунтується на особистісно-меркантильному, а не на професійно орієнтованому підході. Максимально посилити контроль за використання дирекцією фінансових та матеріальних ресурсів. Забезпечити невідворотність покарання за сватівсько-кумівську корупцію, пам’ятаючи, що риба завжди гниє з голови!...
Салах
Для Молодий вчитель: і тебе , дурня, поставити керувати. Без тиску, без кумів, без рідних, без корупції....Хотів би побачити. Багато таких нині виторопнів при владі. Ох і дають джосу!
Коментувати
Педагог
Значить міністр освіти буде сам викладать у сільській школі, якщо звільнять педагогів-пенсіонерів!
Правда
Для Педагог: в селах школи закриють,землю продадуть,а з пенсіонерами(вчителями чи ні),коронавірус розбереться при нашій "забезпеченій"медицині.
Коментувати
Светлана
1 ще хочеться додати, так, пенс1я вчителя мае бути не жебрацькою, 1 влада про це мае дбати, але молодь повинна йти в школи працювати, вони креативно, з нови мбаченнями..Едине,повинна бути зарлатня достойна1 не матимемо вчител1в 80 р1чних, хай вони в1дпочивають, а молод1 педагоги не в Польщ1 на суниц1 Грош1 заробляють, а працюють на укра1нська економ1ку...
вчитель
Для Светлана: Дай вам Боже молодих, креативних з новим баченням вчителів, але борони Боже від таких, як бувший міністр оствіти (молода, креативна, з великими запитами). Бо якщо робиш 10 помилок в десятьох рядках тексту, то бідні будуть учні.
Irina
Прийшла молода вчителька, у журналі теми уроків пише з такими граматичними помилками, та ще і хвалиться, що не любить читати книжки. Але амбіцій повне відро.
Уставшая
Ну не надо на молодых разгоняться..у меня есть коллеги из старшего поколения,употребляющие суржик,кто о из них и українську мову преподает,но я катасьрофы не делаю. Хуже,когда родитель с ошибками пишет фамилию своего ребенка
Коментувати